Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φανταζομαι τα εχεις ενεργοποιησει μεσα απο autorun μεσα στην ram

 

Δεν σε πιασα. Λιγο πιο απλα αν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ φιλε μου θα ψαξω δεν με νοιαζει το knox γιατι εχω φυγει απο την εγγυησει

 

Δες και αυτό το ποστ .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6422071#post6422071

Ο δεύτερος σύνδεσμος έχει οδηγό για ρουτ.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιασα. Λιγο πιο απλα αν μπορεις

Πας εξυπνη διαχείριση-ram-διπλαβη καρτελα και ενεργοποιεις αυτα που θες να σου ερχονται ειδοποιησεις..αμα στο whatsapp συνεχιζουν να μην ερχο ται γραψε μου να σου πω τι να κανεις

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

κανονικα με FOUL WIPE...και δεν ειναι η πρωτη φορα που την δοκιμαζω...

μετα απο καθε επανεκινηση χανετε η σειρα..παντως το αρχειο που μου λες δεν το βρισκω και δεν το εχω προσεξει...

οποιος ξερει κατι περισοτερο ασ ενημερωση

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64078126&postcount=2691

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 6 με καθαρή εγκατάσταση αλλά κάθε φορά κολλάει στην επαναφορά εφαρμογων με Titanium.Ακόμη και rebοot να κάνεις μένει κολλημένη. Κάτι δεν κάθεται καλά μάλλον...
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 6 με καθαρή εγκατάσταση αλλά κάθε φορά κολλάει στην επαναφορά εφαρμογων με Titanium.Ακόμη και rebοot να κάνεις μένει κολλημένη. Κάτι δεν κάθεται καλά μάλλον...

 

Για όρισε τον φάκελο του backup στο titanium, στην κάρτα και ξαναδοκίμασε.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Πας εξυπνη διαχείριση-ram-διπλαβη καρτελα και ενεργοποιεις αυτα που θες να σου ερχονται ειδοποιησεις..αμα στο whatsapp συνεχιζουν να μην ερχο ται γραψε μου να σου πω τι να κανεις

 

Νταξει ειμαι μπουφος, απλα.Δικιο ειχες το χα απενεργοποιημενο. Ολα κομπλε, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ενω παταω να κανει install την ρομ παταω επιτα swipe to confirm flash διχνει να τρεχει κατι ξαφνικα σταματαει σαν να κολλαει και με πεταει στην αρχη που μου εμφανιζει τυο logo της sumsung και μενει εκει τι μπορω να κανω ???και αν επιλεξω την επιλογη zip signature verification μου βγαζει error ωπος το βρηκα στο link ετσι το κατεβασα μηπως πρεπει να κανω κατι να το αλλαξω να βαλω αλλο zip αρχειο ???? Edited by intergrale
Link to comment
Share on other sites

ενω παταω να κανει install την ρομ παταω επιτα swipe to confirm flash διχνει να τρεχει κατι ξαφνικα σταματαει σαν να κολλαει και με πεταει στην αρχη που μου εμφανιζει τυο logo της sumsung και μενει εκει τι μπορω να κανω ???και αν επιλεξω την επιλογη zip signature verification μου βγαζει error ωπος το βρηκα στο link ετσι το κατεβασα μηπως πρεπει να κανω κατι να το αλλαξω να βαλω αλλο

 

Δοκίμασε πρώτα να βγάλεις την μπαταρία για 10 δευτερόλεπτα και μετά κάνε wipe cache , dalvik cashe και data.

Ελεγξε επίσης TO MD5 file sum.

Κατέβασε από το play έναν md 5 file sum checker και Βάλε σε αυτό το zip της ρομ. Θα σου βγάλει εναν αριθμό o οποίος πρέπει να ταιριάζει με τον αριθμό που υπάρχει κάτω απο το link της phronesis.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

ενω παταω να κανει install την ρομ παταω επιτα swipe to confirm flash διχνει να τρεχει κατι ξαφνικα σταματαει σαν να κολλαει και με πεταει στην αρχη που μου εμφανιζει τυο logo της sumsung και μενει εκει τι μπορω να κανω ???και αν επιλεξω την επιλογη zip signature verification μου βγαζει error ωπος το βρηκα στο link ετσι το κατεβασα μηπως πρεπει να κανω κατι να το αλλαξω να βαλω αλλο

 

Δοκίμασε πρώτα να βγάλεις την μπαταρία για 10 δευτερόλεπτα και μετά κάνε wipe cache , dalvik cashe και data.

Ελεγξε επίσης TO MD5 file sum.

Κατέβασε από το play έναν md 5 file sum checker και Βάλε σε αυτό το zip της ρομ. Θα σου βγάλει εναν αριθμό o οποίος πρέπει να ταιριάζει με τον αριθμό που υπάρχει κάτω απο το link της phronesis.

Ωραια θα το δοκιμασω και αυριο δεν μπορεσα να σου στειλω μυνημα μεχρι 10 λεει μπορω :P ευχαριστω για ολα

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα το δοκιμασω και αυριο δεν μπορεσα να σου στειλω μυνημα μεχρι 10 λεει μπορω :P ευχαριστω για ολα

 

Εντάξει φίλε μου.

Λογικά δεν κατέβηκε σωστά η ρομ. Ξανα κατέβασε την και ξαναδοκίμασε.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

 

Εντάξει φίλε μου.

Λογικά δεν κατέβηκε σωστά η ρομ. Ξανα κατέβασε την και ξαναδοκίμασε.

Ξανα εβαλα την ρομ και παλι τιποτα κατεβασα απο το store το MD5CHECKER ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩς ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΨΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ

στο recovery παντως οταν παω να περασω την ρομ μου βγαζει οτι δεν βρισκει το MD5

Edited by intergrale
Link to comment
Share on other sites

Ξανα εβαλα την ρομ και παλι τιποτα κατεβασα απο το store το MD5CHECKER ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩς ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΨΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ

στο recovery παντως οταν παω να περασω την ρομ μου βγαζει οτι δεν βρισκει το MD5

 

Αν έβαλες την έκδοση 3 του Twrp, δοκίμασε με την 2.8. 7.0 . Μπορεί να φταίει αυτό.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

 

Αν έβαλες την έκδοση 3 του Twrp, δοκίμασε με την 2.8. 7.0 . Μπορεί να φταίει αυτό.

 

Special Thanks στον djhoulio χωρις αυτον δεν θα τα καταφερνα τελικα εβαλα

την 2.8 7,0 και ολα μεχρι στιγμης λειτουργησαν αψογα

Link to comment
Share on other sites

 

Special Thanks στον djhoulio χωρις αυτον δεν θα τα καταφερνα τελικα εβαλα

την 2.8 7,0 και ολα μεχρι στιγμης λειτουργησαν αψογα

 

Ωραίος!

Χάρηκα που βοήθησα.

Καλά φλασαρίσματα! :)

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Καλά με τον idle v7 kernel η phronisis v6 τα σπάει η καλύτερη Rom που έχω βάλει στο note μου όλα πάνε σφαίρα και πλέον η μπαταρία κατεβαίνει πολύ αργά μα πολύ αργά :D

 

μπορω να βαλω xposed?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, με android 5.0 official ειμαι με root μπορω να περασω το xposed?

 

Δεν έχω ασχοληθεί με xposed, αλλά αν γράψεις στο google: xposed lollipop, θα βρεις αρκετές σελίδες με οδηγίες .

Ακόμα καλύτερα ψάξε στο youtube.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πέρασα phronesis v6 με twrp-2.8.7.0-hlte-4.4 έκανα κανονικά wipe cache , dalvik cashe και data, και πέρασα μερικές εφαρμογές όπως είχα με την προηγούμενη rom. Παρατήρησα ότι δεν τρέχουν μερικές από αυτές. Στο Titanium τις έχει με γραμμή και δεν τις περάνει. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πέρασα phronesis v6 με twrp-2.8.7.0-hlte-4.4 έκανα κανονικά wipe cache , dalvik cashe και data, και πέρασα μερικές εφαρμογές όπως είχα με την προηγούμενη rom. Παρατήρησα ότι δεν τρέχουν μερικές από αυτές. Στο Titanium τις έχει με γραμμή και δεν τις περάνει. Τι μπορεί να φταίει?

 

Λογικά η προηγούμενη ρομ ήταν note 3, η phronesis είναι port του Note 5 , δηλ. το κινητό αναγνωρίζεται σαν Note 5, οπότε αυτές που δεν περνάνε με το Titanium θα πρεπει να τίς κατεβάσεις απο το play.

Δεν ξέρω βέβαια αν μπορείς αφού τις εγκαταστήσεις να επαναφερεις μόνο τα δεδομένα.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει και μπορεί καλό Θα ήταν να μπει http://www.sammobile.com/2015/12/31/reminder-all-samsung-flagships-launched-in-2014-and-later-will-get-marshmallow/

Και να γράψει ένα σχόλιο μήπως και φιλοτιμηθει η Sammy και μας δώσει και μας το marshmallow αν και τα περισσότερα σχόλια τους βρίζουν μιας και απεκλεισαν το note 3 από την σχετική αναβάθμιση εκτός και αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι νεότερο.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν θα πάρει... 2013 μοντέλο είναι , απορώ που μερικοί περιμένετε marshmallow... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο intergrale και για όποιον έχει θέματα σχετικά με την ανάλυση / εμφανιση παιχνιδιών (boom beach, Castle clash , κλπ.) στη phronesis V6, δοκιμάστε να διαγράψετε με εναν explorer το φάκελο game optimizer, που βρίσκεται στο system/app.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65508140&postcount=11116

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Binary Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Binary Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Binary Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Binary Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/004> Added!!

<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1100)..

<ID:0/004> File analysis..

<ID:0/004> SetupConnection..

<ID:0/004> Initialzation..

<ID:0/004> Erase...

<ID:0/004> Set PIT file..

<ID:0/004> DO NOT TURN OFF TARGET!!

<ID:0/004> Get PIT for mapping..

<ID:0/004> Firmware update start..

<ID:0/004> SingleDownload.

<ID:0/004> aboot.mbn

<ID:0/004> NAND Write Start!!

<ID:0/004> FAIL!

<ID:0/004>

<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 0)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα ξεκίνησε με bootloop ( συνεχόμενες επανεκκινήσεις και στο τέλος μπήκε στο DL )

Μπαίνω στο recovery να κάνω clear cache failed

δοκιμάζω να κάνω install zip αλλά δεν έβλεπε τo περιεχόμενα από το partition και κώλυσε

Από τότε δεν ξαναμπήκε στο recovery ( στο DL μπαίνει )

Προσπαθώ με odin αλλά δεν κατάφερα τίποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο με AP ( τίποτα )

Με AP και PIT (τίποτα )

Με KIEs ( τίποτα )

Με odin 3.10.7 3.10.6 3,0,9 ( τίποτα )

Με ελληνική stok rom ( τίποτα )

Με πολωνική (τίποτα )

Με 4 files rom (τίποτα )

Σε άλλο USB

Σε win7

Σε win10

 

Έχω ξεμείνει από ιδέες .......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

mmc read fail ..... ( είναι hardware ? )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...