Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα γερμανικό με 4.4.2 και του πέρασα την N9005NEEGPOF3 Nordic countries.

Είμαι αρκετά ευχαριστημενος και ρωταω να περασω την γερμανική η να το αφήσω έτσι??την εχω περάσει από πάνω χωρίς reset χωρίς τίποτα και πάει ρολόι. . Και το Bluetooth μια χαρά. Μιλάω 5-6 ώρες συνεχόμενα. ..

Link to comment
Share on other sites

Είχα γερμανικό με 4.4.2 και του πέρασα την N9005NEEGPOF3 Nordic countries.

Είμαι αρκετά ευχαριστημενος και ρωταω να περασω την γερμανική η να το αφήσω έτσι??την εχω περάσει από πάνω χωρίς reset χωρίς τίποτα και πάει ρολόι. . Και το Bluetooth μια χαρά. Μιλάω 5-6 ώρες συνεχόμενα. ..

 

Άσε τη Nordic.

Είναι νεώτερη της Γερμανικής και, όπως φαίνεται, συνολικά καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Άσε τη Nordic.

Είναι νεώτερη της Γερμανικής και, όπως φαίνεται, συνολικά καλύτερη.

Πρώτη μερα χρήσης και γω, αριστες εντυπώσεις μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 5.0.1 που άρχισε να έρχεται, αξίζει?Εχει διαφορές? Λύθηκε το θέμα με το bluetooth? Γιατί αν εξαιρέσω αυτό με το bt, το τηλ φυσάει όπως είναι αυτή τη στιγμή...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εγώ πάντως δύο 24ωρα άντεξα με lolipop (την ελληνική) πέρα από θεματάκια που διάβασα στο site κ δεν πρόλαβα να τα δω....εκεί που έστισα το τηλέφωνο πατάω να μπω στα apps τιποτα???? ;) ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΑ , πάω να βάλω widgets πάλι τίποτα???;) κ έτσι (όπως έκανα κ στο s4+ που έχω) επέστρεψα πάλι σε ελληνική 4.4.2!!!! ΕΓΓΥΗΣΗ !
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα.

 

Κι εγω ειχα βαλει την πρωτη Πολωνικη Lolipop, αργοτερα εβαλα την Ιταλικη (το τηλ. μου ειναι Ιταλικο) αλλα δεν αντεξα με τα προβληματα του bluetooth κι εδω και σχεδον 2 μηνες ημουν με την 4.4.2. Εχτες βραδυ περασα την Nordic και εχω να πω οτι μεχρι στιγμης ολα φαινεται να δουλευουν σωστα! !

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και γω την Official Lollipop 5.0 αλλα δε θα επρεπε να ειναι η 5.02? Γερμανικο κινητο.

 

Μεχρι στιγμης ολα καλα πανε. Με το bluetooth τι προβλημα ειχατε?

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους εβάλαν nordic 3 ερωτήσεις;

 

α. Υπάρχει ακόμα lag στο recent apps?

β. Εμφανίζονται μηνύματα όπως επαφές διακόπηκαν ή έγγραφα διακόπηκαν ;

γ. Screenshot σταματά να δουλεύει;; Στην επίσημη πολωνική που είμαι τώρα βγάζει 2 φορές και μετά τίποτα..Λύνεται μόνο με επανεκκίνηση

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους εβάλαν nordic 3 ερωτήσεις;

 

α. Υπάρχει ακόμα lag στο recent apps?

β. Εμφανίζονται μηνύματα όπως επαφές διακόπηκαν ή έγγραφα διακόπηκαν ;

γ. Screenshot σταματά να δουλεύει;; Στην επίσημη πολωνική που είμαι τώρα βγάζει 2 φορές και μετά τίποτα..Λύνεται μόνο με επανεκκίνηση

 

Ευχαριστώ.

 

α. Όχι. Είναι ακαριαιο σαν το kitkat.

β. Όχι ποτέ.

γ. Βγάζω αρκετά την ημέρα και δεν έχω παρατηρήσει να μη λειτουργεί.

 

Γενικά είναι build 17 Ιουνίου και έχει λύσει όλες τις παιδικές ασθένειες της Lollipop. Καμιά σχέση με τις Πολωνικες του Ιανουαριου και Φεβρουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετά από την αναβάθμιση σε lollipop έχω ένα θέμα με τον Chrome. Δεν μπορώ να καταλάβω πως αλλάζεις ανάμεσα σε καρτέλες και πως ανοίγεις πολλές καρτέλες μαζί. Ακούγεται πολύ χαζό το πρόβλημα αλλά δεν έχω βάλει άκρη. Έχει εξαφανιστεί το εικονίδιο πάνω δεξιά που σου δείχνει τις καρτέλες
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του chrome και εκει που λεει Συγχώνευση καρτελών και εφαρμογών απενεργοποίησε το.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του chrome και εκει που λεει Συγχώνευση καρτελών και εφαρμογών απενεργοποίησε το.

Τέλεια φίλε μου. Ευχαριστώ για την άμεση και εύστοχη απάντηση. Καλή Κυριακή

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ενα φιλαρακι που εχει το κινητο με ρωταει αν αξιζει να βαλει το lolipop...εχει ευρωπαικο κινητο εντελως εργοστασιακο χωρις ρουτ και τετοια...του ηρθε χθες η αναβαθμιση, να προχωρησει ή δεν αξιζει?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Θα ακουσεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ γνωμες με το μακρυ και το κοντο του καθενος.....εγω την εβαλα για αλλαγη..ετσι απλα...

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ενα φιλαρακι που εχει το κινητο με ρωταει αν αξιζει να βαλει το lolipop...εχει ευρωπαικο κινητο εντελως εργοστασιακο χωρις ρουτ και τετοια...του ηρθε χθες η αναβαθμιση, να προχωρησει ή δεν αξιζει?

 

Επειδή έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις Lollipop, να βάλει τη Nordic. Είναι άψογη σε ολα της.

Όλες οι άλλες είναι compiled πιο παλιά και έχουν μικροθεματακια. Φλασαροντας την δεν χάνει εγγύηση κλπ

 

Αρχείο και οδηγίες εδώ (θέλει δωρεάν εγγραφή)

http://www.sammobile.com/firmwares/download/50080/N9005XXUGPOF3_N9005NEEGPOF3_NEE/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει αυτές τις μέρες με την γερμανική lollipop είναι ότι στις ρυθμίσεις ο ήχος κλήσης είναι πολύ χαμηλά ενώ εγώ το έχω πάντα στο τέρμα. Αλλάζει μόνο του χωρίς να το πειράζω. Κατά τα άλλα μου φαίνεται σταθερή και χωρίς προβλήματα!
Link to comment
Share on other sites

α. Όχι. Είναι ακαριαιο σαν το kitkat.

β. Όχι ποτέ.

γ. Βγάζω αρκετά την ημέρα και δεν έχω παρατηρήσει να μη λειτουργεί.

 

Γενικά είναι build 17 Ιουνίου και έχει λύσει όλες τις παιδικές ασθένειες της Lollipop. Καμιά σχέση με τις Πολωνικες του Ιανουαριου και Φεβρουαρίου.

 

Αφού την πέρασα και εγώ, επιβεβαιώνω τα παραπάνω.Κανένα πρόβλημα.

Επιπλέον παρατήρησα και κάποιες αισθητικές μικροαλλαγές όπως π.χ. το LTE έγινε 4G, στο αναδυόμενο παράθυρο ρύθμισης ήχων έχουν βάλει και ετικέτες και κανά 2 άλλα στις ρυθμίσεις που τώρα μου διαφεύγουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει αυτές τις μέρες με την γερμανική lollipop είναι ότι στις ρυθμίσεις ο ήχος κλήσης είναι πολύ χαμηλά ενώ εγώ το έχω πάντα στο τέρμα. Αλλάζει μόνο του χωρίς να το πειράζω. Κατά τα άλλα μου φαίνεται σταθερή και χωρίς προβλήματα!

 

Μπες στις ρυθμίσεις και απενεργοποίησε όταν το τηλέφωνο είναι στην τσέπη σου να αυξάνει η ένταση του ήχου κλησης.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις και απενεργοποίησε όταν το τηλέφωνο είναι στην τσέπη σου να αυξάνει η ένταση του ήχου κλησης.

 

Δεν λύνει το πρόβλημα ούτε αυτη η ρύθμιση. Το δοκίμασα για κανέναν μήνα σε αγγλική unbranded, χωρίς αποτέλεσμα.

 

Βάλτε Nordic όσοι δεν έχετε, να ξενοιασετε από τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορω να συνδεσω το gear με το κινητό. Όλο πετάει force close και δεν με αφήνει. Έχω την crdroid . σε galaxy s2 plus λειτουργει άψογα με 5.1.1

 

Καμια ιδέα;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μερες με τη Nordic το τηλεφωνο δουλευει αψογα, και κυριως το bluetooth που ηταν το μεγαλκο μου προβλημα!! Αν δεν μου χαλουσε και το Gear 2 neo θα ημουν πολυ χαρουμενος....
Link to comment
Share on other sites

Έχω έκδοση Baltic (SEB) 4.4.2 και δεν είχα αναβαθμίσει λόγω των προβλημάτων που άκουγα. Από τη στιγμή που λέτε ότι η Nordic τα λύνει αυτά λέω να το δοκιμάσω. Root όμως πως κάνουμε; (δε με νοιάζει να γράψει ο knox). Όλα όσα βρίσκω στο δίκτυο αφορούν προηγούμενες εκδόσεις της 5.0. Κανένα link?
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Έχω έκδοση Baltic (SEB) 4.4.2 και δεν είχα αναβαθμίσει λόγω των προβλημάτων που άκουγα. Από τη στιγμή που λέτε ότι η Nordic τα λύνει αυτά λέω να το δοκιμάσω. Root όμως πως κάνουμε; (δε με νοιάζει να γράψει ο knox). Όλα όσα βρίσκω στο δίκτυο αφορούν προηγούμενες εκδόσεις της 5.0. Κανένα link?

 

Η διαδικασία του root είναι η ίδια ανεξαρτήτως firmware.

Ένα link που βρήκα είναι αυτό εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία του root είναι η ίδια ανεξαρτήτως firmware.

Ένα link που βρήκα είναι αυτό εδώ.

 

ok, σε ευχαριστώ. Είχα την εντύπωση ότι το αρχείο που πρέπει κανείς να φλασάρει είναι διαφορετικό ανάλογα με την έκδοση του firmware

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...