Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή η aryamod αλλά μου την σπάει που μέσα στις εφαρμογές έχει τις τρις τελιτσες πάνω δεξιά για να μπαίνεις στις ρυθμίσεις.

Υπάρχει τρόπος να βγει ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή η aryamod αλλά μου την σπάει που μέσα στις εφαρμογές έχει τις τρις τελιτσες πάνω δεξιά για να μπαίνεις στις ρυθμίσεις.

Υπάρχει τρόπος να βγει ?

Όχι είναι εκεί επειδή το menu button έχει μετατραπεί σε recent button όπως στο note4,s5,δεν σε βλέπω να αλλάζεις το note 3 ποτέ γιατί όλα τα τηλέφωνα πλέον δεν έχουν menu button και έχουν τις τελιτσες στις εφαρμογές :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλασαρω τώρα note 3 base/note4 style και σας λέω εντυπώσεις :o

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτησουλα για να μην ψαχνω....

Εβαλα την Arya 1.8 και μου αλλαξε το Recovery μαλλον με το stock της Sammy.... δεν ξερω γιατι.

Θελω να ξαναπερασω το TWRP με οντιν αλλα δεν θυμαμαι που βαζουμε το αρχειο που κατεβαζουμε στο κουτακι με το CP η με το AP στο οντιν;;;;;;;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτησουλα για να μην ψαχνω....

Εβαλα την Arya 1.8 και μου αλλαξε το Recovery μαλλον με το stock της Sammy.... δεν ξερω γιατι.

Θελω να ξαναπερασω το TWRP με οντιν αλλα δεν θυμαμαι που βαζουμε το αρχειο που κατεβαζουμε στο κουτακι με το CP η με το AP στο οντιν;;;;;;;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια.

Στο AP το βάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλή η aryamod αλλά μου την σπάει που μέσα στις εφαρμογές έχει τις τρις τελιτσες πάνω δεξιά για να μπαίνεις στις ρυθμίσεις.

Υπάρχει τρόπος να βγει ?

 

δυστυχώς η ευτυχώς πλεον ολα τα samsung ετσι ειναι πλεον! ..

παντως η ρομ ειναι δυναμη κανονικη ...!

ποποποποπ πεταει το κινητο ...!

και επιτελους εχουμε πολλα απο τα μοντακια που ειχαμε σε κιτ κατ...(πχ screenshot recovery κτλ με το power menu....)

Link to comment
Share on other sites

Η aryamod πως τα πάει απο μπαταρία?

Αξίζει ο κόπος να φυγω απο Crash lollipop?

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Η aryamod πως τα πάει απο μπαταρία?

Αξίζει ο κόπος να φυγω απο Crash lollipop?

 

θα φανει αυριο ..σαν ρομ γενικως ειναι τουμπανο ....

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντος πολύ καλή. .. αξίζει να την βάλετε. Μπαταρία πιστεύω να είναι μια από τα ίδια με τις προηγούμενες λολι

Αλλά όντος αύριο θα ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Την πέρασα τελικά κι εγώ την Aryamod και δείχνει αρκετά καλή. Το μόνο που πρόσεξα αφου τελίωσα το στήσιμο είναι οτι δεν λειτουργεί ο Απομακρυσμένος έλεγχος για την εύρεση της συσκευής.Το ενεργοποιώ αλλα όταν παώ πίσω ειναι απενεργοποιημένο.Με την crash δεν είχα θέμα.

Edited by geoxraslap

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Πω...παλι με βαλατε στο τριπακι να αλλαξω ρομ...πανω που ειχα ηρεμησει με civato...

...λινκ για Aryamod ???

 

Το βρηκα το λινκ...εμεις που εχουμε ηδη lollipop πρεπει να βαλουμε τη leaked official ρομ πρωτα ????

Edited by CostasChem
S8+
Link to comment
Share on other sites

Πω...παλι με βαλατε στο τριπακι να αλλαξω ρομ...πανω που ειχα ηρεμησει με civato...

...λινκ για Aryamod ???

 

Το βρηκα το λινκ...εμεις που εχουμε ηδη lollipop πρεπει να βαλουμε τη leaked official ρομ πρωτα ????

Δεν χρειαζεται αν εχεις bootloader και modem lollipop.

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντος πολύ καλή. .. αξίζει να την βάλετε. Μπαταρία πιστεύω να είναι μια από τα ίδια με τις προηγούμενες λολι

Αλλά όντος αύριο θα ξέρουμε.

Φιλε ξέρω ότι κάθε φορά λέμε τα ίδια αλλά η μπαταρία εδώ μου φαίνεται ένα κλικ πάνω από όλες τις υπόλοιπες Lollipop (ειδικά στον crush είχα απογοητευτεί)

Εδώ είμαι πρώτη φόρτιση από χθες στο 72% με δύο ώρες οθόνη (facebook YouTube tapatalk κτλ στο φουλ).

Έχει κάνει τρομερή δουλειά ο τύπος εδώ γενικά..

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο βλεπω κι εγω σχετικα με την μπαταρια.

Με το θεμα του απομακρυσμενου ελεγχου δεν μπορω να τα καταφερω. Δεν μπορω να τον ενεργοποιησω με τιποτα.

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο βλεπω κι εγω σχετικα με την μπαταρια.

Με το θεμα του απομακρυσμενου ελεγχου δεν μπορω να τα καταφερω. Δεν μπορω να τον ενεργοποιησω με τιποτα.

Η μπαταρία πέφτει πολύ αργά πραγματικά έχω πάθει ζημιά εδώ.. Πες μου φίλε τι ακριβώς είναι αυτό να το κοιτάξω και εγω αν δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-ασφαλεια- απομακρυσμένα στοιχεία ελέγχου.

Δεν γίνεται ενεργό.

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-ασφαλεια- απομακρυσμένα στοιχεία ελέγχου.

Δεν γίνεται ενεργό.

Ναι όντως έχεις δίκιο.. Βασικά για μένα μικρό το κακό γιατί έχω cerberus..

Τεσπα λογικά θα το διορθώσει στο επόμενο Update..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ξέρω ότι κάθε φορά λέμε τα ίδια αλλά η μπαταρία εδώ μου φαίνεται ένα κλικ πάνω από όλες τις υπόλοιπες Lollipop (ειδικά στον crush είχα απογοητευτεί)

Εδώ είμαι πρώτη φόρτιση από χθες στο 72% με δύο ώρες οθόνη (facebook YouTube tapatalk κτλ στο φουλ).

..

Εγώ πάλι επιμένω ότι η masik 3.0 odex είναι μακράν καλύτερη.

Με όλα όσα γράφεις εκτός YouTube αλλά με αρκετό viper και τα πάντα ανοιχτά ,οθόνη στο τρία, είμαι στο 77% με 2.30 οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι επιμένω ότι η masik 3.0 odex είναι μακράν καλύτερη.

Με όλα όσα γράφεις εκτός YouTube αλλά με αρκετό viper και τα πάντα ανοιχτά ,οθόνη στο τρία, είμαι στο 77% με 2.30 οθόνη.

 

Με την masik έχω και 'γώ την καλύτερη μπαταρία που είχα ποτέ, αλλά η αλήθεια είναι ότι σ'αυτό το θέμα δεν πρόλαβα να τεστάρω την aryamod. Θα την φλασάρω σε λίγο για να την τεστάρω το βράδυ που θα έχω χρόνο και θα δω ποια θα κρατήσω τελικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Με την masik έχω και 'γώ την καλύτερη μπαταρία που είχα ποτέ, αλλά η αλήθεια είναι ότι σ'αυτό το θέμα δεν πρόλαβα να τεστάρω την aryamod. Θα την φλασάρω σε λίγο για να την τεστάρω το βράδυ που θα έχω χρόνο και θα δω ποια θα κρατήσω τελικά. :)

Τις εχω δοκιμασει και τις 2 πιο καλη μπαταρια εχει η aryamod αλλα λογο bloatware νομιζω οτι ειναι πιο γρηγορη η masik με καλυτερη διαχειριση ram.

Link to comment
Share on other sites

Τις εχω δοκιμασει και τις 2 πιο καλη μπαταρια εχει η aryamod αλλα λογο bloatware νομιζω οτι ειναι πιο γρηγορη η masik με καλυτερη διαχειριση ram.
χα χα δες εδώ τη γίνεται και είμαι στο 59%

https://www.dropbox.com/s/36kni0l6017wf6t/screen_20150125_1448.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/wjttot90tsyyyqk/screen_20150125_1448_2.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εγω τετοια μπαταρια δεν ειχα ποτε με καμια lolli ουτε με την στοκ ..!:)

50% 3 ωρες οθονη ...:)!!!

και μιλαω παντα για την πρωτη φορτιση !

φανταζομαι σε 2 μερες τι θα γινει ..!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι επιμένω ότι η masik 3.0 odex είναι μακράν καλύτερη.

Με όλα όσα γράφεις εκτός YouTube αλλά με αρκετό viper και τα πάντα ανοιχτά ,οθόνη στο τρία, είμαι στο 77% με 2.30 οθόνη.

 

Τελικα περασα τη Masik και εγω....πρωτες εντυπωσεις αψογες! Παει σφαιρα λεμε....

S8+
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εγω τετοια μπαταρια δεν ειχα ποτε με καμια lolli ουτε με την στοκ ..!:)

50% 3 ωρες οθονη ...:)!!!

και μιλαω παντα για την πρωτη φορτιση !

φανταζομαι σε 2 μερες τι θα γινει ..!

χα χα σασιρμάς με τις LP βάλε και χρήση να δούμε .
Link to comment
Share on other sites

Τις εχω δοκιμασει και τις 2 πιο καλη μπαταρια εχει η aryamod αλλα λογο bloatware νομιζω οτι ειναι πιο γρηγορη η masik με καλυτερη διαχειριση ram.

 

Την δοκιμάζω τώρα την aryamod, από ταχύτητα μια χαρά τα πάει! Το βράδυ θα έχω τα πρώτα αποτελέσματα για την μπαταρία.

 

Πάντως παιδιά εκείνο που θέλω να πω είναι ότι επειδή δεν υπάρχει πιο σχετικό πράγμα από την αυτονομία της μπαταρίας (αφού ο καθένας έχει διαφορετικές εφαρμογές, ρυθμίσεις, φωτεινότητα, διαφορετική χρήση κλπ), δεν έχει νόημα να την συγκρίνουμε σε διαφορετικά τηλέφωνα, για να καταλάβουμε ποια είναι καλύτερη, αλλά μόνο στο ίδιο τηλέφωνο με τις ίδιες εφαρμογές, ρυθμίσεις, χρήση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμάζω τώρα, από ταχύτητα μια χαρά τα πάει! Το βράδυ θα έχω τα πρώτα αποτελέσματα για την μπαταρία.

 

Πάντως παιδιά εκείνο που θέλω να πω είναι ότι επειδή δεν υπάρχει πιο σχετικό πράγμα από την αυτονομία της μπαταρίας (αφού ο καθένας έχει διαφορετικές εφαρμογές, ρυθμίσεις, φωτεινότητα, διαφορετική χρήση κλπ), δεν έχει νόημα να την συγκρίνουμε σε διαφορετικά τηλέφωνα, για να καταλάβουμε ποια είναι καλύτερη, αλλά μόνο στο ίδιο τηλέφωνο με τις ίδιες εφαρμογές, ρυθμίσεις, χρήση κλπ.

Σε αυτό που λες έχεις δίκιο για αυτό βάζουμε και ένα μπούσουλα και λέμε τα πάντα ανοιχτά.

FB ,Messenger,tapatalk, viber κτλ που έχουν οι πιο πολλοί, οθόνη 3,4,5 auto και βλέπουμε το κοντέρ χα χα.

Εγώ πάντως αν δεν βγει official να την κάνουν costum δεν το κουνάω από το 3.0 odex, όλες πάνω κάτω ίδιες είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...