Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειχα κανει ροθτ με τουελ ρουτ,ειχα περασει xposed,wanam,και διαφορα αλλα modules. Ειχα πειραξει με το wanam να μην μου δειχνει προσαρμοσμενη εκδοση αλλα μαμα και ολα ηταν ενταξει.

θελησα λοιπον να περασω και εγω την τελευταια αναβαθμιση και εκανα unroot απο su οπως επισης εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο το μενου της συσκευης και μου σβηστηκαν ολα.Αφου ανοιξε μετα το τηλεφωνο παταω να κανω αναβαθμιση και μου λεει πως ειναι τροποποιημενο και στην κατασταση συσκευης μου γραφει προσαρμοσμενη εκδοση.Πωσ ειναι δυνατον?Δοκιμασα και κιες αλλα ενω κατεβαζει την αναβαθμιση δεν την περναει.

Δεν ξερω τι να κανω και εχω αγχωθη πολυ.Χαλασε το τηλεφωνο?τι να κανω.?δεκτη καθε βοηθεια

 

Το προβλημα λυθηκε.Περασα το νεο firmware με οντιν οπως με συμβουλεψατε.Θα ηθελα να ευχαριστησω ολα τα παιδια εδω μεσα που εχουν τρομερες γνωσεις και μας βοηθανε παντα οταν εχουμε προβλημα.

Οι εντυπωσεις μου απο την νεα αναβαθμηση ειναι παρα πολυ καλες.

Το τηλ εγινε πιο σβελτο απο πριν....εχει πολυ καλητερη διαχειρηση μνημης ραμ...Στην μπαταρια εχουνε κανει τρομερη δουλεια σε σχεση με πριν ειναι μερα με νυχτα....το android επαψε πλεον να ειναι σε υψηλα επιπεδα στην δειαχηρηση μπαταριας...πιο κατω σας βαζω φωτο απο την πρωτη φορτιση.

Πριν το ανωτερο που εβλεπα ηταν 3:30 με 4 ωρες οθονη.

Να συμπληρωσω οτι προστεθηκε η λειτουργια download booster και kids mode και πως το gps κλειδωνει σφαιρα

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτές τις τελευταίες αναβαθμίσεις κάνατε hard reset?

Γιατί στο δικό μου δεν έχω δει καμιά βελτίωση να πω την αλήθεια....

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτές τις τελευταίες αναβαθμίσεις κάνατε hard reset?

Γιατί στο δικό μου δεν έχω δει καμιά βελτίωση να πω την αλήθεια....

 

Εγω την περασα μεσω odin και δεν εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτές τις τελευταίες αναβαθμίσεις κάνατε https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z

Γιατί στο δικό μου δεν έχω δει καμιά βελτίωση να πω την αλήθεια....

Αν εχεις ng1 κατέβασε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z Και δες αν μηδενίζουν οι τρεις πύρινες , αν όχι κάνε ένα hard reset για να έχεις καλύτερη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι με orange france κ εδω και εξι μηνες δεν ξερω τι σημαινει αναβαθμιση πειτε μ λιγο να το ξαναβαλω στο kies μηπως κ ηρθε εκει τιποτα! Οταν το συνδεω το μονο που κανει ειναι αναβαθμιση του kies πρεπει να πατησω καπου συγκεκριμενα? Εχω μεγαααλο θεμα με την μπαταρια ισως κρασαρει καποια εφαρμογη?? Το κινητο μ εχει γινει χειροτερο κ απο iphone σε θεμα μπαταριας ουτε μιση μερα δε μ βγαζει οταν ασχολουμαι μαζι του! Το εχω φουλ γεματο κ ελεγα να του κανω επαναφορα κ να περασω τα πιο σημαντικα αλλα ειπα πρωτα μπαααααας κ ερθει η αναβαθμιση! Καθε βοηθεια δεκτηηη :-) Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι με orange france κ εδω και εξι μηνες δεν ξερω τι σημαινει αναβαθμιση πειτε μ λιγο να το ξαναβαλω στο odin μηπως κ ηρθε εκει τιποτα! Οταν το συνδεω το μονο που κανει ειναι αναβαθμιση του οντιν πρεπει να πατησω καπου συγκεκριμενα? Εχω μεγαααλο θεμα με την μπαταρια ισως κρασαρει καποια εφαρμογη?? Το κινητο μ εχει γινει χειροτερο κ απο iphone σε θεμα μπαταριας ουτε μιση μερα δε μ βγαζει οταν ασχολουμαι μαζι του! Το εχω φουλ γεματο κ ελεγα να του κανω επαναφορα κ να περασω τα πιο σημαντικα αλλα ειπα πρωτα μπαααααας κ ερθει η αναβαθμιση! Καθε βοηθεια δεκτηηη :-)

 

Περασε του με odin την Αγγλικη BTU (NG1) να χαρείς το κινητακι σου και μην ασχολείσαι άλλο με την orange

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ng1 κατέβασε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z Και δες αν μηδενίζουν οι τρεις πύρινες , αν όχι κάνε ένα hard reset για να έχεις καλύτερη μπαταρία.

 

 

Κάποιες στιγμές μηδενίζουν οι τρεις πυρήνες, αλλά όχι συνέχεια... Κατά 80% δουλεύουν ο πρώτος κι ο τρίτος...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες στιγμές μηδενίζουν οι τρεις πυρήνες, αλλά όχι συνέχεια... Κατά 80% δουλεύουν ο πρώτος κι ο τρίτος...

Πολύ ωραία μπαίνει το τηλέφωνο σε deap sleep.;)

Link to comment
Share on other sites

Περασε του με odin την Αγγλικη BTU (NG1) να χαρείς το κινητακι σου και μην ασχολείσαι άλλο με την orange

 

ειπα να τα κοψω τα φλασαρισματα και ται τα ρουταρισματα με το note 3 γιατι κ πριν δεν ειχα χαρει κανενα κινητο ολο τα εσβηνα ολα κ τα ξαναστηνα απτην αρχη και διαφορα τρελη δεν εβλεπα με νοτε 2 και σ3 ! εχω αναθεματησει την ωρα που μου ετυχε orange france! εχω ξεχασει να φλασαρω κ να ρουταρω! αυτο με το οντιν ουσιαστικα αυτο πρεπει να κανω ετσι δεν ειναι? τι πρεπει να πατησω για να δω αν εχει ερθει καμια αναβαθμιση αφου απτο κινητο δε μ τη βγαζει! ?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ειπα να τα κοψω τα φλασαρισματα και ται τα ρουταρισματα με το note 3 γιατι κ πριν δεν ειχα χαρει κανενα κινητο ολο τα εσβηνα ολα κ τα ξαναστηνα απτην αρχη και διαφορα τρελη δεν εβλεπα με νοτε 2 και σ3 ! εχω αναθεματησει την ωρα που μου ετυχε orange france! εχω ξεχασει να φλασαρω κ να ρουταρω! αυτο με το οντιν ουσιαστικα αυτο πρεπει να κανω ετσι δεν ειναι? τι πρεπει να πατησω για να δω αν εχει ερθει καμια αναβαθμιση αφου απτο κινητο δε μ τη βγαζει! ?

 

Δεν θα ρουταρεις βρε συ, επισημη ρομ θα περασεις και θα τελειωσεις.Και στο δικο μου που ειναι λουξεμβουργο του περασα την Αγγλικη για να παιρνω τα updates στην ωρα τους γιατι με το ρυθμο που τα δινει η σαμυ ωσπου να μας ερθουν θα εχουμε ηδη το note 5 :lol:

Οσο για τα φλασαρισματα, πιστεψε με, τα εχω αναθεματισει πολυ περισσότερο απο σενα αλλά για μια επισημη, απειραχτη ρομ προκειμενου να δουλευει πιο σωστα το νοτελι,δεν γινεται λόγος .

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ρουταρεις βρε συ, επισημη ρομ θα περασεις και θα τελειωσεις.Και στο δικο μου που ειναι λουξεμβουργο του περασα την Αγγλικη για να παιρνω τα updates στην ωρα τους γιατι με το ρυθμο που τα δινει η σαμυ ωσπου να μας ερθουν θα εχουμε ηδη το note 5 :lol:

Οσο για τα φλασαρισματα, πιστεψε με, τα εχω αναθεματισει πολυ περισσότερο απο σενα αλλά για μια επισημη, απειραχτη ρομ προκειμενου να δουλευει πιο σωστα το νοτελι,δεν γινεται λόγος .

 

 

 

για δωσε οδηγιες αλανι μ οσο γινεται αναλυτικα γιατι το παρατησα το αθλημα κ με παρατησε κ αυτο... αυτο δεν εχει σχεση με το knox? αν κ λογικα δε θα μετραει η εγγυηση μετα ετσι δεν ειναι? θα πρεπει να ξαναπερασω το δικο του παλι αν χρειαστει? αχρειαστη να ειναι βεβαια...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Στο περίμενε είμαστε από τη Samsung....και όπως είπε πιο πάνω ο Πάρης όταν θα έρθει θα έχουμε αλλάξει τηλ.

Φιλικά Γιώργος

3210-7110-7210-7610-N80-Touch Cruise-Touch HD-HD2-Desire HD-Sensation-NoteII-Note3-Note4...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ρουτ με 0 knox. Αν αποφασίσω να φλασαρω ξανά στοκ ρομ ποια να βάλω; το τηλ μου είναι γερμανικό. Εκτός από γερμανική στοκ ποια προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ρουτ με 0 knox. Αν αποφασίσω να φλασαρω ξανά στοκ ρομ ποια να βάλω; το τηλ μου είναι γερμανικό. Εκτός από γερμανική στοκ ποια προτείνετε;

 

Βαλε την Αγγλική (BTU),δουλευει αψογα αλλά εχει γινει πλεον NG1 και η γερμανικη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση κάθε πέντε λεπτά χτυπάει το κινητό χωρίς να υπάρχει λόγος... Εννοώ ήχος συστήματος όχι κλίσης... Έχει τύχει σε κάποιον?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση κάθε πέντε λεπτά χτυπάει το κινητό χωρίς να υπάρχει λόγος... Εννοώ ήχος συστήματος όχι κλίσης... Έχει τύχει σε κάποιον?

Εισαι ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

Θόδωρε,διαβάζω συχνά ποστ σου σε διάφορα νήματα και πραγματικά χαίρομαι την όρεξη σου για μάθηση και την συνεχή συμμετοχή σου σε τεχνολογικό φόρουμ.Κανεις μας δεν γεννήθηκε με μια ηλεκτρονικη συσκευή στα χερια και κανεις μας δεν ειναι παντογνώστης.Ανταλλάζουμε απόψεις, γνωσεις, γνωμες και εμπειρίες προσπαθωντας ολο και κατι καινούριο να μαθαίνουμε. Οσο για το ηλικιακο, η πλειοψηφια αυτων που εχουμε note δεν ειμαστε τιποτα πιτσιρικάδες ;)

Στο θεμα του gps που ρωτησες, οχι δεν χρειαζεται να κάνεις κατι περισσότερο απο οτι εκανες μεχρι τώρα. Εγω απλα επεσημανα οτι μετα το update στην NG1 εχει βελτιωθει πολυ ο χρονος κλειδώματος του gps (δηλαδη ο χρονος ευρεσης δορυφόρων και καθορισμος στίγματος του χρηστη) οταν ανοιξουμε καποια εφαρμογή που θα το χρειαστεί (sygic, igo, navigon, google maps κλπ).

Τωρα μολις ειδα την απαντηση σου,και ευχαριστω πολυ.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γω επειδή έχω το γαλλικό τον Ιούλιο πήραμε την FNG2 και σήμερα την GNG1. Ένα που είδα είναι ότι έβαλε τόνους στο πληκτρολόγιο.

Και ένα κακό που είδα είναι ότι πατώντας το κουμπί από το πενάκι στην οθόνη δεν βγάζει το μενού που έβγαζε.

Ειναι αυτο,που οταν πατησεις το α πχ περισσοτερο,γραφει ά,με τονο δηλαδη ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

τι τρεχει τωρα το νοτε3 4.4.2?θα παρει την 4.4.3 ή θα παει για 4.4.4?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για την εφαρμογή clean master;;;; Χρειάζεται να τη βάλουμε ή είναι άχρηστη. Έχει 10 εκατομμύρια downloads και είναι ακουστή. Χρειάζεται όμως ή θα κάνει το κινητό πιο αργο;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για την εφαρμογή clean master;;;; Χρειάζεται να τη βάλουμε ή είναι άχρηστη. Έχει 10 εκατομμύρια downloads και είναι ακουστή. Χρειάζεται όμως ή θα κάνει το κινητό πιο αργο;;;;;

 

Πιο αργό δε νομίζω να το κάνει αλλα δε βρίσκω καμιά χρησιμότητα σε τετοια apps. Αν χρειαστεί να ελευθερωθεί μνήμη θα σου την εξασφαλίσει η ίδια η συσκευή, δε χρειάζεται να στο πει το clean Master

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτης της αποψης ειμαι ασε που τρεχει συνεχεια στο παρασκηνιο και τρωει μνημη και μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Το air gestures στο πρόγραμμα Internet δεν μου δουλεύει μετά από την πρώτη αναβάθμιση των 192 mb. Γαλλικό είναι το κινητό μου. Λέτε να θέλει επαναφορά?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...