Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@NikoS3 @protsimer Σας ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να το εντοπισουμε . Δεν είχε κάποια εφαρμογή τύπου Cerberus*στο κινητό. Αλλά δεν σε σώζει καμία εφαρμογή αν πέσεις σε επαγγελματίες κλέφτες. Θα κλείσουν το κινητό αμέσως και το βάζουν σε λειτουργία ξανά αφού κάνουν πρώτα Hard reset. Και στον αδερφό μου μάλλον κάτι τέτοιο έγινε. Από την πρώτη στιγμή ήταν εκτός λειτουργίας η Sim και δεν φάνηκε να συνδέεται το κινητό όλες αυτές τις ώρες σε κάποιο wifi. Κρίμα.

 

Φίλε @NikoS3 για μπλοκάρισμα της συσκευής είπες ότι θέλει μάλλον κ δήλωση στην αστυνομία και να πάρουμε τηλέφωνο τον παροχο. Δεν αρκεί δηλαδή απλώς ένα τηλεφώνημα στην samsung και να δώσουμε το imei?

 

ΥΓ: αθιγγανοι είναι αυτοί που το έκλεψαν οπότε παίζει τις επόμενες μέρες να το δούμε πουθενά στο Μοναστηράκι να το πουλάνε :X

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και στο δικό μου, lux με την πολωνικη Lolipop N9005XXUGBOA1.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Ελπιζω να βγει κανενα update να διορθωνει τετοιες βλακειες!

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις σωστά αποτελέσματα την θέλει ανοιχτή. Νομίζω υπάρχει η δυναυότητα σε κάποιο από αυτά τα προγράμματα να ενεργοποιήσεις την τοποθεσία (gps) αλλά και αν βάλει ο άλλος νέα sim να σου έρθει μήνυμα. Πρέπει να μπεις στις εφαρμογές και να κοιτάξεις τις επιλογές που σου δίνει. Στο Cerberus υπάρχουν πολλές επιλογές αλλά έπρεπε να έχει ήδη εγκατασταθεί και ρυθμιστεί. Δεν γίνετι εκ των υστέρων, για αυτό σου είπα να ρίξεις μια ματιά και στο Samsung Account.

 

Πάρε ένα τηλέφωνο και την εταιρεία κινητής και δήλωσέ το, που πιθανότατα θα θέλουν και την δήλωση στην αστυνομία.

 

Νίκος

Αμα βαλεις το cerberus και το βαλεις κρυφο μετα που το βρισκεις;;

Το βρηκα

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

@NikoS3 @protsimer Σας ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να το εντοπισουμε . Δεν είχε κάποια εφαρμογή τύπου Cerberus*στο κινητό. Αλλά δεν σε σώζει καμία εφαρμογή αν πέσεις σε επαγγελματίες κλέφτες. Θα κλείσουν το κινητό αμέσως και το βάζουν σε λειτουργία ξανά αφού κάνουν πρώτα Hard reset. Και στον αδερφό μου μάλλον κάτι τέτοιο έγινε. Από την πρώτη στιγμή ήταν εκτός λειτουργίας η Sim και δεν φάνηκε να συνδέεται το κινητό όλες αυτές τις ώρες σε κάποιο wifi. Κρίμα.

 

Φίλε @NikoS3 για μπλοκάρισμα της συσκευής είπες ότι θέλει μάλλον κ δήλωση στην αστυνομία και να πάρουμε τηλέφωνο τον παροχο. Δεν αρκεί δηλαδή απλώς ένα τηλεφώνημα στην samsung και να δώσουμε το imei?

 

ΥΓ: αθιγγανοι είναι αυτοί που το έκλεψαν οπότε παίζει τις επόμενες μέρες να το δούμε πουθενά στο Μοναστηράκι να το πουλάνε :X

 

Προσωπικά, μετά από κλοπή, έχω και το Cerberus και όποιο πρόγραμμα έχει η συσκευή από μόνη της (τύπου Samsung Account) αλλά έχω και Pin και κλείδωμα οθόνης ώστε να μην μπορεί ο άλλος άμεσα να κάνει κάτι μήπως και καταφέρω και βρώ ή κάνω κάτι. Αν πέσεις βέβαια στην περίπτωση που ειναι γνώστης δεν εχεις και πολλές πιθανότητες...

 

Νομίζω για να μπλοκάρεις την συσκευή μέσω του ΙΜΕΙ χρειάζεται η δήλωση στην αστυνομία για την κλοπή. Νομίζω επίσης ότι τώρα πια επικοινωνείς με τον πάροχό σου εκτός από την εταιρεία του κινητού. Εμένα μου το είχαν κλέψει πριν βγεί αυτός ο νόμος, και το είχα δηλώσει στην HTC και θα το έβρισκαν μόνο αν το πήγαινε κάποιος για σέρβις. Μου ζήτησαν την απόδειξη αγοράς και την δήλωση της αστυνομίας. Μίλησε καλύτερα με τον πάροχό σου και δήλωσέ το.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Το Note 3 έχει επιλογή για να γίνει hot-spot ,γιατί δεν βλέπω κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το Note 3 έχει επιλογή για να γίνει hot-spot ,γιατί δεν βλέπω κάτι.

Ναι εχει..μεσα στς ρυθμίσεις-συνδεσεις-mobile hotspot

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, μετά από κλοπή, έχω και το Cerberus και όποιο πρόγραμμα έχει η συσκευή από μόνη της (τύπου Samsung Account) αλλά έχω και Pin και κλείδωμα οθόνης ώστε να μην μπορεί ο άλλος άμεσα να κάνει κάτι μήπως και καταφέρω και βρώ ή κάνω κάτι. Αν πέσεις βέβαια στην περίπτωση που ειναι γνώστης δεν εχεις και πολλές πιθανότητες...

 

Νομίζω για να μπλοκάρεις την συσκευή μέσω του ΙΜΕΙ χρειάζεται η δήλωση στην αστυνομία για την κλοπή. Νομίζω επίσης ότι τώρα πια επικοινωνείς με τον πάροχό σου εκτός από την εταιρεία του κινητού. Εμένα μου το είχαν κλέψει πριν βγεί αυτός ο νόμος, και το είχα δηλώσει στην HTC και θα το έβρισκαν μόνο αν το πήγαινε κάποιος για σέρβις. Μου ζήτησαν την απόδειξη αγοράς και την δήλωση της αστυνομίας. Μίλησε καλύτερα με τον πάροχό σου και δήλωσέ το.

 

Νίκος

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! :-)

 

Ναι και εγώ στο δικό μου NOTE 4 έχω βάλει δαχτυλικο αποτύπωμα. Αλλά όπως είπες αν είναι γνωστης ο άλλος με το που πάρει το κινητό αμέσως βγάζει μπαταρία και κάνει wipe data από recovery mode. Οπότε χάνετε κάθε ίχνος.

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει..μεσα στς ρυθμίσεις-συνδεσεις-mobile hotspot

 

Καλά στραβώθηκα μιλάμε. Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλά στραβώθηκα μιλάμε. Ευχαριστώ.

 

Υπάρχει και συντόμευση στο notification bar (δν θυμάμαι αν βγαίνει default ομως στις λίγες που είναι μια σειρά, αν τις ανοίξεις όλες θα τη δεις)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/download/50080/N9005XXUGPOF3_N9005NEEGPOF3_NEE/

Γεια σε ολους γιατι ενώ κατεβαζω την παραπανω ρομ και ξεκιναω το Odin 3.9 μου πεταει ένα περιεργο μηνυμα και δεν προχωραει η διαδικασια ... ενώ εχω περασει παρα πολλες ρομ κατά καιρους . μηπως πρεπει να κανω κατι άλλο που δεν γνωρίζω ????

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/download/50080/N9005XXUGPOF3_N9005NEEGPOF3_NEE/

Γεια σε ολους γιατι ενώ κατεβαζω την παραπανω ρομ και ξεκιναω το Odin 3.9 μου πεταει ένα περιεργο μηνυμα και δεν προχωραει η διαδικασια ... ενώ εχω περασει παρα πολλες ρομ κατά καιρους . μηπως πρεπει να κανω κατι άλλο που δεν γνωρίζω ????

Δοκίμασε με odin 3.10 όπως λέει στις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με odin 3.10 όπως λέει στις οδηγίες.

Ευχαριστω πολύ για την απαντηση το εκανα αλλα ουτε και με αυτήν εγινε κατι ....δεν μπορω να καταλαβω εχω την Lollipop eur μηπως δεν είναι συμβατη ???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και συντόμευση στο notification bar (δν θυμάμαι αν βγαίνει default ομως στις λίγες που είναι μια σειρά, αν τις ανοίξεις όλες θα τη δεις)

 

Ναι έχεις δίκιο, mobile hot-spot το ονομάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για την απαντηση το εκανα αλλα ουτε και με αυτήν εγινε κατι ....δεν μπορω να καταλαβω εχω την Lollipop eur μηπως δεν είναι συμβατη ???

 

Ακολουθείς ακριβώς τις οδηγιες; έβαλες τη συσκευή σε download Mode;

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς ακριβώς τις οδηγιες; έβαλες τη συσκευή σε download Mode;

 

Ναι φιλε μου όλα όπως πρεπει αλλωστε δεν είναι η πρωτη φορα που περναω ρομ και γιαυτο ρωταω μηπως εχει τυχει σε καποιον αλλον και μαλιστα το μηνυμα εχει κατι κινεζικα στο τελος

Edited by SKORPIOS007
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου όλα όπως πρεπει αλλωστε δεν είναι η πρωτη φορα που περναω ρομ και γιαυτο ρωταω μηπως εχει τυχει σε καποιον αλλον και μαλιστα το μηνυμα εχει κατι κινεζικα στο τελος

 

Αν δεν μας δείξεις κάπως το μήνυμα που σου εμφανίζει, δεν μπορούμε να βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου όλα όπως πρεπει αλλωστε δεν είναι η πρωτη φορα που περναω ρομ και γιαυτο ρωταω μηπως εχει τυχει σε καποιον αλλον και μαλιστα το μηνυμα εχει κατι κινεζικα στο τελος

 

Βγάλε την μπαταρία για λίγο και μετά να μπεις σε download mode

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία για λίγο και μετά να μπεις σε download mode

 

Τελικα βρηκα την λυση για καποιο λογο μολις περασα την ρομ σε έναν εξωτερικο δισκο από εκει δουλεψε μια χαρα...πολύ περιεργο παντως...

Σας ευχαριστω ολους πολύ παντως να ειστε καλα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! :-)

 

Ναι και εγώ στο δικό μου NOTE 4 έχω βάλει δαχτυλικο αποτύπωμα. Αλλά όπως είπες αν είναι γνωστης ο άλλος με το που πάρει το κινητό αμέσως βγάζει μπαταρία και κάνει wipe data από recovery mode. Οπότε χάνετε κάθε ίχνος.

 

Σχετικά με το cerberus να πω ότι υπάρχει τρόπος να ενσωματωθεί στη ROM σαν system application και να παραμείνει ακόμα και με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων! Έτσι θα πρέπει να πάει ο άλλος τόσο μακρυά που να φορτώσει άλλη ROM.

 

Όποιος ενδιαφέρεται υπάρχει σχετικό documentation από το cerberus.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλημερα παιδες...μια ερωτηση,εχει ακουστει τιποτα οτι θα παρουμε καμμια αναβαθμιση καποια στιγμη η θα μεινουμε με την 5.0 μεχρι να τα τιναξει η συσκευη;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες...μια ερωτηση,εχει ακουστει τιποτα οτι θα παρουμε καμμια αναβαθμιση καποια στιγμη η θα μεινουμε με την 5.0 μεχρι να τα τιναξει η συσκευη;

 

Αυτή είναι και δική μου ερώτηση που μάλλον, απ'ότι φαίνεται, θα έχει αρνητική απάντηση. Λογικά μην περιμένεις να πάμε σε κάτι πιο πάνω από την 5άρα. Είναι κλασική η τακτική της Σάμμυ να θέλει να σε πάει στα νεότερα μοντέλα (4-5)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέτε πάλι καλά που μας έδωσε μια καλή αναβάθμιση κι έτσι δεν έχουμε θέματα; Συνήθης τακτική της είναι με την τελευταία αναβάθμιση να τσακίζει τις συσκευές και να τις καθιστά προβληματικές.

Προσωπικά αν τυχόν δώσει και άλλη αναβάθμιση, αν δεν περάσει κάνας μήνας να τεσταριστει από άλλους, δεν την περνάω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέτε πάλι καλά που μας έδωσε μια καλή αναβάθμιση κι έτσι δεν έχουμε θέματα; Συνήθης τακτική της είναι με την τελευταία αναβάθμιση να τσακίζει τις συσκευές και να τις καθιστά προβληματικές.

Προσωπικά αν τυχόν δώσει και άλλη αναβάθμιση, αν δεν περάσει κάνας μήνας να τεσταριστει από άλλους, δεν την περνάω.

Επειδή το 3 θα το δώσω αύριο σε ένα φίλο,έχοντας το για μήνες σε παροπλισμό,και έχοντας την κιτικατ πάνω του,για ποιά βερσιόν λες την 5.0;

Για να του πω να την κάνει άμα είναι καλή.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το 3 θα το δώσω αύριο σε ένα φίλο,έχοντας το για μήνες σε παροπλισμό,και έχοντας την κιτικατ πάνω του,για ποιά βερσιόν λες την 5.0;

Για να του πω να την κάνει άμα είναι καλή.

 

Ναι την 5.0 εννοώ. Έχει αρκετή βελτίωση μέχρι και η μπαταρία, που στα περισσότερα με lollipop χάλασε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...