Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

A Samsung support representative agent said Samsung will release the Android M Marshmallow UPDATE for the NOTE 3 afterall but the release will be late. It was originally declared by Samsung that NOTE 3 will not get the Android M Marshallow UPDATE but now this view has changed!

 

Πολύ καλά νέα

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Link to comment
Share on other sites

 

Μόνο και μόνο που γράφει Ν9000 Ν9005 και δεν ξεχωρίζει ποιο πουλάει δεν είναι να αγοράσεις από αυτόν. Επίσης 96.5 feedback δεν πείθει.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο που γράφει Ν9000 Ν9005 και δεν ξεχωρίζει ποιο πουλάει δεν είναι να αγοράσεις από αυτόν. Επίσης 96.5 feedback δεν πείθει.

Από εδώ; (http://www.ebay.com/itm/Unlocked-5-7-Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-4G-LTE-Android-GSM-Smartphone-32GB-UGC-/331839664709?var=&hash=item4d432f7245:m:m9q9z35DP4o98Wyc1mOQVNg)

 

(http://www.ebay.com/itm/Unlocked-Original-Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-4G-Android-GPS-Smartphone-32GB-/271846501196?var=&hash=item3f4b506b4c:m:m9q9z35DP4o98Wyc1mOQVNg)

 

(http://www.ebay.com/itm/Unlocked-5-7-Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-4G-LTE-Android-GPS-Smartphone-32GB-HA-/262019300969?var=&hash=item3d01913e69:m:m9q9z35DP4o98Wyc1mOQVNg)

 

Υ.Γ. Και μια τελευταία ερώτηση πριν το παραγγείλω, πως τα πάει με τα σημερινά παιχνίδια και απαιτητικές εφαρμογές;

Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ; (http://www.ebay.com/itm/Unlocked-5-7-Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-4G-LTE-Android-GSM-Smartphone-32GB-UGC-/331839664709?var=&hash=item4d432f7245:m:m9q9z35DP4o98Wyc1mOQVNg)

 

 

Υ.Γ. Και μια τελευταία ερώτηση πριν το παραγγείλω, πως τα πάει με τα σημερινά παιχνίδια και απαιτητικές εφαρμογές;

 

Αυτός σα να φαίνεται καλύτερος. Ρώτα τον για φορτιστή αν παίζει για Type C.

 

Πιστεύω να έχεις υπόψη το ενδεχόμενο τελωνείου έτσι?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο που γράφει Ν9000 Ν9005 και δεν ξεχωρίζει ποιο πουλάει δεν είναι να αγοράσεις από αυτόν. Επίσης 96.5 feedback δεν πείθει.

To N9000 πουλάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To N9000 πουλάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δίκιο, το λέει στις λεπτομέρειες αλλά και πάλι δε μου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται από Κίνα, δεν έχει τελωνείο

 

Ποιος στο είπε αυτό φίλε μου;

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ποιος στο είπε αυτό φίλε μου;

Έχω κάνει άπειρες παραγγελίες από EBAY, και ποτέ δεν είχα θέμα με τελωνείο όταν τα αντικείμενα έρχονταν από Ευρωπαϊκές Χώρες ή από Κίνα

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει άπειρες παραγγελίες από EBAY, και ποτέ δεν είχα θέμα με τελωνείο όταν τα αντικείμενα έρχονταν από Ευρωπαϊκές Χώρες ή από Κίνα

 

Αλλο απο ευρωπαικες χωρες αλλο Κινα μην μπερδευεσαι.Επισης το γεγονος οτι εχεις αγορασει απο ebay μεσω ταχυδρομειου κινας (EMS) και δεν εχει πληρωσει τελωνειο εχει να κανει με αξια εμπορευματος και γενικα της ελαστικοτητας που υπαρχει στα ελληνικα ταχυδρομεια.

Οτιδηποτε εισερχεται στην κοινοτητα και δη στην ελλαδα οφειλει να περασει τελωνειο αξιας ανω των 20 ευρω.

Tα αναφερω αυτα επειδη ειμαι εκτελωνιστης στο επαγγελμα :cool: .

Oποτε να ξερεις οτι παντα ενεχει το ρισκο το να πληρωσεις -τουλαχιστον - ΦΠΑ και απο εκει περα αναλογα το ειδος και καποιο % επι της αξια , δασμο.

 

Y.Γ. Αν φερεις εμπορευμα εκτος EU με courier πχ DHL, UPS ειναι βεβαιο οτι θα περασεις τελωνειο.

sorry αν ημουν offtopic κυριως να ενημερωσω τον φιλο .

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αντιμετωπιζω ενα σοβαρό πρόβλημα.Έκλεισα το κινητό για να αλλαξω μπαταρια και οταν το ανοιξα αργουσε να ανοιξει και οταν ανοιξε δεν λειτουργουσε τιποτα σχεδον και εχουν εξαφανιστει οι μισες και πλεον εφαρμογες....οτι φαινεται σχεδον δεν λειτουργει.Δειχνει τα μνμ αλλα οταν τα πατας να ανοιξουν δεν ανταποκρινεται τιποτα..ουτε το store...fb....Τι να κανω;;;;
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αντιμετωπιζω ενα σοβαρό πρόβλημα.Έκλεισα το κινητό για να αλλαξω μπαταρια και οταν το ανοιξα αργουσε να ανοιξει και οταν ανοιξε δεν λειτουργουσε τιποτα σχεδον και εχουν εξαφανιστει οι μισες και πλεον εφαρμογες....οτι φαινεται σχεδον δεν λειτουργει.Δειχνει τα μνμ αλλα οταν τα πατας να ανοιξουν δεν ανταποκρινεται τιποτα..ουτε το store...fb....Τι να κανω;;;;

 

Αν συνεχιζει,επαναφορα εργοστ.ρυθμισεων...Δε μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα!!Αληθεια,μηπως το εχεις ρουταρει?Αν ναι,μπορει κατι απο τη ρομ που εβαλες να φταει!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με τα προγράμματα της google? gmail, store, google services κλπ. Ξαφνικά τρώω απανωτά FC χωρίς να έχω κάνει καμιά πρόσφατη αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω κάνει τίποτα, ούτε ρουτ ούτε κάτι άλλο... Θα δω τι μπορώ να σώσω και μετά εργοστασιακή ρυθμίσεις
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αντιμετωπιζω ενα σοβαρό πρόβλημα.Έκλεισα το κινητό για να αλλαξω μπαταρια και οταν το ανοιξα αργουσε να ανοιξει και οταν ανοιξε δεν λειτουργουσε τιποτα σχεδον και εχουν εξαφανιστει οι μισες και πλεον εφαρμογες....οτι φαινεται σχεδον δεν λειτουργει.Δειχνει τα μνμ αλλα οταν τα πατας να ανοιξουν δεν ανταποκρινεται τιποτα..ουτε το store...fb....Τι να κανω;;;;

Η micro SD δουλεύει κανονικά;

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τελικα αναγκαστικα να πατησω εργοστασιακες ρυθμισεις....κανονικα ανοιξε,ευτυχως ειχα σωσει σχεδον ολα τα δεδομενα πλην του viber συνομιλιες και δυστηχως αρχεια απο το knox!!!Μηπως υπαρχει δυνατοτητα επαναφορας του δευτερου?Θα το παρακολουθω και ευελπιστω να ηταν κατι τυχαιο και περαστικο...
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Σημερα ανοιγοντας το κινητο(ναι οταν κοιμαμαι το κλεινω!) παρατηρησα οτι ειχα παλι προβλημα και ΞΑΝΑ αναγκαζομαι και κανω απο την αρχη πατωντας τις εργοστασιακες ρυθμισεις...Εχετε καποια ιδεα για το τι φταιει??
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Σημερα ανοιγοντας το κινητο(ναι οταν κοιμαμαι το κλεινω!) παρατηρησα οτι ειχα παλι προβλημα και ΞΑΝΑ αναγκαζομαι και κανω απο την αρχη πατωντας τις εργοστασιακες ρυθμισεις...Εχετε καποια ιδεα για το τι φταιει??

Εγώ στη θέση σου πρώτα θα έβγαζα την κάρτα μνήμης και θα παρακολουθουσα πως πηγαίνει χωρίς αυτή . Μετά θα σκεφτόμουν μήπως φταίει η μπαταρία. Είπες ότι έχεις δύο. Στο κάνει και με τις δύο ; Ύστερα θα έκανα επαναφορά και θα το άφηνα χωρίς να εγκαταστήσω εφαρμογές για λίγο για να δω αν φταίει εφαρμογή συστήματος και τέλος θα έβαζα μια εφαρμογή τη φορά και θα το παρακολουθουσα πως θα πάει. Μήπως πριν στο κάνει αυτό αναβαθμίστηκε κάποια εφαρμογή ?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καρτα μνημης και τωρα δυστηχως δεν θα μπορεσω να ακολουθησω τις συμβουλες σου μιας και τα ξαναεβαλα ολα!!!κατεβασα και μια εφαρμογη της σαμσουνγκ,η οποια ειναι για απομακρυσμενη βοηθεια απο τεχνικο της και περιμενω αυριο το μεσημερι(Τεταρτη) να με παρει τεχνικος μηπως μπορεσει και μου πει ή κανει κατι πριν το παω σε σερβις
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καρτα μνημης και τωρα δυστηχως δεν θα μπορεσω να ακολουθησω τις συμβουλες σου μιας και τα ξαναεβαλα ολα!!!κατεβασα και μια εφαρμογη της σαμσουνγκ,η οποια ειναι για απομακρυσμενη βοηθεια απο τεχνικο της και περιμενω αυριο το μεσημερι(Τεταρτη) να με παρει τεχνικος μηπως μπορεσει και μου πει ή κανει κατι πριν το παω σε σερβις

 

O τεχνικός θα σου κάνει factory reset και στο τέλος θα κάνεις ότι σου είπε μόλις ο djhulio

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειπα να το ρισκαρω και να αλλαξω τις μπαταριες...την αλλαξα και εκανε κανα 5λεπτο να ανοιξει οπως εκανε και παλια(οταν εμφανισε το προβλημα) αλλα δεν εχει χασει τιποτα ομως...αλλα παρα πολυ ωρα για να ανοιξει...
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου δίνει ένας φίλος το note 3 150 euro. Το είδα δεν έχει γρατσουνιές ή χτυπήματα το είχε σε θήκη από τότε που το πήρε (1.5 χρονο).

Αξίζει η αγορά ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου δίνει ένας φίλος το note 3 150 euro. Το είδα δεν έχει γρατσουνιές ή χτυπήματα το είχε σε θήκη από τότε που το πήρε (1.5 χρονο).

Αξίζει η αγορά ;

Με τα χίλια αξίζει

 

Στάλθηκε από NOTE 3 CM13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου δίνει ένας φίλος το note 3 150 euro. Το είδα δεν έχει γρατσουνιές ή χτυπήματα το είχε σε θήκη από τότε που το πήρε (1.5 χρονο).

Αξίζει η αγορά ;

 

Σίγουρα αξίζει

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου δίνει ένας φίλος το note 3 150 euro. Το είδα δεν έχει γρατσουνιές ή χτυπήματα το είχε σε θήκη από τότε που το πήρε (1.5 χρονο).

Αξίζει η αγορά ;

 

Πρεπει να ειναι πολυ καλος φιλος παντως...!!!Κατω απο 200 δε το βρησκεις!!Και μιλαμε για κτυπημένα,εστω ελαφρως και χωρις εγγυηση!!Αν ειναι αψογα και εχουν εστω 4-6 μηνες εγγυηση,τα βρησκεις απο 230-270 περιπου...;):)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...