Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο έγινε νομίζω γρηγορότερο, και αισθητικά ανέβηκε κατηγορία. Παραμένει ερωτηματικό εάν στρώσει μετά από μερικές μέρες η διάρκεια της μπαταρίας στα επίπεδα της κίτκατ.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα απο αναβαθμηση σε νεα εκδοση. Δεν ειναι ο κανονας αλλα θεωρω ειναι οτι καλυτερο για να "καθησει" καλα το λειτουργικο μας...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα απο αναβαθμηση σε νεα εκδοση. Δεν ειναι ο κανονας αλλα θεωρω ειναι οτι καλυτερο για να "καθησει" καλα το λειτουργικο μας...

Συμφωνώ απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλημερα παιδια...σημερα ειδα οτι στο πληκτρολογιο samsung δεν μπορω να αλλαξω την γλωσσα γραφης....τσεκαρα ρυθμισεις ..εκανα και διαγραφη δεδομενων ...δεν εχω καποιο περιεργο προγραμμα..καμμια ιδεα;μην μπλεκω με hard reset...μια και θα το κανω οταν ερθει η 5
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν το έχω το πράσινο... Το SwiftKey το έχω, απλά γιατί δεν δουλεύει το μαμά ψάχνω να βρω....

 

Ανα διαστηματα μου κάνει και εμένα ποβλήματα το πληκτρολόγιο, πχ δεν μαθαινει νέες λέξεις κλπ.

 

Αυτό που νομίζω έκανε την διαφορά ήταν να διαγράψω το cache του πλητρολογιου (όπως γινεται για όλες τις εφαρμογές απο την διαχείριση εφαρμογών)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το νότε 3 κσι πρόσφατα έβαλα και 4g από πού ενεργοποιεί αυτό στην συσκευή? Πρέπει να κάνω κάτι με τον παρόλο για να το ενεργοποιήσω? Θα εμφανιστεί το σηματάκι 4g πάνω στη μπάρα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το νότε 3 κσι πρόσφατα έβαλα και 4g από πού ενεργοποιεί αυτό στην συσκευή? Πρέπει να κάνω κάτι με τον παρόλο για να το ενεργοποιήσω? Θα εμφανιστεί το σηματάκι 4g πάνω στη μπάρα?

 

Δεν κάνεις τίποτε εσυ. Ενεργοποιείται απο τον παροχο σου και οπου υπάρχει 4G, εμφανίζεται στο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το νότε 3 κσι πρόσφατα έβαλα και 4g από πού ενεργοποιεί αυτό στην συσκευή? Πρέπει να κάνω κάτι με τον παρόλο για να το ενεργοποιήσω? Θα εμφανιστεί το σηματάκι 4g πάνω στη μπάρα?

 

 

Ρυθμισεις---->περισσοτερα δικτυα--->δικτυα κινητης--->>>LTE

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Τελικά έχει βγει εύκολο ρουτ για τη συσκευή που να μην γράφει ο KNOΧ; Δεν με νοιάζει η έκδοση που θα φοράει. Θέλω απλά να γίνεται ρουτ.

Επίσης, από μπαταρία πως τα πάμε;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Τελικά έχει βγει εύκολο ρουτ για τη συσκευή που να μην γράφει ο KNOΧ; Δεν με νοιάζει η έκδοση που θα φοράει. Θέλω απλά να γίνεται ρουτ.

Επίσης, από μπαταρία πως τα πάμε;;

Ωπ καλώς τον! Τι έγινε παράτησες τα Sony? Εύκολο root χωρίς να γράψει ο Knox μόνο σε Kitkat με towelroot. Έχει όμως μια διαδικασία αν ο kernel που έχει η έκδοση κάθε χώρας είναι νεότερος από μια ημερομηνία που δεν θυμάμαι τώρα. Θα πρέπει να περάσεις παλαιότερο με Odin να κάνεις το root και μετά να ξανά περάσεις τον νεότερο. Τα έχει όλα στο Xda αλλά δεν έχω πρόχειρο link τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ωπ καλώς τον! Τι έγινε παράτησες τα Sony? Εύκολο root χωρίς να γράψει ο Knox μόνο σε Kitkat με towelroot. Έχει όμως μια διαδικασία αν ο kernel που έχει η έκδοση κάθε χώρας είναι νεότερος από μια ημερομηνία που δεν θυμάμαι τώρα. Θα πρέπει να περάσεις παλαιότερο με Odin να κάνεις το root και μετά να ξανά περάσεις τον νεότερο. Τα έχει όλα στο Xda αλλά δεν έχω πρόχειρο link τώρα!

 

:lol::lol: Απλά περιμένω το Ζ4 για να δω αν θα πάρω το Ζ3. Μέχρι τότε θέλω με κάτι να ασχολούμαι και το G3 με έχει ψιλοαπογοητεύσει σε μερικούς τομείς..

Κατάλαβα, ουσιαστικά κάνεις downgrade, μετα root και μετά φλασάρισμα την τελευταία.

Από μπαταρία για πες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Απλά περιμένω το Ζ4 για να δω αν θα πάρω το Ζ3. Μέχρι τότε θέλω με κάτι να ασχολούμαι και το G3 με έχει ψιλοαπογοητεύσει σε μερικούς τομείς..

Κατάλαβα, ουσιαστικά κάνεις downgrade, μετα root και μετά φλασάρισμα την τελευταία.

Από μπαταρία για πες.

 

Από μπαταρία έτσι και έτσι. Σε stock Kitkat με root και ένα σκασμό xposed modules και greenify κλπ κλπ έβλεπα 5ωρο οθόνης σε 16ωρο "κανονικής" χρήσης smartphone. Και τονίζω το κανονικής γιατί είδα και εγώ 7ωρα αλλά με φωτεινότητα που χρειάζεσαι γυαλιά και όλα τα κλασικά energy saving tips. Με custom Kitkat + custom kernel και όλα τα παραπάνω το στάνταρ ήταν 6ωρο οθόνης σε 16ωρο και 5ωρο σε 48ωρο. Αλλά ξεχνάς εγγύηση λόγω Knox. Τα πράγματα φαίνονται καλύτερα σε lollipop με root αλλά χωρίς battery saving mods. Ούτε καν greenify έχω και βγάζω άνετα το 5.30ωρο οθόνης στη μέρα. Γενικά καλά τα πάει δε πιστεύω να έχεις θέμα. Και αν έχεις παίρνεις και μια δεύτερη και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει ενα android tv box γιατι η τηλεοραση μου δεν ειναι smart tv.

Αυτο εδω.

http://www.geekbuying.com/item/CX-S806-Amlogic-S812-Quad-Core-2-0GHz-Android-4-4-TV-BOX-HDMI-HDD-Player-2G-8G-2-4G-5G-WIFI-XBMC-Bluetooth-DLNA-Miracast---Black-335339.html

 

Με ποιον τροπο μπορω να συνδεσω το Note 3 ασυρματα προκειμενου να βλεπω το κινητο στην τηλεοραση ?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες. Εδώ είσαι. :)

Μην με ξεσηκωνεις και δεν το χω παρει ακομα! :p

 

Ευχαριστω παιδες για τις απαντησεις!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην με ξεσηκωνεις και δεν το χω παρει ακομα! :p

 

Ευχαριστω παιδες για τις απαντησεις!!

Τι έχουμε εδώ Κωστή;; Αντε σε περιμένουμε :D

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Τι έχουμε εδώ Κωστή;; Αντε σε περιμένουμε :D

Ειναι μια μεγαλη αποφαση να παω σε Samsung μετα απο τοσα χρονια..:p

εχετε φτιαξει ωραιο παρεακι ομως εδω μεσα και αυτο μαρεσει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα ....

Προσπάθησα μήπως βρω κάτι μόνος μου στο forum αλλά χάθηκα μέσα σε τοοόσες σελίδες.

Ισως δεν ειναι το σωστό topic αλλά έχω ανάγκη να πω τον πόνο μου!

Αγόρασα για το αυτοκίνητό μου μια οθόνη 7'' alpine ics-x8 που διαφήμιζε πως παίζει αυτόματα με τα κινητά note 2 και galaxy s3 & πως χειρίζεται εύκολα τα κινητά απο την οθόνη(full mirroring klp)

Με μεγάλη μου απογοήτευση όμως δε δουλεύει τπτ και δεν υπαρχει mirrorlink και drive link.

Κατεβασα ενα πρόγραμμαdrive link στοnote αλλά σταματάει να λειτουργεί αμέσως.

Μήπως υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με βοηθήσει;;;;

Link to comment
Share on other sites

To τσίμπησα και γω σήμερα και αναμενόμενα φυσάει!! Επειδή με αναζήτηση δεν έβγαλα άκρη ακριβώς: Αρχικά να αναφέρω οτι η συσκευή είναι Γερμανική (branded t-mobile) Θέλω να το rootαρω για να πετάξω τη σαβούρα της Samsung :p έχει νόημα να περιμένω για official lollipop (δεν μου έβγαλε κάποιο update) ή να αρχίσω τα φλασαρίσματα κατευθείαν;;

Eπίσης έχει νόημα να κάνω debrand;

Edited by and64

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια μεγαλη αποφαση να παω σε Samsung μετα απο τοσα χρονια..:p

εχετε φτιαξει ωραιο παρεακι ομως εδω μεσα και αυτο μαρεσει!!

Ωραίος.. Οτι χρειαστείς, ξέρεις :) Επιτέλους θα χουμε ίδια συσκευή ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

αν δεν έρθει μέχρι το τέλος του μήνα η lollipop (και όχι να περάσω πολωνική κ.λ.π) το σουτέρνω και παίρνω το note 4.....και η υπομονή έχει τα όριά της! μας υποσχέθηκαν στο πρώτο τρίμηνο θα πάρουμε lollipop! είναι ανάγκη να την πάρουμε στο τέλος μαρτίου?:mad:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

αν δεν έρθει μέχρι το τέλος του μήνα η lollipop (και όχι να περάσω πολωνική κ.λ.π) το σουτέρνω και παίρνω το note 4.....και η υπομονή έχει τα όριά της! μας υποσχέθηκαν στο πρώτο τρίμηνο θα πάρουμε lollipop! είναι ανάγκη να την πάρουμε στο τέλος μαρτίου?:mad:

Υπομονή αδέρφια! Θέλω να πιστεύω ότι πλησιάζει η έλευση της lollipop! Έχει βγει σε πολλά branded αρα μάλλον κοντεύουμε! Βέβαια έχω γίνει ψιλοπαρανοϊκός, κοιταω αν έχει βγει 4 φορές την ημέρα!

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή αδέρφια! Θέλω να πιστεύω ότι πλησιάζει η έλευση της lollipop! Έχει βγει σε πολλά branded αρα μάλλον κοντεύουμε! Βέβαια έχω γίνει ψιλοπαρανοϊκός, κοιταω αν έχει βγει 4 φορές την ημέρα!

Γαλλικό έχεις;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος πραγματικος λογος δεν εχει να κανει με την εκδοση του αντροιντ αλλα με την απιστευτη οθονη του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...