Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έβγαλε ο άνθρωπος, Μένιο civato 1.4 εκπληκτικός kernel.

 

Ναι πολυ καλος :-) gps σφαιρατο.

 

δεν με πείθεται. Ο ultimate είναι πιο γρήγορος.

Είμαι στο 69% και μια ώρα οθόνη έκανα δύο επανεκκίνησης και κάνα δεκάλεπτο ενημέρωσης και μετά το ανέλαβε ο γιος.

Το θέμα είναι ότι βγάζουμε την ημέρα άνετα .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικα εχω πάθει πλάκα με x-note 18 και civato 1.2 χωρίς περεταιρω επεμβασεις σε synapse.

Είμαι ήδη 2 εικοσιτετραωρα γεμάτα με 7 ώρες οθόνη με φουλ 3g και φουλ wifi και απομένει και 23 τοις εκατό μπαταρία.

Σε συνδυαδμο με την πρωτοφανη σταθεροτητα ταχυτητα αλλά και την παντελή έλλειψη οποιουδήποτε μπαγκ θα μείνω εδώ για όσο μείνει στα χέρια μου το note 3.και μάλλον θα μείνει για πολύ ακόμα

Link to comment
Share on other sites

δεν με πείθεται. Ο ultimate είναι πιο γρήγορος.

Είμαι στο 69% και μια ώρα οθόνη έκανα δύο επανεκκίνησης και κάνα δεκάλεπτο ενημέρωσης και μετά το ανέλαβε ο γιος.

Το θέμα είναι ότι βγάζουμε την ημέρα άνετα .

Είναι στα ίδια επίπεδα με λίγο καλύτερη διαχείριση ram απο τον civato και μάλλον λίγο πιο γρήγορο τον ultimate,σε μπαταρία ένα κλίκ πιο καλός ο civato μικρές διαφορές.:)

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια οχι απλα βραχος. Οροσειρα.

 

http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=16387

 

Παιδιά Καλησπέρα είναι σωστό το αρχείο για civato 1.4 με ημερομηνία 12 ιουλιου? Είμαι με X note 18th λέω να τον δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα είναι σωστό το αρχείο για civato 1.4 με ημερομηνία 12 ιουλιου? Είμαι με X note 18th λέω να τον δοκιμασω.

Από αυτό τον κατέβασα και δουλεύει ρολόι:cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

 

Είμαι ο Γιώργος και χρησιμοποιώ Xnote v18.

Εδώ και 1 εβδομάδα περίπου έψαχνα για Kernel και έβαλα τον Compulsion kernel. Εχθές μίλησα με τον Μένιο στο XDA και μου πρότεινε τον Civago ή τον Ultimate Sky που θέλω να δοκιμάσω και φυσικά την σελίδα αυτήν στο myphone :D

 

Εδώ και καιρό χρησιμοποιώ Faux123 με όποιο Kernel έχω βάλει. Εσείς πιο εργαλείο χρησιμοποιείται; Synapse;

Επίσης μπορείτε να μου δώσετε link για τον Ultimate Sky;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

 

Είμαι ο Γιώργος και χρησιμοποιώ Xnote v18.

Εδώ και 1 εβδομάδα περίπου έψαχνα για Kernel και έβαλα τον Compulsion kernel. Εχθές μίλησα με τον Μένιο στο XDA και μου πρότεινε τον Civago ή τον Ultimate Sky που θέλω να δοκιμάσω και φυσικά την σελίδα αυτήν στο myphone :D

 

Εδώ και καιρό χρησιμοποιώ Faux123 με όποιο Kernel έχω βάλει. Εσείς πιο εργαλείο χρησιμοποιείται; Synapse;

Επίσης μπορείτε να μου δώσετε link για τον Ultimate Sky;

 

Ευχαριστώ!

 

Καλημερα Γιωργο και καλως ηρθες στην παρεα μας!!!! Καλα φλασαρισματα και προσοχη στον εθισμο!!!

S8+
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον και εγω εκει καταληγω.Ρωτησα γιατι σκεφτηκα μηπως και εφταιγε το καλωδιο αλλα μαλλον οχι.

Σε ευχαριστω πολυ!

 

Με την εφαρμογή stick mount βλέπω κανονικά τα flash άκια σε ntfs.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα εχουμε παλι νεο κερνελ συντομα γιατι εδωσε update8 απο sources η sammy.

 

Υ.Γ. θα σε πει ο μενιος την δευτερα :')

 

Κοσμα απο που μαθαινεις για τα update που βγαζει η σαμμυ για το κιν μας?

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Κοσμα απο που μαθαινεις για τα update που βγαζει η σαμμυ για το κιν μας?

 

Samsung open sources ;) Εδώ http://opensource.samsung.com/reception/receptionSub.do?method=sub&sub=F&searchValue=sm-n9005

Link to comment
Share on other sites

Κοσμά μόνο ο γιος μου μπορούσε να λιώσει:lol:τον Ultimate.

Δεν βλέπω να βγάζουμε την μερα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η xnote έχει παλιά έκδοση στο greenify και δεν βγάζει αυτόματα να αναβάθμιση εσείς έχετε βάλει την τελευταία;

μήπως έχει αφήσει αυτήν για κάποιων λόγο σαν και το adaway που στις τελευταίες αναβαθμίσεις είχε κάποια θεματακια

Link to comment
Share on other sites

Η xnote έχει παλιά έκδοση στο greenify και δεν βγάζει αυτόματα να αναβάθμιση εσείς έχετε βάλει την τελευταία;

μήπως έχει αφήσει αυτήν για κάποιων λόγο σαν και το adaway που στις τελευταίες αναβαθμίσεις είχε κάποια θεματακια

 

την τελευταία εχω εγω ...αγορασμενη κιολας και δεν εχω κανενα θεμα...

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]47291[/ATTACH][ATTACH]47292[/ATTACH][ATTACH]47293[/ATTACH][ATTACH]47294[/ATTACH]

Παιδιά xnote και civato 1.4 μέχρι το 70% με 4g έχω μιλήσει 55 λεπτά μιλάμε για απίστευτα νούμερα επιτέλους μετά από καιρό κάτι σταθερο.ξέχασα έχω κάνει και ένα μικρό oc στη cpu

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή stick mount βλέπω κανονικά τα flash άκια σε ntfs.

 

Στο δικό μου με στοκ ρομ και κέρνελ δεν δούλεψε. Εκτός αν μου διέφυγε κάτι. Πάντως και με εξφατ βολευτικα μέχρι να αποφασίσω να βάλω καστομ.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς το apk για root του geohot γιατί θέλω να το περάσω σε άλλο ένα note 3 και του official site δεν λειτουργεί.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανείς το apk για root του geohot γιατί θέλω να το περάσω σε άλλο ένα note 3 και του official site δεν λειτουργεί.

https://www.dropbox.com/s/1cvfjeiq3e4be55/tr.apk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πειράζει το knox;

Thanks

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Θέλω ένα δυνατό συνδυασμό για rom + Kernel ( είμαι ήδη 0x1 ). Καθαρά για απόδοση μπαταρίας ( πιο πολύ δουλεύω μουσική - ίντερνετ - μηνύματα και με ενδιαφέρει και το θέμα του GPS να πιάνει σχετικά γρήγορα )

 

Ως τώρα είχα sweet rom αλλά χάλασε εδώ και καιρό το κινητό του dev και το παράτησε..

Με greenify Pro και αφαίρεση λίγης σαβούρας με titanium χτύπαγα 6 και κάτι ψιλά ώρες την μέρα (μονο αν έπαιζα κανένα βαρύ παιχνίδι έπιανε 4.30-5)

 

Γενικά δεν είμαι τύπος του φλασαρισματος, ειδικά αν πρόκειται για να ξαναφτιαχνω το κινητό ( ήδη πονάει η καρδιά μου για το Full wipe που θα χρειαστεί πιθανώς )

.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Θέλω ένα δυνατό συνδυασμό για rom + Kernel ( είμαι ήδη 0x1 ). Καθαρά για απόδοση μπαταρίας ( πιο πολύ δουλεύω μουσική - ίντερνετ - μηνύματα και με ενδιαφέρει και το θέμα του GPS να πιάνει σχετικά γρήγορα )

 

Ως τώρα είχα sweet rom αλλά χάλασε εδώ και καιρό το κινητό του dev και το παράτησε..

Με greenify Pro και αφαίρεση λίγης σαβούρας με titanium χτύπαγα 6 και κάτι ψιλά ώρες την μέρα (μονο αν έπαιζα κανένα βαρύ παιχνίδι έπιανε 4.30-5)

 

Γενικά δεν είμαι τύπος του φλασαρισματος, ειδικά αν πρόκειται για να ξαναφτιαχνω το κινητό ( ήδη πονάει η καρδιά μου για το Full wipe που θα χρειαστεί πιθανώς )

Omega v20+civato kernel 1.4:)

Link to comment
Share on other sites

Omega v20+civato kernel 1.4:)

 

Περίπου πόσες ώρες βγάζει η μπαταρία και με τι φωτεινότητα;

 

Ξέχασα να πω πως το έχω μόνιμα 50%, και όταν πάω σε εξωτερικό χώρο (το πρωί) το βάζω 100αρι. Όπως επίσης συνέχεια συνδεδεμένο το sbh52 και wifi - Mobile data

.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...