Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ. Έστρωσε απλά στα ελληνικά δεν είχε βγάλει την επιλογή γιατί την αναζητουσα από χτες. Ήξερα που βρισκόταν. Τι να πω μαγικό έγινε μόλις γύρισα αγγλικα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μετά τη πρώτη φόρτιση με φωτεινότητα 90% wifi 4g on Facebook instagram 3 account email syn η μπαταρία 90% με μια ωρα ακριβώς οθόνη. Καλύτερα από κιτ κατ xnote 21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Δυστυχώς δεν κατάφερα να βγάλω άκρη με την μπαταρία συν του ότι είχα ένα άλλο θεματάκι με τις κλήσεις κάποιες φορες. Μέχρι στιγμής έχω κάνει Backup τα User Apps στην sd κάρτα μου με TitaniumBackup. Τώρα ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος να επαναφέρω το κινητό μου? Ευχαριστώ. Αν μπορεί και κάποιος μέσο skype να βοηθήσει λίγο το noobaki θα ήταν μια χαρά. Οποιος έχει θέληση ας μου στείλει ένα pm με το skype username του. Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Δυστυχώς δεν κατάφερα να βγάλω άκρη με την μπαταρία συν του ότι είχα ένα άλλο θεματάκι με τις κλήσεις κάποιες φορες. Μέχρι στιγμής έχω κάνει Backup τα User Apps στην sd κάρτα μου με TitaniumBackup. Τώρα ποιος είναι ο πιο σωστός τρόπος να επαναφέρω το κινητό μου? Ευχαριστώ. Αν μπορεί και κάποιος μέσο skype να βοηθήσει λίγο το noobaki θα ήταν μια χαρά. Οποιος έχει θέληση ας μου στείλει ένα pm με το skype username του. Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!

παιδια σε οποια ρομ και αν εχω δοκιμασει σε λολιποπ το navigon ενω μπαινω κανονικα οταν βαζω πολη, για να ξεκινησει μου λεει διακοπηκε...οπως και μερικα παιχνιδια με ολες της ρομ σε λολι δοκιμασμενα δεν παιζουν...εχει τυχη σε αλλον?παντως σε 4.4.2 ολα δουλεβαν αψογα...μηπως επειδη ειναι τεστ το ofisial firmware?η δεν εχουν αναβαθμιστει ακομα για ανδροιτ λολι?>βασικα για το navigon Ζκεγομαι πιο πολυ.το εχει αλλος και δουλεβει κανονικα?

Μη γυρισω σε 4.4 δεν λεει...ετυχε σε αλλον και το διορθωσε?

navigon 5.3.1 για την ακριβεια...

Edited by liontari1977
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει και χωρίς xposed άσε που στη lolipop νομίζω δεν χρειάζεται το xposed και να δουλέψει δεν θα το βάλω στο g3 που το τσέκαρα είχα καλύτερη μπαταρία με lolipop από. 4.4.2 με xposed νομίζω ότι πολλές εφαρμογές του xposed τρώνε μπαταρία. Απολαύστε την συσκευή δεν υπάρχει καλύτερη εκτός του note4,το λέω εγώ που έχω δοκιμάσει το 90% από τις ναυαρχιδες. :D

Δεν μου δουλεύουν όλες οι λειτουργίες του greenify όπως το να μπορώ να εχω ειδοπηεισεις θέλουν xposed σε εσένα ως δουλεύει;

Πως το κάνεις αυτό ρε παιδιά?

Με τιτανιουμ φίλε πάγωσε όλη τη σαβούρα.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύουν όλες οι λειτουργίες του greenify όπως το να μπορώ να εχω ειδοπηεισεις θέλουν xposed σε εσένα ως δουλεύει;

 

Με τιτανιουμ φίλε πάγωσε όλη τη σαβούρα.

Εγώ φίλε δεν ξέρω αλλά facebook και viper με ειδοποιούν κανονικά όπως και στο g3 που είχα με lolipop.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Κόλλησα τώρα.

Στον ήχο έχει μόνο προφίλ κανονικό και δόνηση.. Πως μπορώ να το κάνω να έχω και τρίτη επιλογή.. Δηλαδή silence χωρίς δόνηση χωρίς τίποτα.

Είμαι με την τελευταία του civato.

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Κόλλησα τώρα.

Στον ήχο έχει μόνο προφίλ κανονικό και δόνηση.. Πως μπορώ να το κάνω να έχω και τρίτη επιλογή.. Δηλαδή silence χωρίς δόνηση χωρίς τίποτα.

Είμαι με την τελευταία του civato.

Διαλέγεις έναν από τον διακόπτη και το ρυθμίζεις εσύ.

Νέα crash διόρθωσε τα ψιλοbuq.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγω lollipop και συγκεκριμένα CM12. Μέχρι στιγμής όλα καλά, αν και δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία στην εξωτερική κάρτα μνήμης μέσω του note 3. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Νέα crash διόρθωσε τα ψιλοbuq.

 

Την φλασαρα και όντως τα διόρθωσε όλα!

Πρόσθεσε επίσης κάποια tweaks για την βελτίωση της μπαταρίας. :)

Πώς την κατεβάζουμε; μέσα από update?

Δεν είναι μόνο κάποιο πρόσθετο update. Είναι ολόκληρη κανονική ρομ. Την κατεβάζεις και την εγκαθιστας με τον γνωστό τρόπο. Αν έχεις ήδη την Crash lolipop δεν χρειάζεται να κάνεις full wipe. Αρκεί μόνο wipe cache και wipe dalvik cache. Έτσι δεν θα χάσεις εφαρμογές και ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Την φλασαρα και όντως τα διόρθωσε όλα!

Πρόσθεσε επίσης κάποια tweaks για την βελτίωση της μπαταρίας. :)

 

Δεν είναι μόνο κάποιο πρόσθετο update. Είναι ολόκληρη κανονική ρομ. Την κατεβάζεις και την εγκαθιστας με τον γνωστό τρόπο. Αν έχεις ήδη την Crash lolipop δεν χρειάζεται να κάνεις full wipe. Αρκεί μόνο wipe cache και wipe dalvik cache. Έτσι δεν θα χάσεις εφαρμογές και ρυθμίσεις.

Τι tweaks;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ο crash ξέρει χα χα.

Καλημερα μενιο!!τον βλεπω να κανει θαυματα τον crash στην lollipol..!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μενιο!!τον βλεπω να κανει θαυματα τον crash στην lollipol..!!
Καλημέρα. Παπάδες θα έλεγα χα χα.
Link to comment
Share on other sites

Διαλέγεις έναν από τον διακόπτη και το ρυθμίζεις εσύ.

Νέα crash διόρθωσε τα ψιλοbuq.

καλημέρα παίδες. Μια επεξήγηση σε αυτό ρε παιδιά γιατί δεν έχω καταλάβει. Σην ΚΙΤΚΑΤ οταν πατούσες πάνω στο εικονίδιο του ήχου (στην μπάρα ψηλά) σου είχε τρείς επιλογες (ένα πάτημα ήχος, δεύτερο δόνηση και τρίτο σιγή), Εδώ σου έχει μόνο ήχο και δόνηση. Πώς το κάνεις να έχει και σιγή? Πήγα εκεί που λέει ο φίλος αλλά δεν κατάλαβα τι πρέπει να κάνω

Και κάτι άλλο ρε παιδιά. Η ΡΟΜ έχει disable increase ringtone από μόνη της ή πρεπει να κάνουμε κάτι?

Edited by artakigeorge
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες. Μια επεξήγηση σε αυτό ρε παιδιά γιατί δεν έχω καταλάβει. Σην ΚΙΤΚΑΤ οταν πατούσες πάνω στο εικονίδιο του ήχου (στην μπάρα ψηλά) σου είχε τρείς επιλογες (ένα πάτημα ήχος, δεύτερο δόνηση και τρίτο σιγή), Εδώ σου έχει μόνο ήχο και δόνηση. Πώς το κάνεις να έχει και σιγή? Πήγα εκεί που λέει ο φίλος αλλά δεν κατάλαβα τι πρέπει να κάνω

Και κάτι άλλο ρε παιδιά. Η ΡΟΜ έχει disable increase ringtone από μόνη της ή πρεπει να κάνουμε κάτι?

Κατέβασε την εφαρμογή disable increase από το play store δεν έχει η rom

Link to comment
Share on other sites

Την φλασαρα και όντως τα διόρθωσε όλα!

Πρόσθεσε επίσης κάποια tweaks για την βελτίωση της μπαταρίας. :)

 

Δεν είναι μόνο κάποιο πρόσθετο update. Είναι ολόκληρη κανονική ρομ. Την κατεβάζεις και την εγκαθιστας με τον γνωστό τρόπο. Αν έχεις ήδη την Crash lolipop δεν χρειάζεται να κάνεις full wipe. Αρκεί μόνο wipe cache και wipe dalvik cache. Έτσι δεν θα χάσεις εφαρμογές και ρυθμίσεις.

Οκ. Την πέρασα έτσι. Φενεται ότι σταμάτησαν οι από συνδέσεις wifi

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ lollipop του civato αλλά έχω πρόβλημα με το s-view cover. Σε κάθε επανεκκίνηση μου δείχνει μαύρη οθόνη στο s-view και πρέπει να ξεκουμπώσω και να ξανακουμπώσω το s-view cover για να διορθωθεί. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Στου crash λειτουργεί κανονικά; Edited by aopvet

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.θελω να περασω στο Ν9005 custom recovery για να περασω custom rom.ποιο περναω?εχω την τελευταια 4.4.2 αγγλικη.απο οσο ειδα στο xda για να περασεις καποια rom lollipop πρεπει να φλασαρω τη ρομ μεσω recovery και μετα κατι αρχεια μεσω odin σωστα?δε γινεται να φλασαρω lollipop χωρις να φλασαρω αρχεια μεσω odin?ρωταω επειδη ο υπολογιστης μου δεν ειναι για πολλα πολλα και φοβαμαι μη φαει κανενα κολλημα την ωρα που φλασαρω.και μια καλη ρομ να προτεινεται?ευχαριστω.
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.θελω να περασω στο Ν9005 custom recovery για να περασω custom rom.ποιο περναω?εχω την τελευταια 4.4.2 αγγλικη.απο οσο ειδα στο xda για να περασεις καποια rom lollipop πρεπει να φλασαρω τη ρομ μεσω recovery και μετα κατι αρχεια μεσω odin σωστα?δε γινεται να φλασαρω lollipop χωρις να φλασαρω αρχεια μεσω odin?ρωταω επειδη ο υπολογιστης μου δεν ειναι για πολλα πολλα και φοβαμαι μη φαει κανενα κολλημα την ωρα που φλασαρω.και μια καλη ρομ να προτεινεται?ευχαριστω.

Έχεις κάνει root;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...