Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χα χα μπερδεύτηκες το screen on είναι τρεις ώρες οθόνη γιατί σήμερα είμαι μια μέρα αναμονή.

 

αχααα οντως.. εγω βγαζω 2 μερες ακριβως και οθονη 6 ωρες και κατι.. μαλλον καλα πρεπει να ειμαι ετσι;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αχααα οντως.. εγω βγαζω 2 μερες ακριβως και οθονη 6 ωρες και κατι.. μαλλον καλα πρεπει να ειμαι ετσι;;
Πολύ καλά,το θέμα είναι να χαίρεσαι το τηλέφωνο και να μην σκέφτεσαι τη σου τρώει μπαταρία και πόση οθόνη έχεις.

Μην κοιτάς εμένα που το έχω τρελάνει στα τεστ χα χα.

Καποια μερα αν θα βρω χρόνο θα κλείσω τα πάντα και θα πάω για οκτάωρο χα χα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε παιδιά, αλλά τι μανία είναι αυτή που σας έχει πιάσει με τους χρόνους της μπαταρίας.

Απ τη στιγμή που η Σαμυ μας δίνει αυτή τη μεγάλη δυνατότητα να είναι αφαιρούμενη η μπαταρία, γιατί αγχώνεστε.

Εγώ αγόρασα 2 μπαταρίες με επιτραπέζιο φορτιστή και δε με νοιάζει τίποτε. Όλα φουλ τα έχω και το ευχαριστιέμαι:):)

Link to comment
Share on other sites

έχω φλασάρει από τότε που αγόρασα το τηλεφωνο την xnote 14 και θέλω την βοήθεια σας στα εξής.

1.έχει κάνει επίσημο update η samsung με lolipop rom στο note 3?

2.ποιά lolipop rom ειναι η πιο stable?

3.τι επιδοσεις εμφανίζουν στο antutu οι lolipop ?

4.η εφαρμογη πλοήγησης που χρησιμοποιώ igo primo παιζει κανονικα?

4.για να την κανω εγκατασταση θα πρεπει να περάσω άλλον boot loader?

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οθόνη στο 3 auto.

Ανάποδα τα λες, tapatalk στα φόρουμ είναι λιγότερο ενεργοβόρο.

 

UC Browser μακράν καλύτερη κατανάλωση από όλους.

Νόμιζα είχε ψιλά την φωτεινότητα το παιδί,κάνεις λάθος το tapatalk είναι πολύ ενεργοβορο έχει notifications είναι σαν το facebook δοκίμασε το και θα δεις ότι ρουφάει πιο πολύ από τον browser αλλά έλα που με βολεύει αφάνταστα;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα βασικά, η μπαταρία μου είναι από πέρσι τα Χριστούγεννα που το πήρα, το φορτίζω μόλις πάει 10 με15 % πότε δεν το αφήνω όλο το βράδυ στο ρεύμα και ελάχιστες φορές το έχω φορτίσει ενδιάμεσα και πότε δεν παίζω ενώ φορτίζει.

 

Ακριβως τα αντιθετα απο οτι κανω εγω δηλαδη :-P

 

Καθε βραδυ στο ρευμα (κατοχικο συνδρομο) και το πειραζω παντα οταν φορτιζει.!!!

 

Δεν παραπονιεμαι ομως...ΔΕΝ υπαρχει αλλο κινητο σαν αυτο και η ρομ που προτεινες ΑΨΟΓΗ

S8+
Link to comment
Share on other sites

menio εχει διαφορα το νεο leak πιστεψε ...κανει ακομη πιο smooth το κινητο ...και γενικα διορθώνει πολλα χαζα που ειχαμε με το πρωτο ..

φιλε μου να σε ρωτησω,τη leak την περναμε μονο με odin η φλασαρουμε και zip απο recovery γιατι δεν βρισκω λινκ,ξερεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να σε ρωτησω,τη leak την περναμε μονο με odin η φλασαρουμε και zip απο recovery γιατι δεν βρισκω λινκ,ξερεις τιποτα?

Αν δεν είναι σε lolipop καλύτερα να περάσεις αρχικά το leak μέσω odin και μετά αν θέλεις μπορείς να γίνεις root να περάσεις custom recovery και να φλασαρεις όποια άλλη lolipop ρομ θέλεις. Ακολούθησε τις οδηγίες από εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2983260

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.Βγηκε η Aryamod v3 Based on latest lollipop firmware N9005ZSUGOA5 (Second LEAKED)

Βασανιστειτε :D

Στην aryamod ν3 εκεί που λέει

Enable /disable unit.d τι να διαλέξουμε τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Στην aryamod ν3 εκεί που λέει

Enable /disable unit.d τι να διαλέξουμε τι είναι αυτό;

 

αμα ηξερα καλα θα ηταν :lol: σε ολα ναι λοιπον :D

Edited by kyriasgr87
Link to comment
Share on other sites

αμα ηξερα καλα θα ηταν :lol: σε ολα ναι λοιποιν :D

 

Ένα καθαρά για custom kernels. Για να μπορείς να τρέχεις scripts και διάφορα άλλα mods.

Από τη στιγμή που ακόμη δεν έχουμε custom kernels δεν υπάρχει λόγος εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι σε lolipop καλύτερα να περάσεις αρχικά το leak μέσω odin και μετά αν θέλεις μπορείς να γίνεις root να περάσεις custom recovery και να φλασαρεις όποια άλλη lolipop ρομ θέλεις. Ακολούθησε τις οδηγίες από εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2983260

 

επειδη ειμαι με aryamod v2 loli γι,αυτο ελεγα να την περναγα πιο ευκολα απο recovery μην μπλεκω με odin και root απ,την αρχη

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι με aryamod v2 loli γι,αυτο ελεγα να την περναγα πιο ευκολα απο recovery μην μπλεκω με odin και root απ,την αρχη

Τότε μπορείς να την περάσεις μέσω recovery αλλά το πρώτο stock leak δεν υπάρχει σε flashable zip για να το εγκαταστήσεις μέσω recovery. Μπορείς όμως να βάλεις μια custom lolipop rom.

Link to comment
Share on other sites

Τότε μπορείς να την περάσεις μέσω recovery αλλά το πρώτο stock leak δεν υπάρχει σε flashable zip για να το εγκαταστήσεις μέσω recovery. Μπορείς όμως να βάλεις μια custom lolipop rom.

 

Γι'αυτο ελεγα μηπως δοκιμαζα το leak γιατι ειδα πιο πανω,φιλους.που λενε οτι παει πολυ καλα,αλλα για να μην μπαινω σε περιπετειες μια και βγηκε η Aryamod v3 βαζω αυτην απο recovery που ειναι οπως ειπαν βασισμενη στη leak.Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο ελεγα μηπως δοκιμαζα το leak γιατι ειδα πιο πανω,φιλους.που λενε οτι παει πολυ καλα,αλλα για να μην μπαινω σε περιπετειες μια και βγηκε η Aryamod v3 βαζω αυτην απο recovery που ειναι οπως ειπαν βασισμενη στη leak.Σε ευχαριστω

Όταν την βάλεις περιμένουμε εντυπώσεις. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι initd ενεργοποιείται και με στοκ κερνελ

Σωστό είναι αυτό. Εκεί μέσα βρίσκονται όλα τα scripts για βελτίωση της μπαταρίας, της απόδοσης κλπ. Αλλά δεν είναι σίγουρο ότι βοηθάνε πάντα. Θα πρέπει ο δημιουργός της ρομ νήσσα ξέρει τι κάνει και να επιλέγει τι θα βάλει.

Όταν την βάλεις περιμένουμε εντυπώσεις. :)
Link to comment
Share on other sites

Αργει θέλει κανένα 10 λεπτό ίσως και 15 του έδωσες χρόνο;;;

 

oxi . απλα θελω να ξερω αν χρειαζεται odin για να περασω καποιο αρχειο . αν ειναι θα ξαναπερασω και θα περιμενω

 

 

$ περιμενω 20 λεπτα αλλα εχει κολλησει στο σημα της samsung στο boot ! δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν ανοιγει?

Edited by stelioz350
Link to comment
Share on other sites

Ερχομενος αο aryamod2 ερασα με wcm recovery την ν3. Εκανα wipe cache and dalvik ομως εκανε rebbot και δεν ανοιγε γιατι ? 3 φορες την περασα

Να κάνεις full wipe και κυρίως wipe system (wipe dalvik/cache/system/data).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...