Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελα βρε συ,δεν εχει καμια σχεση η εκκαθαριση δεδομενων του play store με το σημα δικτυου,σαν να μου λες οτι επειδη εσπασε η τζαμαρια του γειτονα δεν παιρνει μπρος το αυτοκινητο σου :p .Κανε μια επανεκκινηση κι αν σου κανει τα ιδια βγαλε και ξαναβαλε την σιμ (για ριξε και μια ματια στις ρυθμισεις-πληροφοριες συσκευης-κατασταση, το imei σου το βλεπεις? )

 

Ε δεν είπα αυτό καλε !! Απλά το ανέφερα !!! :p

Έκανα 2 φορές επανεκκίνηση και τώρα ειναι εντάξει ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ένα γερμανικό κομμάτι. Κάπου διάβασα σε προηγούμενα ποστ για κάποια ιδιαιτερότητα αλλά δεν το βρίσκω. Έχει θέμα με το root; Μήπως να του άλλαξω rom;
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ένα γερμανικό κομμάτι. Κάπου διάβασα σε προηγούμενα ποστ για κάποια ιδιαιτερότητα αλλά δεν το βρίσκω. Έχει θέμα με το root; Μήπως να του άλλαξω rom;
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα απλώς λέγαμε για την Γερμανική ρομ ότι έχει άλλο image και θέλει τρόπο για να μπει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα έκλεισα το κινητό για να του βάλω την άλλη αυθεντική μπαταρία και μόλις άνοιξε μπήκε σε safe mode χωρίς να έχει συμβεί κάτι είμαι στοκ έχει γίνει και σε κάποιον άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να τσεκάρω το δεικτη knox ;;

[ATTACH]50549[/ATTACH]

Βάλε αυτήν την εφαρμογή και δες εδώ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Πρέπει να λέει 0 για να μην έχει γράψει

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]50549[/ATTACH]

Βάλε αυτήν την εφαρμογή και δες εδώ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Πρέπει να λέει 0 για να μην έχει γράψει

 

Ευχαριστώ :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Μια ερώτηση. Το έχω πάρει από κατάστημα Αθήνας και μέσα λέει μετά από εφαρμογή που έβαλα ότι είναι made in Korea και χώρα προέλευσης *Czech Republic (O2C). Έχει μέσα κάποιες εφαρμογές στα τσεχικα που δεν θέλω. Υπάρχει καμία rom η κάποια αναβάθμιση να του κάνω? Δεν είναι Root! Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πλέον έχει λυθεί το θέμα με τις αναβαθμίσεις που έκανε η Samsung. Εμένα να φανταστείς μέρα παρά μέρα ξεχνούσε το wifi του σπιτιού μου.

Είσαι up to date όσον αφορά τις αναβαθμίσεις σου;

 

Ειμαι με 4.4.2..και δεν εχει λυθει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει καποιος να με βοηθησει ωστε να περασω custom rom και να κανω και ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά έβγαλε κάτι μικρές αναβαθμίσεις που δεν αλλάζουν το 4.4.2. Τις έχεις κάνει αυτές? Για κάνε ένα τσεκάρισμα
Link to comment
Share on other sites

Πριν μισή ώρα ήρθε μια αναβάθμιση 223 ΜΒ!!! ΤΙ είναι αυτό ρε σαΐνια;;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνα δύο εβδομάδες που έβγαλα την θήκη και άφησα μόνο το γυαλάκι.

Η αίσθηση που σου δίνει το τηλέφωνο είναι απίστευτη την είχα ξεχάσει.

Πήρα αυτή την απόφαση γιατί τώρα που χειμώνιασε το βάζω μόνο του στο μπουφάν και είναι εντάξει.

Το χαίρομαι περισσότερο ετσι:D

Τώρα είναι που πρέπει να προσέχεις ιδιαίτερα, εμπίπτεις στον Murphy's law...

http://en.wikipedia.org/wiki/Murphy's_law

:D:D:D:D:

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι που πρέπει να προσέχεις ιδιαίτερα, εμπίπτεις στον Murphy's law...

http://en.wikipedia.org/wiki/Murphy's_law

:D:D:D:D:

Πως τον καταλαβαινω το φιλο...Πραγματι,η αισθηση ειναι το κατι αλλο.Χαιρομαι να το πασπατευω.:)

(Και γελαω με καποιους που σνομπαρανε τη Samsung ,επειδη εβαλε το πλαστικοδερμα).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ,BRICKARE ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ.ΤΟ KNOX ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΠΟ 0 ΣΕ 1 ΑΡΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΛΟΓΙΚΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.ΟΠΟΙΑ ROM KAI NA ΒΑΛΩ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ SIM.ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μου είναι ελληνικό. Το είχα κάνει root με towelroot, το έκανα όμως unroot από το super su, ο knox δεν είχε γράψει, αφαίρεσα όλες τις root εφαρμογές που είχα και προσπάθησα να περάσω την αναβάθμιση που μου ήρθε σήμερα. Αφού την καταβάζει, φτάνει η εγκατάσταση μέχρι το 27% και μετά βγάζει error και σταματάει. Πρώτη φορά μου συμβαίνει. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ,BRICKARE ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ.ΤΟ KNOX ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΠΟ 0 ΣΕ 1 ΑΡΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΛΟΓΙΚΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.ΟΠΟΙΑ ROM KAI NA ΒΑΛΩ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ SIM.ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

 

Κατ' αρχήν μη γράφεις με κεφαλαία. Κατέβασε από το sammobile μία επίσημη rom και εγκατέστησέ την μέσω odin. Από τη στιγμή που μπορείς να αλλάζεις roms και να ανοίγει η συσκευή δεν θα έχεις πρόβλημα.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει την εχω περασει και παλι μου εβγαζε προβληματα.κολλουσε,ανοιγοκλεινε και μερικες φορες δεν γινοταν και με το odin. :(
Link to comment
Share on other sites

Τί τηλέφωνο έχεις;

 

Αν ρωτάς εμένα έχω το note 3 με ελληνική ρομ. Ούτε root ούτε τίποτα. Γνήσια όλα.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μου είναι ελληνικό. Το είχα κάνει root με towelroot, το έκανα όμως unroot από το super su, ο knox δεν είχε γράψει, αφαίρεσα όλες τις root εφαρμογές που είχα και προσπάθησα να περάσω την αναβάθμιση που μου ήρθε σήμερα. Αφού την καταβάζει, φτάνει η εγκατάσταση μέχρι το 27% και μετά βγάζει error και σταματάει. Πρώτη φορά μου συμβαίνει. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Είχες απεγκαταστήσει το xposed framework? Είχες ξεπαγώσει ό,τι μπορεί να είχες παγώσει με το titanium ή κάποιο άλλο εργαλείο; Έκανες full απεγκατάσταση του super-su?

 

(UPDATE)

 

Τα ίδια έκανε και σ' εμένα παρά το γεγονός ότι είχα κάνει όλα τα παραπάνω. Τσάμπα πήγε το unrooting.

 

Το καλό είναι ότι δεν έγινε μπρίκι η συσκευή, το κακό είναι ότι αφού δεν γίνεται έτσι θα πρέπει να μπει KIES πράγμα το οποίο ούτε γι αστείο...

Edited by menes
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας κάτοχος ελληνικού samsung galaxy note 3 sm-n9005 σε λευκό εδώ και 6 ημέρες...;)
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω οδηγό για root? κάπου τον είχε πάρει το μάτι μου αλλά ψάχνω και δεν τον βρίσκω

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άκυρο το βρήκα :D

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...