Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ ευχαριστω για την πολυ χρησιμη διευκρινηση. Μηπως τυχαινει να εχεις και το sygic? Στην 4.3 τρεχει κανονικα απο την sd οπως και σ εμενα, αλλα στην 4.4.2 εχουν αναφερει πολλοι οτι δεν.... Και ειναι και σχεδον 3 γιγα με τους χαρτες Ευρωπης.

 

Σε μενα το sygic με χαρτες Ευρωπης παιζει κανονικα απο την sd με 4.4.2 Ελληνικη.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν ξεχωριστοι ήχοι για μηνύματα, email, λοιπές ειδοποιήσεις? Δεν μπορώ να είναι όλα ίδια!

 

Οι περισσότερες εφαρμογές μπαίνοντας στο μενού τους σου δίνουν την επιλογή για να αλλάξεις ήχο .

Αν εσαι root δες και το Ultimate Sound Control

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν ξεχωριστοι ήχοι για μηνύματα, email, λοιπές ειδοποιήσεις? Δεν μπορώ να είναι όλα ίδια!

 

Οι περισσότερες εφαρμογές μπαίνοντας στο μενού τους σου δίνουν την επιλογή για να αλλάξεις ήχο .

Αν εσαι root δες και το Ultimate Sound Control

 

Αν και εχω το S4 νομιζω θα είναι το ιδιο . Φυσικα και παιζουν και μπορεις να βαλεις και δικες σου

 

Εχω φτιαξει ένα φακελο audio στην μηνημη του κινητου και μεσα υποφακελους για ringtones και notification και εχω βαλει δικα μου

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω το S4 νομιζω θα είναι το ιδιο . Φυσικα και παιζουν και μπορεις να βαλεις και δικες σου

 

Εχω φτιαξει ένα φακελο audio στην μηνημη του κινητου και μεσα υποφακελους για ringtones και notification και εχω βαλει δικα μου

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις... Αν και αυτό που ήθελα είναι για control περισσότερο... αλλά δεν είμαι root!! :)

 

Απ'ότι είδα στις ρυθμίσεις έχει ξεχωριστό για ειδοποιήσεις γενικά, και ξεχωριστό για μηνύματα. Οπότε έγινε αυτό που ήθελα.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγραφω σε αλλο νημα το προβλημα μου,μπας και το δει καποιος απο δω που ξερει.

Εχω ενα combo ενος wireless charging pad και ενος receiver με δυνατοτητα NFC,που δουλευε μια χαρα απο το Μαρτιο μεχρι τωρα.

Ξαφνικα,επαψε να δουλευει,και θελω να βρω ποιο απο τα δυο φταιει,το pad ή το receiver.

Mπορει καποιος να βοηθησει;

Να ποια ειναι τα κομματια.

 

 

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Qi-Charging-Receiver-Support-NFC-for-Samsung-Galaxy-Note-3-N9000-N9005-/231112639906?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

 

http://www.ebay.com.au/itm/Qi-Wireless-Charging-Pad-for-Samsung-Galaxy-S3-S4-Note-2-3-Nokia-920-Nexus-4-5-/331071844736?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα κανει την διαδικασια του root πριν καποιους μηνες ειχα μεινει χωρις CSC. Αυτο λειτουργικα τι σημαινει και πως μπορω να επαναφερω το CSC?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Ηρθε σήμερα για δεύτερη φορά η σειρά μου μετά την αναβάθμιση του στην 4.4.2 να χάσει τους κωδικους wifi. Το τηλέφωνο να προσθέσω ότι είναι ελληνικό. Την εκδοση L θα την παρουμε καποια στιγμη κι εμείς ή δεν προβλέπεται;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εαν συνδέσω ενα εχωτερικό δισκο USB-3

στο τηλ με αυτό το καλώδιο

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB3-0-to-Micro-USB-OTG-Host-Cable-for-Note3-N9000-Flash-Disk-SSD-white-/151246626453?pt=US_USB_Cables_Hubs_Adapters&hash=item2337005e95

θα δει το τηλ τον δισκο? Μήπως πρεπει να παρει εξωτερικά ρευμα ο δισκος?

Εχω ενα εξωτερικό WD-2T αλλα εχει mini usb2 θυρα και εξωτερικό τροφοδοτικό.

Υπάρχει min usb2 σε usb-3 καλωδιο για να τον συνδέσω στο τηλ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εαν συνδέσω ενα εχωτερικό δισκο USB-3

στο τηλ με αυτό το καλώδιο

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB3-0-to-Micro-USB-OTG-Host-Cable-for-Note3-N9000-Flash-Disk-SSD-white-/151246626453?pt=US_USB_Cables_Hubs_Adapters&hash=item2337005e95

θα δει το τηλ τον δισκο? Μήπως πρεπει να παρει εξωτερικά ρευμα ο δισκος?

Εχω ενα εξωτερικό WD-2T αλλα εχει mini usb2 θυρα και εξωτερικό τροφοδοτικό.

Υπάρχει min usb2 σε usb-3 καλωδιο για να τον συνδέσω στο τηλ?

 

Για εξωτερικό δίσκο θες έξτρα τροφοδοσία. Δεν φτάνει του κινητού.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Για εξωτερικό δίσκο θες έξτρα τροφοδοσία. Δεν φτάνει του κινητού.

Δεν έχω δοκιμάσει στο 3 αλλά στο νοτε1 που είχα μου δούλευε κανονικά ο εξωτερικός δίσκος 320gb.

έχω καλώδιο otg το βράδυ που θα πάω σπίτι θα δοκιμάσω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει στο 3 αλλά στο νοτε1 που είχα μου δούλευε κανονικά ο εξωτερικός δίσκος 320gb.

έχω καλώδιο otg το βράδυ που θα πάω σπίτι θα δοκιμάσω και θα σου πω.

 

Μαγνητικό δίσκος και δούλευε; μήπως ήταν ssd;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Σε HOX δεν δούλευε. Το βράδυ που θα πάω σπίτι θα το δοκιμάσω και στον note 3. Ίσως βγάζει περισσότερα A η usb.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

 

Το update έχει κυκλοφορήσει ηδη σε Αγγλικές συσκευές και θα έρθει και στις υπόλοιπες μέσα στον μηνα. Φέρνει features του S5 οπως Κnox 2, Download Booster.. Ας ελπίσουμε οτι θα φτιάξει και το εκνευριστικό χάσιμο των κωδικών του Wi-fi

Link to comment
Share on other sites

στην δικια μου που ειναι αγγλικη το εγκατεστησα. Δεν εχω προλαβει ομως να το σκαλισω

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πενάκι δεν δουλεύει με τον dolphin, scroll down - up ?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα τον 500gb WD και δεν τον διαβάζει. Ενώ δείχνει ότι συνδέθηκε δεν τον εμφανίζει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα δουλεύει κανονικά..

 

Χωρίς επαφή εννοώ ,)

 

 

Beap n go τι μακακια είναι? μου το έβγαλε σήμερα σαν διαφήμιση - ενημέρωση για να εγκαταστήσω την εφαρμογή. Πάτησα στο play store για να δω τι είναι και μου έβγαλε ότι είναι εγκαταστημενο. Πάτησα απεγκατασταση και είχε μετά δίπλα ενημέρωση!?!? Που είναι τρυπωμενο?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα δουλεύει κανονικά..

Εισαι σιγουρος οτι δουλεύει? δλδ ανεβοκατεβαίνει η οθόνη χωρίς να ακουμπήσεις πάνω την γραφίδα?? δεν νομίζω.

Χωρίς επαφή εννοώ ,)

 

 

Beap n go τι μακακια είναι? μου το έβγαλε σήμερα σαν διαφήμιση - ενημέρωση για να εγκαταστήσω την εφαρμογή. Πάτησα στο play store για να δω τι είναι και μου έβγαλε ότι είναι εγκαταστημενο. Πάτησα απεγκατασταση και είχε μετά δίπλα ενημέρωση!?!? Που είναι τρυπωμενο?

Είναι εφαρμογή για πιστωτικές κάρτες δλδ είναι άλλη μια σαβούρα της σαμσουνγκ που για να την διαγράψεις πρέπει να είσαι ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς επαφή εννοώ ,)

 

 

Beap n go τι μακακια είναι? μου το έβγαλε σήμερα σαν διαφήμιση - ενημέρωση για να εγκαταστήσω την εφαρμογή. Πάτησα στο play store για να δω τι είναι και μου έβγαλε ότι είναι εγκαταστημενο. Πάτησα απεγκατασταση και είχε μετά δίπλα ενημέρωση!?!? Που είναι τρυπωμενο?

 

Χωρίς επαφή αν δεν κάνω λάθος δουλεύει μόνο ο default browser της συσκευής.

Τo beap n go τουλάχιστον στην δική μου συσκευή δεν είναι εγκατεστημένο αλλά είναι το beaming services που για να δουλέψει χρειάζεται το beap n go το οποίο φυσικά και δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μας (είναι εφαρμογή για ψώνια που σου δίνουν εκπτώσεις στην Αμερική)

Link to comment
Share on other sites

Beap n go τι μακακια είναι? μου το έβγαλε σήμερα σαν διαφήμιση - ενημέρωση για να εγκαταστήσω την εφαρμογή. Πάτησα στο play store για να δω τι είναι και μου έβγαλε ότι είναι εγκαταστημενο. Πάτησα απεγκατασταση και είχε μετά δίπλα ενημέρωση!?!? Που είναι τρυπωμενο?

Εγώ έχω περάσει όλες τις κάρτες club από super market (μασούτης, carrefour, Βασιλόπουλος, shell, public κτλ κι έτσι δεν χρειάζεται να τις κουβαλάω όλες μαζί μου.:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...