Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι κατατην εκκινηση δεν μου δειχνει τιποτα,αναβει το πανω μπλε το φωτακι και μετα απο λιγο αν παταω πανω στην οθονη το καταλαβαινει και κανει θορυβο οπως επισης οταν βγαζψ το πενακι δονειται.δεν βλεπω καν το λογοτυπο.πολυ περιργο.ψαχνω και λυση στο διαδικτυο αλλα δεν βρισκω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα στο note να τρέχει στο background η εφαρμογή του you tube παίζοντας ένα βίντεο,και παράλληλα να τρέχουμε μία άλλη εφαρμογή.

 

Χρησιμοποίησε το viral app για background youtube αντί της κλασσικής εφαρμογής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι κατατην εκκινηση δεν μου δειχνει τιποτα,αναβει το πανω μπλε το φωτακι και μετα απο λιγο αν παταω πανω στην οθονη το καταλαβαινει και κανει θορυβο οπως επισης οταν βγαζψ το πενακι δονειται.δεν βλεπω καν το λογοτυπο.πολυ περιργο.ψαχνω και λυση στο διαδικτυο αλλα δεν βρισκω

 

Αν κατεβάσεις firmware και φλασάρεις από odin;

Link to comment
Share on other sites

ναι κατατην εκκινηση δεν μου δειχνει τιποτα,αναβει το πανω μπλε το φωτακι και μετα απο λιγο αν παταω πανω στην οθονη το καταλαβαινει και κανει θορυβο οπως επισης οταν βγαζψ το πενακι δονειται.δεν βλεπω καν το λογοτυπο.πολυ περιργο.ψαχνω και λυση στο διαδικτυο αλλα δεν βρισκω

 

Αν δεν φαίνεται το logo στην εκκινηση, έχει θέμα η οθόνη. Από το να ξεκούμπωσε το καλώδιό της (δεν το έχω ακούσει στις τελευταίες γενιές κινητών), μέχρι να έχει σοβαρό πρόβλημα. Μαλλον για service....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απαράδεκτο το lollipop με touchwiz. Δεν κάνανε ούτε μια προσπάθεια να βάλουν material design

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απαράδεκτο το lollipop με touchwiz. Δεν κάνανε ούτε μια προσπάθεια να βάλουν material design

Από τη μια τους δικαιολογώ γιατί είναι το trademark τους. Αλλά από την άλλη αρχίζουν και δείχνουν δείγματα δεινοσαύρων. Μηδέν πρωτότυπια και δικό τους οικοσύστημα.

Link to comment
Share on other sites

"SECURITY POLICY UPDATE" by SAMSUNG OTA SOFTWARE UPDATE κάνουμε;

 

Τι κάνει αυτό;

 

4.4.2 μαμά έχω απλά root

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το ΝΟΤΕ 3 ήθελα να μου πείτε αν πρέπει να προσέξω κάτι (απο σκρουτζομαγαζο θα το πάρω) πχ παρτίδες - μαγαζί γιατί το νήμα είναι υπερβολικά μεγάλο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το ΝΟΤΕ 3 ήθελα να μου πείτε αν πρέπει να προσέξω κάτι (απο σκρουτζομαγαζο θα το πάρω) πχ παρτίδες - μαγαζί γιατί το νήμα είναι υπερβολικά μεγάλο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Όλα πουλάνε από Ευρώπη. Καλύτερα είναι η χώρα να είναι Γερμανία ή Γαλλία που συνήθως παίρνουν πρώτα ενημερώσεις. Κατά τα άλλα καλύτερα είναι να μην είναι branded, δηλαδή από κάποιο πάροχο σαν τη Vodafone κλπ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όλα πουλάνε από Ευρώπη. Καλύτερα είναι η χώρα να είναι Γερμανία ή Γαλλία που συνήθως παίρνουν πρώτα ενημερώσεις. Κατά τα άλλα καλύτερα είναι να μην είναι branded, δηλαδή από κάποιο πάροχο σαν τη Vodafone κλπ.

 

Δεν είναι πάντα καλό να παίρνεις πρώτος ενημέρωση... Άσε να δεις πως θα κάτσει στις άλλες συσκευές και μετά αποφασίζεις αν θα την κάνεις. Εγώ σώθηκα έτσι γιατί έχω το ελληνικό, και μόλις βγήκε η ΚΚ μου έκοψε το call recording. Ε, δεν την έκανα την αναβάθμιση. Την έκανα όταν λύθηκε (από εξωτερική πηγή) το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πάντα καλό να παίρνεις πρώτος ενημέρωση... Άσε να δεις πως θα κάτσει στις άλλες συσκευές και μετά αποφασίζεις αν θα την κάνεις. Εγώ σώθηκα έτσι γιατί έχω το ελληνικό, και μόλις βγήκε η ΚΚ μου έκοψε το call recording. Ε, δεν την έκανα την αναβάθμιση. Την έκανα όταν λύθηκε (από εξωτερική πηγή) το πρόβλημα.

 

Δεν θα διαφωνήσω. Δεν υπάρχει καλό χωρίς κακό που λένε και οι Κινέζοι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην μπορείς να πάρεις πρώτος την ενημέρωση και αν θες ας μην την βάλεις βλέπεις πάλι τι λένε και όποτε και αν θες την περνάς δλδ λέτε ότι είναι καλύτερα τώρα που θα πάνε κάποιοι στην λολιποπ και αν είναι θαυμάσια γρήγορη και με πολύ καλή μπαταρία ότι δεν θα γκρινιάζουν όλοι για την σαμσουνγκ που αργει να ενημερώσει τις ελληνικές συσκευές όλο αυτό γίνετε.

 

Υγ. Εγώ ρουτ είμαι και δεν με νοιάζει βάζω ότι θέλω αλλά για δείτε ότι αυτό που λέτε δεν στέκει......

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην μπορείς να πάρεις πρώτος την ενημέρωση και αν θες ας μην την βάλεις βλέπεις πάλι τι λένε και όποτε και αν θες την περνάς δλδ λέτε ότι είναι καλύτερα τώρα που θα πάνε κάποιοι στην λολιποπ και αν είναι θαυμάσια γρήγορη και με πολύ καλή μπαταρία ότι δεν θα γκρινιάζουν όλοι για την σαμσουνγκ που αργει να ενημερώσει τις ελληνικές συσκευές όλο αυτό γίνετε.

 

Υγ. Εγώ ρουτ είμαι και δεν με νοιάζει βάζω ότι θέλω αλλά για δείτε ότι αυτό που λέτε δεν στέκει......

 

Αν σου έρθει αναβάθμιση και δεν την κάνεις, μετά σε τρώει το χέρι σου... Άσε να την βάλουν οι άλλοι πρώτα και μετά βλέπουμε. Έτσι κ αλλιώς οι αναβαθμίσεις της Samsung, είναι υποβαθμίσεις. Θες να μπλέξουμε;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω το κινητο 2 μηνες περιπου. στο θεμα εφαρμογες,απο τη διαχειριση εφαρμογων κλεινω καποιες. οταν παω να κλεισω καποια μου γραφει οτι αν κλεισει θα υπαρξει προβλημα κτλ. αρα την αφηνω ανοιχτη η να μη δωσω σημασια και να τη κλεισω? και αλλο ενα που χει προκυψει 2 εβδομαδες τωρα, ειναι οτι η εφαρμογη music google play (εχει 2 πορτοκαλι ακουστικα στο εικονιδιο) ανοιγει μονη! το καταλαβαινω απο το widget που εχω βαλει στην οθονη και δειχνει ποσες εφαρμογες ειναι ανοιχτες. την κλεινω και μετα παλι στο ασχετο ανοιγει... μουσικη ακουω απο το κλασικο walkman του κινητου.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με την εφαρμογή music μέχρι που τσατίστηκα και την έκανα ανενεργή από τη διαχείριση εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. εχω το κινητο 2 μηνες περιπου. στο θεμα εφαρμογες,απο τη διαχειριση εφαρμογων κλεινω καποιες. οταν παω να κλεισω καποια μου γραφει οτι αν κλεισει θα υπαρξει προβλημα κτλ. αρα την αφηνω ανοιχτη η να μη δωσω σημασια και να τη κλεισω? και αλλο ενα που χει προκυψει 2 εβδομαδες τωρα, ειναι οτι η εφαρμογη music google play (εχει 2 πορτοκαλι ακουστικα στο εικονιδιο) ανοιγει μονη! το καταλαβαινω απο το widget που εχω βαλει στην οθονη και δειχνει ποσες εφαρμογες ειναι ανοιχτες. την κλεινω και μετα παλι στο ασχετο ανοιγει... μουσικη ακουω απο το κλασικο walkman του κινητου.

 

Το ιδιο συμβαινει και στο δικο μου τις τελευταιες μερες, η εφαρμογη music ανοιγει μονη της.

Θα την κανω ανενεργη και εγω να τελειωνουμε..:shifty:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια αντιμετωπίζει κανεις πρόβλημα με την sd card ? μου βγάζει αποσύνδεση και κάνει επανασύνδεση μεσα σε λίγα δευτερόλεπτα!Η κάρτα μου

γράφει micro sd HC class 4 την έχω απο οταν ειχα το s3.αυτο μου το κάνει τον τελευταίο μήνα την εχω βάλει από τότε που πήρα το note και δεν είχε θέμα

Link to comment
Share on other sites

Νέος στην παρέα. Κληρονόμησα το Note3 της κόρης μου που πέρασε στο 4.:)
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Νέος στην παρέα. Κληρονόμησα το Note3 της κόρης μου που πέρασε στο 4.:)

 

Ελπίζω να σε αφήνει που και που να παίζεις με το 4-άρι :lol:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Νέος στην παρέα. Κληρονόμησα το Note3 της κόρης μου που πέρασε στο 4.:)

 

Καλως το νεοκλη!! Με γεια!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να σε αφήνει που και που να παίζεις με το 4-άρι :lol:.

Λίγες ελπίδες έχω.:lol:

Καλως το νεοκλη!! Με γεια!

Έτσι - έτσι είμαι νέος ακόμα και στην ηλικία.:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

"SECURITY POLICY UPDATE" by SAMSUNG OTA SOFTWARE UPDATE κάνουμε;

 

Τι κάνει αυτό;

 

4.4.2 μαμά έχω απλά root

Και εγώ μαμα είμαι 4.4.2 χωρίς Root και μου ήρθε αλλά δεν το προχώρησα...

Ξέρουμε τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...