Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το ένοιωσα λόγο του ότι κατέβασα υπερβολικά τα mhz μου, υπήρχε διάφορα χωρίς πλάκα μεγάλη, odoxed smooth και ακριβώς η ίδια σε deodexed σαν να έπαιζε το κινητό με vsync με χαμηλό framerate, αν καταφέρω να κάνω tar τη ρημάδα τη mk2 που έχω ετοιμάσει θα δοκιμάσω πάλι

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το ένοιωσα λόγο του ότι κατέβασα υπερβολικά τα mhz μου, υπήρχε διάφορα χωρίς πλάκα μεγάλη, odoxed smooth και ακριβώς η ίδια σε deodexed σαν να έπαιζε το κινητό με vsync με χαμηλό framerate, αν καταφέρω να κάνω tar τη ρημάδα τη mk2 που έχω ετοιμάσει θα δοκιμάσω πάλι

 

Αφού έχεις ξεκινήσει και παίζεις με την κουζίνα, δοκίμασε μία stock όποια θες και μετά κάνε την ίδια rom deodexed και δες.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις ξεκινήσει και παίζεις με την κουζίνα, δοκίμασε μία stock όποια θες και μετά κάνε την ίδια rom deodexed και δες.

 

στρατο φιλε να σε ρωτησω .. εχω φτιαξει μια ρομ αλλα φοβαμαι να την φλασαρω.. μου φαινεται λιγο ελειπης και μου βγαζει ext4.img μεσα στο system στο app εχει μονο initdr και zimage, στο app Μου βγαζει placeholder(οχι μεσα στο system πριν, εδω αν βαλω εφαρμογες της μπουταρει μολις ανοιγει ?). ειναι αυτο σωστο ? την εχω κανει deoxeded zipalign support init enable bootanimation root και busybox . αλλα δεν μου φαινεται πολυ σωα. επισης η κουζινα ειναι μεχρι api lvl 17 . εγω το αλλαξα και το εβαλα 18 ειναι supported ? (φοβαμαι να την φλασαρω γτ μολις πηρα το κινητο το καψα σε 2 μερες. Το efs βασικα χαλασα αλλα δεν ηξερα τι γινεται με το efs και αλλαξα πλακετα οταν εμαθα ηταν αργα. ) Η ειρωνια ειναι οτι σεταρω aroma τωρα αλλα φοβαμαι να την φλασαρω μονο την κοιταω :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.θελω λιγο βοηθια αν καποιος ειναι γνωστης..εχθεσ επεσε στα χερια μου ενα νοτε3 το οπιο ειναι απο καταστιμα για βιτρινα.αρχικα το εκανα ρουτ και του περασα την ομεγα ρομ ομος δεν πιανει σιμα για κλεισεις οπωσ και πριν να την περασω.γνωριζει καποιοσ αν μπορο να κανω κατι για να το χρισιμοπιω και ως τιλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.θελω λιγο βοηθια αν καποιος ειναι γνωστης..εχθεσ επεσε στα χερια μου ενα νοτε3 το οπιο ειναι απο καταστιμα για βιτρινα.αρχικα το εκανα ρουτ και του περασα την ομεγα ρομ ομος δεν πιανει σιμα για κλεισεις οπωσ και πριν να την περασω.γνωριζει καποιοσ αν μπορο να κανω κατι για να το χρισιμοπιω και ως τιλεφωνο?

 

Λογικά πρέπει να περάσεις το μόντεμ που για κάποιον λόγο το έχασε. Βάλε το mj7 με οντιν και δες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.θελω λιγο βοηθια αν καποιος ειναι γνωστης..εχθεσ επεσε στα χερια μου ενα νοτε3 το οπιο ειναι απο καταστιμα για βιτρινα.αρχικα το εκανα ρουτ και του περασα την ομεγα ρομ ομος δεν πιανει σιμα για κλεισεις οπωσ και πριν να την περασω.γνωριζει καποιοσ αν μπορο να κανω κατι για να το χρισιμοπιω και ως τιλεφωνο?

Λογικά πρέπει να περάσεις το μόντεμ που για κάποιον λόγο το έχασε. Βάλε το mj7 με οντιν και δες.

+1 για σιγουριά πέρνα και το hlos.bin .. θα τα βρεις μαζί εδώ

 

Ελπίζω να μην έχεις πέσει στην περίπτωση του να είναι λειψό σε Hardware το συγκεκριμένο τηλέφωνο γιατί είχα δει κάποιον στο XDA να ρωτάει αν άξιζε να πάρει ένα demo καταστήματος το οποίο δεν είχε μοντεμ στην πλακέτα και το έπαιρνε 200€.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να περάσεις το μόντεμ που για κάποιον λόγο το έχασε. Βάλε το mj7 με οντιν και δες.

 

 

μηπος μπορεισ να μου δοσεις καποιο λινκ για να το βρω?

Link to comment
Share on other sites

μηπος μπορεισ να μου δοσεις καποιο λινκ για να το βρω?

Φαντάζομαι ότι το είδες ακριβώς στο προηγούμενο ποστ από τον πάντα έτοιμο BlueChris.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μ πρεπει να ειναι demo που σημαινει οτι δεν μπορεις να κανεις κλησεις ουτε να δεχτεις ολες οι αλλες λειτουργιες δουλευουν κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει βαλει κανεις mk2 εβαλα την xnote 6 και εχω δει διαφορα προς το καλυτερο απο την mj7

 

Ο σου έχουν την mk2 δεν είδαν καμιά διαφορά εσύ δλδ σε τι είδες διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Ο σου έχουν την mk2 δεν είδαν καμιά διαφορά εσύ δλδ σε τι είδες διαφορά?

 

Η διαφορα ειναι η μπαταρια που τρωει η οθονη αν εισαι σε stock kernel

Link to comment
Share on other sites

Τι να σ πω ειδα μεγαλυτερη διαρκεια στην οθονη

 

Εγώ το αντίθετο. Ενώ έβγαζα 8.30 ώρες οθόνη με 1 μέρα και 5 ώρες τώρα βγάζω σχεδον μια μέρα με 6 ώρες οθόνη. Και πρώτο έρχεται στη μπαταρία η διαχείριση εργασιών και μετά η οθόνη. Κάποια βοήθεια καποιος;

Εκτός από factory reset που μόλις έκανα.

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Στοκ ρομ εχεις ?

 

Ναι στοκ.χτες έκανα factory reset και σήμερα η μπαταρία μου δείχνει ότι το τηλέφωνο σε όλη τη διάρκεια της νύχτας ήταν σε Wi Fi κάτι που δε ισχύει. Το μοναδικό που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως έχουν σειρά τα note να έχουν πρόβλημα με τη μπαταρία όπως τα s4;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι στοκ.χτες έκανα factory reset και σήμερα η μπαταρία μου δείχνει ότι το τηλέφωνο σε όλη τη διάρκεια της νύχτας ήταν σε Wi Fi κάτι που δε ισχύει. Το μοναδικό που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως έχουν σειρά τα note να έχουν πρόβλημα με τη μπαταρία όπως τα s4;

 

Δες μήπως έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή "Χρήση ασύρματων δικτύων" στον εντοπισμό θέσης.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή "Χρήση ασύρματων δικτύων" στον εντοπισμό θέσης.

 

Ναι αυτό ήταν.Σε ευχαριστώ πολυ!

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

και αν ειναι demo δεν μπορει να φτιαχτει με καποιο τροπο?

 

+1 για σιγουριά πέρνα και το hlos.bin .. θα τα βρεις μαζί εδώ

 

Ελπίζω να μην έχεις πέσει στην περίπτωση του να είναι λειψό σε Hardware το συγκεκριμένο τηλέφωνο γιατί είχα δει κάποιον στο XDA να ρωτάει αν άξιζε να πάρει ένα demo καταστήματος το οποίο δεν είχε μοντεμ στην πλακέτα και το έπαιρνε 200€.

 

μηπως γνοριζεις καποιο ολοκλιρομενο firmware πο να το περασο μεσο odin γιατι δεν ειχα δει το ποστ σου και περασα κατι που βρικα στο ιντερνετ αλα εχει πολλα προβλιματα και βγαζει σφαλμα στο system.αθχαριστω για το χρονο σου

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

και αν ειναι demo δεν μπορει να φτιαχτει με καποιο τροπο?

 

Αν ειναι demo unit δεν εχει το απαιτουμενο hardware, την κεραια εν προκειμενω για το δικτυο, οποτε δε νομιζω πως μπορεις να κανεις και πολλα πλην του να το χρησιμοποιεις ως tabletακι μαλλον. Ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ποίο modem είναι καλύτερο για το κινητό μας ??βλέπω ότι έχω διάφορα σε σχέση με το S4 μου στο ακριβώς ίδιο σημείο
Link to comment
Share on other sites

και αν ειναι demo δεν μπορει να φτιαχτει με καποιο τροπο?

 

 

 

μηπως γνοριζεις καποιο ολοκλιρομενο firmware πο να το περασο μεσο odin γιατι δεν ειχα δει το ποστ σου και περασα κατι που βρικα στο ιντερνετ αλα εχει πολλα προβλιματα και βγαζει σφαλμα στο system.αθχαριστω για το χρονο σου

 

CIVZ v2, την περνάς και είναι stock αλλά με aroma installer που στην εγκατάσταση πετάς ότι δεν θες και έχει και πολύ καλό κερνελ μέσα.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

CIVZ v2, την περνάς και είναι stock αλλά με aroma installer που στην εγκατάσταση πετάς ότι δεν θες και έχει και πολύ καλό κερνελ μέσα.

 

ευχαριστω πολυ.μια τελευτεα ερωτιση το μοντεμ το περναο στο PDA με το odin?επισις το hlos.bin σε ποιο το περναο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ΝΟΤΕ 3 απο fonts είναι λίγο φτωχό,έχει κανείς καμμιά πρόταση?

Εννοείται να υποστηρίζονται και τα ελληνικά...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα!!!Μετα απο φλασαρισμα της civz 2 και αφου εγκατασταθηκε εκανα... restore backup την προηγουμενη ρομ που ειχα(X note ml2).Απο εκεινη τη στιγμη και μετα εχασα το IMEI!!Εχω κανει τα παντα (restore efs-flash official -flash modem)το τηλεφωνο κανει συνεχομενες επανεκινησεις και στις ρυθμισεις η εκδοση βασικου φασματος δειχνει συνεχως ΑΓΝΩΣΤΟ!!Υπαρχει τροπος να γινει κατι;Απο οτι μου φαινεται ειμαι για το σερβις για να δουμε τι γινεται και με το knox να εχει γραψει!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...