Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα τρώει κολλήματα η φωτινοτητα που έχω στο αυτόματο όταν το ανοίγω πολλές φορές μένει πολύ σκοτεινό και πρέπει να πάω χειροκίνητα να ανοίξω την φωτινοτητα. Πολλά bug η lollipop τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τρώει κολλήματα η φωτινοτητα που έχω στο αυτόματο όταν το ανοίγω πολλές φορές μένει πολύ σκοτεινό και πρέπει να πάω χειροκίνητα να ανοίξω την φωτινοτητα. Πολλά bug η lollipop τελικά.

 

Ακριβως!!!!! Απιστευτα σπαστικο ειδικα τωρα το καλοκαιρι. Δεν βλεπεις τιποτα.

αν ειναι δυνατον να μην εχουν δει αυτα τα προβληματα στην samsung.

Τοσο δυσκολο ειναι να βγαλουν ενα bug fix για την οθονη και το BT ??

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει στο δικό μου. Ρουμανική λολιποπ χωρίς ρουτ με reset πριν και μετά το πέρασμα της. Σήμερα μου έκανε και ένα άλλο κουλό, κόλλησε το smart screen και το ματάκι ήταν συνέχεια ορατό στην μπάρα ειδοποιήσεων. 25% μπαταρία μου έφαγε σε 1 ώρα. Αυτά σε συνδυασμό με το γνωστό bug του Bluetooth μου δείχνουν την προχειροτητα της Samsung στις αναβαθμίσεις.

 

Κι εμένα το έχει κάνει αυτό με το μάτι μια δυο φορές! Θα τα φτιάξουν όλα αυτά κάποια στιγμή;;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το έχει κάνει αυτό με το μάτι μια δυο φορές! Θα τα φτιάξουν όλα αυτά κάποια στιγμή;;

 

Οπως το ειπες....κααααααααααποια στιγμη...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Με 1.5 μήνα χρήσης του μαμα ελληνικού και πωλονικου lollipop χωρις root παρατήρησα τα πιο κάτω προβλήματα.

1) η φωτεινότητα αν και στο αυτοματο 10 πολλές φορες ειναι πολυ σκοτεινό.

2) η ενταση του ήχου οταν βλέπω κάποιο βίντεο είτε απο Facebook είτε από YouTube , ειτε χρησιμοποιώ το Skype, μετά απο κάποιο notification δεν επανέρχεται στην αρχική ένταση.

3)το screen capture αν έχεις επιλεγμένο το edit after screen capture δεν δουλεύει, ουτε με τον συνδυασμό home button και power button ουτε απο το stylus.

4)η μπαταρία άστα να πάνε. Το φορτιζω 2 φορές την ημέρα..

5)πολλές φορές τρωει κολληματα με αποτελεσμα να κάνω restart...

Εχω κάνει factory reset πριν και μετα που περασα τις rom

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Με την οθονη και τη φωτεινοτητα μαλλον γενικο ειναι. Το εχω και εγω με αυστριακο και ενας φιλος
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την μπαταρία που βγάζει το lollipop, δεν την έχω ξαναδεί σε smart phone από το 2009 και μετά που μπήκα στο χορό...Ούτε με τη φωτεινότητα έχω κάποιο θέμα...Μόνο το bluetooth με τα διάφορα bug (μου κάνει αυτόματη προώθηση τον ήχο κλήσης στο ακουστικό με αποτέλεσμα να μην το ακούω όταν χτυπάει)...Και φυσικά το θέμα με το κεντρικό κουμπί κατά τη διάρκεια της κλήσης που είναι το μεγαλύτερό μου πρόβλημα...Κατά τ' άλλα όλα κομπλέ...

 

edit: υγ. Ελληνικό lollipop χωρίς root...

Edited by non_serviam_
Link to comment
Share on other sites

Με 1.5 μήνα χρήσης του μαμα ελληνικού και πωλονικου lollipop χωρις root παρατήρησα τα πιο κάτω προβλήματα.

1) η φωτεινότητα αν και στο αυτοματο 10 πολλές φορες ειναι πολυ σκοτεινό.

2) η ενταση του ήχου οταν βλέπω κάποιο βίντεο είτε απο Facebook είτε από YouTube , ειτε χρησιμοποιώ το Skype, μετά απο κάποιο notification δεν επανέρχεται στην αρχική ένταση.

3)το screen capture αν έχεις επιλεγμένο το edit after screen capture δεν δουλεύει, ουτε με τον συνδυασμό home button και power button ουτε απο το stylus.

4)η μπαταρία άστα να πάνε. Το φορτιζω 2 φορές την ημέρα..

5)πολλές φορές τρωει κολληματα με αποτελεσμα να κάνω restart...

Εχω κάνει factory reset πριν και μετα που περασα τις rom

Άστα να πάνε με την μπαταρία. Ακριβώς τα ίδια προβλήματα κι εγώ έχω σε όλα. Ξανά σαμσουνγκ ποτέ. Έχω και το oneplus και δεν συγκρίνεται σε όλους τους τομείς. Αλλά είναι δυνατόν να μην προσέχει τους πελάτες ολόκληρη Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο firmware με καινούριο kernel για lolipop. Όποιος δοκιμάσει ας ενημερώσει. :-)

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/46816/N9005XXUGBOD6_N9005TNLGBOD1_TNL/

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/46808/N9005XXUGBOD6_N9005DTMGBOD3_DTM/

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα λύνει τα μικροπροβλήματα της 5.0

Περιμένουμε τις πρώτες εντυπώσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην ειμαι off topic. Αν ειμαι διαγραψτε το μυνημα.

 

Εχει κανενας εμπειρια με smartwatches και ΝΟΤΕ 3 με lollipop?

 

Θα με ενδιεφερε το Samsung Gear live αλλα δε με χαλαει και το LG G WATCH R η το SMART WATCH 3 της Sony.

 

Εχω ομως ακουσει οτι μετα την αναβαθμιση η συνεργασια με τα smartwatches ειναι προβληματικη.

 

Οφείλετε στην αναβαθμιση η σε πιθανη ασυμβατοτητα συσκευων διαφορετικων κατασκευαστων?

 

ΤΝΧ

 

baxy

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο firmware με καινούριο kernel για lolipop. Όποιος δοκιμάσει ας ενημερώσει. :-)

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/46816/N9005XXUGBOD6_N9005TNLGBOD1_TNL/

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/46808/N9005XXUGBOD6_N9005DTMGBOD3_DTM/

 

Καιρός ήταν! Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι δεν θα παίρναμε καθόλου 5.0 τα Γερμανικά...

 

Αν επιστρέψω εγκαίρως σπίτι θα το περάσω και θα ενημερώσω

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .. εχω καποια βιντεακια και θελω να τα κανω slow motion το κινητο μας μπορει να το κανει αυτο? χρειαζεται μηπως καποιο app?
The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο firmware με καινούριο kernel για lolipop. Όποιος δοκιμάσει ας ενημερώσει. :-)

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/46816/N9005XXUGBOD6_N9005TNLGBOD1_TNL/

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/46808/N9005XXUGBOD6_N9005DTMGBOD3_DTM/

 

 

 

Θέλω να την περάσω αλλά πόσο βαριέμαι να ξαναστηνω το τηλ από την αρχή. ...

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παλεύω εδώ και αρκετή ώρα να βγάλω άκρη με το Note 3 ενός συγγενή που έχει ένα κουφό θέμα, αλλά εν ματαίω... Παρότι όλες, μα ΟΛΕΣ οι επαφές του είναι αποθηκευμένες με τα σωστά δεδομένα στα σωστά πεδία (όνομα στο "όνομα και επώνυμο στο "επώνυμο") και ταξινομημένες στις επιλογές προβολής "κατά επώνυμο" και εμφανιζόμενες "κατά επώνυμο", όταν κάποιος τον καλεί, βγάζει πρώτα το μικρό όνομα! Ειδικά σε επαφές που δεν έχει contact image και με τα τεράστια fonts του Note 3 αυτό είναι πρόβλημα! Τον καλούνε και απλά βλέπει στην οθόνη "Παναγιώτης...".

Ξέρει κανείς κάποια λύση σε αυτό (κάποιο app, ή κάποια ρύθμιση)? Σημειωτέον, είναι με 4.4.2 ακόμα...

Ευχαριστώ!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παλεύω εδώ και αρκετή ώρα να βγάλω άκρη με το Note 3 ενός συγγενή που έχει ένα κουφό θέμα, αλλά εν ματαίω... Παρότι όλες, μα ΟΛΕΣ οι επαφές του είναι αποθηκευμένες με τα σωστά δεδομένα στα σωστά πεδία (όνομα στο "όνομα και επώνυμο στο "επώνυμο") και ταξινομημένες στις επιλογές προβολής "κατά επώνυμο" και εμφανιζόμενες "κατά επώνυμο", όταν κάποιος τον καλεί, βγάζει πρώτα το μικρό όνομα! Ειδικά σε επαφές που δεν έχει contact image και με τα τεράστια fonts του Note 3 αυτό είναι πρόβλημα! Τον καλούνε και απλά βλέπει στην οθόνη "Παναγιώτης...".

Ξέρει κανείς κάποια λύση σε αυτό (κάποιο app, ή κάποια ρύθμιση)? Σημειωτέον, είναι με 4.4.2 ακόμα...

Ευχαριστώ!

 

Και μένα αυτό κάνει, παρόλο που έχω ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις με αυτές που περιγράφεις.... Κάποια στιγμή βαρέθηκα να το ψάχνω και το θεώρησα ότι έτσι είναι....

Δεν είναι έτσι τελικά; αν δεν είναι, ας βοηθήσει κάποιος να μπορώ και γω να βλέπω επίθετο ρε παιδιά....

Ειδικά όταν δέχομαι κλήση από "Κωνσταντίνο".....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις έχω βάλει "κατά όνομα" και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα. Επίσης δεν γράφω το όνομα και το επίθετο στα αντίστοιχα πεδία, αλλά όπως με βολεύει για να βλέπω τις επαφές.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανεις το καινούριο firmware D6 να μας πει εντυπώσεις; Λύθηκαν τα γνωστά προβλήματα;

 

Γιατι δε δοκιμαζεις ΕΣΥ και να γραψεις τις εντυπωσεις σου;Γιατι ΠΑΝΤΑ καποιος αλλος πρεπει να δοκιμαζει πρωτος;Δικη σου αποψη δεν εχεις;Μονο ο,τι πουν "οι αλλοι";

Edited by PitsaMapola
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε δοκιμαζεις ΕΣΥ και να γραψεις τις εντυπωσεις σου;Γιατι ΠΑΝΤΑ καποιος αλλος πρεπει να δοκιμαζει πρωτος;Δικη σου αποψη δεν εχεις;Μονο ο,τι πουν "οι αλλοι";

 

 

Γιατι εγώ εδώ που είμαι και έτσι όπως έχω σεταρει το κινητό είμαι ευχαριστημένος αλλά έχω βαρεθεί την kit kat και θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος δοκίμασε για να προχωρήσω. Ως προς τι η ενόχληση σου δεν κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανεις το καινούριο firmware D6 να μας πει εντυπώσεις; Λύθηκαν τα γνωστά προβλήματα;

 

Για πείτε κανα πρόβλημα για να μην κάθομαι να ψάχνω:p

To πέρασα σήμερα το πρωι, bluetooth που δούλεψα σήμερα αρκετά και είχα διαβάσει οτι είχε θέματα δεν είδα αποσύνδεση ή κάτι άλλο να μου κάνει...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε κανα πρόβλημα για να μην κάθομαι να ψάχνω:p

To πέρασα σήμερα το πρωι, bluetooth που δούλεψα σήμερα αρκετά και είχα διαβάσει οτι είχε θέματα δεν είδα αποσύνδεση ή κάτι άλλο να μου κάνει...

Τα πρόσφατα ανοίγουν γρήγορα;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε μια γεύση απο cm12.1

 

https://www.youtube.com/watch?v=aDk-SBMRydw

 

Το κινητό είναι οτι καλυτερο έχω πιασει στα χέρια μου.

Όποιος θέλει πληροφορίες ας μου στείλει να τον βοηθήσω πως να την περάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...