Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα καλά και σε μένα. Δοκίμασε να κάνεις ξανά μια καθαρή εγκατάσταση κάνοντας όλα τα wipe (cache, data, system).

Και τις 2 φορες που εβαλα την 7 και 1 την 7.1 με ολα τα wipes ήτανε. Έβαλα τςλικα omega και όλα μια χαρά

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και τις 2 φορες που εβαλα την 7 και 1 την 7.1 με ολα τα wipes ήτανε. Έβαλα τςλικα omega και όλα μια χαρά

 

H omega είναι εγγύηση. Απλά μια μικρή αλλαγή δε βλάπτει, έτσι για το μάτι ρε παιδί μου.... :lol:

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και σε μένα. Δοκίμασε να κάνεις ξανά μια καθαρή εγκατάσταση κάνοντας όλα τα wipe (cache, data, system).

Το θέμα με το προσωπικό μήνυμα στην οθόνη κλειδώματος λύθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Και τις 2 φορες που εβαλα την 7 και 1 την 7.1 με ολα τα wipes ήτανε. Έβαλα τςλικα omega και όλα μια χαρά

Με τι recovery την βάζετε twrp η philz ?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το προσωπικό μήνυμα στην οθόνη κλειδώματος λύθηκε?

Όσοι είχανε πρόβλημα λένε ότι λύθηκε.

Με τι recovery την βάζετε twrp η philz ?

Twrp.

Link to comment
Share on other sites

Με τι recovery την βάζετε twrp η philz ?

 

Με twrp

 

H omega είναι εγγύηση. Απλά μια μικρή αλλαγή δε βλάπτει, έτσι για το μάτι ρε παιδί μου.... :lol:

 

Καλή η αλλαγή αλλα να μπορώ να το χρησιμοποιώ :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ένας φίλος θέλει να ρουτάρει το note3 (φοράει lollipop). Επειδή έχει περάσει περισσότερο από 1,5 χρόνος που έχω να ασχοληθώ με root, σας αναφέρω κάποια και απλά διορθώστε με:

  1. Υπάρχει η μέθοδος delavega με οδηγό και στην αρχή του παρόντος thread. Αφήνει το knox στο 0Χ0 αλλά δε μπορεί να φλασάρει άλλο recovery σωστά?
  2. Υπάρχει η σκέψη να αδιαφορήσει για τον knox μιας και η συσκευή βγαίνει από εγγύηση όπου να ναι.... Σκέφτομαι σωστά ή παραλείπω κάτι? Εκτός από την εγγύηση θέλουμε knox 0*0 για κάποιο άλλο λόγο? Υπάρχει ξεχωριστός οδηγός για root και ας γίνει ο Knox 0*1?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ένας φίλος θέλει να ρουτάρει το note3 (φοράει lollipop). Επειδή έχει περάσει περισσότερο από 1,5 χρόνος που έχω να ασχοληθώ με root, σας αναφέρω κάποια και απλά διορθώστε με:

  1. Υπάρχει η μέθοδος delavega με οδηγό και στην αρχή του παρόντος thread. Αφήνει το knox στο 0Χ0 αλλά δε μπορεί να φλασάρει άλλο recovery σωστά?
  2. Υπάρχει η σκέψη να αδιαφορήσει για τον knox μιας και η συσκευή βγαίνει από εγγύηση όπου να ναι.... Σκέφτομαι σωστά ή παραλείπω κάτι? Εκτός από την εγγύηση θέλουμε knox 0*0 για κάποιο άλλο λόγο? Υπάρχει ξεχωριστός οδηγός για root και ας γίνει ο Knox 0*1?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Με το που γραψει ο knox δεν θα ξαναπαρει αναβαθμιση μεσω οτα ή με samsung kies. Κατα τα αλλα δεν αλλαζει κατι. Εγω του εκανα ροοτ οταν ημουν σε 4.4.2. To εκανα με αυτο τον τροπο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2466423 . τον κλασικο.. κατεβαζεις το αρχειο ροοτ μπενεις σε odin και ετοιμο.. Απλα στο τελος να περιμενεις να τελειωσει η διαδικασια.. Αργει λιγο στο τελος.. Λογικα θα γινεται και σε λολιποπ. Αλλα μια ερωτηση στο νημα θα μας λυσει τις αποριες.

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Με το που γραψει ο knox δεν θα ξαναπαρει αναβαθμιση μεσω οτα ή με samsung kies. Κατα τα αλλα δεν αλλαζει κατι. Εγω του εκανα ροοτ οταν ημουν σε 4.4.2. To εκανα με αυτο τον τροπο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2466423 . τον κλασικο.. κατεβαζεις το αρχειο ροοτ μπενεις σε odin και ετοιμο.. Απλα στο τελος να περιμενεις να τελειωσει η διαδικασια.. Αργει λιγο στο τελος.. Λογικα θα γινεται και σε λολιποπ. Αλλα μια ερωτηση στο νημα θα μας λυσει τις αποριες.

 

Πρώτον, αν γράψει ο κνοχ δε σημαίνει ότι δεν ξαναπαίρνεις αναβάθμιση. Αν φλασάρεις μετά μία οφφίσιαλ ρομ έχεις ένα κινητό σαν από το κουτί, απλά με κνοχ ενεργοποιημένο.

 

Η διαδικασία για ρουτ είναι μέσω οδιν, δεν έχει σχέση με την δε λα βέγκα. Εκείνη είναι για knox 0χ0 σε 4.4.2.

 

Τώρα δεν έχω χρόνο και είμαι από κινητό. Αν είναι θα σου στείλω λινκ για ρουτ σε 5 αργότερα, αν δε με προλάβει άλλος ;)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα....Εχω βαλει την arayamod 7.1 με ολα τα wipe με περασμενο bootloader modem κτλ...Το προβλημα ειναι πως δεν εχω ιντερνετ δικτυου...Δεν μου ανοιγει καθολου...

Ενω οταν ανοιξε το κινητο πρωτη φορα πριν την στείσω μου πεταξε το γραμμα οτι ανοιξαν τα δεδομενα αλλα τα εκλεισα...Μετα μολις την ρυθμισα την ρομ παω να ανοιξω τα δεδομενα και τιποτα...

Ξερετε μηπως τι εχει γινει...;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα....Εχω βαλει την arayamod 7.1 με ολα τα wipe με περασμενο bootloader modem κτλ...Το προβλημα ειναι πως δεν εχω ιντερνετ δικτυου...Δεν μου ανοιγει καθολου...

Ενω οταν ανοιξε το κινητο πρωτη φορα πριν την στείσω μου πεταξε το γραμμα οτι ανοιξαν τα δεδομενα αλλα τα εκλεισα...Μετα μολις την ρυθμισα την ρομ παω να ανοιξω τα δεδομενα και τιποτα...

Ξερετε μηπως τι εχει γινει...;;;

 

Ξαναπέρνα bootloader & modem. Τι ρομ είχες πριν?

 

Καλησπέρα παιδιά. Ένας φίλος θέλει να ρουτάρει το note3 (φοράει lollipop). Επειδή έχει περάσει περισσότερο από 1,5 χρόνος που έχω να ασχοληθώ με root, σας αναφέρω κάποια και απλά διορθώστε με:

  1. Υπάρχει η μέθοδος delavega με οδηγό και στην αρχή του παρόντος thread. Αφήνει το knox στο 0Χ0 αλλά δε μπορεί να φλασάρει άλλο recovery σωστά?
  2. Υπάρχει η σκέψη να αδιαφορήσει για τον knox μιας και η συσκευή βγαίνει από εγγύηση όπου να ναι.... Σκέφτομαι σωστά ή παραλείπω κάτι? Εκτός από την εγγύηση θέλουμε knox 0*0 για κάποιο άλλο λόγο? Υπάρχει ξεχωριστός οδηγός για root και ας γίνει ο Knox 0*1?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Εδώ είσαι, γράφει knox 0x1 με αυτή τη μέθοδο.

 

Υπάρχει και αυτή για 0x0, αλλά δεν έχει εμφανιστεί κάποιος που να την δοκίμασε εδώ. Αν θέλετε κάντε το πείραμα μιας και είναι 0x0 η συσκευή να μας πείτε.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, αν γράψει ο κνοχ δε σημαίνει ότι δεν ξαναπαίρνεις αναβάθμιση.............

 

Τώρα δεν έχω χρόνο και είμαι από κινητό. Αν είναι θα σου στείλω λινκ για ρουτ σε 5 αργότερα, αν δε με προλάβει άλλος ;)

 

Ευχαριστώ Κώστα.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Nordic και ήταν όλα καλά...

Αλλά φυσικά ήθελα και root και knox 0x0.

Το root το έκανα με αυτή την διαδικασία:

http://nasirtech.blogspot.gr/2015/05/root-n9005xxugbod6-android-50-stock.html

 

Έδειξε ότι όλα πήγαν καλά. Όμως εκτός του ότι έγραψε knox 1x0 το τηλέφωνο πλέον αρνείται να δουλέψει σοβαρά.

Βγάζει τρελά μηνύματα:

 

Υπηρεσία Google Pley διακόπηκε

Η διαδικασία android.process.media διακόπηκε

Η διαδικασία system δεν αποκρίνεται

Διαχείριση λήψεων διακόπηκε

Χώρος αποθήκευσης επαφών διακόπηκε

Internet διακόπηκε

 

Εγκατέστησα ξανά την rom Nordic με odin, αλλά το πρόβλημα των πιο πάνω ειδοποιήσεων παραμένει...

 

Αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμον...

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρνα bootloader & modem. Τι ρομ είχες πριν?

 

 

Τα ειχα περασει και στην αρχη 2 φορες...Την τελευταια του civato ειχα...Αλλα εκανα ολα τα wipe κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα περασει και στην αρχη 2 φορες...Την τελευταια του civato ειχα...Αλλα εκανα ολα τα wipe κανονικα...

 

Με τι τη φλασάρεις? Με TWRP που φλασάρω εγώ δεν έχω κανένα θέμα... :/

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Nordic και ήταν όλα καλά...

Αλλά φυσικά ήθελα και root και knox 0x0.

Το root το έκανα με αυτή την διαδικασία:

http://nasirtech.blogspot.gr/2015/05/root-n9005xxugbod6-android-50-stock.html

 

Έδειξε ότι όλα πήγαν καλά. Όμως εκτός του ότι έγραψε knox 1x0 το τηλέφωνο πλέον αρνείται να δουλέψει σοβαρά.

Βγάζει τρελά μηνύματα:

 

Υπηρεσία Google Pley διακόπηκε

Η διαδικασία android.process.media διακόπηκε

Η διαδικασία system δεν αποκρίνεται

Διαχείριση λήψεων διακόπηκε

Χώρος αποθήκευσης επαφών διακόπηκε

Internet διακόπηκε

 

Εγκατέστησα ξανά την rom Nordic με odin, αλλά το πρόβλημα των πιο πάνω ειδοποιήσεων παραμένει...

 

Αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμον...

 

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Για δοκίμασε να περάσεις μέσω odin μία άλλη stock rom.

Μην ξεχάσεις τα factory reset πριν και μετά την εγκατάσταση και ότι wipe μπορείς να κάνεις.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Με τι τη φλασάρεις? Με TWRP που φλασάρω εγώ δεν έχω κανένα θέμα... :/

 

Και εγω με twrp λιγο πιο παλιο βεβαια αλλα δεν ειχα ποτε θεμα...

Επειδη τωρα διαβασα μηπως υπαρχει θεμα που δεν εβαλα πρωτα την stock απο πανω και μετα την arayamod...;;;

Εγω απλα εκανα wipe data και μετα κατευθειαν περασα την αrayamod....

Link to comment
Share on other sites

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

Για δοκίμασε να περάσεις μέσω odin μία άλλη stock rom.

Μην ξεχάσεις τα factory reset πριν και μετά την εγκατάσταση και ότι wipe μπορείς να κάνεις.

 

Γιώργο ευχαριστώ. Με τα wipes έστρωσε χωρίς φλασάρισμα. Βέβαια στήσιμο από την αρχή....

Τώρα πάω για root.

Αυτή η διαδικασία είναι καλή?

http://www.android.gs/root-install-twrp-recovery-t-mobile-galaxy-note-3-lollipop/

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με twrp λιγο πιο παλιο βεβαια αλλα δεν ειχα ποτε θεμα...

Επειδη τωρα διαβασα μηπως υπαρχει θεμα που δεν εβαλα πρωτα την stock απο πανω και μετα την arayamod...;;;

Εγω απλα εκανα wipe data και μετα κατευθειαν περασα την αrayamod....

 

Ναι, πέρνα μια οφίσιαλ λόλιποπ μέσω οδιν, μάλλον αυτό φταίει. Και μετά ότι ρομ θες ;)

 

Γιώργο ευχαριστώ. Με τα wipes έστρωσε χωρίς φλασάρισμα. Βέβαια στήσιμο από την αρχή....

Τώρα πάω για root.

Αυτή η διαδικασία είναι καλή?

http://www.android.gs/root-install-twrp-recovery-t-mobile-galaxy-note-3-lollipop/

 

Ναι είσαι οκ με αυτή!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την aryamod v7.1 με stock kernel και όλα μέχρι στιγμής είναι οκ και φυσικά κάνεις ότι θέλεις στο κινητό με αυτή την rom

Όλα καλά κ σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά κ σε εμένα.

 

Από μπαταρία πως είναι γιατί εγώ βλέπω σε αναμονή να μου πέφτει η μπαταρια ενώ με stock rom σε αναμονή έπεφτε 1% σε 8 ώρες ενώ τώρα βλέπω να καταναλώνει 5% σε 2 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως είναι γιατί εγώ βλέπω σε αναμονή να μου πέφτει η μπαταρια ενώ με stock rom σε αναμονή έπεφτε 1% σε 8 ώρες ενώ τώρα βλέπω να καταναλώνει 5% σε 2 ώρες

Δώσε μου λίγο χρόνο γιατί την πέρασα το μεσημέρι. Αύριο θα σου απαντήσω.

Το πολύ πολύ να αλλάξουμε κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως είναι γιατί εγώ βλέπω σε αναμονή να μου πέφτει η μπαταρια ενώ με stock rom σε αναμονή έπεφτε 1% σε 8 ώρες ενώ τώρα βλέπω να καταναλώνει 5% σε 2 ώρες
Βάζεις CivZ-Lollipop_Xplorer-Rev4.4_που έχει βάση

POF3 κατεβαζεις το synapse κάνε μόνο αυτή την ρύθμιση https://www.dropbox.com/s/2420g1qflbzoh1f/Screenshot_2015-08-07-21-52-13-1.jpg?dl=0 και είσαι εντάξει :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...