Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν κανετε εκαθαριση μνημης ποσα γιγα σας μενουν ελευθερα. Ειναι φυσιολογικο που εμενα χρησιμοποιει 1,5 γιγα?
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό οδεύει προς πώληση (αν και ακόμα δεν έχω βρει αντικαταστάτη...).

Ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος για την πλήρη διαγραφή όλων των δεδομένων του;

Link to comment
Share on other sites

Factory reset

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό οδεύει προς πώληση (αν και ακόμα δεν έχω βρει αντικαταστάτη...).

Ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος για την πλήρη διαγραφή όλων των δεδομένων του;

 

Ρυθμίσεις, Γενικά, Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας, Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Απορία! !! Στις ρυθμίσεις- εργαλεία έχει μια επιλογή για την ευαισθησία οθόνης (τελευταία). Έχει διαφορά σε απόκριση και κατανάλωση μπαταρίας? Να το τικαρω η μπα?
Link to comment
Share on other sites

Απορία! !! Στις ρυθμίσεις- εργαλεία έχει μια επιλογή για την ευαισθησία οθόνης (τελευταία). Έχει διαφορά σε απόκριση και κατανάλωση μπαταρίας? Να το τικαρω η μπα?

Το είχα, δοκιμαστικά, ενεργοποιημένο για ~2 εβδομάδες. Δεν είδα/κατάλαβα καμία επίπτωση στη μπαταρία.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό κάποιος εδώ ειχε ρωτησει για το αν γίνεται να ξαναπάρει το free bonus των 50 gb του dropbox και όταν του πρότεινα να κάνει sign up με νέο λογαριασμό,κάποιος, δεν θυμάμαι ονομα, επέμενε ότι δεν γίνεται. Πριν λίγο λοιπόν, με καινούριο sign up πήρα πάλι τα 50gb του dropbox μια και τα δικαιουνταν κι αυτο το note μου και πλησίαζε και η ώρα να λήξουν τα προηγουμενα,,οποτε οσοι ενδιαφερεστε καντε το.

 

Edit: και το ποιο ωραιο... μέσω του setup που έκανα, όλοι οι φάκελοι που είχα στον προηγούμενο λογαριασμό μεταφέρονται αυτήν την στιγμή στον καινούριο :)

 

Εχω το ιδιο προβλημα.Σε λίγες μερες ληγει και ο δικος μου λογαριασμός στο dropbox.Προφανως θελει δημιουργια καινουργιου e-mail.Ετσι δεν ειναι;

Μετα την τελευταια αναβαθμιση μου εχει εξαφανιστεί η επιλογη :αντιγραφή στο προχειρο.Εχει συμβει σε καποιον αλλον;

Υπαρχει καποιος τροπος να την επαναφερω;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα.Σε λίγες μερες ληγει και ο δικος μου λογαριασμός στο dropbox.Προφανως θελει δημιουργια καινουργιου e-mail.Ετσι δεν ειναι;

Μετα την τελευταια αναβαθμιση μου εχει εξαφανιστεί η επιλογη :αντιγραφή στο προχειρο.Εχει συμβει σε καποιον αλλον;

Υπαρχει καποιος τροπος να την επαναφερω;

Ναι, θέλει νέο e-mail, αλλά δεν τρέχει και τίποτα εφόσον αυτό το e-mail αφορά μόνο το Dropbox.

Επειδή με έχουν ρωτήσει αρκετά παιδιά για το πώς θα γίνει,να τα γράψω εδώ για να τα δουν όλοι.Χρειάζεται sign-out από το κινητό, εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής του Dropbox και reboot.Στη συνέχεια θα πρέπει να γίνει και απεγκατάσταση του Dropbox από τον υπολογιστή μας για να το ξανακανουμε παλι εγκατασταση οταν μας το ζητηση η διαδικασια ενεργοποιησης.Μετά το reboot του note ανοίξτε την εφαρμογή του dropbox και ξεκινηστε την διαδικασία του register με το νέο σας e-mail ακολουθώντας τις οδηγίες.Να πω ότι σε κάποιο σημείο θα σας πει ότι υπάρχει ήδη ένας φάκελος Dropbox στον υπολογιστή σας και αν θέλετε να εγκατασταθεί σε αυτόν.Εγώ επέλεξα όχι (για να μην γίνει καμία στραβή), και στον νέο που δημιουργήθηκε άρχισαν να μεταφέρονται αυτόματα οι φάκελοι και τα αρχεία που είχα στον παλιό.

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση.........αλλά στον default email client του note δε μπορείς να γράψεις με τη πένα κείμενο σωστά ή εγώ κάνω κάτι λάθος;;;;;

Ενώ βγάζει το τετράγωνο με το μολυβάκι όταν το πάω πάνω από τα πεδία προς, cc, θέμα κτλ στο κυρίως θέμα δε βγάζει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θέλει νέο e-mail, αλλά δεν τρέχει και τίποτα εφόσον αυτό το e-mail αφορά μόνο το Dropbox.

Επειδή με έχουν ρωτήσει αρκετά παιδιά για το πώς θα γίνει,να τα γράψω εδώ για να τα δουν όλοι.Χρειάζεται sign-out από το κινητό, εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής του Dropbox και reboot.Στη συνέχεια θα πρέπει να γίνει και απεγκατάσταση του Dropbox από τον υπολογιστή μας για να το ξανακανουμε παλι εγκατασταση οταν μας το ζητηση η διαδικασια ενεργοποιησης.Μετά το reboot του note ανοίξτε την εφαρμογή του dropbox και ξεκινηστε την διαδικασία του register με το νέο σας e-mail ακολουθώντας τις οδηγίες.Να πω ότι σε κάποιο σημείο θα σας πει ότι υπάρχει ήδη ένας φάκελος Dropbox στον υπολογιστή σας και αν θέλετε να εγκατασταθεί σε αυτόν.Εγώ επέλεξα όχι (για να μην γίνει καμία στραβή), και στον νέο που δημιουργήθηκε άρχισαν να μεταφέρονται αυτόματα οι φάκελοι και τα αρχεία που είχα στον παλιό.

 

μολις το εκανα και εγω με τη διαδικασια που εγραψεσ . πηρα αλλα 50 gb thnks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είμαι αυτός με την αυστριακή συσκευή και το σλοβάκικο firmware,μόλις μου ήρθε μια αναβάθμιση 191mb, την έκανα(XXUGNG1),είναι κάτι που πρέπει να προσέξω???,Θα έρθει καμιά άλλη πιο μικρή όπως λέγατε,είναι αυτή η τελευταία???
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ φίλε μου. Τελικά λύθηκε με ένα reboot :)

 

Ακόμα καλύτερα :)

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Βαζω βγαζω στικάκια σκληρούς με το OTG αλλα τελευταια κατι εχει παιχτεί δεν και ξερω εαν ειναι κατι στις ρυθμίσεις Οταν πχ συνδεω ενα στικάκι βγαζει οτι συνδέθηκε usb συσκευή και σε 2 δευτερόλεπτα βγαζει μήνυμα οτι η usb συσκευή αποσυνδέθηκε επιτυχώς.

Καμιά ιδέα για το τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις καποιον να μου πει γιατι εγινε ετσι η οθονη μου?[ATTACH]51485[/ATTACH]

 

Τι εννοεις ετσι?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις μου ήρθε μια αναβάθμιση γύρω στα 77 μβ... ξέρεις κάνεις τι είναι;;;

Ολλανδική συσκευή.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις μου ήρθε μια αναβάθμιση γύρω στα 77 μβ... ξέρεις κάνεις τι είναι;;;

Ολλανδική συσκευή.

Σε ποια έκδοση είσαι αυτή τη στιγμή? NG1 ή σε κάποια πιο παλιά?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση είσαι αυτή τη στιγμή? NG1 ή σε κάποια πιο παλιά?

 

NH1. Ξέρει κανένας τίποτα;;;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

ΝΗ1 ΜΗΠΩΣ ειναι Ελληνικο?Δεν εχει και κατι ιδιαιτερο το νεο update..αλλα καντο

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

NH1. Ξέρει κανένας τίποτα;;;

Μάλιστα, οπότε είναι νέο update αυτό. Προχωρησε το και όταν εγκατασταθεί κάνε τον κόπο να μας πεις τι έκδοση θα σου δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, οπότε είναι νέο update αυτό. Προχωρησε το και όταν εγκατασταθεί κάνε τον κόπο να μας πεις τι έκδοση θα σου δείχνει.

 

Καλησπέρα παιδιά.

 

Πριν είχα την NG1 και τώρα λέει NH1.

 

Είναι σίγουρα Ολανδική η συσκευή. Δεν την έχω πειράξει, ούτε καν ρουτ δεν έχω κάνει.

 

Λίγο που έψαξα στο γούγλη, είδα οτι είναι bug fixes and stability improvements.

 

Δεν λέει κάτι άλλο πιο συγκεκριμένο, ούτε και όταν το κατέβασε και λίγο πριν κάνει την εγκατάσταση μου έγραψε κάτι διαφορετικό. Απλά έλεγα μήπως κανένας είχε περισσότερες πληροφορίες.

 

(Πάντως είναι γεγονός οτι η συγκεκριμένη συσκευή, που την έχω ακριβώς ένα χρόνο πλέον, έχει πάρει τα περισσότερα updates από οποιαδήποτε άλλη συσκευή που είχα στο παρελθόν. Ξεκίνησε με JB, μετά κανα δυο τρία μικρά updates, μετά πήρε την KitKat και από τότε έχει περάσει πέντε, έξι ίσως και παραπάνω updates όλους αυτούς τους μήνες. Περίπου μήνας και update.)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]51519[/ATTACH] Ορίστε και ένα screenshot από πριν κάνω το update

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...