Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ολόκληρο θέμα για browsers και δεν έχει σxέση με το note.

Παρακαλώ να συνεχίσετε εκεί αν θέλετε την συζήτηση :)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πάντως ότι με 4.4 χάθηκε σε όλους τους browsers to text wraping - και αυτό έχει σχέση μόνο με το Νοτε 3 - ,συνεχίζει όμως να υπάρχει το text reflow .

Αν θέλετε τσεκάρετέ το κι εσείς.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς εαν η συσκευή του κάνει το εξής:

 

Πιανοντας τη με τα δύο χέρια από πάνω και κάτω και ασκοντας δύναμη αντίθετης κατεύθυνσης σε κάθε χερι ακουγετε ένα 'τρίξιμο' κάτω δεξιά (εκεί που είναι το πενακι).

 

Το παρατήρησα μετά από πτώση. Κατά τ αλλά όλα δουλεύουν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς εαν η συσκευή του κάνει το εξής:

 

Πιανοντας τη με τα δύο χέρια από πάνω και κάτω και ασκοντας δύναμη αντίθετης κατεύθυνσης σε κάθε χερι ακουγετε ένα 'τρίξιμο' κάτω δεξιά (εκεί που είναι το πενακι).

 

Το παρατήρησα μετά από πτώση. Κατά τ αλλά όλα δουλεύουν άψογα.

 

Έλεος !!!

Άμα το ρίξεις κλωτσιά ...τι ακούγεται ;

;);)

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα. Έχει συμβεί σε φίλο στο Νοτε 2 νομίζω, όπου το πήγε στο service και του έβαλαν ρομ που δεν είχε κυκλοφορήσει ακόμα στην Ελλάδα.

 

Σε εμένα είχε συμβεί στις αρχές.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχε συμβεί στις αρχές.

 

Προφανώς εσένα θυμόμουν. Άρα μπορούν να του περάσουν την Κιτ κατ

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το πιστεύω και εγώ αυτό. Μου προκαλεί εντύπωση γιατί ακόμα δεν έχει δοθεί στην Γερμανία στην Γαλλία και στην Αγγλία. Προφανώς αυτές οι χώρες θα πάρουν kit kat αναβαθμισμένη σε σχέση με την αρχική
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς εαν η συσκευή του κάνει το εξής:

 

Πιανοντας τη με τα δύο χέρια από πάνω και κάτω και ασκοντας δύναμη αντίθετης κατεύθυνσης σε κάθε χερι ακουγετε ένα 'τρίξιμο' κάτω δεξιά (εκεί που είναι το πενακι).

 

Το παρατήρησα μετά από πτώση. Κατά τ αλλά όλα δουλεύουν άψογα.

 

Τρίτη συσκευή Note 3 που με την αυθεντική sview τριζει σε 2-3 σημεία στην αριστερή πλευρά. Αθάνατη Sammy με τις πλαστικαρες σου...

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη συσκευή Note 3 που με την αυθεντική sview τριζει σε 2-3 σημεία στην αριστερή πλευρά. Αθάνατη Sammy με τις πλαστικαρες σου...

 

Όχι τρίζει να προσέχουμε και τι λέμε εμένα πάντως δεν τρίζει αλλά όχι μόνο αυτό δουλεύει και άψογα.

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας την indigo blue s-view cover να μου πει εντυπώσεις? στις φωτό τουλάχιστον μου άρεσε αρκετά...
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Όχι τρίζει να προσέχουμε και τι λέμε εμένα πάντως δεν τρίζει αλλά όχι μόνο αυτό δουλεύει και άψογα.

 

Μετα από καμιά 25αρια Note 1, 2 και 3 που έχουν περάσει από τα χέρια μου δεν έχω κάτι να προσέξω. Ξέρω πολύ καλά τι γράφω και, ναι, τριζει σαν τη χηρα στο κρεβάτι.

Πιο συγκεκριμένα τα 2 clips κάτω αριστερά της συσκευής από τη χρήση της inidigo blue έχουν αρχίσει να τζογαρουν. Κι όχι, ούτε κάθομαι πάνω της, ούτε παίζω φρισμπι με το Note μου...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το πιστεύω και εγώ αυτό. Μου προκαλεί εντύπωση γιατί ακόμα δεν έχει δοθεί στην Γερμανία στην Γαλλία και στην Αγγλία. Προφανώς αυτές οι χώρες θα πάρουν kit kat αναβαθμισμένη σε σχέση με την αρχική

 

http://www.areamobile.de/news/26289-update-auf-android-kitkat-fuer-samsung-galaxy-note-3-trifft-in-deutschland-ein.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το πιστεύω και εγώ αυτό. Μου προκαλεί εντύπωση γιατί ακόμα δεν έχει δοθεί στην Γερμανία στην Γαλλία και στην Αγγλία. Προφανώς αυτές οι χώρες θα πάρουν kit kat αναβαθμισμένη σε σχέση με την αρχική

 

Άρα σύμφωνα με αυτά που διαβάζω εδώ. ..αν δεν πάρουν αυτοί πρωτα, δεν θα πάρουμε και μεις εδώστην Ελλάδα ετσι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Θέλω κάποια εφαρμογή που να κάνει full backup τη συσκευή: screens, apps, settings, sms, whatsapp, etc. Υπάρχει κάτι τέτοιο για μη ρουταρισμένες συσκευές; Δοκίμασα με το backup pro και ήταν απογοήτευση, από ότι διάβασα για να δουλέψει σωστά χρειάζεται root. Αναγκάστηκα να κάνω wipe για δεύτερη φορά μέσα σε δύο εβδομάδες, ξαφνικά και ενώ όλα δούλευαν τέλεια και η μπαταρία ήταν μια χαρά, άρχισε να μου κάνει πάλι τρελό drain, με το android os να καταναλώνει το 50% της μπαταρίας και να βάζει το τηλέφωνο σε λειτουργία για 7 ώρες, έχασε 25% μέσα σε 6 ώρες και ενώ κοιμόμουν (χωρίς όμως να κλείσω τίποτα).

Εφαρμογές δεν είχα βάλει κάτι καινούριο για να το δικαιολογήσω. Google now είνια κλειστό, sync μόνο τα απαραίτητα, gps κλειστό.

Δυστυχώς στην kit kat οι εφαρμογές όπως battery doctor, battery statistics, wakelock detector κτλ δε δουλεύουν πια οπότε δεν μπορούσα να δω τι ξυπνάει το τηλέφωνό μου συνέχεια. Το δε Greenify σε μη rooted τηλέφωνα είναι μία βλακεία.

Έχουν αρχίσει να παίζουν τα νεύρα μου...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Εάν ήμουν στη θέση σου, αυτό που θα έκανα θα ήταν το εξής. Φορμάτ στο κινητό θα περνούσα μόνον τις επαφές μου, κανονικά τους συγχρονισμούς και θα πρόσεχα την μπαταρία. Αν δεν υπήρχε πρόβλημα, τότε θα περνούσα εφαρμογές στις οποίες αναφέρονται ότι είναι συμβατές με 4.4.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2 και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχει φύγει το Knox(και δεν με χάλασε καθόλου!!). Συνέβη το ίδιο και σε σας; Επίσης το sygic 13.4.1 μου έκανε force close και αναγκάστηκα να βάλω την 13.3.2. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει; Έχει ασυμβατότητα η εφαρμογή με την 4.4.2;

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Θέλω κάποια εφαρμογή που να κάνει full backup τη συσκευή: screens, apps, settings, sms, whatsapp, etc. Υπάρχει κάτι τέτοιο για μη ρουταρισμένες συσκευές; Δοκίμασα με το backup pro και ήταν απογοήτευση, από ότι διάβασα για να δουλέψει σωστά χρειάζεται root. Αναγκάστηκα να κάνω wipe για δεύτερη φορά μέσα σε δύο εβδομάδες, ξαφνικά και ενώ όλα δούλευαν τέλεια και η μπαταρία ήταν μια χαρά, άρχισε να μου κάνει πάλι τρελό drain, με το android os να καταναλώνει το 50% της μπαταρίας και να βάζει το τηλέφωνο σε λειτουργία για 7 ώρες, έχασε 25% μέσα σε 6 ώρες και ενώ κοιμόμουν (χωρίς όμως να κλείσω τίποτα).

Εφαρμογές δεν είχα βάλει κάτι καινούριο για να το δικαιολογήσω. Google now είνια κλειστό, sync μόνο τα απαραίτητα, gps κλειστό.

Δυστυχώς στην kit kat οι εφαρμογές όπως battery doctor, battery statistics, wakelock detector κτλ δε δουλεύουν πια οπότε δεν μπορούσα να δω τι ξυπνάει το τηλέφωνό μου συνέχεια. Το δε Greenify σε μη rooted τηλέφωνα είναι μία βλακεία.

Έχουν αρχίσει να παίζουν τα νεύρα μου...

 

Εφοσον καποια εφαρμογη σου τρωει την μπαταρια νομιζω το backup δεν ειναι αυτο που χρεαζεσαι.Καλυτερα να κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και να βαζεις σταδιακα τις εφαρμογες που χρησιμοποιεις για να δεις ποια σου κανει την ζημια,Ολα αυτα με την προυποθεση οτι τα προγραμματα που αναφερεις παραπανω και αφορουν την μπαταρια δεν δουλευον στην 4.4.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσεις μεχρι πιο νουμερο μπορείτε να δείτε? Εγω σε full φωτεινότητα μεχρι το 3.στην πρωτη εικονα. Το 2 και το 1 ειναι απολυτο μαυρο. Ειναι θεωρητικα καλο αυτο φανταζομαι? Για oled οθονη

 

στηn τρίτη φωτό βλεπω μαυρα τελειως την πρωτη σειρα αλλα στο λευκο τεστ στην πρώτη εικόνα ειναι οκ...

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις βιονικα ματια:lol: εγω με το ζορι μεχρι το 4.

 

πρέπει να το κατεβάσεις στο κινητό σου πρώτα, και μετά να το δεις από το gallery σε full φωτεινότητα και σε απόλυτο σκοτάδι δωματίου. όχι από το ίντερνετ εξπλόρερ!!:)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Θέλω κάποια εφαρμογή που να κάνει full backup τη συσκευή: screens, apps, settings, sms, whatsapp, etc. Υπάρχει κάτι τέτοιο για μη ρουταρισμένες συσκευές; Δοκίμασα με το backup pro και ήταν απογοήτευση, από ότι διάβασα για να δουλέψει σωστά χρειάζεται root. Αναγκάστηκα να κάνω wipe για δεύτερη φορά μέσα σε δύο εβδομάδες, ξαφνικά και ενώ όλα δούλευαν τέλεια και η μπαταρία ήταν μια χαρά, άρχισε να μου κάνει πάλι τρελό drain, με το android os να καταναλώνει το 50% της μπαταρίας και να βάζει το τηλέφωνο σε λειτουργία για 7 ώρες, έχασε 25% μέσα σε 6 ώρες και ενώ κοιμόμουν (χωρίς όμως να κλείσω τίποτα).

Εφαρμογές δεν είχα βάλει κάτι καινούριο για να το δικαιολογήσω. Google now είνια κλειστό, sync μόνο τα απαραίτητα, gps κλειστό.

Δυστυχώς στην kit kat οι εφαρμογές όπως battery doctor, battery statistics, wakelock detector κτλ δε δουλεύουν πια οπότε δεν μπορούσα να δω τι ξυπνάει το τηλέφωνό μου συνέχεια. Το δε Greenify σε μη rooted τηλέφωνα είναι μία βλακεία.

Έχουν αρχίσει να παίζουν τα νεύρα μου...

 

Μια καλή εφαρμογή είναι το helium σε καμία περίπτωση δεν είναι σαν το titanium αλλά κάνει την δουλειά του

Link to comment
Share on other sites

μόλις ανακάλυψα ότι το πενάκι στο ίντερνετ χρησιμοποιείται σαν το ποντίκι βγάζει δηλαδή χωρίς να πατάς την οθόνη το αποτύπωμα στα μενού που μαυρίζουν με αποτέλεσμα να είναι πολύ ακριβής και εύκολη η πλοήγηση (βασικά με βολεύει πολύ περισσότερο έτσι σε portrait mode)

υπάρχει κάτι αντίστοιχο αλλά με το δάχτυλο? να μην ακουμπάς την οθόνη αλλά όταν πλησιάζεις να λειτουργεί σαν το ποντίκι? όχι στο default web browser, αλλά σε third party. (χρησιμοποιώ τον boat browser)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...