Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή από ότι κατάλαβα αν δεν ενεργοποιήσουμε ποτέ το KNOX θα έχουμε κανονικά εγγύηση, ενδιαφέρομαι μόνο για απλό root και όχι για custom rom, αλλαγή dpi της οθόνης πώς γίνεται έχουμε κανένα link.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή από ότι κατάλαβα αν δεν ενεργοποιήσουμε ποτέ το KNOX θα έχουμε κανονικά εγγύηση, ενδιαφέρομαι μόνο για απλό root και όχι για custom rom, αλλαγή dpi της οθόνης πώς γίνεται έχουμε κανένα link.

 

Αν κάνεις root γράφει το knox και χάνεις εγγύηση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οκ τώρα κατάλαβα ελπίζω να λυθεί και αυτό το θέμα, official rom από άλλες χώρες μέσο Odin θα μπορούμε να περάσουμε κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

Οκ τώρα κατάλαβα ελπίζω να λυθεί και αυτό το θέμα, official rom από άλλες χώρες μέσο Odin θα μπορούμε να περάσουμε κανονικά?

 

Λογικά θα ισχύσει οτι και με το s4 ,δηλαδή μπορείς να κάνεις upgrade οποιοδήποτε firmware αλλά δεν θα γίνεται downgrade .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι είναι το downgrade.

 

Να μπορέσεις να γυρίσεις στη προηγούμενη έκδοση λογισμικού. Αυτό συνήθως μπορεί να γίνει εύκολα με μια αλλαγή Custom Rom, αλλά με επίσημη δεν μπορείς τις περισσότερες φορες! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Και άλλη επίσημη Rom να εγκαταστήσεις από άλλη χώρα μέσω odin, πάλι χάνεται η εγγύηση. Για να ισχύει πρέπει να έχει την μητρική της και τις αναβαθμίσεις της. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμένα! Δεν βρηκα κατι σχετικο και γι αυτο γραφω σε αυτο το topic.

Μολις απο χθες το απογευμα εγινα κατοχος του NOTE 3 N9005 αφου ηδη ειχα την εμπειρια του ΝΟΤΕ ΙΙ. Διαπιστωνω απο χθες οτι ψιλοανεβαζει θερμοκρασια χωρις ιδιαιτερα βαρια χρηση (ουτε benchmarks εχω τρεξει, ουτε τιποτα σχετικο) Διαπιστωνω οτι χρησιμοποιοντας το S-PEN στο αλμπουμ φωτογραφιων μου μεσα σε δευτερολεπτα ζεσταινεται και αρχιζει ενα μεγαλο LAG!!! :(

Γνωριζει καποιος τιποτα σχετικο???

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εξωτερική μνήμη; αν ναι έχεις μέσα pdf? Υπάρχει ένα θέμα με το indexing service το οποίο λειτουργεί συνέχεια και μέχρι και format στις εξωτερικές μνήμης χρειάστηκαν να κάνουν κάποιοι για να συνέλθει

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εξωτερική μνήμη; αν ναι έχεις μέσα pdf? Υπάρχει ένα θέμα με το indexing service το οποίο λειτουργεί συνέχεια και μέχρι και format στις εξωτερικές μνήμης χρειάστηκαν να κάνουν κάποιοι για να συνέλθει

 

Μολις τωρα αυτο διαβαζα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374740&page=1) και αμεσως κανω μεταφορα αρχειων στο pc για να την κανω format μεσω κινητου και να δοκιμασω ξανα! Ελπιζω να λυθει γιατι εχω ξενερωσει :(

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι -ιες έχουμε root χωρις να γράψει το knox :up:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι -ιες έχουμε root χωρις να γράψει το knox :up:

 

Δόξα το θεό ετοιμάστε οδηγούς στα ελληνικά και πάμε γερά:D

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αλλά έχω μία ερώτηση. Αν κάποιος θέλει να βγάλει το Root τι κάνει;

Γίνεται Unroot από το SuperSU πατώντας "Full Unroot" ή θα πρέπει να περάσει πάλι το Firmware; Αν πρέπει να περάσει το Firmware το Knox θα γράψει απ' ότι έχω διαβάσει οπότε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Unroot μπορείς να γίνεις μέσα από το SuperSU αλλά και περνώντας ξανά το επίσημο firmware ( δεν γράφει το knox στα επίσημα )

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη για ρίξε μια ματιά σε αυτό. Απλά θέλω να είμαστε σίγουροι πριν προχωρήσει ο οποιοσδήποτε στη διαδικασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι οι λόγος που μας χρειάζεται το root στo III ?

εκτός από το να έχουμε με κάτι να ασχολούμαστε

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός λόγος είναι αυτός που είπες... για όποιον θέλει να ασχολείται. Αρκετοί από εδώ θέλουν το καλό να το κάνουν καλύτερο και ο μόνος τρόπος να το πετύχεις είναι μέσω του Root.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι οι λόγος που μας χρειάζεται το root στo III ?

εκτός από το να έχουμε με κάτι να ασχολούμαστε

 

 

Μπορώ να σου πω χιλιάδες όπως σταμάτημα των διαφημίσεων, full backup, αλλαγή των dpi σε εφαρμογές, να μπορείς να κάνεις εγγραφή τηλεφωνηματων, να σταματήσεις τον ήχο στη κάμερα, να κάνεις τον μαμα launcher να έχει μεγαλύτερο grid, να βλέπεις τι σου τρώει την Μπαταρία ποιο σωστα..... Μπορώ να λέω μέχρι το πρωί λόγους.

Αν πάλι δεν είχες πότε ρουταρισμένο τηλέφωνο αδελφέ με custom rom τότε είσαι οκ.... Βασικά και όλοι οι χρήστες iPhone ευτιχισμενοι είναι και δεν το λέω για να προσβάλω κανένα απλά χωρίς root δεν έχει νόημα το Android για μένα και παω άνετα και σε iOS.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός λόγος είναι αυτός που είπες... για όποιον θέλει να ασχολείται. Αρκετοί από εδώ θέλουν το καλό να το κάνουν καλύτερο και ο μόνος τρόπος να το πετύχεις είναι μέσω του Root.

 

Μαζί σου και εγώ και έχουμε πολλές χρήσιμες εφαρμογές πχ κινητό χωρίς διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι γράφει οτι δεν γίνεται .Δεν μπορώ να καταλάβω εχω δώσει στον γαμπρό μου το Ι9505 και χθες πριν φύγει του πέρασα με odin το τελευταίο firmware που είχε βγει για την συσκευή ΜH6 ,το knox δεν έγραψε :confused:

 

Καλύτερα να μην περάσει κάποιος official firmware με odin μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

:p

Ο βασικός λόγος είναι αυτός που είπες... για όποιον θέλει να ασχολείται. Αρκετοί από εδώ θέλουν το καλό να το κάνουν καλύτερο και ο μόνος τρόπος να το πετύχεις είναι μέσω του Root.

 

Συμφωνω απολυτα και στις περισσοτερες συσκευες το θεωρω αναγκαιο, απλα δεν βρισκω κανενα λογο για την συγκεκριμενη συσκευη εκτος απο ''παιχνιδι''

Δικη μου αποψη αυτη, χωρις βεβαια να σημαινει οτι ειναι και η σωστη.

 

edit:

Mην μου την πεσετε τωρα εσεις που φλασαρετε ακομα και στο φαναρι :p

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ναι γράφει οτι δεν γίνεται .Δεν μπορώ να καταλάβω εχω δώσει στον γαμπρό μου το Ι9505 και χθες πριν φύγει του πέρασα με odin το τελευταίο firmware που είχε βγει για την συσκευή ΜH6 ,το knox δεν έγραψε :confused:

 

Καλύτερα να μην περάσει κάποιος official firmware με odin μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα

 

Είχε ήδη Firmware με τον καινούργιο Bootloader;

Ας το ψάξουμε λίγο ακόμα το θέμα για να μην έχουμε καμία έκπληξη...

 

:p

 

Συμφωνω απολυτα και στις περισσοτερες συσκευες το θεωρω αναγκαιο, απλα δεν βρισκω κανενα λογο για την συγκεκριμενη συσκευη εκτος απο ''παιχνιδι''

Δικη μου αποψη αυτη, χωρις βεβαια να σημαινει οτι ειναι και η σωστη :)

 

Mην μου την πεσετε τωρα εσεις που φλασαρετε ακομα και στο φαναρι :p

 

Δεν θα σε φάμε κουβέντα κάνουμε.

Το ίδιο πίστευα και για το Note II αλλά τελικά δεν άντεξα μακριά από το Root. Όπως και να το κάνεις σου δίνει το κάτι παραπάνω. Σου δίνει τη δυνατότητα να αξιοποιήσεις το κινητό σου σε μεγαλύτερο ποσοστό και το σημαντικότερο να το φέρεις στα μέτρα σου.

 

Το καλό είναι πως το Root είναι προαιρετικό. Όποιος θέλει το κάνει και όποιος δεν θέλει δεν το κάνει.:)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ,είχε το παλιό firmware ,ίσως για αυτό .

Εδω παλι λέει αυτό που ήξερα εγώ ,οτι μόνο στην προσπάθεια downgrade θα γράψει το knox .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τότε γι' αυτό είναι Μιχάλη.

Θα συνεχίσω να διαβάζω μέχρι να δω τι παίζει. Το βασικό εκτός από το να γίνεται Root χωρίς να γράφει το Knox είναι να γίνεται και UnRoot με το ίδιο αποτέλεσμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...