Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίο το θεμα

Δλδ από αυτές που κυκλοφορούν καμιά δεν είναι καλύτερη της μαμάς ρομ;

Εδώ βλέπω αυτήν να βγάζει 9 ώρες οθόνη χαχα έχουν να δουν πολύ τα μάτια μας με αυτό το εργαλείο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2555247

Έχω αρχίσει να ψήνομαι για φλασαρισμα αλλά αν δεν υπάρχει διαφορά........ Γιατί να το κάνω

Με τρώει το χέρι μου έχω να φλασάρω σε κινητό 3μηνες τι εξάρτηση και αυτή χαχα.

 

Να φλασαρεις άφοβα...

Θα δεις παντού άλλο κινητό...

Είμαι απο χθες το βράδυ με την crash και μετανιώνω που κοντά 3 μηνες τώρα ήμουν στοκ...

Επίσης μπαταρία πλεον σε εξαιρετικά επίπεδα,αλλά γενικά η όλη λειτουργία είναι πια τρομερή.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μη μας βάζετε ιδέες ρε παίδες! ...και είμαστε απ' ότι βλέπω όλοι "καθαροί" 3 μήνες!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Μη μας βάζετε ιδέες ρε παίδες! ...και είμαστε απ' ότι βλέπω όλοι "καθαροί" 3 μήνες!!

 

Θες μπαταρία απο 7-9 ώρες χρήση (Ανοικτη οθόνη)

Θες ακόμα πιο σμουθ και γρήγορο τηλ...

Τότε δοκίμασε crash v3!!!

Edit

Έχω πάθει ζημιά με το ποσο ακαριαία πλεον ανοίγει ο dialer με της επαφές...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα και τι αρχεία πρέπει να κατεβάσω και σε πιο σημείο πρέπει να τα βάλω στο οντιν ώστε να έχω ρεικοβερι και να φλασάρω.

Ρουτ είμαι με.mj7.

Πρέπει να ρουταρω με Cf ή μόνο ρεικοβερι πρέπει να βάλω;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα και τι αρχεία πρέπει να κατεβάσω και σε πιο σημείο πρέπει να τα βάλω στο οντιν ώστε να έχω ρεικοβερι και να φλασάρω.

Ρουτ είμαι με.mj7.

Πρέπει να ρουταρω με Cf ή μόνο ρεικοβερι πρέπει να βάλω;

αφου εισαι ρουτ παιρνεις πρωτα μπακαπ EFS http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2447342 και μετα βαζεις το ρεικοβερι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2454079 και εδω
μετα το 4λεπτο σου λεει τι πρεπει να κανεις.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.υπαρχει κανεις απο αθηνα πειραια να ξερει να μου πει με απλα βηματα πως θα το κανω ρουτ χωρις να χασω την εγγυηση το νατακι μου?ωραια τα λετε εδω αλλα μου φαινοντε σαν να παρακολουθω σεμιναρια αστροφυσικης
Link to comment
Share on other sites

με απλα βηματα πως θα το κανω ρουτ χωρις να χασω την εγγυηση το νατακι μου?ωραια τα λετε εδω αλλα μου φαινοντε σαν να παρακολουθω σεμιναρια αστροφυσικης
Γράψε πια ρομ φορας γιατί δεν παίρνουν όλες ασφαλές ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου . εγω φοραω απανω

ΕΚΔΟΣΗ ANDROID 4.3

KERNEL 3.4.0-2019540

 

ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ JSS15.N9005XXUDMJ7

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ SELinux

enforcing

SEPF_SM-N9005_4.3_0012

Link to comment
Share on other sites

αφου εισαι ρουτ παιρνεις πρωτα μπακαπ EFS http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2447342 και μετα βαζεις το ρεικοβερι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2454079 και εδω
μετα το 4λεπτο σου λεει τι πρεπει να κανεις.

 

Σε ευχαριστώ θα το αποφασίσω και σήμερα αύριο θα μπω στο team των φλασαρισματων.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλή χρονιά σε όλους,

 

Απλά σε συνέχεια προηγουμένου μηνύματος μου, να πω ότι έκανα ότι μου είπε ο Στράτος, δηλαδή πέρασα το δικό μου csc στο zip, και πέρασα την x-note v7 με mobile odin pro ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΡΆΨΕΙ ΤΟ Knox! Δεν πειραξα το recovery και έβαλα τον stock kernel βέβαια..

 

Α! Και χωρίς wipe ;-)

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να φλασαρεις άφοβα...

Θα δεις παντού άλλο κινητό...

Είμαι απο χθες το βράδυ με την crash και μετανιώνω που κοντά 3 μηνες τώρα ήμουν στοκ...

Επίσης μπαταρία πλεον σε εξαιρετικά επίπεδα,αλλά γενικά η όλη λειτουργία είναι πια τρομερή.

Τώρα την κατεβάζω για να την βάλω, λέει ότι My rom doesn´t install modem πρέπει να βάλω εγώ ? και μια άλλη ερώτηση, πριν τη βάλω κάνω wipe.
Link to comment
Share on other sites

Θες μπαταρία απο 7-9 ώρες χρήση (Ανοικτη οθόνη)

Θες ακόμα πιο σμουθ και γρήγορο τηλ...

Τότε δοκίμασε crash v3!!!

Edit

Έχω πάθει ζημιά με το ποσο ακαριαία πλεον ανοίγει ο dialer με της επαφές...

 

Την εβαλα απο το μεσημερι...και φαινεται πολυ σουπερ....θα γραψω τις εντυπωσεις μου οταν τη λιωσω λιγο ακομα....

S8+
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να περάσω κάποιες φώτο και να κάνω μετά την διαδικασία για ρεικοβερι και Δεν μου το αναγνωρίζει το pc έβαλα και το κιις και τους ντριβερς τίποτα. Τι μπορώ να κάνω πάει κάπου το μυαλό σας;

Μήπως έχω σβήσει κάτι από τιτανιουμ και δεν το αναγνωρίζει έβαλα τώρα ένα ς3 και το pc το διαβάζει κανονικά.

Αν κάνω φακτορι ρεισετ από ρεικοβερι θα επανέλθει;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα απο το μεσημερι...και φαινεται πολυ σουπερ....θα γραψω τις εντυπωσεις μου οταν τη λιωσω λιγο ακομα....
Μόλις τη έβαλα και εγώ ,παιδιά ήρθε η ώρα να φλασαρετε.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τη έβαλα και εγώ ,παιδιά ήρθε η ώρα να φλασαρετε.

 

Μιλαμε εχει απειρες παραμετρους για να ρυθμισεις...και ειναι απιστευτα ομαλη, smooth και γρηγορη!!!!!!

S8+
Link to comment
Share on other sites

Με βάζετε σε σκέψεις και ας γράψει το knox
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

και πολύ άντεξα μία εβδομάδα.το τηλέφωνο πλέον πετάει.είναι σαν να έχεις μια Ferrari με 600 άλογα και να έχεις κόφτη στα 200.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να περάσω κάποιες φώτο και να κάνω μετά την διαδικασία για ρεικοβερι και Δεν μου το αναγνωρίζει το pc έβαλα και το κιις και τους ντριβερς τίποτα. Τι μπορώ να κάνω πάει κάπου το μυαλό σας;

Μήπως έχω σβήσει κάτι από τιτανιουμ και δεν το αναγνωρίζει έβαλα τώρα ένα ς3 και το pc το διαβάζει κανονικά.

Αν κάνω φακτορι ρεισετ από ρεικοβερι θα επανέλθει;

 

Μαλλων εχω σοβαρο προβλημα εκανα απο ρεικοβερι φουλ γουαιπ σβηστηκαν ολα αλλα παλι δεν το αναγνωριζει το κομπιουτερ. Τι κανω?

Δεν μπορω ουτε ρεικοβερι να περασω ουτε ρομ αφου δεν το διαβαζει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλων εχω σοβαρο προβλημα εκανα απο ρεικοβερι φουλ γουαιπ σβηστηκαν ολα αλλα παλι δεν το αναγνωριζει το κομπιουτερ. Τι κανω?

Δεν μπορω ουτε ρεικοβερι να περασω ουτε ρομ αφου δεν το διαβαζει.

 

Αν έχεις κάρτα και reader ή κάποιο laptop, πέρνα μια custom στην κάρτα και βάλτην από recovery.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλων εχω σοβαρο προβλημα εκανα απο ρεικοβερι φουλ γουαιπ σβηστηκαν ολα αλλα παλι δεν το αναγνωριζει το κομπιουτερ. Τι κανω?

Δεν μπορω ουτε ρεικοβερι να περασω ουτε ρομ αφου δεν το διαβαζει.

μην αγχώνεσαι βάλε το ρεικοβερι έτσι.δες στο YouTube how to install twrp recovery on Samsung note 3 και θα το βάλεις από το play.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάρτα και reader ή κάποιο laptop, πέρνα μια custom στην κάρτα και βάλτην από recovery.

 

μην αγχώνεσαι βάλε το ρεικοβερι έτσι.δες στο YouTube how to install twrp recovery on Samsung note 3 και θα το βάλεις από το play.

 

μα δεν εχω ρεικοβερι, εχω το μαμα για να το βαλω θελει οντιν και δεν το διαβαζει

Link to comment
Share on other sites

μα δεν εχω ρεικοβερι, εχω το μαμα για να το βαλω θελει οντιν και δεν το διαβαζει

 

Νόμιζα ότι είχες ήδη custom recovery.

Δοκίμασες άλλο καλώδιο; άλλη θύρα usb; επανεγκατάσταση drivers;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...