Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, επειδη θελω να κανω επαναφορα , πως μπορω να κρατησω τους κωδικους για τα wifi και τις ενεργες σημειωσεις? Η συσκευη δεν ειναι ρουταρισμενη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όχι οτενετ

 

Αυτό μου έκανε εμένα με το modem της wind έβαζα ένα παλιό modem και όλα καλά μετά έκανα αναβάθμιση στο firmware του modem και τώρα όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειδη θελω να κανω επαναφορα , πως μπορω να κρατησω τους κωδικους για τα wifi και τις ενεργες σημειωσεις? Η συσκευη δεν ειναι ρουταρισμενη.

 

Μπορείς μέσω kies, (τώρα το έχει αναβαθμίσει σε Smart Swich). Θα κρατήσεις back up μόνο τις ρυθμίσεις του κινητού, γιατί για τις εφαρμογές ξέχνα το. Βγάζει επιλογή αλλά δεν επαναφέρει τις ρυθμίσεις των εφαρμογών.

Μπορείς ακόμα να δοκιμάσεις το Helium, στο οποίο κράτησα back up των εφαρμογών μου, αλλά δεν ανέβηκαν ποτέ στο dropbox. Από τις 120 εφαρμογές που είχα κατάφερα να ανεβάσω τις 40. Κατά το restore επανήλθαν κανονικότατα οι ρυθμίσεις στις συγκεκριμένες εφαρμογές όπως και οι ρυθμίσεις του κινητού, όπως και οι κωδικοί από τα αποθηκευμένα WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Αν παρω ενα τωρα λογικα θα ερθει με παλιο λειτουργικο ε?

Αναβαθμιση μολις το ανοιξω θα κανει μονο του και θα φορτωσει το τελευταιο ή πλεον αυτο το "τρενο" χαθηκε?(χωρις να ειναι απαραιτητα κακο,αν κρινω απο οσα λες για παλαιοτερα λειτουργικα)

θεμα μπαταριας με GPS δεν εχω γιατι στο αυτοκινητο υπαρχει παντα φορτιστης.

Με ενδιαφερει εκτος αυτοκινητου και GPS τι κανει..πχ μια μερα(12ωρο) εκτος σπιτιου αν μπορει να βγαλει,με χρηση ιντερνετ,διαβασμα,μουσικη.

και (φοβαμαι την απαντηση αλλα ρωταω),ειναι δυσκολο το φλασαρισμα? :cry:

 

Λογικά θα έρθει με 4.4.2 έκδοση

Με το που θα το ενεργοποιήσεις λογικά θα κατεβάσει από μόνο του την 5.0

Για αυτά που μου γράφεις ως χρήση νομίζω δε θα έχεις πρόβλημα με τη μπαταρία, το 12ωρο θα στο βγάλει

Το φλασάρισμα είναι πάααααρα πολύ εύκολο, αρκεί να ακολουθήσεις προσεκτικά και βήμα βήμα τους αναλυτικούς οδηγούς που κυκλοφορούν

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μέσω kies, (τώρα το έχει αναβαθμίσει σε Smart Swich). Θα κρατήσεις back up μόνο τις ρυθμίσεις του κινητού, γιατί για τις εφαρμογές ξέχνα το. Βγάζει επιλογή αλλά δεν επαναφέρει τις ρυθμίσεις των εφαρμογών.

Μπορείς ακόμα να δοκιμάσεις το Helium, στο οποίο κράτησα back up των εφαρμογών μου, αλλά δεν ανέβηκαν ποτέ στο dropbox. Από τις 120 εφαρμογές που είχα κατάφερα να ανεβάσω τις 40. Κατά το restore επανήλθαν κανονικότατα οι ρυθμίσεις στις συγκεκριμένες εφαρμογές όπως και οι ρυθμίσεις του κινητού, όπως και οι κωδικοί από τα αποθηκευμένα WiFi.

 

Ωραία ευχαριστώ, θα δοκιμάσω με το Helium ,γιατί οι κωδικοί με καίνε περισσότερο. Που να τους ξαναμαζεψω από την αρχή. Τα υπόλοιπα είναι στην κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητό αυτό αλλα δεν έχει ελληνικά στην επιλογή γλώσσας εχει μονο 4 γλωσσες ...μπορω να του βαλω ελληνικα ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 note 3 στην οικογένεια.οταν τα ειχα παρει ειχε αυτη την προσφορα με τα 50 gb στο dropbox.Τωρα ληγει του 1ου κινητου η "προσφορα".Μπορω να προσθεσω και το 2ο;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Για το θέμα με την ανύπαρκτη λήψη έχει κάποιος κάποια βοήθεια; Εδώ και λίγο καιρό το τηλέφωνο δεν μπορεί να λάβει/λάβει κλήσεις καθώς δεν έχω σχεδόν ποτέ σήμα. Σε κλειστούς ειδικά χώρους δεν λαμβάνω καν τα μνμ ότι κάποιος με καλούσε παρά μόνο όταν βρεθώ σε ανοιχτό χώρο!

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 note 3 στην οικογένεια.οταν τα ειχα παρει ειχε αυτη την προσφορα με τα 50 gb στο dropbox.Τωρα ληγει του 1ου κινητου η "προσφορα".Μπορω να προσθεσω και το 2ο;

 

Αν δεν είχε ενεργοποιηθεί ποτέ πριν, λογικά μπορείς.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον ίδιο λογαριασμό. Για να πάρεις τα 50 gb θα πρέπει να δημιουργήσεις καινούργιο λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον ίδιο λογαριασμό. Για να πάρεις τα 50 gb θα πρέπει να δημιουργήσεις καινούργιο λογαριασμό.

Ααα κριμα!!ευχαριστω πολυ!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ααα κριμα!!ευχαριστω πολυ!!

 

Αν το θες μόνο για φωτογραφίες και βίντεο, άνοιξε λογαριασμό στο Flickr που σου δίνει 1TB.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν το θες μόνο για φωτογραφίες και βίντεο, άνοιξε λογαριασμό στο Flickr που σου δίνει 1TB.

Εχω και αλλα αρχεια..μαλλον θα παω στ drive που εχει 15 gb..εγω αυτα που χρησιμοποιω ειναι 8gb μαξιμουμ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα "εξαφανιστει" η lollipop που μου νεκρωσε το wifi του κινητου;

Back up να κανω μεσω kies;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμφορουμίτες! Εδω και μερικες μερες αντιμετωμιζω ενα πολυ μυστηριο bug(?) στο note3 μου.

Οταν χρησιμοποιω 3g και οχι wifi, δεν μπορω να μπω (Login ή browsing) στο facebook χρησιμοποιωντας τον boat browser ή να κανω login στη factory εφαρμογη του note 3 για το FB. Ο FB messenger, οι αλλοι browser και το Facebook app απο το playstore, 1 στις 3 φορες θα παρουσιασουν το ιδιο προβλημα, ομως ακομα και να καταφερουν να κανουν log in, θα τρωνε μικροκολληματα ή δεν θα μπορουν να ανεβασουν καποια φωτογραφια απο το κινητο μου. Αυτο που με παραξενευει είναι οτι συμβαινει ΜΟΝΟ με το FB site. Σε ολα τα υπολοιπα μπαινω κανονικα. Επιπλέον το προβλημα διορθωνεται μονο εαν ενεργοποιήσω το location/τοποθεσια απο τις ρυθμισεις. ??????!!!!

Έχω την official kitkat rom, ρουταρισμενη με knox 0x0. Επίσης σε ενα lumia 535 που έχω ,τα δεδομενα (cosmote 3g), δουλευουν απροβληματιστα. Eδω κι ένα χρονο δεν μου εχει συμβει κατι παρομοιο, αλλα ουτε και καποιο αλλο bug γενικα. Τελος, δεν πρεπει να φταιει καποια αλλη (playstore ή xposed ) εφαρμογη ,καθως σπανια εγκαθιστω νέες/ δεν πειραματιζομαι συχνα. Εχω ήδη καθαρίσει data και cache σε όλες τις εφαρμογες που σας ανεφερα πιο πανω. Ξέρει κανεις τι στο καλο έχει συμβει??!

Edited by djtron
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμφορουμίτες! Εδω και μερικες μερες αντιμετωμιζω ενα πολυ μυστηριο bug(?) στο note3 μου.

Οταν χρησιμοποιω 3g και οχι wifi, δεν μπορω να μπω (Login ή browsing) στο facebook χρησιμοποιωντας τον boat browser ή να κανω login στη factory εφαρμογη του note 3 για το FB. Ο FB messenger, οι αλλοι browser και το Facebook app απο το playstore, 1 στις 3 φορες θα παρουσιασουν το ιδιο προβλημα, ομως ακομα και να καταφερουν να κανουν log in, θα τρωνε μικροκολληματα ή δεν θα μπορουν να ανεβασουν καποια φωτογραφια απο το κινητο μου. Αυτο που με παραξενευει είναι οτι συμβαινει ΜΟΝΟ με το FB site. Σε ολα τα υπολοιπα μπαινω κανονικα. Επιπλέον το προβλημα διορθωνεται μονο εαν ενεργοποιήσω το location/τοποθεσια απο τις ρυθμισεις. ??????!!!!

Έχω την official kitkat rom, ρουταρισμενη με knox 0x0. Επίσης σε ενα lumia 535 που έχω ,τα δεδομενα (cosmote 3g), δουλευουν απροβληματιστα. Eδω κι ένα χρονο δεν μου εχει συμβει κατι παρομοιο, αλλα ουτε και καποιο αλλο bug γενικα. Τελος, δεν πρεπει να φταιει καποια αλλη (playstore ή xposed ) εφαρμογη ,καθως σπανια εγκαθιστω νέες/ δεν πειραματιζομαι συχνα. Εχω ήδη καθαρίσει data και cache σε όλες τις εφαρμογες που σας ανεφερα πιο πανω. Ξέρει κανεις τι στο καλο έχει συμβει??!

Απ οτι εχω διαβασει σε αλλο φορουμ το φβ τελευταια εχει καποια θεματα..οποτε υπομονη μαλλον

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα "εξαφανιστει" η lollipop που μου νεκρωσε το wifi του κινητου;

Back up να κανω μεσω kies;

 

Αν έχεις ήδη lollipop δεν θα εξαφανιστεί με την επαναφορά. Μετά το reset θα έχεις πάλι lollipop. Για back up εχω γράψει μερικά posts πριν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Για το θέμα με την ανύπαρκτη λήψη έχει κάποιος κάποια βοήθεια; Εδώ και λίγο καιρό το τηλέφωνο δεν μπορεί να λάβει/λάβει κλήσεις καθώς δεν έχω σχεδόν ποτέ σήμα. Σε κλειστούς ειδικά χώρους δεν λαμβάνω καν τα μνμ ότι κάποιος με καλούσε παρά μόνο όταν βρεθώ σε ανοιχτό χώρο!

Με αλλη σιμ εχεις δοκιμασει;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παράξενη συμπεριφορά τώρα τελευταία η συσκευή.

Κατ αρχήν έχει κανα μήνα που μου πετάει ποπ απς στον browser απο οποιαδήποτε εφαρμογή και αν είναι στο προσκήνιο. Οτι έχω δοκιμάσει απο αντιmalware αντι virus κλπ δεν βρήκε τίποτα

Επίσης έχω παρατηρήσει τελευταία πολλά reset στα καλά καθούμενα.

Και μένα μια από τα ίδια . Μήπως έχει βρεθεί λύση στο πρόβλημά γιατί με έχει σπάσει τα νεύρα λέμε. Δεν φτιάχνει με τπτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εαν εχεις την εξυπνη εναλλαγη δικτυου (στις ρυθμισεις του wifi) ενεργοποιημενη προσπαθησε να την απενεργοποιησεις. Ειχα το ιδιο προβλημα κ για καποιον λογο εφταιγε αυτο. Δοκιμασε το και γραψε τι εγινε για να εχουμε εικονα του προβληματος.

Μετά την μετάβαση σε γλυφιτσουρι και μενα χάνει συχνά πυκνά την συνδέσω wifi. Δοκίμασα αυτό που λες αλλά τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι εχω διαβασει σε αλλο φορουμ το φβ τελευταια εχει καποια θεματα..οποτε υπομονη μαλλον

 

Ευχαριστώ πολυ! Μακαρι να ειναι δικο τους το θεμα, γιατι δεν εχω καμια ορεξη για σκαλισματα,ti backup και rom updates!!

Link to comment
Share on other sites

Άγάπήτόί σύμφόρόύμίτές. Τόν τέλέύτάίό κάίρό τό πλήκτρόλόγίό τής Samsung μόύ κάνέί τό κόύλό πόύ όλόί βλέπέτέ. Μόύ τόνίζέί όλά τά φώνήέντά. Στρώνέί μόνό μέ επανεκκίνηση γίά λίγό κάί ύστέρά τό ξάνάκάνέί. Πρίν 10 μέρες τόύ έκάνά κάί μίά έπάνάφόρά μέ φόρμάτ γίάτί έκάνέ κάί άλλά κόύλά άλλά τό πρόβλήμά έπάνήλθέ. Τί μπόρέί νά φτάίέί?
Link to comment
Share on other sites

Άγάπήτόί σύμφόρόύμίτές. Τόν τέλέύτάίό κάίρό τό πλήκτρόλόγίό τής Samsung μόύ κάνέί τό κόύλό πόύ όλόί βλέπέτέ. Μόύ τόνίζέί όλά τά φώνήέντά. Στρώνέί μόνό μέ επανεκκίνηση γίά λίγό κάί ύστέρά τό ξάνάκάνέί. Πρίν 10 μέρες τόύ έκάνά κάί μίά έπάνάφόρά μέ φόρμάτ γίάτί έκάνέ κάί άλλά κόύλά άλλά τό πρόβλήμά έπάνήλθέ. Τί μπόρέί νά φτάίέί?

 

Πάνω από το κουμπί Χ (delete) , έχει ένα κουμπί τονισμού.

Το πατάς και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από το κουμπί Χ (delete) , έχει ένα κουμπί τονισμού.

Το πατάς και τέλος.

Καλα, ηταν μπροστα μου τοσο καιρο και δεν το προσεξα. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μια από τα ίδια . Μήπως έχει βρεθεί λύση στο πρόβλημά γιατί με έχει σπάσει τα νεύρα λέμε. Δεν φτιάχνει με τπτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την μετάβαση σε γλυφιτσουρι και μενα χάνει συχνά πυκνά την συνδέσω wifi. Δοκίμασα αυτό που λες αλλά τπτ.

 

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και τέλος. Δεν φτιάχνει αλλιώς, έτσι έκανα και ησυχασα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...