Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά Επειδή αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα-συνεχιζόμενα κρασαρισματα google play services και του store, ακόμα και όταν επανέφερω cwm backup που Όλα δούλευαν ρολόι, θέλω να μου πείτε Ποια στοκ ρομ να περάσω μέσω odin. Είμαι τώρα με xnote 20(odex) και αελ πυρήνα τον τελευταίο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Επειδή αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα-συνεχιζόμενα κρασαρισματα google play services και του store, ακόμα και όταν επανέφερω cwm backup που Όλα δούλευαν ρολόι, θέλω να μου πείτε Ποια στοκ ρομ να περάσω μέσω odin. Είμαι τώρα με xnote 20(odex) και αελ πυρήνα τον τελευταίο.
Οι εφαρμογές μπορεί να κρασαρουν γιατί είσαι odex δοκίμασε

How to clear Data on apk? http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=50632432&postcount=3

Για official κατέβασε κατέβασε NG1 Ουγγαρίας.

Πριν τα κάνεις όμως πιστεύω ότι έχεις Ίδη βάλει modem και bootloader NG1 ?

Αν όχι βάλε και δες αν σου ξανά παρουσίαση το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να μπορει να βοηθησει και εμενα π εχω κρασαρισμενο κινητο εδω κ 2.5 εβδομαδες?κατεβαζω την ρομ και την κανω εγκατασταση με το odin και μου βγαζει στο τελος fail,αφου ξεκινησει κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να μπορει να βοηθησει και εμενα π εχω κρασαρισμενο κινητο εδω κ 2.5 εβδομαδες?κατεβαζω την ρομ και την κανω εγκατασταση με το odin και μου βγαζει στο τελος fail,αφου ξεκινησει κανονικα..
να το πας στο services και μπορεί να το πάρεις και αμέσως .

Σου έχουμε γράψει την διαδικασία αρκετοί προφανώς κάτι γίνεται λάθος.

ΥΓ και γραμμένο knox να έχεις δεν θα σου πουν τίποτα ούτε το βλέπουν:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί έχω κολλήσει και δεν το βρίσκω με τίποτα. ... πως μπορώ στην αρχική οθόνη στην κάτω γραμμή με το εικονίδιο του τηλεφώνου κτλ να βάλω παραπάνω από 4 εικονίδια που έχει στάνταρ? Γιατί αλλάζοντας τα dpi βλέπω ότι πάλι δεν μπορώ να προσθέσω κάτι. .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί έχω κολλήσει και δεν το βρίσκω με τίποτα. ... πως μπορώ στην αρχική οθόνη στην κάτω γραμμή με το εικονίδιο του τηλεφώνου κτλ να βάλω παραπάνω από 4 εικονίδια που έχει στάνταρ? Γιατί αλλάζοντας τα dpi βλέπω ότι πάλι δεν μπορώ να προσθέσω κάτι. .
βάλε τον Nova.
Link to comment
Share on other sites

#Menioseten ο #kosmas που χάθηκε;

Ακολούθησε τον #vag;

 

Για πες σιβατο λειν ή αελ ;;;;;

 

Σε μένα φίλε araditsa και σε omega αλλά και σε xnote τον περισσότερο καιρό είχα τον lean και δύσκολα τον άλλαζα,παρά μόνο για δοκιμές.Τώρα στην crash μου χει κάτσει απίστευτα καλά ο civato και δεν το κουνάω με τίποτα.Πιο γρήγορος από lean και με καλή αυτονομία.Όλα αυτά όμως στο δικό μου τηλ γιατί όπως έχω καταλάβει από τηλ σε τηλ και από rom σε rom,δεν κάθονται όλοι οι κέρνελ το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα φίλε araditsa και σε omega αλλά και σε xnote τον περισσότερο καιρό είχα τον lean και δύσκολα τον άλλαζα,παρά μόνο για δοκιμές.Τώρα στην crash μου χει κάτσει απίστευτα καλά ο civato και δεν το κουνάω με τίποτα.Πιο γρήγορος από lean και με καλή αυτονομία.Όλα αυτά όμως στο δικό μου τηλ γιατί όπως έχω καταλάβει από τηλ σε τηλ και από rom σε rom,δεν κάθονται όλοι οι κέρνελ το ίδιο.

Συμφωνώ και εγώ αυτής της άποψης είμαι ν9μιζω πως από τους κερνελ που κυκλοφορούν είναι ο σιβατο αυτός που δίνει το παραπανω.

 

Έκανα ένα τεςτ τις τελευταίες μέρες και έσβησα το greenify από το κινητό μου.

Το αποτέλεσμα είναι ότι όντος βοηθάει απίστευτα στην μπαταρία τουλάχιστον 1ωρα οθόνης λιγότερη χωρίς αυτό αλλά έχω κερδίσει σε ταχύτητα μιας και ανοίγουν όλες στο μπαμ.

Και έτσι λέω να το αφήσω αφού η μπαταρία του μου περισεβει μες την μέρα....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για το greenify.Απλώς αυτό που κάνω εγώ είναι να το χρησιμοποιώ σε όσες λιγότερες εφαρμογές γίνεται.Στις πιο ενεργοβόρες δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

να το πας στο services και μπορεί να το πάρεις και αμέσως .

Σου έχουμε γράψει την διαδικασία αρκετοί προφανώς κάτι γίνεται λάθος.

ΥΓ και γραμμένο knox να έχεις δεν θα σου πουν τίποτα ούτε το βλέπουν:cool:

 

το θεμα ειναι οτι δεν πιστευω να το παρω αμεσως και ολοι λενε οτι σε χρεωνουν αν γραφει ο knox. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

Για αλλη μια φορα θελω τα φωτα σας.

Θελω να κανω unroot το κινητο και να ξανα βαλω την μαμα ρομ.

Πως θα το κανω?

Καποιο link για download της μαμα ρομ?

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

Για official rom κοίτα στο sammobile ή εδω.

Unroot μπορείς να γίνεις είτε περνώντας official firmware κάνοντας full wipe αν εχεις χρησιμοποίηση cf auto ,είτε μέσα απο su κάνοντας πάλι wipe αν εχεις κάνει root με towelroot .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

O πυρήνας μου είναι ο N9005XXUGNH1 και δεν βλέπω να είναι διαθέσιμος στο android file host. Θα δοκιμάσω άλλη φορά μην κάνω καμία πατάτα.

 

Και εμένα αυτός είναι....βρίσκω όμως μόνο kernel N9005DXUGNH1.... είναι το ίδιο ?

Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε τον κερνελ σου http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/general/root-root-xxufnf4-stock-firmware-knox-t2840150 και προχωράς.

 

 

Δεν βρισκω το δικο μου κερνελ....

Τι κανουμε τωρα?

Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω το δικο μου κερνελ....

Τι κανουμε τωρα?

δες την φωτογραφία.

χα χα είδα την υπογραφή σου εγώ έχω ένα Χ800 που δουλεύει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερει ομως αυτα το λινκ...

 

Δεν μπορω να βρω πουθενά το N9005XXUGNH1...

 

Χαχα η υπογραφη ειναι απο πολυ παλια....

 

==update==

Τελικά το firmware ανέβηκε στο sammobile :

 

http://dl2.sammobile.com/OlFZQ1wrLD0iIC1GLCZQRERdLCY7NDovVDEgIiFGEx0EUlNAX0FNUA../N9005XXUGNH1_N9005EURGNG1_EUR.zip

 

Τώρα το μόνο που μένει είναι με κάποιο τρόπο να κάνω extract το kernel....

Edited by waterprofen
Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν μου κατεβάζει το Update και κάνει reboot για να κάνει εγκατάσταση κολλάει στο 26% και μου λέει ότι απέτυχε η ενημέρωση και να το κάνω μέσο Keys εν το μεταξύ στο Keys δεν μου βγάζει κάποιο Update... Μήπως φταίει ότι είμαι Root? Από που μπορώ να κατεβάσω το Update και να το περάσω μόνος χωρίς Ota......
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.... Έκανα το Update αλλά χάθηκε το root και Επισεις με βγάζει συναιχεια unified daemon(EUR) διακόπηκε... Τώρα τι κάνουμε? Προσπάθησα να κάνω Root μέσο του kingo Root που είχα αλλά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Είμαι με civato και crash 17 odex τις τελευταίες δύο μέρες. Νομίζω ότι είναι ο καλύτερος συνδυασμός που υπάρχει .

Δοκίμασα πολλούς κερνελ αλλά τελικά νομίζω ότι ο civato είναι αυτός που κάθεται πιο καλά από όλους στην συσκευή μου.

Πραγματικά αξεπέραστος

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.... Έκανα το Update αλλά χάθηκε το root και Επισεις με βγάζει συναιχεια unified daemon(EUR) διακόπηκε... Τώρα τι κάνουμε? Προσπάθησα να κάνω Root μέσο του kingo Root που είχα αλλά τίποτα

 

Ρυθμίσεις /περισσότερα /διαχειριστείς εφαρμογών /ολα /βρες το unified daemon(EUR) και κανε μια εκκαθάριση .

Για το root χρησιμοποίησε το towelroot περνώντας πρώτα εναν παλιότερο kernel ,μετά root ,και μετά πάλι τον δικό του kernel .

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/general/root-root-xxufnf4-stock-firmware-knox-t2840150

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις /περισσότερα /διαχειριστείς εφαρμογών /ολα /βρες το unified daemon(EUR) και κανε μια εκκαθάριση .

Για το root χρησιμοποίησε το towelroot περνώντας πρώτα εναν παλιότερο kernel ,μετά root ,και μετά πάλι τον δικό του kernel .

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/general/root-root-xxufnf4-stock-firmware-knox-t2840150

Όλο αυτό το πακέτο για ένα Root.... Έλεος :mad:

Link to comment
Share on other sites

Όλο αυτό το πακέτο για ένα Root.... Έλεος :mad:
Αυτά τα παιδιά αφιερώνουν ατελείωτες ώρες δοκιμών και με κίνδυνο να χαλάσουν την συσκευή τους και εσύ απλά πρέπει να κάνεις την διαδικασία και παραπονιέσε που δεν πατάς ένα κουμπί.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...