Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος θέλει και μπορεί καλό Θα ήταν να μπει http://www.sammobile.com/2015/12/31/reminder-all-samsung-flagships-launched-in-2014-and-later-will-get-marshmallow/

Και να γράψει ένα σχόλιο μήπως και φιλοτιμηθει η Sammy και μας δώσει και μας το marshmallow αν και τα περισσότερα σχόλια τους βρίζουν μιας και απεκλεισαν το note 3 από την σχετική αναβάθμιση εκτός και αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι νεότερο.

Μην ελπίζεις απο την samsung . κάνε root' βάλε μια custom rom και θα ανέβει επίπεδο η συσκευή σου :cool: :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Έχω ξεμείνει από ιδέες .......

 

Έχω official lollipop EUR με 4 tar και pit

 

Τα αρχεία είναι τα παρακάτω...

 

AP_N9005XXUGBNL8_CL3643614_QB3415922_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar

BL_N9005XXUGBNL8_CL3643614_QB3415922_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar

CP_N9005XXUGBNL8_CL3643614_QB3415922_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar

CSC_OXA_N9005OXAGBNL8_CL3643614_QB3415922_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar

HLTE_EUR_OPEN.pit

 

Θέλεις να την ανεβάσω στο Drive και να την πάρεις μήπως και το σώσεις?

 

Μία φορά που το μπρίκαρα με αυτή τη ρομ το έπανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Μην ελπίζεις απο την samsung . κάνε root' βάλε μια custom rom και θα ανέβει επίπεδο η συσκευή σου :cool: :)

 

Είπα μήπως φιλοτιμηθει :) η Sammy

Έχεις δίκιο ήδη ψάχνομαι για root, cwm, ή twrp, και ρομ έτσι και αλλιώς σε 10 μερες λήγει και η εγγύηση μου.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο intergrale και για όποιον έχει θέματα σχετικά με την ανάλυση / εμφανιση παιχνιδιών (boom beach, Castle clash , κλπ.) στη phronesis V6, δοκιμάστε να διαγράψετε με εναν explorer το φάκελο game optimizer, που βρίσκεται στο system/app.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65508140&postcount=11116

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ εγώ έχω τον ES FILE EXPLORER δεν μου βρίσκει αυτό το φάκελο στην αναζήτηση

Εγκατέστησα τον file manager και το βρήκα αλλά μέσα στο system δεν υπαρχει app

Edited by intergrale
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ εγώ έχω τον ES FILE EXPLORER δεν μου βρίσκει αυτό το φάκελο στην αναζήτηση

Εγκατέστησα τον file manager και το βρήκα αλλά μέσα στο system δεν υπαρχει app

 

Δεν παίζει αυτό που λες... φάκελος app υπάρχει σε όλα τα android - είναι φάκελος που είναι όλες οι εφαρμογές που τρέχουν με την εκκίνηση του

 

Η διαδρομή που λέει ο φίλος πιό πάνω είναι... system->app-> και διαγράφεις το game optimizer

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ εγώ έχω τον ES FILE EXPLORER δεν μου βρίσκει αυτό το φάκελο στην αναζήτηση

Εγκατέστησα τον file manager και το βρήκα αλλά μέσα στο system δεν υπαρχει app

 

Μη κάνεις αναζήτηση. Στον es πάτα αριστερά από τον μεγενθυτικό φακό για να ανοίξει το ιστορικό, μετά /συσκευή/ system/app

 

Αν σου ζητήσει δικαιώματα εννοείται θα πατήσεις ναι

Edited by djhoulio
gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να το διαγράψω

 

Για πάτα στον es τις τρεις γραμμές πάνω αριστερά και ενεργοποίησε τον εξερευνητη ρουτ. Αν σε ρωτήσει πάτα ναι.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Για πάτα στον es τις τρεις γραμμές πάνω αριστερά και ενεργοποίησε τον εξερευνητη ρουτ. Αν σε ρωτήσει πάτα ναι.

 

Αδερφέ το έκανα και μπαίνω στο castle clash και είναι το ίδιο φαίνεται στο μισ της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω official lollipop EUR με 4 tar και pit

 

Τα αρχεία είναι τα παρακάτω...

 

AP_N9005XXUGBNL8_CL3643614_QB3415922_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar

BL_N9005XXUGBNL8_CL3643614_QB3415922_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar

CP_N9005XXUGBNL8_CL3643614_QB3415922_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar

CSC_OXA_N9005OXAGBNL8_CL3643614_QB3415922_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar

HLTE_EUR_OPEN.pit

 

Θέλεις να την ανεβάσω στο Drive και να την πάρεις μήπως και το σώσεις?

 

 

 

Μία φορά που το μπρίκαρα με αυτή τη ρομ το έπανέφερα.

Ευχαριστώ tsiv για την απάντηση

 

Το έχω δοκιμάσει αλλά τίποτα :(

(Το odin που ανέβασα είναι από αυτά :( )

 

Σου έβγαλε ποτέ mmc write failed?

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ το έκανα και μπαίνω στο castle clash και είναι το ίδιο φαίνεται στο μισ της οθόνης

 

Εγκατέστησα το παιχνίδι για να δω πως φαίνεται και σε εμένα το δείχνει σε ολόκληρη την οθόνη κανονικά. Μπορεί να παίζει ρόλο και το επίπεδο του παιχνιδιου αλλά μπορεί και ο κερνελ.

Εγώ έχω βάλει τον idle 7 . Ο δικός σου είναι ο civato. Μπορείς να το δοκιμάσεις και αυτό.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ το έκανα και μπαίνω στο castle clash και είναι το ίδιο φαίνεται στο μισ της οθόνης

 

Εγκατέστησα το παιχνίδι για να δω πως φαίνεται και σε εμένα το δείχνει σε ολόκληρη την οθόνη κανονικά. Μπορεί να παίζει ρόλο και το επίπεδο του παιχνιδιου αλλά μπορεί και ο κερνελ.

Εγώ έχω βάλει τον idle 7 . Ο δικός σου είναι ο civato. Μπορείς να το δοκιμάσεις και αυτό.

Δείτε μήπως φταίει το dpi της οθόνης.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε σας παρακαλώ να μου δώσετε να καταλάβω τι πρέπει να κάνω, γιατί έχω μπερδευτεί? Έχω δει ότι υπάρχουν κάτι βίντεο που μπορούμε να έχουμε Android 6.0. Για να βάλω άλλη rom, πρέπει να είμαι Root? Και κάτι άλλο, έχω Android 5.0. Πως γίνομαι Root?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ tsiv για την απάντηση

 

Το έχω δοκιμάσει αλλά τίποτα :(

(Το odin που ανέβασα είναι από αυτά :( )

 

Σου έβγαλε ποτέ mmc write failed?

Πολύ φοβάμαι ότι τα έπαιξε η mmc. Αν συμβάινει αυτό, μόνο σέρβις για αλλαγή μητρικής πλακέτας. (είσαι ακόμα στην εγγύηση;)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με phronesis rom v6 δεν μου ανανεωνονται τα widgets στην οθονη. Πρεπει να το κανω εγω χειροκίνητα. Πχ το widget του ημερολογίου κολλάει σε μια ημερα μεχρι να μπω στις ρυθμισεις του.

Αυτο το εκανε και με τις πιο παλιες εκδοσεις της ρομ.

 

Ειναι καποια ρύθμιση που πρεπει να πειραξω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε σας παρακαλώ να μου δώσετε να καταλάβω τι πρέπει να κάνω, γιατί έχω μπερδευτεί? Έχω δει ότι υπάρχουν κάτι βίντεο που μπορούμε να έχουμε Android 6.0. Για να βάλω άλλη rom, πρέπει να είμαι Root? Και κάτι άλλο, έχω Android 5.0. Πως γίνομαι Root?

 

Και εγώ στο ίδιο καράβι με σένα είμαι ψάχνομαι μιας και δεν φαίνεται να πάρουμε official marshmallow, πρέπει να είσαι root να βάλεις cwm ή twrp recovery πρώτα πολύ σημαντικό θα πάρεις back up την ρομ που έχεις μέσω cwm ή twrp για να μπορέσεις να επιστρέψεις πίσω αν κάτι πάει στραβά, και μετά βάζεις την ρομ που θέλεις σε μέσες άκρες έτσι πρέπει να κάνεις αν κάτι είπα λάθος μπορεί να με διόρθωση κάποιος με μεγαλύτερη εμπειρία δεν ξέρω αν επιτρέπεται να σου βάλω λινκ οπότε και δεν βάζω αλλά με μια αναζήτηση Google & youtube θα βρεις τα πάντα φυσικά υπάρχει και ένα περιθώριο ρίσκου σε όλα αυτά αλλά νομίζω ότι με back up της ρομ τα πλεονέκτημα είναι περισσότερα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο ίδιο καράβι με σένα είμαι ψάχνομαι μιας και δεν φαίνεται να πάρουμε official marshmallow, πρέπει να είσαι root να βάλεις cwm ή twrp recovery πρώτα πολύ σημαντικό θα πάρεις back up την ρομ που έχεις μέσω cwm ή twrp για να μπορέσεις να επιστρέψεις πίσω αν κάτι πάει στραβά, και μετά βάζεις την ρομ που θέλεις σε μέσες άκρες έτσι πρέπει να κάνεις αν κάτι είπα λάθος μπορεί να με διόρθωση κάποιος με μεγαλύτερη εμπειρία δεν ξέρω αν επιτρέπεται να σου βάλω λινκ οπότε και δεν βάζω αλλά με μια αναζήτηση Google & youtube θα βρεις τα πάντα φυσικά υπάρχει και ένα περιθώριο ρίσκου σε όλα αυτά αλλά νομίζω ότι με back up της ρομ τα πλεονέκτημα είναι περισσότερα.

Mια χαρα τα ειπες..για MM ή μεσω της phronesis rom που ειπαν πως θα την βγαλουν μολις βγει στο note 5 ή μεσω cyanogenmod που ειναι τελειως απλο android και δεν εχει ολα τα περιττά apps της samsung..μπορεις να βαλεις λινκ..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι τα έπαιξε η mmc. Αν συμβάινει αυτό, μόνο σέρβις για αλλαγή μητρικής πλακέτας. (είσαι ακόμα στην εγγύηση;)

 

Είναι εκτός εγγύησης και πάει για ανακύκλωση ................:(

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκτός εγγύησης και πάει για ανακύκλωση ................:(

 

Μην το πετάξεις.

Κοίτα σε αγγελίες ή ρώτα και στο νήμα με το σέρβις. Στους περισσότερους σπάει η οθόνη. Μπορεί να βρεις κάποιο άλλο με σπασμένη οθόνη που να σε συμφέρει για να πάρεις την πλακέτα ή να δώσεις το δικό σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378227

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Link link link please!!!

Οραια σου βαζω λινκ απο αυτα που βρηκα αναλυτικα οποιος ξερει κατι παραπανω με διορθωνει ή και προσθετει σε αυτα που θα σου γραψω.

1. Root http://galaxynote3root.com/galaxy-note-3-root/how-to-root-galaxy-note-3/

ισως γινετε και με την εφαρμογη towelroot δεν ειμαι σιγουρος.

2. cwm & Twrp http://galaxynote3root.com/clockworkmodtwrp-recoveries/ Κοιταξε να παρεις πρωτα back up τη ρομ που εχεις.

http://galaxynote3root.com/galaxy-note-3-tutorials/how-to-backuprestore-rom-using-twrp-on-rooted-galaxy-note-3/

http://galaxynote3root.com/galaxy-note-3-tutorials/how-to-backuprestore-rom-using-cwm-on-rooted-galaxy-note-3/

3. Πως να εγκαταστησετε οποιαδηποτε ρομ μεσω cwm

http://galaxynote3root.com/galaxy-note-3-tutorials/how-to-install-custom-rom-using-cwm-on-rooted-galaxy-note-3/

Απο ρομ δεν εχω κατι να σου προτεινω καθως ειμαι σε στοκ ακομα αλλα τα υπολοιπα παιδια πιστευω θα σε βοηθησουν σε αυτο το τομεα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Phronesis 6 άλλαξα προχθές kernel απο Civato σε Idle 7 και μπορώ να πω 2 μέρες τώρα με Idle ότι η αυτονομία της συσκευής (ειδικά σε κατάσταση stand by) είναι υποδειγματική, όπως και η.απόδοση της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Phronesis 6 άλλαξα προχθές kernel απο Civato σε Idle 7 και μπορώ να πω 2 μέρες τώρα με Idle ότι η αυτονομία της συσκευής (ειδικά σε κατάσταση stand by) είναι υποδειγματική, όπως και η.απόδοση της συσκευής.

Ποιον ειχες απο civato;θα βγει λογικα σημερα η καινουρια εκδοση απο phronesis

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...