Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με 4.4.2 στοκ και έκανα root με towelroot. Ολα καλά, Knox 0x0 και official. Μετά όμως από 10 μέρες περίπου το official χωρίς να πειράξω κάποια μαμά εφαρμογή ή ότι άλλο έγινε "τροποποιημένη" ή κάπως έτσι. Τι μπορεί να συνέβη? To Knox παραμένει 0χ0.

 

Κατέβασε το Wanam Exposed και άλλαξε την επιλογή σε official

[ATTACH]47851[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες εβαλα τον Civato πριν λιγο (οποτε δεν εχω αποψη ακομα), αλλα ηθελα να ρωτησω, εχετε βαλει καποια ιδιαιτερα settings στο Synapse ή απλα τα default? Ενδιαφερομαι κυριως για μπαταρια οποτε εχοντας αυτο για γνωμονα τι μου προτεινετε? Νομιζω ειχε παρει το ματι μου πως το default ειναι οκ στον συγκεκριμενο.

 

?

Δεν θα δεις και καμιά τρελή διαφορά το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό:lol: κάνε τικ το intelli-hotplug για να μηδενίζουν οι πυρήνες. Τίποτα άλλο.

Την διαφορά στη μπαταρία και την ταχύτητα θα την καταλάβεις αμέσως με τον civato.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί το play store μου λέει ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή με το dead trigger 2 είμαι με xnote και έχω στοxpose το play store fixes

Ποσο dpi εχεις στην ρομ ?? Στο playstore fixes επελεξε να στελνει στην google 480dpi ασχετως ποσα εχεις στη ρομ. Ετσι δεν χανεις εφαρμογες που απαιτουν υψηλο dpi [ATTACH]47856[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Wanam Exposed και άλλαξε την επιλογή σε official

[ATTACH]47851[/ATTACH]

Σε ευχαριστώ. Το έφτιαξε. Πείραξα και κάποια ακόμα. Πολύ καλό.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Που μπορώ να βρω το recovery Cwm philZ Touch βρίσκω μόνο το img file και δεν μπορώ να το περάσω μέσω Odin.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Που μπορώ να βρω το recovery Cwm philZ Touch βρίσκω μόνο το img file και δεν μπορώ να το περάσω μέσω Odin.

 

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/

 

Εδω εισαι..Τα χει και σε zip k md5.

Link to comment
Share on other sites

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/

 

Εδω εισαι..Τα χει και σε zip k md5.

 

Που ακριβώς γιατί εκεί έχω μπερδευτεί. Σε ποιο φάκελο; Σε Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη εχω δοκιμασει τα παντα, μια ερωτηση.

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη που εχετε απεγκαταστησει με το Titanium η οποια να αποδειχθηκε πως "χαλαει" το action memo? Κατι πρεπει να εχω πειραξει και εχω fc στο Action Memo και επειδη δοκιμασα να ξαναπερασω το backup αλλα και εκ νεου την εφαρμογη (Action Memo παντα) χωρις αποτελεσμα, κατεληξα πως κατι εβγαλα που συνδεεται. Οι εφαρμογες με προθεμα Action Memo (5 στον αριθμο) ειναι εκει, αρα μαλλον ισχυει αυτο που λεω. Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη εχω δοκιμασει τα παντα, μια ερωτηση.

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη που εχετε απεγκαταστησει με το Titanium η οποια να αποδειχθηκε πως "χαλαει" το action memo? Κατι πρεπει να εχω πειραξει και εχω fc στο Action Memo και επειδη δοκιμασα να ξαναπερασω το backup αλλα και εκ νεου την εφαρμογη (Action Memo παντα) χωρις αποτελεσμα, κατεληξα πως κατι εβγαλα που συνδεεται. Οι εφαρμογες με προθεμα Action Memo (5 στον αριθμο) ειναι εκει, αρα μαλλον ισχυει αυτο που λεω. Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

 

Μήπως έχεις αδρανοποιήσει κάποιο από τα Action Memo με το Greenify; Είχα και εγώ ένα παρόμοιο θέμα όπου δεν άνοιγε καθόλου το popup παράθυρο με το πενάκι. Αν τα έχεις αδρανοποιήσει η λύση είναι απλή.

Όπως τα έχεις όλα σε αδράνεια πάνε στα προγράμματα και άνοιξε από εκεί το Action Memo, τώρα πάνε στο Greenify και όσα κίτρινα κουτάκια Action Memo είναι στο Pending κλίκαρέ τα και κάνε degreenify.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αδρανοποιήσει κάποιο από τα Action Memo με το Greenify; Είχα και εγώ ένα παρόμοιο θέμα όπου δεν άνοιγε καθόλου το popup παράθυρο με το πενάκι. Αν τα έχεις αδρανοποιήσει η λύση είναι απλή.

Όπως τα έχεις όλα σε αδράνεια πάνε στα προγράμματα και άνοιξε από εκεί το Action Memo, τώρα πάνε στο Greenify και όσα κίτρινα κουτάκια Action Memo είναι στο Pending κλίκαρέ τα και κάνε degreenify.

Νομίζω ότι και το snote επηρεάζει αν είναι παγωμένο στο greenify είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν θυμάμαι καλά πως το έλυσα.

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο module το app settings τελικα το ειχα υποτιμήσει. Το dpi και το full screen κανει τεραστια διαφορα σε καποιες βασικες εφαρμογες. Σαν να μην εχουν σχεδιαστεί ολες τελικα τοσο καλα για το note μιας και δεν εκμεταλλευονται την οθοναρα μας.

 

Τωρα ειδικα οσες εχουν μεγαλες λιστες αποτελεσματων (τυπου sfinder, google search, settings κλπ) εμφανιζουν πολλα περισσοτερα πραγματα στην ιδια οθονη χωρις σκρολ, συν αλλες εφαρμογές οπως πχ το MAPS οπου κερδιζεις πολλη ορατοτητα στον χαρτη και μικραινουν τα περιττα κουτακια. (Ειδικα σε συνδυασμό με full screen φανταστικο.

 

Αυτο που ακομα δεν εχω βρει να με βολευει σαν module ειναι καποιο με το οποιο να γλιτωσω το πατημα του κεντρικου κουμπιου για τα recent apps με καποια βολικη εναλλακτικη που να μη χανω κατι αλλο βασικο. Με gestures παντα καπου θα υπαρχει conflict σε καποια εφαρμογη. Αν αντικαταστησω καποιο απο τα soft Keys θα μου λειπει καποια λειτουργία.

 

Θα μαρεσε ας πουμε να εχω το συστημα του s5. Ενα πατημα--> recent apps, παρατεταμένο--> menu. Αλλα δε το βρισκω σαν module αυτο μεμονωμενο κι αν το βρω θα εχει προβλημα λογω sfinder που κανονικα μπαινει με το παρατεταμενο μενου...

Edited by General_lee
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο module το app settings τελικα το ειχα υποτιμήσει. Το dpi και το full screen κανει τεραστια διαφορα σε καποιες βασικες εφαρμογες. Σαν να μην εχουν σχεδιαστεί ολες τελικα τοσο καλα για το note μιας και δεν εκμεταλλευονται την οθοναρα μας.

 

Τωρα ειδικα οσες εχουν μεγαλες λιστες αποτελεσματων (τυπου sfinder, google search, settings κλπ) εμφανιζουν πολλα περισσοτερα πραγματα στην ιδια οθονη χωρις σκρολ, συν αλλες εφαρμογές οπως πχ το MAPS οπου κερδιζεις πολλη ορατοτητα στον χαρτη και μικραινουν τα περιττα κουτακια. (Ειδικα σε συνδυασμό με full screen φανταστικο.

 

Αυτο που ακομα δεν εχω βρει να με βολευει σαν module ειναι καποιο με το οποιο να γλιτωσω το πατημα του κεντρικου κουμπιου για τα recent apps με καποια βολικη εναλλακτικη που να μη χανω κατι αλλο βασικο. Με gestures παντα καπου θα υπαρχει conflict σε καποια εφαρμογη. Αν αντικαταστησω καποιο απο τα soft Keys θα μου λειπει καποια λειτουργία.

 

Θα μαρεσε ας πουμε να εχω το συστημα του s5. Ενα πατημα--> recent apps, παρατεταμένο--> menu. Αλλα δε το βρισκω σαν module αυτο μεμονωμενο κι αν το βρω θα εχει προβλημα λογω sfinder που κανονικα μπαινει με το παρατεταμενο μενου...

Swipe home button.Οτι καλυτερο υπαρχει.Δεν παταω ποτε το κεντρικο κουμπι και εχεις τα recent apps στην οθονη σου με ενα πανευκολο και βολικο gesture

Link to comment
Share on other sites

Ένας συνάδελφος πήρε ένα Note 3 και είναι branded στη Voda (South Africa). Αν φλασάρουμε το τελευταίο firmware για UK θα ξεφορτωθούμε το branding και δεν θα γράψει ο knox, σωστά? Το firmware το κατεβάζουμε από το samfirmware και έχει το πορτοκαλί σήμα του Kies δίπλα. Είναι το N9005XXUFNF4.
Link to comment
Share on other sites

Swipe home button.Οτι καλυτερο υπαρχει.Δεν παταω ποτε το κεντρικο κουμπι και εχεις τα recent apps στην οθονη σου με ενα πανευκολο και βολικο gesture

Δοκίμασε απο το xposed το menubegone και το κίνηση με χειρονομίες.

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο module το app settings τελικα το ειχα υποτιμήσει. Το dpi και το full screen κανει τεραστια διαφορα σε καποιες βασικες εφαρμογες. Σαν να μην εχουν σχεδιαστεί ολες τελικα τοσο καλα για το note μιας και δεν εκμεταλλευονται την οθοναρα μας.

 

Τωρα ειδικα οσες εχουν μεγαλες λιστες αποτελεσματων (τυπου sfinder, google search, settings κλπ) εμφανιζουν πολλα περισσοτερα πραγματα στην ιδια οθονη χωρις σκρολ, συν αλλες εφαρμογές οπως πχ το MAPS οπου κερδιζεις πολλη ορατοτητα στον χαρτη και μικραινουν τα περιττα κουτακια. (Ειδικα σε συνδυασμό με full screen φανταστικο.

 

Αυτο που ακομα δεν εχω βρει να με βολευει σαν module ειναι καποιο με το οποιο να γλιτωσω το πατημα του κεντρικου κουμπιου για τα recent apps με καποια βολικη εναλλακτικη που να μη χανω κατι αλλο βασικο. Με gestures παντα καπου θα υπαρχει conflict σε καποια εφαρμογη. Αν αντικαταστησω καποιο απο τα soft Keys θα μου λειπει καποια λειτουργία.

 

Θα μαρεσε ας πουμε να εχω το συστημα του s5. Ενα πατημα--> recent apps, παρατεταμένο--> menu. Αλλα δε το βρισκω σαν module αυτο μεμονωμενο κι αν το βρω θα εχει προβλημα λογω sfinder που κανονικα μπαινει με το παρατεταμενο μενου...

Αν χρησιμοποιεις nova launcher μπορεις να ορισεις στα gestures πως θα μεταβαινεις στα recent apps. Εγω για παραδειγμα εχω με δυο δαχτυλα συρσιμο προς τα κατω recent apps και ενα δαχτυλο σερνοντας προς τα κατω να κατεβαινει η μπαρα

 

Vag καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιεις nova launcher μπορεις να ορισεις στα gestures πως θα μεταβαινεις στα recent apps. Εγω για παραδειγμα εχω με δυο δαχτυλα συρσιμο προς τα κατω recent apps και ενα δαχτυλο σερνοντας προς τα κατω να κατεβαινει η μπαρα

 

Vag καλημερα

Καλημέρα Κοσμά:)σωστά για τον nova launcher απλώς δουλεύουν μόνο στις αρχικές οθόνες οι χειρονομίες και εμένα δεν με πολύ βολεύει, στη δεύτερη εφαρμογή που πρότεινα δουλεύουν όλα τα gestures όπου και να βρίσκεσαι άψογα εχει πολύ περισσότερα gestures απο τον nova και δεν τρώει μπαταρία;)

Την εφαρμογή θα την βρείτε ως xposed gesture navigation;)

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο module το app settings τελικα το ειχα υποτιμήσει. Το dpi και το full screen κανει τεραστια διαφορα σε καποιες βασικες εφαρμογες. Σαν να μην εχουν σχεδιαστεί ολες τελικα τοσο καλα για το note μιας και δεν εκμεταλλευονται την οθοναρα μας.

 

Τωρα ειδικα οσες εχουν μεγαλες λιστες αποτελεσματων (τυπου sfinder, google search, settings κλπ) εμφανιζουν πολλα περισσοτερα πραγματα στην ιδια οθονη χωρις σκρολ, συν αλλες εφαρμογές οπως πχ το MAPS οπου κερδιζεις πολλη ορατοτητα στον χαρτη και μικραινουν τα περιττα κουτακια. (Ειδικα σε συνδυασμό με full screen φανταστικο.

 

Αυτο που ακομα δεν εχω βρει να με βολευει σαν module ειναι καποιο με το οποιο να γλιτωσω το πατημα του κεντρικου κουμπιου για τα recent apps με καποια βολικη εναλλακτικη που να μη χανω κατι αλλο βασικο. Με gestures παντα καπου θα υπαρχει conflict σε καποια εφαρμογη. Αν αντικαταστησω καποιο απο τα soft Keys θα μου λειπει καποια λειτουργία.

 

Θα μαρεσε ας πουμε να εχω το συστημα του s5. Ενα πατημα--> recent apps, παρατεταμένο--> menu. Αλλα δε το βρισκω σαν module αυτο μεμονωμενο κι αν το βρω θα εχει προβλημα λογω sfinder που κανονικα μπαινει με το παρατεταμενο μενου...

Τα έλεγα και εγώ για το app setting πραγματικά τρομερή εφαρμογή.

Τώρα για το άλλο που λες φίλε μου εγώ χρησιμοποιώ sidebar σε συνδυασμό με το recentappl από το μαρκετ.. Με ένα απλό σύρσιμο έχω τις τελευταίες εφαρμογές μου σε όποιο μέρος της οθόνης θέλω..

Δες την Photo και θα καταλάβεις [ATTACH]47880[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το swipe up from bottom edge απο τα gestures που ειπε ο φιλος. Ισως και να βολευει. Θα δουμε στην πραξη. Σιγουρα ολο και κατι θα πατιεται κατα λαθος αλλα ειναι πιο απιθανο αποτι σε αλλα gestures στα πλαινα edges η στη μεση της οθονης. Η μπαρα επισης μου αρεσει αρκει να ενεργοποιειται με βολικο τροπο (με swipe απο την ακρη παλι θα εχει προβλημα σε καποια, πχ στο dolphin η αλλες εφαρμογες που βγαζουν μενου απο το πλαι)

 

Θα δουμε θελει λιγο ψαξιμο. Ειναι ωραιο παντως που φτιαχνονται ολα. Τελικα τα προβληματα που ειχα παλια ουαν πρωτορουταρα ηταν λογω greenify. Ειχα πρασινισει καποια που δεν επρεπε και γινοταν χαμος.

 

Παντως τα applications με αλλαγμενο dpi φαινεται στο πρωτο ανοιγμα να αργουν λιγο παραπανω, δεν ξερω αν εξηγειται τεχνικα. Ας πουμε στα settings και το gmail το βλεπω χαρακτηριστικα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...ποια custom προτείνεται συνδυαστικά με κερνελ, για καλη μπαταρια και χωρις bugs???
Link to comment
Share on other sites

Για ρομ xnote 18 και κερνελ η σιβατο η ουλτιματε που έχω και τον θεωρώ ελαφρώς καλύτερο.

Αυτά βέβαια είναι η δική μου γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με γερμανικο και ειμαι ρουτ με ταουελ ρουτ.

Εχω wanam,greenify,xposed και διαφορα αλλα.

Πριν λιγο μου ηρθε η τελευταια αναβαθμιση .

Αν την πετασω χανω το ρουτ?

Θα μπορεσω να κανω παλι?

Ξερει κανεις τι αλαγες εχει αυτη η αναβαθμηση και αν αξιζει?

Ακουσα πως εχει βελτιωθει πολυ το σημα wifi

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...