Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς το King root pro με επιτυχία κι αν ναι, έγραψε το Knox?
Αν θέλεις root με 0 υπάρχει τρόπος αλλά με μαμά κερνελ.

Στο θέμα με τις τροποποίησεις έχει απαντηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφια απο fcastcardtech μου ρθε και δεν κανει αναβαθμιση..σε 4.4 ειναι

 

Να αλλαξω κατι ή περασω χειροκινητα θελει καποια ρομ;

Π.χ. την 5.0 official απο needrom?

Μετα θα εχει αναβαθμισεις;

Υποθετω θελω και καποιο recovery?

 

Πολλα ευχαριστω!

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Εδω και 3 μέρες αντιμετωπιζω πρόβλημα με το Βιβλίο Αποκοματων. Οταν παω να το ανοιξω μου βγάζει μύνημα: "Το βιβλίο αποκοματων διακόπηκε".

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εδω και 3 μέρες αντιμετωπιζω πρόβλημα με το Βιβλίο Αποκοματων. Οταν παω να το ανοιξω μου βγάζει μύνημα: "Το βιβλίο αποκοματων διακόπηκε".

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

δες τελευταια ποιες εφαρμογεσ εκανες εγκατασταση και κανει μια διαγραφη της μνημης cache απο το βιβλιο αποκοματων

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το mx player και έχω κατεβάσει το neon 1.7.32 για να παίζει ήχο ac3 αλλά πάλι λέει ότι δεν το υποστηρίζει. Τι να κάνω για να δω ήχο ac3? Φοράω phronesis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το mx player και έχω κατεβάσει το neon 1.7.32 για να παίζει ήχο ac3 αλλά πάλι λέει ότι δεν το υποστηρίζει. Τι να κάνω για να δω ήχο ac3? Φοράω phronesis.

Βάλε το vlc

Link to comment
Share on other sites

CM 13.1 παίζει ; η teamsek νομιζω παιζει marshmallow Πλεον; χρησιμοποιώ την CM 12 αλλά τσακίζει την μπαταρία...
Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

CM 13.1 παίζει ; η teamsek νομιζω παιζει marshmallow Πλεον; χρησιμοποιώ την CM 12 αλλά τσακίζει την μπαταρία...

Είμαι με temasek cm12.1 και idle kernel . απο μπαταρία είναι άψογη. 5.5 + ωρες . βαλτη ανεπιφυλακτα .temasek cm 13 την δοκιμασία αλλά έχει θέματα ακόμα. Για 13 θα σου έλεγα να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει Android 6 για το νοτε 3? Custom rom?

Εδώ και πολύ καιρό. Custom μόνο. Τα πάει περίφημα παίζουν όλα xposed adaway Greenify και οι περισσότερες εφαρμογές και παιχνίδια. Το rayman jungle run κάνει και κόλπα στον ήχο στα άλλα όλα πάνε περίφημα. Η μπαταρία επίσης πολύ καλη και το memory management αρκετά καλύτερο από Lolipop.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μου δώσεις ένα link η αν δε επιτρέπεται εδώ, πως λέγεται να την βρω εγώ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μου δώσεις ένα link η αν δε επιτρέπεται εδώ, πως λέγεται να την βρω εγώ?

 

+1 και απο εμένα!

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή Σαρακοστή να έχουμε.

 

Έχω βάλει την phronesis και αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με τα viber, whats up κ.λ.π παρόμοιες εφαρμογές, δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις για τα μηνύματα που τυχόν έχω, παρά μόνο όταν μπω στην εκαστοτε εφαρμογή!

Αν τα έχω ανοικτά στο παρασκήνιο είναι οκ αλλά αν κλείσω και ξαναανοίξω το κινητό δεν έρχονται αν δεν μπω στην εφαρμογή.

 

Το έχει κανείς άλλος; και ποια είναι η λύση; όσο κι αν έψαξα στις ρυθμίσεις δεν βρήκα τίποτα.

 

οι εφαρμογές αυτές (κυρίως viber και whats up) μου είναι αναγκαίες καθώς μόνο με αυτές επικοινωνώ

 

Επίσης αντιμετώπισα κι εγώ το θέμα με το wi-fi (γιαυτό και η phronesis) έχει λυθεί με τα τελευταία firmware;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είστε παιδιά:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/hlte-spr-vzw-temaseks-unofficial-t2953375

 

Βγήκε και η v5 σήμερα. Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα δουλεύει πάρα πολύ καλά σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή Σαρακοστή να έχουμε.

 

Έχω βάλει την phronesis και αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με τα viber, whats up κ.λ.π παρόμοιες εφαρμογές, δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις για τα μηνύματα που τυχόν έχω, παρά μόνο όταν μπω στην εκαστοτε εφαρμογή!

Αν τα έχω ανοικτά στο παρασκήνιο είναι οκ αλλά αν κλείσω και ξαναανοίξω το κινητό δεν έρχονται αν δεν μπω στην εφαρμογή.

 

Το έχει κανείς άλλος; και ποια είναι η λύση; όσο κι αν έψαξα στις ρυθμίσεις δεν βρήκα τίποτα.

 

οι εφαρμογές αυτές (κυρίως viber και whats up) μου είναι αναγκαίες καθώς μόνο με αυτές επικοινωνώ

 

Επίσης αντιμετώπισα κι εγώ το θέμα με το wi-fi (γιαυτό και η phronesis) έχει λυθεί με τα τελευταία firmware;

Πας στην εφαρμοργη διαχείριση, ram πάτα πανω δεξια κάνε on τίς εφαρμογές πού θέλεις να έρχονται ειδοποιήσεις.

Για το wifi βάλε τι τελευταίο modem.

 

 

 

 

Εδώ είστε παιδιά:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/hlte-spr-vzw-temaseks-unofficial-t2953375

 

Βγήκε και η v5 σήμερα. Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα δουλεύει πάρα πολύ καλά σε όλα.

Την έβαλα πάει τρένο.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είστε παιδιά:

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/hlte-spr-vzw-temaseks-unofficial-t2953375

 

Βγήκε και η v5 σήμερα. Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα δουλεύει πάρα πολύ καλά σε όλα.

 

Φίλε μου πατω στο link, μετά στα scrennshots όμως βλέπω έκδοση Android 5.0. Την 6 θα ήθελα αν έχει βγει, να δοκιμάσω.

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πατω στο link, μετά στα scrennshots όμως βλέπω έκδοση Android 5.0. Την 6 θα ήθελα αν έχει βγει, να δοκιμάσω.
6.0.1 είναι ,v5.0 είναι το build.https://www.dropbox.com/s/lprto4tnsm5q7pq/Screenshot_20160313-150738.png?dl=0
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...