Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνδέεται στο τελευταίο δίκτυο που είχες μπει πριν κλείσεις το wi-fi.

Εγώ θα σου έλεγα ότι συνδέεται σε αυτό που θα βγει πρώτο καθώς πλησιάζεις και παραμένει σε αυτό έως ότου χάσει την σύνδεση και αναζητήσει νέο WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα εχθές στη smartec για να μου φτιάξουν το κουμπί του μενού. Επειδή πήγα στο κλείσιμο και δεν το ήξερα το κοίταξαν το κινητό και μου το έδωσαν πίσω να κρατήσω backup και να το πάω σήμερα. Δεύτερη προσπάθεια σήμερα ξανά πάω από Ηλιούπολη σήμερα και μου λένε ότι δεν μου το επισκευαζουν το κουμπί γιατί φοράω μη εγκεκριμένο λογισμικό και με βγάζει εκτός εγγύησης και ας μην έχει σχέση με τη ζημιά. Αν θέλω λέει πάει όλο με οθόνη μαζί το κουμπί και έχει 130 ευρώ. Να επικοινωνήσω με τη Samsung στο εξωτερικό;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ίδια απάντηση θα πάρεις και από εκεί. Δυστυχώς αυτή είναι η πολιτική της εταιρίας παντού. Πρέπει να σταθείς πολύ τυχερός και να μη το ψάξουν ή να στο φτιάξουν στη ζούλα όπου και να απευθυνθείς.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα ειναι αυτο που μεταφερουμε επαφες και μηνυματα απο ενα αιφον γρηγορα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα ειναι αυτο που μεταφερουμε επαφες και μηνυματα απο ενα αιφον γρηγορα;

Smart Switch.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια η γνωμη σας.....εχω την συσκευη ενα χρονο,τον τελευταιο μηνα η μπαταρια ενιωθα οτι ανεβαζε θερμοκρασια οχι πολυ μεγαλη αλλα υπηρχε,και καποια παγωματα,αλλαξα μπαταρια(γνησια) εδω και 6 μερες και η θερμοκρασια εχει πεσει οπως και τα κοληματα,παντα με την ιδια χρηση μιλαμε,ειναι δυνατον να φταιει η μπαταρια σε τετοια θεματα;κυριως στα κοληματα λεω....η καινουργια ποσες φορτισεις θελει για να παρει τα ισια;καμμια 10αρια;μεχει στιγμης την αφηνω να παει στο 15% και τοτε την βαζω στον φορτιστη
Link to comment
Share on other sites

παιδια η γνωμη σας.....εχω την συσκευη ενα χρονο,τον τελευταιο μηνα η μπαταρια ενιωθα οτι ανεβαζε θερμοκρασια οχι πολυ μεγαλη αλλα υπηρχε,και καποια παγωματα,αλλαξα μπαταρια(γνησια) εδω και 6 μερες και η θερμοκρασια εχει πεσει οπως και τα κοληματα,παντα με την ιδια χρηση μιλαμε,ειναι δυνατον να φταιει η μπαταρια σε τετοια θεματα;κυριως στα κοληματα λεω....η καινουργια ποσες φορτισεις θελει για να παρει τα ισια;καμμια 10αρια;μεχει στιγμης την αφηνω να παει στο 15% και τοτε την βαζω στον φορτιστη

 

Στο 30% βάζε την καλύτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!μπορει καποιος που ξερει να μου πει τι ακριβως ειναι αυτο?εννοω τι εκδοση?δουλευει κανονικα στην ελλαδα?θα εχει εγγυηση?ρωταω γτ λεει 3g ενω ξερω οτι το note3 ειναι 4g...

 

http://www.skroutz.gr/s/7356761/Samsung-Galaxy-Note-3-3G-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!μπορει καποιος που ξερει να μου πει τι ακριβως ειναι αυτο?εννοω τι εκδοση?δουλευει κανονικα στην ελλαδα?θα εχει εγγυηση?ρωταω γτ λεει 3g ενω ξερω οτι το note3 ειναι 4g...

 

http://www.skroutz.gr/s/7356761/Samsung-Galaxy-Note-3-3G-16GB.html

Είναι το μοντέλο της Samsung για την κινεζική αγορά και τους εκεί παροχους.

Στην Ελλάδα δουλεύει μέχρι και 3.5G, θα δεις δλδ μέχρι και H+ στο εικονίδιο σηματος στην οθόνη.

 

(στα κινέζικα wcdma δίκτυα είναι 4G κανονικά ).

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Είναι το μοντέλο της Samsung για την κινεζική αγορά και τους εκεί παροχους.

Στην Ελλάδα δουλεύει μέχρι και 3.5G, θα δεις δλδ μέχρι και H+ στο εικονίδιο σηματος στην οθόνη.

 

(στα κινέζικα wcdma δίκτυα είναι 4G κανονικά ).

 

Απο εγγυηση?θα εχει κανονικα απο την εδω samsung?

Link to comment
Share on other sites

Απο εγγυηση?θα εχει κανονικα απο την εδω samsung?

Στην Ευρώπη όχι εφόσον δεν διατίθεται επίσημα.

Ή εγγύηση ισχύει μόνο στην αγορά για την οποία προορίζεται το προϊόν.

 

Θα σου συνιστούσα βέβαια να καλέσεις τη Samsung Hellas για να είσαι σίγουρος.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάνεις αυτό. Δεν έχω περάσει ακόμη την lollipop για να δω τι γίνεται.

 

Σε απάντηση του προηγούμενου άρθρου βρήκα αυτό

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω τι γνώμη έχετε για τη lollipop launcher είναι καλύτερη απο nova launcher και εμπειρίες με διάρκεια μπαταρίας.Εγω βλέπω πιο smooth το κινητό και καλύτερη αυτονομία μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω τι γνώμη έχετε για τη lollipop launcher είναι καλύτερη απο nova launcher και εμπειρίες με διάρκεια μπαταρίας.Εγω βλέπω πιο smooth το κινητό και καλύτερη αυτονομία μπαταρίας.
Χρόνια είχα nova και δεν τον άλλαζα, πλέον οι TW launcher είναι πολύ γρήγοροι και δεν τους αλλάζω.

Ο S6 που έχω πάει σφαίρα και σίγουρα έχει καλύτερη μπαταρία.

Το μόνο πρόβλημα είναι η περιστροφή οθόνης στην επιφάνεια εργασίας κάτι που το είχε η Arya στις ρυθμίσεις.

Δεν ξέρω αν με κάποιο τρόπο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια είχα nova και δεν τον άλλαζα, πλέον οι TW launcher είναι πολύ γρήγοροι και δεν τους αλλάζω.

Ο S6 που έχω πάει σφαίρα και σίγουρα έχει καλύτερη μπαταρία.

Το μόνο πρόβλημα είναι η περιστροφή οθόνης στην επιφάνεια εργασίας κάτι που το είχε η Arya στις ρυθμίσεις.

Δεν ξέρω αν με κάποιο τρόπο γίνεται.

 

Και πάλι την συνολική εμπειρία χρήσης του Nova δεν την φτάνει. Χώρια που ο Nova έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις που ο TW δεν έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι την συνολική εμπειρία χρήσης του Nova δεν την φτάνει. Χώρια που ο Nova έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις που ο TW δεν έχει.
Συμφωνώ ότι με τον nova κάνεις παπάδες ,μακράν ο καλύτερος αλλά πλέον δεν ασχολούμαι.

Απλά αν θέλεις κάτι γρήγορο χωρίς lag και καλή μπαταρία δεν τον αλλάζεις τον TW.

Φιλικά πάντα μην το συνεχίσουμε θα φύγουμε από το θεμα:)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι με τον nova κάνεις παπάδες ,μακράν ο καλύτερος αλλά πλέον δεν ασχολούμαι.

Απλά αν θέλεις κάτι γρήγορο χωρίς lag και καλή μπαταρία δεν τον αλλάζεις τον TW.

Φιλικά πάντα μην το συνεχίσουμε θα φύγουμε από το θεμα:)

 

Να σου πώ την αλήθεια οτι με τον nova και καλύτερη μπαταρία έχω και καλύτερη εμπειρία χρήσης απο τον TW.Γνώμη μου πάντα τον καθένα ότι τον βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω hard reset το Note 3 και να το ξαναστήσω από την αρχή. Είμαι μεταξύ backup/restore (η συσκευή δεν είναι rooted) και μεταφορά με το Smartswitch στο παλιό Note 1 που έχω και μετά πίσω. Ποιο θεωρείτε πιο αποδοτικό/ λιγότερο χρονοβόρο;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πιο αποδοτικό είναι να το στήσεις μόνος σου από την αρχή (γνώμη μου και βάσει εμπειρίας). Λιγότερο χρονοβόρο έτσι, είναι με το backup)
Link to comment
Share on other sites

Όποτε δοκίμασα με backup όλο και κάτι συνέβαινε. Δε μιλάω βέβαια για nandroid εκεί όλα καλά.

Από την αρχή είναι και μένα η γνώμη ότι είναι αποδοτικότερο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω hard reset το Note 3 και να το ξαναστήσω από την αρχή. Είμαι μεταξύ backup/restore (η συσκευή δεν είναι rooted) και μεταφορά με το Smartswitch στο παλιό Note 1 που έχω και μετά πίσω. Ποιο θεωρείτε πιο αποδοτικό/ λιγότερο χρονοβόρο;
Μην ασχοληθείς καθόλου με τη διαδικασία που σκέφτεσαι. Πάρε αντίγραφα τα αρχεία (φωτό κλπ) που θέλεις στον υπολογιστή και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Όταν μπουτάρει ξαναπερνάς τους φακέλους από τον υπολογιστή και τις εφαρμογές από την αρχή γιά να είσαι οκ ;)
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτείνετε καποιο ακουστικο bluetooth;μεχρι 40€

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτείνετε καποιο ακουστικο bluetooth;μεχρι 40€
Υπάρχει αποκλειστικό θέμα γιά τα bt πού μπορούν να σου προτείνουν τα κατάλληλα στα χρήματα που θέλεις :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75258

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...