Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι προσπάθησε μία φορά ακόμα. Μπορεί να μην πήγε κάτι καλά κατά την εγκατάσταση. Είναι περίεργο γιατί όσα προβλήματα υπάρχουν με αναπαραγωγή βίντεο και youtube λύνονται με αναβάθμιση του μόντεμ. Αν έχεις πάλι πρόβλημα και δεν βαριέσαι δοκίμασε μία άλλη ρομ (π.χ την Masik 3.0), για να διαπιστώσεις αν φταίει η ρομ ή είναι γενικό πρόβλημα.

Φιλε κατεβασα masik ...να την περασω απο πανω απο την κρας με wipe data factory reset??θα εχω θεμα?

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε κατεβασα masik ...να την περασω απο πανω απο την κρας με wipe data factory reset??θα εχω θεμα?
Βαλτην απο πανω με τα γvωστα wipe.
Link to comment
Share on other sites

Βαλτην απο πανω με τα γvωστα wipe.

Οκ φιλε σε ευχαριστω για ολα προσπαθω κ επιστρεφω

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε σε ευχαριστω για ολα προσπαθω κ επιστρεφω

 

 

εβαλα μασικ...παλι οταν παω να τραβηξω βιντεο κανει reboot

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο φίλε μου πότε άρχισε να σου παρουσιάζει το προβλημαμε το video;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες κατέβασε το samsung info και ανέβασε ένα screenshot εκει που γράφει για bootloader και modem να δω μήπως δεν έχει γίνει κάτι σωστά.

Link to comment
Share on other sites

U2

Πολύ περίεργο φίλε μου πότε άρχισε να σου παρουσιάζει το προβλημαμε το video;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες κατέβασε το samsung info και ανέβασε ένα screenshot εκει που γράφει για bootloader και modem να δω μήπως δεν έχει γίνει κάτι σωστά.

Εδώ εισαι

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις bootloader και modem lolipop ακόμα σε kit kat είσαι και μάλιστα νομίζω σε παλιά έκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιαυτό έχεις θέματα και λογικά πρέπει να έχεις και battery drain

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις bootloader και modem lolipop ακόμα σε kit kat είσαι και μάλιστα νομίζω σε παλιά έκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιαυτό έχεις θέματα και λογικά πρέπει να έχεις και battery drain

 

Τώρα δηλαδή ξαναπαίρνω bootloader και modem?Αν ναι που θα τα βρω?

 

Edit τα γλαστρών μέσω Odin .?

Edited by mhproduction
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του crash στη πρώτη σελίδα έχει ακριβώς τα 3 αρχεία που πρέπει να φλασαρης μέσω odin και τον σωστό τρόπο αν δεν καταλαβαινεις κάτι πες μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα έχεις ξαναπεράσει υα αρχεία μέσω odin;

Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του crash στη πρώτη σελίδα έχει ακριβώς τα 3 αρχεία που πρέπει να φλασαρης μέσω odin και τον σωστό τρόπο αν δεν καταλαβαινεις κάτι πες μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα έχεις ξαναπεράσει υα αρχεία μέσω odin;

 

Τα βάζω πάνω απ την καστομ σωστά. ..χωρίς wipe...

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Τα βάζω πάνω απ την καστομ σωστά. ..χωρίς wipe...

Όχι ρε φίλε με odin τα βάζεις μπαίνεις σε download mode αμα δεν το έχεις ξανακάνει πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε με odin τα βάζεις μπαίνεις σε download mode αμα δεν το έχεις ξανακάνει πες μου.

 

Το έχω ξανακάνει απλά μετά το φλασαρισμα ρώτησα αν θέλει τίποτα wipe..

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανακάνει απλά μετά το φλασαρισμα ρώτησα αν θέλει τίποτα wipe..

Πριν μπεις σε download mode βγάλε την μπαταρία για λίγο μετά ξαναβαλτην και μπες σε download mode χειροκίνητα μάλλον επειδή δεν το έκανες έτσι δεν σου πέρασε τον καινούριο bootloader και modem.:o

Link to comment
Share on other sites

Πριν μπεις σε download mode βγάλε την μπαταρία για λίγο μετά ξαναβαλτην και μπες σε download mode χειροκίνητα μάλλον επειδή δεν το έκανες έτσι δεν σου πέρασε τον καινούριο bootloader και modem.:o

 

 

τελικα περαστικε σας ευχαριστω πολυ

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά :)

Και από ότι βλέπω η ρομ σκίζει! !!

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Στην λολι του masik v3 βάλατε και τον κερνελ του από το ινσταλερ να φανταστώ ε;

Την έβαλα πολύ καλή αλλά η μπαταρία μου έχει πέσει σαν νερό..... Θα το δω και αύριο βέβαια να έχω σωστή εικόνα...

Και αν ναι θα περάσω τον μαμά κερνελ.

Φίλε μου είσαι σίγουρος για την μπαταρία και το συγκεκριμένο κέρνελ; την έχω odex και πραγματικά τα πάει περίφημα.

Πρώτη φόρτιση είμαι στο 52% με δύο ώρες οθόνη και συνεχίζω ακάθεκτα..

Νομίζω ότι είναι η καλύτερη Lollipop που υπάρχει αυτή την στιγμή..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είσαι σίγουρος για την μπαταρία και το συγκεκριμένο κέρνελ; την έχω odex και πραγματικά τα πάει περίφημα.

Πρώτη φόρτιση είμαι στο 52% με δύο ώρες οθόνη και συνεχίζω ακάθεκτα..

Νομίζω ότι είναι η καλύτερη Lollipop που υπάρχει αυτή την στιγμή..

Νομίζω ότι ο φίλος έχει βάλει τον mod kernel και όχι τον stock γιαυτό και έχει θεματακια με battery drain.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο φίλος έχει βάλει τον mod kernel και όχι τον stock γιαυτό και έχει θεματακια με battery drain.

Και εγώ για τον mod μιλάω :)

Δείχνει να κρατάει πολύ καλά...

Θα επανέλθω...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για τον mod μιλάω :)

Δείχνει να κρατάει πολύ καλά...

Θα επανέλθω...

Στην πρώτη μέρα είχα ντρειν και απελπιστηκα σήμερα Τρίτη μέρα και είναι όλα καλά πολύ καλή πολύ γρήγορή και με καλή μπαταρία.

5-6 ώρες οθόνη τις βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη μέρα είχα ντρειν και απελπιστηκα σήμερα Τρίτη μέρα και είναι όλα καλά πολύ καλή πολύ γρήγορή και με καλή μπαταρία.

5-6 ώρες οθόνη τις βλέπω.

 

3 μιση ωρες εβγαλα σημερα με 36% οταν γυρισα σπιτι! πρωτη φορτιση ...νομιζω μετα απο 2 μερες θα δω πεντάωρο ...:)

 

δεν εχω ξαναδει το κινητο πιο γρηγορο ....συμφωνω ....σφαιρα ...ποοοοο! ηταν να μην βγει ο πρωτος custom κερνελ σε λολι τελικα ...:)

(και ειμαστε ακομη υποτίθεται σε μπετα εκδοση ...εχει ψωμιά ακομη το κινητο μας ....)

Link to comment
Share on other sites

3 μιση ωρες εβγαλα σημερα με 36% οταν γυρισα σπιτι! πρωτη φορτιση ...νομιζω μετα απο 2 μερες θα δω πεντάωρο ...:)

 

δεν εχω ξαναδει το κινητο πιο γρηγορο ....συμφωνω ....σφαιρα ...ποοοοο! ηταν να μην βγει ο πρωτος custom κερνελ σε λολι τελικα ...:)

(και ειμαστε ακομη υποτίθεται σε μπετα εκδοση ...εχει ψωμιά ακομη το κινητο μας ....)

Έχασα κάτι; βγήκε κερνελ για λολι;; που είναι να Φλασαρω ορε παιδια:D:D:cool::p:p

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις κερνελ να τον βάλω. Πόσα gia τρέχει

Τον kernel τον διαλέγεις μέσα από το aroma installer της rom.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...