Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το είχα πάρει πριν 1 χρόνο 200 ευρώ χωρίς την παραμικρή γρατζουνιά και δώρο αυθεντική θήκη flick cover και άλλες 3 σιλικόνης!Αφού ακόμα έχει εγγύηση! :lol: Από κολλητό βέβαια....Έχω ξαναρωτήσει,η γρήγορη ματιά δουλεύει καλά σε εσάς στην lollipop;
Link to comment
Share on other sites

Όχι.Το κανονικό είναι. SM-N9005 LTE.Απλά δεν μπορούσε το μέγεθός του και μου έδωσε εμένα αυτό και πήρε το s5!Πάντος και τώρα αν μου το ξαναέδινε με την ίδια τιμή το ξαναέπαιρνα παρά τον 1 χρόνο που έχει στην πλάτη!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτήσει,η γρήγορη ματιά δουλεύει καλά σε εσάς στην lollipop;

 

Σε μένα δεν δούλευε, πρίν μερικές μέρες εκανα hard reset και το rootαρα, τώρα δουλεύε κανονικά! Μη με ρωτήσεις γιατί...δεν έχω ιδέα:lol::lol:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση and64!Περίεργο πάντος.Σε εμένα περνάω το χέρι πάνω από τον αισθητήρα ανάβει το μπλε φωτάκι χωρίς να κάνει κάτι.Μετά αν πατήσω το κεντρικό κουμπί ανάβει η οθόνη και εμφανίζεται η γρήγορη ματιά!
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν δούλευε, πρίν μερικές μέρες εκανα hard reset και το rootαρα, τώρα δουλεύε κανονικά! Μη με ρωτήσεις γιατί...δεν έχω ιδέα:lol::lol:

 

To hard reset επανέφερε τις φυσικές ρυθμίσες της συσκευής. Γι'αυτό!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση and64!Περίεργο πάντος.Σε εμένα περνάω το χέρι πάνω από τον αισθητήρα ανάβει το μπλε φωτάκι χωρίς να κάνει κάτι.Μετά αν πατήσω το κεντρικό κουμπί ανάβει η οθόνη και εμφανίζεται η γρήγορη ματιά!

 

Αυτό μου το έκανε και μενα αρχικά αλλά μετα απο κάποια στιγμή άναβε μεν η οθόνη αλλά το μονο που εδειχνε σωστά ήταν το ποσοστό μπαταρίας, ούτε αναπάντητες, ουτε Notifications τπτ και ας τα ειχα ενεργοποιημένα στις ρυθμίσεις!!

 

To hard reset επανέφερε τις φυσικές ρυθμίσες της συσκευής. Γι'αυτό!

 

Λογικά ναι, αν και είχα ξανακάνει hard reset με το που πήρα lollipop και το quick glance πάλι δεν δούλευε...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να κλειδωσω μια σημειωση στο s note,δε με αφηνει. παλια κλειδωνε ομως δε θυμσμαι τον τροπο.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...

τίς τελευταίες μέρες ρε παίδες έχει λυσσάξει το κινητό να κάνει disconnect από το wifi ...

δεν έχω αλλάξει τίποτα στην συσκευή ... δεν έχω προσθέσει καμία εφαρμογή ... ήταν πάντα stable ..

έκανα μερικές επανεκκινησεις και το κινητό αλλά και το router αλλά δεν έφτιαξε ...

έκανα και Clear Cache αλλά και πάλι τίποτα...

έχετε να προτείνετε κάτι ? κάτι που μπορώ να κάνω ?

Thanks

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εχω πολυ καιρο να περασω νεα εφαρμογη...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

στο κανει παντου;εννοω και σε αλλα ρουτερ;αν ναι μηπως να δοκιμαζες hard reset;εισαι με μαμα ρομ;

 

Δεν εχω προσβαση σε αλλα router για να δοκιμασω. Εχω κανει ρεσετ κ το ρουτερ αρκετες φορες. Της γυναικας μου το Alpha δεν εχει κανενα προβλημα με αποσυνδεσεις.

Με μαμα ειιμαι Πολωνικη ρομ ναι...

Η αληθεια ειναι οτι ενα hard reset πρεπει να κανω. Το θεμα ειναι να τραβηξω backup και να βρω τον χρονο να το κανω γιατι θα ηθελα να περασω καποια πιο φρεσκια rom. Στοκ ρομ.

Καμια προταση για σταθερη και απροβληματιστη stock.rom?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
θα σου ελεγα να δοκιμαζες και σε αλλα ρουτερ..πχ σε κανενα καφε,βεβαια καλο θα ηταν και ενα hard reset...ειναι βαρετο το ξερω να σεταρεις απο την αρχη το ξερω:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...

τίς τελευταίες μέρες ρε παίδες έχει λυσσάξει το κινητό να κάνει disconnect από το wifi ...

δεν έχω αλλάξει τίποτα στην συσκευή ... δεν έχω προσθέσει καμία εφαρμογή ... ήταν πάντα stable ..

έκανα μερικές επανεκκινησεις και το κινητό αλλά και το router αλλά δεν έφτιαξε ...

έκανα και Clear Cache αλλά και πάλι τίποτα...

έχετε να προτείνετε κάτι ? κάτι που μπορώ να κάνω ?

Thanks

Φιλε το ρουτερ σου ειναι ZTE?

 

 

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ που αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα, παρατήρησα ότι το κάνει κυρίως στα ρούτερ του ΟΤΕ, εγώ είχα ZTE, αλλά το άλλαξα και ξανά το ίδιο, σε καφετέρια ή σε σπίτι που έχει άλλο πάροχο, δεν το κάνει

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το ρουτερ σου ειναι ZTE?

Opto

 

 

Οχι φιλε μου ειναι Thomson και το εχω κοντα στα 4 χρονια χωρις να εχω το παραμικρο προβλημα σε καμια συσκευη μου οπως κ δεν ειχα κ στο note 3 μου που αναφερω που κ αυτο το εδω 2+ χρονια. Ξαφνικα αρχισε να το κανει πριν μερικες μερες και μονο στο δικο μου τηλεφωνο. Αλλαξα κ καναλι γιατι ειδα αρκετα πλεον overlapping στο καναλι που το ειχα αλλα συνεχιζει το προβλημα.

Μαλλον δεν γλυτωνω καποια στιγμη το hard reset αν και μπορει να ειναι βαρετη διαδικασια αλλα απο την αλλη "ξαλαφρωνει" το.τηλεφωνο.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ που αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα, παρατήρησα ότι το κάνει κυρίως στα ρούτερ του ΟΤΕ, εγώ είχα ZTE, αλλά το άλλαξα και ξανά το ίδιο, σε καφετέρια ή σε σπίτι που έχει άλλο πάροχο, δεν το κάνει

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβως αυτο ηθελα να του πω γιατι κι εγω μετα απο reset δεν εφτιαξε

 

 

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο ηθελα να του πω γιατι κι εγω μετα απο reset δεν εφτιαξε

Opto

 

Οσοι εχετε ZTE router και εχετε το ιδιο προβλημα δοκιμασατε να βαλετε καρφωτη IP να τεσταρετε μηπως βελτιωθει η κατασταση?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα άξιζε να δώσω το nexus 5 για το note 3(χωρίς παραπάνω χρήματα). Χρειάζομαι phablet αλλά θέλω να ξέρω αν θα την παλέψει το note 3 καθώς είναι ήδη παλιό.

Ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση android που φωράει?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα άξιζε να δώσω το nexus 5 για το note 3(χωρίς παραπάνω χρήματα). Χρειάζομαι phablet αλλά θέλω να ξέρω αν θα την παλέψει το note 3 καθώς είναι ήδη παλιό.

Ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση android που φωράει?

 

Ειχα παρει το nexus 5, το κρατησα 2 μερες κ το εδωσα. Πηρα το note 3 . Χαοτικη διαφορα ...

Παρτο και θα με θυμηθεις. Αν παιξεις με note δεν ξανα γυρνας σε αλλες συσκευες....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει το nexus 5, το κρατησα 2 μερες κ το εδωσα. Πηρα το note 3 . Χαοτικη διαφορα ...

Παρτο και θα με θυμηθεις. Αν παιξεις με note δεν ξανα γυρνας σε αλλες συσκευες....

 

ok ευχαριστώ!

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...