Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι βέβαια.

Σου παραθέτω και το αρχείο. Είναι σωστό σαν ονομασία?

τη να πω:blink: μηπως εχεις 4.3 και εχει θεμα ?
Link to comment
Share on other sites

ναι οι κλήσεις και οι επαφες καποιες φορες όταν πρώτο ανοίγουν κανουν ενα κλικ παραπάνω χρονο. δεν είναι τραγικος χρόνος αλλα ειναι μεγαλη ντροπη της σαμσουνγκ να μη το εχει λυσει ουτε αυτο απο εποχες s3 που θυμαμαι εγω που κολλαγε στις επαφες. Σε κινητο τετοιων χαρακτηριστικων δεν μπορεσαν να κανουν τη γκαλερι και τη λιστα επαφων η τον dialer να ειναι αστραπη. πραγματικο κατορθωμα. Προφανως ποτε δεν ασχοληθηκαν να τα φτιαξουν και απλα πρόσθεταν άχρηστες βλακειες με gestures και λοιπα.

 

Αν θες εντελως αστραπη βαλε αλλον dialer. Αλλιως υπομονη..(οχι οτι θα αλλάξει)

Η πλακα ειναι πως στις επαφες,ΔΕΝ κολλαει. μονον στις κλησεις που εχουν ηδη γινει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω το s4 μου το έκανε και εμένα αυτό με τη λίστα κλήσεων και έκανα το εξής δεν ξανά έσβησα τη εφαρμογή απο την μνήμη ram εκεί που μπαίνουμε πατώντας παρατεταμένα το home button και δεν ξανά κατεβάσει πρόγραμμα για task killer. Είμαι σίγουρος ότι κάποιες εφαρμογές τις αφήνει ανοιχτές επίτηδες η μνημη ram για να τρέχει πιο γρήγορα το τηλ.απο τοτε παει σφαίρα ο dialer. Δοκιμάστε το καθε βράδυ παντως τις σβήνω ολες.

Ποια ακριβως εφαρμογη δεν εσβυσες;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

τη να πω:blink: μηπως εχεις 4.3 και εχει θεμα ?

4.4.2 έχω και έγινε αναβάθμιση από 4.3 με το που το άνοιξα το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι πως στις επαφες,ΔΕΝ κολλαει. μονον στις κλησεις που εχουν ηδη γινει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια ακριβως εφαρμογη δεν εσβυσες;

 

Γράφω φιλε κρατώντας πατημένο το home button σε πηγαίνει στην μνήμη ram . εκεί εγω εσβηνα ολες τις εφαρμογές τώρα πλέον ειδικα τον dialer δεν τον ακουμπάω.

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να μου πει τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να μη μου γυριζει τα sms σε mms?

Oταν γραφω ενα μεγαλο sms με το που ξεπερασω τα 3 το γυρναει αυτοματα σε mms.

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να μου πει τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να μη μου γυριζει τα sms σε mms?

Oταν γραφω ενα μεγαλο sms με το που ξεπερασω τα 3 το γυρναει αυτοματα σε mms.

 

Χρησιμοποίησε κάποια εφαρμογή για sms από το play (Handcent SMS / Go sms )

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε κάποια εφαρμογή για sms από το play (Handcent SMS / Go sms )

 

Με την ''μαμα'' εφαρμογη δεν γινεται ε?

Link to comment
Share on other sites

Με την ''μαμα'' εφαρμογη δεν γινεται ε?

Μόνο αν υπάρχει κάποιο mod ή αν ξέρεις compile/decompile υπάρχει ένας οδηγός εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2471786

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είμαι πολύ ευχαριστημενος από το κινητό και από ομορφιά και από ποιότητα γούστα είναι βέβαια αλλά κάθε φορά που θα ακούω κάτι αρνητικό θα λέω και εγώ την γνώμη μου.

Αλλά ήμαρτον που σας ενοχλούν και τα αυτοκόλλητα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

αν είχε μέταλλο από 799 θα έκανε 999. οπότε το σκέφτηκαν και βάλαν ένα ψευτοδέρμα από πίσω. τουλάχιστον εμένα μου αρέσει.

πήρα και μια θήκη αλουμινίου που περιμένω να μου έρθει, αλλά και ένα bumber αλουμινίου σε περίπτωση που δεν μου αρέσει αισθητικά, και θέλω να φαίνεται και το καπάκι από πίσω. σε συνδυασμό με tempered glass εγώ το βλέπω πολύ όμορφο.... θα προτιμούσα αντί για ρίγες γύρω γύρω να είχε ένα κανονικό ίσιο μεταλλοπλαστικό γιατί σχετικά βρομίζει εύκολα με σκόνη, αλλά θα δω πως θα είναι με το bumber....

http://www.ebay.ie/itm/200987747856?var=500202088293&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.ie/itm/141108064755?var=440204315221&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

(αυτο το love me τι θελει και το γραφει πανω τωρα ελεος)

 

beauty is in the eye of the beholder

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε εσείς παιδιά, αλλά εγώ το βλέπω και λιώνω... Είναι πανέμορφο, σέξι, με καταπληκτικές κάθετες γραμμές και με ένα πίσω κάλυμμα όνειρο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος.,μια απορία. ..το σιδεράκια που είχε μέσα στο κουτί σε τι χρησιμεύει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος.,μια απορία. ..το σιδεράκια που είχε μέσα στο κουτί σε τι χρησιμεύει?

 

Αν εννοείς αυτό που κατάλαβα είναι για να αλλάζεις μύτες στο spen.

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys ειναι απλα μια γυαλινη οθονη με κατι γυρω γυρω. Προσωπικα δεν το βρισκω ουτε σουπερ το σχεδιο ουτε απαισιο. Η ολη υλοποιηση h/w και s/w ειναι που μετραει. Σε προσωπικο επιπεδο, εχω λειτουργησει και αλλες συσκευες που θεωρουνται πιο ποιοτικες και μου φανηκαν εξισου αδιαφορες στο θεμα αυτο, ολες πανω κατω ειναι "ενα μεγαλο παραλληλογραμμο πραγμα με ή χωρις κουμπακι κατω κατω".

 

Κατα τη γνωμη μου τα προβληματα της σαμσουνγκ ειναι αλλα και πιο βασικα απο το τι εχει γυρω γυρω και κατω απο το γυαλι που κανει interaction.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα μπορουσε να εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης...και θα ηταν και το λογικο για τα λεφτα που δωσαμε..αλλα οταν πας σε ενα τετοιο τηλεφωνο νομιζω πως δεν κοιτας τοσο την εμφάνιση αλλα τις υπολοιπες δυνατοτητες του..
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω τα φετινά μοντέλα να είναι λίγο αδιάφορα..... τουλάχιστον από επεξεργαστική ισχύ. μάλλον για snapdragon 800,805 με 2-3gb μνήμη... ίσως η μόνη διαφορά να είναι καμιά μεγαλύτερη ανάλυση....

 

σκέφτομαι να πάρω και το gear γιατί μου άρεσε η λειτουργία με custom launcher.... αν το βρω κάτω από 150 από κανέναν άλλο θα το τσιμπίσω... κυρίως η κάμερα με ενδιαφέρει :X:X:wink:

για όποιον έχει gear μπορείς να γράψεις βίντεο με μεγαλύτερη διάρκεια από 15 δευτερόλεπτα?(έστω με root)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Το BatteryGuru της Qualcomm το εχει εγκαταστησει κανεις στη συσκευη μας???

 

Εγω το εχω βαλει. Περιμενω να βγαλει αυριο το report!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος.,μια απορία. ..το σιδεράκια που είχε μέσα στο κουτί σε τι χρησιμεύει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος.,μια απορία. ..το σιδεράκια που είχε μέσα στο κουτί σε τι χρησιμεύει?

 

Μάλλον εννοείς τα ανταλλακτικά για τη μύτη του S-Pen. Όταν φθαρθεί η άκρη του το αλλάζεις με ένα καινούριο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω τα φετινά μοντέλα να είναι λίγο αδιάφορα..... τουλάχιστον από επεξεργαστική ισχύ. μάλλον για snapdragon 800,805 με 2-3gb μνήμη... ίσως η μόνη διαφορά να είναι καμιά μεγαλύτερη ανάλυση....

 

σκέφτομαι να πάρω και το gear γιατί μου άρεσε η λειτουργία με custom launcher.... αν το βρω κάτω από 150 από κανέναν άλλο θα το τσιμπίσω... κυρίως η κάμερα με ενδιαφέρει :X:X:wink:

για όποιον έχει gear μπορείς να γράψεις βίντεο με μεγαλύτερη διάρκεια από 15 δευτερόλεπτα?(έστω με root)

 

Ναι με ρουτ γίνεται. Και η κάμερα των 2mpixels μια χαρά είναι .Βγάζει καλές φωτογραφίες ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω βαλει. Περιμενω να βγαλει αυριο το report!

 

Πάντως το βιντεάκι με τον δράκο είναι καταπληκτικό.... Γέλασα πολύ.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τη γνώμη σας: έχω παρατηρήσει ότι μερικές ρυθμίσεις που βάζω απενεργοποιούνται από μόνες τους! Πχ έχω ζητήσει στο λογαριασμό μου google να γίνεται συγχρονισμός ημερολογίων, επαφών, μέηλ, google keep, και μερικά άλλα. Κάθε 1-2 μέρες που το τσεκάρω, ο συγχρονισμός των επαφών και των ημερολογίων (αλλά και του google keep) είναι ξετσεκαρισμένος. Μπορεί κανείς να φανταστεί γιατί συμβαίνει αυτό;

Το ίδιο και στο Data Usage, η επιλογή Set Mobile data limit κάθε φορά την τσεκάρω και κάθε δεύτερη μέρα που κοιτάζω είναι ξετσεκαρισμένη και πρέπει να την ξαναεπιλέξω.

Είναι δυνατόν να έχει να κάνει με απενεργοποίηση κάποιων εφαρμογών; (αν και δεν έχω απενεργοποιήσει κανένα service εκτός από το SNS, τα υπόλοιπα είναι τα hangouts, Talkback, Google Music, Google Newstand, Weather widget και έχω μετατρέψει σε user αντί για system apps το chrome & google+ για να έχω καλύτερο έλεγχο στο πως τρέχουν)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και το air gesture.το εχω ον και μετα απο καποια ωρα δεν λειτουργει. Πρεπει να το κλεισω και να το ανοιξω απο τις ρυθμισεις για να δουλεψει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...