Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό πειράζει το knox;

Thanks

 

Όχι! Είσαι καλά με towelroot!

-----------------

 

Σήμερα, χρησιμοποίησα την κάμερα. Και πρόσεξα ότι ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ πάλι ο ήχος... :S Μπήκα στο WANAM να δω τι γίνεται και είναι τικαρισμένο για ΑΝΕΝΕΡΓΟ... :S Πρόσεξα ότι αν έχεις αρκετά modules ενεργά, ένα μπορεί να αναιρεί κάποιο άλλο...(?) Τώρα τα μόνα που έχω είναι WANAM και GREENIFY... Παίζει κάποιο ρόλο?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω το νοτε 3 με μαμα ρομ κιτκατ.σημερα του εκανα ροοτ με towellroot και εγκατεστησα το greenify...ενω του εβαλα να αδρανοποιη το facebook γιατι συνεχιζουνε και μου ερχονται ειδοποιησεις?

κατι αλλο...αν βαλω το xposed framework θα γραψει το knox η μονο με custom rom kai recovery θα γραψει? ποιεσ αλλες εφαρμογες μου προτεινετε για τροποποιηση χωρις αλαγη ρομ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ποιός κέρνελ έχει τα καλύτερα αποτελέσματα ταχύτητας-μπαταρίας σε συνδιασμό με την Xnote? Edited by geoxraslap

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Είσαι καλά με towelroot!

-----------------

 

Σήμερα, χρησιμοποίησα την κάμερα. Και πρόσεξα ότι ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ πάλι ο ήχος... :S Μπήκα στο WANAM να δω τι γίνεται και είναι τικαρισμένο για ΑΝΕΝΕΡΓΟ... :S Πρόσεξα ότι αν έχεις αρκετά modules ενεργά, ένα μπορεί να αναιρεί κάποιο άλλο...(?) Τώρα τα μόνα που έχω είναι WANAM και GREENIFY... Παίζει κάποιο ρόλο?

εμένα με xnote μπορείς να απενεργοποιησεις τον ήχο κάμερας από τις ρυθμίσεις της κάμερα για δες

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε xnote πως μπορουμε να κανουμε τα εικονιδια πανω στοκ ?

γινεται?

:)

 

εμένα με xnote μπορείς να απενεργοποιησεις τον ήχο κάμερας από τις ρυθμίσεις της κάμερα για δες

 

ναι οντως μπορείς...:):)

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε τελικά ο σιβας είναι καλύτερος του ουλτιμειτ;
ο civato είναι τεράστιος.

Αν θέλεις μπαταρία βάζεις civ αν θέλεις ένα τικ ποιο γρήγορο βάζεις ultimate αλλά ρουφάει λίγο.

Και οι δύο κέρνελ είναι υπέροχοι:)

Link to comment
Share on other sites

εμένα με xnote μπορείς να απενεργοποιησεις τον ήχο κάμερας από τις ρυθμίσεις της κάμερα για δες

 

Εγώ είμαι stock όμως! Μεχρι τώρα πάντως δούλευε κανονικά, δηλαδή κλειστός ήχος κάμερας!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή αύριο είναι να πουλήσω το Note σε φίλο και το έχω root με Omega v20 κ δεν έχω χρόνο να το περάσω την μαμα. Πια ρομ θα λέγατε ότι είναι πιο σταθερή αυτή τι στιγμή;

Εγώ γενικά δεν το πολύ δούλεψα γιατί το είχα πάντα σαν δεύτερο τηλ

 

Ευχαριστώ

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή αύριο είναι να πουλήσω το Note σε φίλο και το έχω root με Omega v20 κ δεν έχω χρόνο να το περάσω την μαμα. Πια ρομ θα λέγατε ότι είναι πιο σταθερή αυτή τι στιγμή;

Εγώ γενικά δεν το πολύ δούλεψα γιατί το είχα πάντα σαν δεύτερο τηλ

 

Ευχαριστώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2776887

 

Βάλε αυτήν με τον kernel 1.4 του civato που τον έχει στο aroma installer,την δουλεύω απο εχθές τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί αν η Samsung έβγαζε τέτοιο tw οι άλλες εταιρείες θα είχαν κλείσει,γρήγορη σταθερή και πολύ καλύτερη από την omega.ο developer πρέπει να είναι καινούριος αλλά ειναι αστέρι;)

Link to comment
Share on other sites

ο civato είναι τεράστιος.

Αν θέλεις μπαταρία βάζεις civ αν θέλεις ένα τικ ποιο γρήγορο βάζεις ultimate αλλά ρουφάει λίγο.

Και οι δύο κέρνελ είναι υπέροχοι:)

αλλάζουμε τίποτα από ρυθμίσεις;

τον δοκιμάζω να δω.

 

Δεν βλέπω να αράζουν οι πυρήνες είναι φυσιολογικό;

μόνο με ενεργοποίηση του ιντλε αραξαν.

στον ουλτιμειτ αραζαν και δεν το είχα τικαρει ΟΚ .

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2776887

 

Βάλε αυτήν με τον kernel 1.4 του civato που τον έχει στο aroma installer,την δουλεύω απο εχθές τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί αν η Samsung έβγαζε τέτοιο tw οι άλλες εταιρείες θα είχαν κλείσει,γρήγορη σταθερή και πολύ καλύτερη από την omega.ο developer πρέπει να είναι καινούριος αλλά ειναι αστέρι;)

 

Την ζαχαρώνω και γω :) Αλλά το σκέφτομαι. Πολύ δύσκολα θα φύγω απο την Xnote 14.

 

 

αλλάζουμε τίποτα από ρυθμίσεις;

τον δοκιμάζω να δω.

 

Δεν βλέπω να αράζουν οι πυρήνες είναι φυσιολογικό;

μόνο με ενεργοποίηση του ιντλε αραξαν.

στον ουλτιμειτ αραζαν και δεν το είχα τικαρει ΟΚ .

 

Στον ultimate στο stweaks ηταν default ενεργοποιημένο το Intellihotplug , γιαυτό.

Στο civato κάνε τις εξής ρυθμίσεις :

- Max screen off frequency : 960

- Touchboost hard max frequency : 1574

- Intellihotplug enabled

 

Υ.Γ. Vag μη ξεχαστείς σήμερα υπάρχει συνάντηση με μένιο. Θα παίξει και φώτο εδώ στο forum να ξέρουν οι υπόλοιποι με ποιους μιλάνε ;) Κερνάει ο μένιος γιατί μας κόλλησε το μικρόβιο του flashing.

Φέρε το τέρας με 320dpi να δω πως φαίνεται απο κοντά.

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Την ζαχαρώνω και γω :) Αλλά το σκέφτομαι. Πολύ δύσκολα θα φύγω απο την Xnote 14.

 

 

 

 

Στον ultimate στο stweaks ηταν default ενεργοποιημένο το Intellihotplug , γιαυτό.

Στο civato κάνε τις εξής ρυθμίσεις :

- Max screen off frequency : 960

- Touchboost hard max frequency : 1574

- Intellihotplug enabled

 

Υ.Γ. Vag μη ξεχαστείς σήμερα υπάρχει συνάντηση με μένιο. Θα παίξει και φώτο εδώ στο forum να ξέρουν οι υπόλοιποι με ποιους μιλάνε ;) Κερνάει ο μένιος γιατί μας κόλλησε το μικρόβιο του flashing.

Φέρε το τέρας με 320dpi να δω πως φαίνεται απο κοντά.

Θα τη δεις τη rom απο κοντά καταπληκτική και θα την βάλεις πιστεύω :)το βράδυ έτοιμος:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στικάκι φέρτην να την φορτώσω με το OTG καλώδιο γιατί δεν θα προλάβω σπίτι να την κατεβάσω ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στικάκι φέρτην να την φορτώσω με το OTG καλώδιο γιατί δεν θα προλάβω σπίτι να την κατεβάσω ;)

Ok θα την βάλω σε στικάκι:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω το νοτε 3 με μαμα ρομ κιτκατ.σημερα του εκανα ροοτ με towellroot και εγκατεστησα το greenify...ενω του εβαλα να αδρανοποιη το facebook γιατι συνεχιζουνε και μου ερχονται ειδοποιησεις?

κατι αλλο...αν βαλω το xposed framework θα γραψει το knox η μονο με custom rom kai recovery θα γραψει? ποιεσ αλλες εφαρμογες μου προτεινετε για τροποποιηση χωρις αλαγη ρομ?

ευχαριστω

 

Ξερει καποιος κατι παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στικάκι φέρτην να την φορτώσω με το OTG καλώδιο γιατί δεν θα προλάβω σπίτι να την κατεβάσω ;)

 

Ok θα την βάλω σε στικάκι:)
Καλημέρα. Τσάμπα θα την βάλεις αυτός δεν αλλάζει την 14 με τίποτα:lol:

 

Υ.Γ. Το βράδυ θα γίνει σαρσημάς:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος κατι παιδια;

Έχεις ενεργοποιήσει το greenify από το xposed;Πρέπει να το δώσεις δικαίωμα superuser και όταν το χρησιμοποιείς πρέπει με τη συντόμευση να το αδρανοποιεις μετά πάλι.το knox με τις Εφαρμογές του xposed νομίζω δεν γράφει.Εφαρμογές xposed(wanam,gravity box,menubegone,s5 ui sustem,xposed torch):o

Link to comment
Share on other sites

Και πως πάει με μπαταρία;;; Είμαι με τον ultimate 44 και είναι super. Απλά έχω παρατηρήσει κάτι. Όταν δεν κάνω τίποτα με το τηλ και τα έχω όλα κλειστά μου καίει 0,2% την ώρα αλλά όταν το δουλεύω ρουφάει αρκετά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...