Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το πρωί αυτό κάνω. Έχω δοκιμάσει καμιά 10ρια προγραμματάκια, αλλά τίποτα μέχρι στιγμής

 

To photorec είναι σε αυτά που δοκίμασες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Απο χθες βραδυ αντιμετωπιζω ενα προβληματακι με το Note 3 μου.Ενω ειναι ενεργοποιημενη η "περιστροφη οθονης" κ το "Air Gesture", δε μου δουλευει κανενα απο τα δυο.Ουτε η φωτο μου περιστρεφονται σε θεση wide ουτε ο αισθητηρας air gesture λειτουργει οταν προσπαθω να κανω προβολη στις φωτο.Επισης,ενεργοποιωντας τη συσκευη μου εμφανιζεται στην οθονη το μηνυμα "Το S Health εκλεισε. OK".Ξερει κανεις να μου πει τι παιζει γιατι εχω αρχισει κ απογοητευομαι με τη συσκευη...!Σημειωτεον οτι ειναι 4.4.2 TowelRoot !!!

Ευχαριστω για τις πληροφοριες κ τη βοηθεια σας παιδια...

Link to comment
Share on other sites

??????????

 

Εννοείς τα Google Services? Είναι οι εφαρμογές της Google που ζητάνε ίντερνετ και μάλιστα κάθε 60 δευτερόλεπτα κάνουν wake τη συσκευή για 15 δευτερόλεπτα. Υπάρχει mod από xposed αν είσαι rooted που μπορείς να αυξήσεις τον χρόνο σε όσο θες, εγώ το έχω στα 240 δευτερόλεπτα που έχει αρχικά ως default το συγκεκριμένο mod και πράγματι τα google services βρίσκονται πολύ χαμηλά σε κατανάλωση.

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες κ τη βοηθεια σας παιδια...

 

Ξεκίνησε να στο κάνει στα καλά καθούμενα; Το έκανε από την αρχή; Πρίν ή μετά το root;

Link to comment
Share on other sites

To photorec είναι σε αυτά που δοκίμασες;

 

Νομίζω ναι.

Τέλος πάντων, διαβάζοντας διάφορα δοκίμασα να βάλω την κάρτα σε μια ΝΙΚΟΝ που έχω και ουσιαστικά έφτιαξε FAT. Τώρα βέβαια φαίνεται άδεια η κάρτα. Θα δοκιμάσω αύριο σε ένα φίλο με σύστημα Linux μήπως βγει άκρη.

Όλη η ιστορία τώρα είναι περίπου 100ΜΒ αρχεία, όχι παραπάνω. Ότι άλλο είχε μέσα το έχω και αλλού (αλλά άμα δε σε θέλει, δε σε θέλει).

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα Google Services? Είναι οι εφαρμογές της Google που ζητάνε ίντερνετ και μάλιστα κάθε 60 δευτερόλεπτα κάνουν wake τη συσκευή για 15 δευτερόλεπτα. Υπάρχει mod από xposed αν είσαι rooted που μπορείς να αυξήσεις τον χρόνο σε όσο θες, εγώ το έχω στα 240 δευτερόλεπτα που έχει αρχικά ως default το συγκεκριμένο mod και πράγματι τα google services βρίσκονται πολύ χαμηλά σε κατανάλωση.

 

Ααα.. οκ!! Ποιο mod είναι?

έχει να μην κάνει ποτέ wake?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί αυτό κάνω. Έχω δοκιμάσει καμιά 10ρια προγραμματάκια, αλλά τίποτα μέχρι στιγμής

 

Τι προγράμματα δοκίμασες; Πες τα λίγο αν θες. Όσο ποιο πολλά ξέρουμε τόσο καλύτερα θα είναι για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.

Το recover my files το δοκίμασες. Προχτές έσωσα 6000 φωτογραφίες με αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααα.. οκ!! Ποιο mod είναι?

έχει να μην κάνει ποτέ wake?

 

To unbounced εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα

Easeus Data Recovery

iCare Recovery

Remo Recover

Media Recover

ένα της Kingston

Yodo Photo Recovery

και ένα δυο άλλα που δε θυμάμαι.

Επίσης βρήκα πακέτο το testdisk με το photorec. Φαίνονται να κάνουν δουλειά, αφού έκανα το εξής...έβαλα την κάρτα σε μια NIKON dSLR και έκανα format (μόνο fat φτιάχνει δηλαδή). Το έτρεξα μετά και αρχίζει και βρίσκει αρχεία. Βέβαια βρήκε κάτι αρχεία από το ΜΑΜΕ για την ώρα που τα είχα ξεχασμένα και βγάζει ότι θέλει 400 ώρες να ολοκληρώσει, αλλά δείχνει ότι κάτι πάει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα

Easeus Data Recovery

iCare Recovery

Remo Recover

Media Recover

ένα της Kingston

Yodo Photo Recovery

και ένα δυο άλλα που δε θυμάμαι.

Επίσης βρήκα πακέτο το testdisk με το photorec. Φαίνονται να κάνουν δουλειά, αφού έκανα το εξής...έβαλα την κάρτα σε μια NIKON dSLR και έκανα format (μόνο fat φτιάχνει δηλαδή). Το έτρεξα μετά και αρχίζει και βρίσκει αρχεία. Βέβαια βρήκε κάτι αρχεία από το ΜΑΜΕ για την ώρα που τα είχα ξεχασμένα και βγάζει ότι θέλει 400 ώρες να ολοκληρώσει, αλλά δείχνει ότι κάτι πάει να γίνει.

Το πιο καλο που μπορει να σε βοηθησει ειναι το http://file-scavenger.en.softonic.com/

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί αυτό κάνω. Έχω δοκιμάσει καμιά 10ρια προγραμματάκια, αλλά τίποτα μέχρι στιγμής

Δοκίμασε και το disk digger, μήπως και...

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εβαλα και εγω exdialer textra και ειδα την διαφορα.Μια ερωτηση μονο....με exdialer πως κανουμε βιντεο κληση?Δεν το βρησκω

 

 

Ανοίγεις τον exdialer ή τις επαφές και κάνεις tap πάνω στο εικονίδιο της επαφής. Σου βγάζει επιλογή να κάνεις απλή κλήση ή βίντεοκλήση.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τον exdialer ή τις επαφές και κάνεις tap πάνω στο εικονίδιο της επαφής. Σου βγάζει επιλογή να κάνεις απλή κλήση ή βίντεοκλήση.

 

Μου βγαζει μονο για απλη κληση η μηνυμα.

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει μονο για απλη κληση η μηνυμα.

 

Στο εικονιδιο με το πρόσωπο πάτα. Εκει βγάζει ένα pop-up και μπορείς να κάνει βιντεοκλήση.

 

Ποιο theme είναι αυτό στο exdialer;

Edited by gmo
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις αν θα ξαναφερει ο Γερμανος το Note 3 ή οριστικα τελος?

 

Σκεφτομουν να το παρω με την επιδοτηση σε περιπου 3 εβδομαδες γι'αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Brath το ιδιο επαθα πριν 2 εβδομάδες με καρτα Samsung class 10. Εσωσα καποια αρχεια με το recuva στον υπολογιστή.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Στο εικονιδιο με το πρόσωπο πάτα. Εκει βγάζει ένα pop-up και μπορείς να κάνει βιντεοκλήση.

 

Ποιο theme είναι αυτό στο exdialer;

 

exDialer Dark Theme

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις αν θα ξαναφερει ο Γερμανος το Note 3 ή οριστικα τελος?

 

Σκεφτομουν να το παρω με την επιδοτηση σε περιπου 3 εβδομαδες γι'αυτο ρωταω.

 

Ετσι κι αλλοιως ποτε δεν ειχε αποθεμα ο Γερμανος η σε τελικη παντα ειχε ενα κομματι.Κατοπιν παραγγελιας γινοταν στις περισσοτερες των πςριπτωσεων.Οποτε ρωτα τους καλυτερα οταν μπιρεις

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κι αλλοιως ποτε δεν ειχε αποθεμα ο Γερμανος η σε τελικη παντα ειχε ενα κομματι.Κατοπιν παραγγελιας γινοταν στις περισσοτερες των πςριπτωσεων.Οποτε ρωτα τους καλυτερα οταν μπιρεις

 

Ετσι και αλλιως με παραγγελια θα γινει οποιοδηποτε κινητο γιατι το μικρο επαρχιακο υποκαταστημα του Γερμανου δεν εχει καθολου stock.

 

Απλα ρωταω γιατι εχει βγει το κινητο απο το site και η κοπελια που δουλευει στο Γερμανο δεν ηξερε αν θα το ξαναφερουν

Link to comment
Share on other sites

Πάλι, πάλι, το Note πάντα για μένα ήταν η top πρόταση απλά ''κόλλαγα'' στο ότι το κινητό το βάζω μόνιμα στην μπροστινή τσέπη του τζην(εκτός και αν φοράω μπουφάν). Ήθελα όμως απελπισμένα μεγαλύτερη οθόνη και πήρα την μεγάλη απόφαση να πάρω την συσκευή που πάντα ήθελα αλλα δίσταζα...:)

 

Βασικά τώρα που το έχω λίγες ώρες μου φαίνεται μικρό! :D

 

Η αληθεια αν και το S4 ειναι το καταλληλο μεγεθος λογο δουλειας μου χρειαζεται το note..

Οντως υπαρχουν ωρες ωρες που το κοιταω και λεω ρε συ γιατι λενε οτι ειναι μεγαλο? εμενα μου φαινεται απολυτα νορμαλ... (βεβαια ο χειρισμος με 1 χερι ωρες ωρες ειναι σπαστικος... και ειδικα για μενα που το χρησιμοποιω καποιες φορες ενω οδηγω τη μηχανη)

 

Αυτο παντως με το παντελονι που κολλανε ολοι.. Στην αρχη μου ειχαν δημιουργησει θεμα και το σκεφτομουν...

Ποτε μα ποτε δεν ειχα θεμα εχοντας το στη τσεπη.. ουτε οταν καθομαι σε καρεκλα, ουτε οταν οδηγω στη μηχανη κ το εχω στη τσεπη..

Βεβαια ειναι κ θεμα μεγεθους τον ρουχων θα μου πεις...

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιως με παραγγελια θα γινει οποιοδηποτε κινητο γιατι το μικρο επαρχιακο υποκαταστημα του Γερμανου δεν εχει καθολου stock.

 

Απλα ρωταω γιατι εχει βγει το κινητο απο το site και η κοπελια που δουλευει στο Γερμανο δεν ηξερε αν θα το ξαναφερουν

 

Πάρε τα καταστήματα του skroutz ένα ένα τηλέφωνο και ρώτησε ποια συνεργάζονται με cosmote. Θα γλυτώσεις και το καπέλο του Γερμανού και θα πάρεις πάλι την επιδότηση σου. Η διαδικασία με φαξ θα γίνει έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα καταστήματα του skroutz ένα ένα τηλέφωνο και ρώτησε ποια συνεργάζονται με cosmote. Θα γλυτώσεις και το καπέλο του Γερμανού και θα πάρεις πάλι την επιδότηση σου. Η διαδικασία με φαξ θα γίνει έτσι και αλλιώς.

Thanks! Μαλλον αυτο θα κανω αν και στα 450 που ειχε πεσει η τιμη του στο Γερμανο το καπελο ηταν αρκετα μικρο

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει σε ένα βίντεο παρουσίαση του πρώτου note που η κοπελιά έγραφε στο ημερολόγιο χειρόγραφα και αυτό περνούσε το ραντεβού μόνο του. Τώρα υπάρχει αυτό; έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Άρχισα να γράφω και με το πενακι και έχει τρελή φάση. Αν ήμουν και καλλιγραφος θα ήταν σούπερ. Αλλά κάνω ορνιθοσκαλισματα.

 

Πάντως τις προάλλες ψαρωσα κάποιους στη δουλειά. Έκανα μετρήσεις και ταυτόχρονα είχα την κάτοψη σαν εικόνα και σημείωνα σημεία. Τα πέρασα με mail και άντε γεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια αν και το S4 ειναι το καταλληλο μεγεθος λογο δουλειας μου χρειαζεται το note..

Οντως υπαρχουν ωρες ωρες που το κοιταω και λεω ρε συ γιατι λενε οτι ειναι μεγαλο? εμενα μου φαινεται απολυτα νορμαλ... (βεβαια ο χειρισμος με 1 χερι ωρες ωρες ειναι σπαστικος... και ειδικα για μενα που το χρησιμοποιω καποιες φορες ενω οδηγω τη μηχανη)

 

Αυτο παντως με το παντελονι που κολλανε ολοι.. Στην αρχη μου ειχαν δημιουργησει θεμα και το σκεφτομουν...

Ποτε μα ποτε δεν ειχα θεμα εχοντας το στη τσεπη.. ουτε οταν καθομαι σε καρεκλα, ουτε οταν οδηγω στη μηχανη κ το εχω στη τσεπη..

Βεβαια ειναι κ θεμα μεγεθους τον ρουχων θα μου πεις...

Έτσι είναι. Θεωρώ το note ότι καλύτερο στον τομέα smartphone. Γράφω με το ένα χέρι, σκρολάρω κλπ. Menu/home/back επίσης. Η όλη προσφορά της συσκευής αποζημιώνει με το παραπάνω την όποια "παραχώρηση" που μπορεί να είναι πχ το κατέβασμα της μπάρας με το άλλο χέρι, και? Σιγά το κακό...

 

Για το μέγεθος τελικά δεν είναι και τόσο θέμα στο παντελόνι. Υπάρχει ένα στενό τζην με μικρή τσέπη που δεν έχω φορέσει ακόμα και επειδή και εγώ οδηγώ moto εκεί πράγματι θα υπάρχει θέμα γιατί και το G2 ήταν πολύ πιεσμένο. Ευτυχώς που τώρα παίζει μπουφάν...

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει σε ένα βίντεο παρουσίαση του πρώτου note που η κοπελιά έγραφε στο ημερολόγιο χειρόγραφα και αυτό περνούσε το ραντεβού μόνο του. Τώρα υπάρχει αυτό; έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Άρχισα να γράφω και με το πενακι και έχει τρελή φάση. Αν ήμουν και καλλιγραφος θα ήταν σούπερ. Αλλά κάνω ορνιθοσκαλισματα.

 

Πάντως τις προάλλες ψαρωσα κάποιους στη δουλειά. Έκανα μετρήσεις και ταυτόχρονα είχα την κάτοψη σαν εικόνα και σημείωνα σημεία. Τα πέρασα με mail και άντε γεια. ;)

 

Όταν ενεργοποιησεις από τις ρυθμίσεις του spen το απ ευθείας εισαγωγή με πένα, όταν πας στο ημερολόγιο και πλησιασεις την πένα, βγάζει ένα μπλε τετραγωνακι. Πατάς εκεί με την πένα και αρχίζεις να γράφεις χειρόγραφα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιησεις από τις ρυθμίσεις του spen το απ ευθείας εισαγωγή με πένα, όταν πας στο ημερολόγιο και πλησιασεις την πένα, βγάζει ένα μπλε τετραγωνακι. Πατάς εκεί με την πένα και αρχίζεις να γράφεις χειρόγραφα.

Δεν εννοώ το απλό χειρόγραφο αλλά να γράφεις " αυριο τηλεφωνο κώστας 14:00 " και να σού περνάει στις 14/10 στις 2 το μεσημέρι ειδοποίηση και τοv αριθμο του Κώστα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιησεις από τις ρυθμίσεις του spen το απ ευθείας εισαγωγή με πένα, όταν πας στο ημερολόγιο και πλησιασεις την πένα, βγάζει ένα μπλε τετραγωνακι. Πατάς εκεί με την πένα και αρχίζεις να γράφεις χειρόγραφα.

Γιάννη καλησπέρα. Παίζει πουθενά κανένα εγχειρίδιο εκμάθησης χρήσης του s-pen στα ελληνικά, ή μόνο τα βιντεάκια στο youtube?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...