Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση το πρόγραμμα που έχει μέσα polarisoffice δεν σε αφήνει να επεξεργαστής τα αρχεία? Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

+1

 

 

όπως βλέπεις εγώ είμαι αυτός που λέει ότι είναι κάλο το 2 και δεν είναι καθόλου για τα σκουπίδια. αφού λοιπόν λες ότι είναι τα ίδια οκ μην το πάρεις αλλά τα ίδια δεν γίνετε να είναι εκ των πραγμάτων, τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό?

 

Ερώτηση το πρόγραμμα που έχει μέσα polarisoffice δεν σε αφήνει να επεξεργαστής τα αρχεία?

 

Πας στο Samsung Apps και κατεβαζεις δωρεαν το Pollaris office....

Αυτο που εχει μεσα το κινητο ειναι το Pollaris viewer.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε vs μεταξύ note 3 και note 2 πηγαίνετε στους Τεχνολογικους διαξιφισμους και ανοίξτε καινούργιο θέμα .

Τα off topic μεταφερθήκαν ,μείνετε on topic please .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα βγει νεα γενια με επεξεργαστης που θα χουν καλυτερη απολυξη θερμοτητας?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα βγει νεα γενια με επεξεργαστης που θα χουν καλυτερη απολυξη θερμοτητας?

 

Πώς σου ήρθε και λες και τέτοιο? Δεν έχει ακουστεί κάτι και αυτό είναι κάτι που φτιάχνει με απλό update.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβαλα το cool tools και βλεπω οτι ο επεξεργαστης δουλευει συνεχεια απο 35%-70% χωρις να κανω τπτ και χωρις να εχω εγκαταστησει πολλες εφαρμογες.το εχει δει κανενας αλλος αυτο;
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το αγορασατε και δεν ειχατε κανενα απο τα γνωστα προβληματα θα ηταν ευκολο να μας πειτε (ή αν απαγορευεται στειλτε μου πμ) απο ποιο καταστημα στο σκρουτζ το πηρατε γιατι με αυτα που ακουω δεν ξερω απο που να το αγορασω?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Γεια κι από μένα. Σήμερα μου ηρθε η καινούρια συσκευή (η προηγούμενη είχε επιστραφεί). Όλα καλά πλέον με μόνη παρατήρηση πως ο αισθητήρας φωτός για την αυξομείωση της φωτεινότητας της οθόνης αργεί πολύ να κάνει την αλλαγή στον φωτισμό της. Η διαφορά είναι έντονη σε σχέση με το προηγούμενο κινητό. Αυτό το θέμα ρυθμίζεται - καλιμπραρεται κάπως;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Πώς σου ήρθε και λες και τέτοιο? Δεν έχει ακουστεί κάτι και αυτό είναι κάτι που φτιάχνει με απλό update.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_and_note_3_wont_get_true_octacore_update-news-6908.php

 

However, Samsung will be releasing a revised Exynos chipset that fits into the heat requirements even when all the 8 cores are in operation.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_and_note_3_wont_get_true_octacore_update-news-6908.php

 

However, Samsung will be releasing a revised Exynos chipset that fits into the heat requirements even when all the 8 cores are in operation.

 

Εννοεί ότι οι ίδιοι οι επεξεργαστές δεν θα παράγουν τόση πολύ θερμότητα.

 

Όχι ότι θα μπει κάποιο άλλο σύστημα ψύξης...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πιστεύω τα benchmark μόνο και μόνο από περιέργεια έτρεξα και εγώ 4 στη σειρά το μεγαλύτερο σκορ ήταν 36480 και το μικρότερο 35800 θερμοκρασία μπαταρίας το ανώτερο 34 βαθμοί και κανένα ίχνος υπερθέρμανσης
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως δουλεύει η λειτουργία του spen που κυκλώνεις ένα βίντεο και το βάζεις στο snote ?βγάζω το πενάκι επιλέγω την επιλογή μου εμφανίζει ένα μήνυμα και μου λέει να κυκλώσω το βίντεο.το θέμα είναι ότι δεν με αφήνει να κυκλώσω το βίντεο και το μήνυμα δεν εξαφανίζεται .

 

Δείτε την εικόνα

 

Edit τελικά το έκανα.για κάποιο λόγο δεν εμφάνιζε όλο το μήνυμα και δεν μπορούσα να πατήσω συνέχεια. Το γύρισα σε landscape και μου το εμφάνισε .

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως δουλεύει η λειτουργία του spen που κυκλώνεις ένα βίντεο και το βάζεις στο snote ?βγάζω το πενάκι επιλέγω την επιλογή μου εμφανίζει ένα μήνυμα και μου λέει να κυκλώσω το βίντεο.το θέμα είναι ότι δεν με αφήνει να κυκλώσω το βίντεο και το μήνυμα δεν εξαφανίζεται .

 

Δείτε την εικόνα

 

Πάτα όκ στο μήνυμα καταρχήν για να φύγει ύστερα κυκλώσε το κείμενο και όλα αυτά εννοείτε αφού έχεις ανοίξει το scrapbook

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πιστεύω τα benchmark μόνο και μόνο από περιέργεια έτρεξα και εγώ 4 στη σειρά το μεγαλύτερο σκορ ήταν 36480 και το μικρότερο 35800 θερμοκρασία μπαταρίας το ανώτερο 34 βαθμοί και κανένα ίχνος υπερθέρμανσης

 

Για δοκίμασε να τρέξεις 10 στη σειρά να δούμε?

Ήμαρτον ας σταματήσει αυτό το αστείο με τα νούμερα έχει κουράσει οποίων ενδιαφέρετε να μάθει για το κινητό. έχω την εντύπωση πως είμαστε τάξη του δημοτικού εδώ μέσα όλοι.

Φίλε μου δεν το λέω σε σένα προσωπικά μην με παρεξηγείς το λέω για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα του Note 3. Κάτοχος κι εγώ δεύτερης συσκευής. Απλά τα σπάει. Το κινητό πετάει πραγματικά.

Παρατήρησα κάτι στην τελευταία συσκευή (και έχω εμπειρία απο όλα τα Note και τις λειτουργίες SPen)

Όταν πρωτοάνοιξα το κινητό (συσκευασία) και κλειστό που ήταν η αίσθηση που άφινε το πενάκι καθώς γλιστρούσε στην οθόνη ήταν πολύ άγρια και χρειάζονταν λίγο ζόρι ή πίεση για να γράψεις κάτι... Σαν να ήταν η μύτη στο πενάκι απο γόμα και γλίστραγε με δυσκολία στην οθόνη (σε αντίθεση με όποιοδήποτε άλλο Note όπου η αίσθηση της πένας στην οθόνη είναι πολύ smooth...

Σε κάποιο σημείο της οθόνης που μπορεί να είχε δαχτυλιές (αρκετές) εκεί rollαρε μια χαρά το πενάκι... Οταν το σκουπίζαμε και η οθόνη γίνονταν κρύσταλο υπήρχε θέμα... Δυσκολα κύλαγε στην οθόνη.

Πέρασα απο το servise (στην Πάτρα) και πράγματι αφού τους έβαλα να το χειριστούν λίγο το κατάλαβαν και οι ίδιοι χωρίς να μπορέσουν να μου δώσουν κάποια λύση και θα έπαιρναν τηλ την Samsung ίσως και για αλλάγη οθόνης. Γυρίζοντας σπίτι τσέκαρα τα πενάκια ένα ένα να δω τί γίνεται και προς εντύπωσή μου διεπίστωσα το εξής... Τα 4/6 πενάκια λειτουργούσαν με τον ίδιο (άσχημο) τρόπο, ενώ το άλλα 2 ήταν τέλεια και η επαφή με την οθόνη έγινε super... Έτσι λοιπόν ρωτάω:

Έχει παρουσιαστεί κάτι ανάλογο σε κάποιον άλλον?

Έχω 4 χαλασμένα-ελλατωματικά μυτάκια? ή

τα 4 αυτά πενάκια μήπως χρισημεύουν σε κάποια άλλη λειτουργία?

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να τρέξεις 10 στη σειρά να δούμε?

Ήμαρτον ας σταματήσει αυτό το αστείο με τα νούμερα έχει κουράσει οποίων ενδιαφέρετε να μάθει για το κινητό. έχω την εντύπωση πως είμαστε τάξη του δημοτικού εδώ μέσα όλοι.

Φίλε μου δεν το λέω σε σένα προσωπικά μην με παρεξηγείς το λέω για όλους.

 

Παρόλα αυτά δεν μου αρέσει ο τρόπος σου φίλε μου είναι δικαίωμα μου να γράφω ότι θέλω αν δεν προσβάλω και εφόσον δεν είμαι off topic. ..αν κουραστικες πήγαινε να ξεκουραστείς

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι κανουμε;

Λοιπον να σας πω και εγω τον πονο μου.

Ετρεξα το Antutu 4 φορες....

Και τα αποτελεσματα ηταν:

1: 36045 Θεροκρασια CPU 54

2: 28640 >> CPU 61

3: 35489 >> CPU 55

4: 31306 >> CPU 52

 

Και τωρα τι κανω;;;;;;

Το επιστρεφω και ζηταω ενα που να μην ζεστενετε η το κραταω και ψηνω και καφε;

Και κατα δευτερον ζεστενετε η οχι;

Γιατι στο πρωτο τριτο και τεταρτο η θερμοκρασια και τα αποτελεσματα ηταν μια χαρα....

Στο δευτερο ομως ειχε θεμα.......

Αρα τι γινετε τωρα;

 

ΥΓ.1 Δεν κανω πλακα αυτα ηταν τα αποτελεσματα απο τις 4 μετρησεις που εκανα.

ΥΓ.2 Μαλλον δεν θα κανω τιποτα..... θα κανω απεγκατασταση το Antutu και δεν θα ξανα ασχοληθω μαζι του...... καλα το ειχα πεταξει απο την εποχη του πρωτου Γαλαξια τι μουρθε τωρα;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πρεπει να ανοιξει ενα θεμα μονο για μετρησεις να τελειωνουμε με αυτο

η

να μεταφερθουν εδω

Υπερθέρμανση στο Galaxy Note 3

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374740

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο το εκανα , απλως μετα στο recovery παει και κολαει στο cyo δηλαδη το κανει κυπριακο.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά προσπάθησε κάνεις να βγάλει την Sim και αν ναι πως;;;
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι μια χαρα!χαρειτε το!!άμα δεν έχετε πρόβλημα στα βασικά τότε μην το ψάχνετε. Και εμένα στα benchmarks φτάνει μέχρι τους 62 βαθμούς αλλά σε ίντερνετ παιχνίδια και διάφορα άλλα δεν έχω θέμα
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα benchmarks: από τη στιγμή που όταν ανοίγετε το antutu οι πυρήνες είναι όλοι online και δουλεύουν συνέχεια στο Max, γιατί σας φαίνεται περίεργο που το τσιπ ανεβάζει θερμοκρασία?

 

Λογικό δεν είναι να ανέβει η θερμοκρασία?

Επίσης, όταν οι πυρήνες φτάνουν στα όρια της ανώτερης θερμοκρασίας, ρίχνουν την απόδοσή τους ώστε να εκλύουν λιγότερη θερμότητα και να λειτουργούν εντός ορίων.

 

Στο τεστ λειτουργεί συνέχεια στο Max και η κάρτα γραφικών.

 

Άρα μετά από συνεχή stress tests η άνοδος της θερμοκρασίας και η πτώση της απόδοσης θεωρούνται λογικά...!

Edited by agiorgitis
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι οι ίδιοι οι επεξεργαστές δεν θα παράγουν τόση πολύ θερμότητα.

 

Όχι ότι θα μπει κάποιο άλλο σύστημα ψύξης...

 

Μα δεν ειπα εγω οτι θα αλλαξει το συστημα ψυξης. Απλως ρωταω αν οντως στα επομενα μοντελα θα ενσωματωσουν το νεο βελτιωμενο τσιπακι, ωστε να αξιζει να περιμενω για μια νεοτερη εκδοση του νοτε 3...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα benchmarks: από τη στιγμή που όταν ανοίγετε το antutu οι πυρήνες είναι όλοι online και δουλεύουν συνέχεια στο Max, γιατί σας φαίνεται περίεργο που το τσιπ ανεβάζει θερμοκρασία?

Λογικό δεν είναι να ανέβει η θερμοκρασία?

Επίσης, όταν οι πυρήνες φτάνουν στα όρια της ανώτερης θερμοκρασίας, ρίχνουν την απόδοσή τους ώστε να εκλύουν λιγότερη θερμότητα και να λειτουργούν εντός ορίων.

Στο τεστ λειτουργεί συνέχεια στο Max και η κάρτα γραφικών.

Άρα μετά από συνεχή stress tests η άνοδος της θερμοκρασίας και η πτώση της απόδοσης θεωρούνται λογικά...!

 

Αυτό δεν μπορεί να μπει κάπου να το βλέπουν όλοι εύκολα και να ησυχάσουμε

Να σαι καλά φίλε agiorgitis, ευχαριστούμε.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...