Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν κάνεις root γράφει ο Knox οπότε χάνεις την εγγύηση. Για αυτό σου λέω το ρίσκο δικό σού.

Δεν έχει τρόπο να μηδενίσει.

 

θα το κανω δεν με νοιαζει....ετσι κι αλλιως η επομενη αναβαθμιση θα αργησει κι εγω δεν εχω υπομονη να περμαω καθε 2 μερες τους κωδικους....θα μου στειλεις λινκ?

Link to comment
Share on other sites

θα το κανω δεν με νοιαζει....ετσι κι αλλιως η επομενη αναβαθμιση θα αργησει κι εγω δεν εχω υπομονη να περμαω καθε 2 μερες τους κωδικους....θα μου στειλεις λινκ?

Να το στείλεις στο service, αν 1 στο εκατομμύριο έχεις παλι θέμα, δεν είναι κρίμα να έχεις χάσει την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Να το στείλεις στο service, αν 1 στο εκατομμύριο έχεις παλι θέμα, δεν είναι κρίμα να έχεις χάσει την εγγύηση?

μεχρι να το στειλω στο σερβις μπορει και να το εχω σπασει κιολας...ειμαι αγανακτησμενος και θυμωμενος με την σαμσουγκ πλεον...εχω παρει πανω απο 7 διαφορετικα μοντελα και ημουν παντα ευχαριστημενος αλλα τωρα δεν με νοιαζει ουτε η εγγυηση ουτε τιποτα....αν ειναι κατι σχετικα ευκολο θελω να ΤΟ κανω ρουτ

Link to comment
Share on other sites

θα το κανω δεν με νοιαζει....ετσι κι αλλιως η επομενη αναβαθμιση θα αργησει κι εγω δεν εχω υπομονη να περμαω καθε 2 μερες τους κωδικους....θα μου στειλεις λινκ?
βαλε πρωτα τα kies http://www.samsung.com/kies κατεβασε το http://d-h.st/bLx δες το βιντεο step 2 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47658687&postcount=2 και περιμενε να σου πω πρωτα τι θα κανεις.
Link to comment
Share on other sites

ενω λειτουργουσε η καμερα μετα την 4.4.2 σημερα που ηθελα να την χρησιμοποησω μου εβγαλε προειδοποιηση ''σφαλμα καμερας''.ξαναεκανα επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων αλλα τιποτα.

μπορει κανεις να βοηθησει?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Με την Kit Kat έχασε εφάπαξ τους κωδικούς WiFi ή συνεχίζει και τους χάνει ενώ τους αποθηκεύουμε ξανά;:confused:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και ο Woz έχει Note 3, μια από τις τέσσερις συσκευές του! :wink:

.

......κάτι έχουν πει και για τον Tim αλλά δεν είναι επιβεβαιωμένο :lol:

 

 

 

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Ευτυχισμενος κατοχος Note 3 απο την Πεμπτη. ☺

Εχω την KitKat 4.4.2 και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα.☺

Μηπως ειμαι τυχερος???

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

βαλε πρωτα τα kies http://www.samsung.com/kies κατεβασε το http://d-h.st/bLx δες το βιντεο step 2 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47658687&postcount=2 και περιμενε να σου πω πρωτα τι θα κανεις.

τα κατεβασα ολα και τωρα ακουω τον μπερν τι μπερντι ναμ ναμ να μιλαει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Ευτυχισμενος κατοχος Note 3 απο την Πεμπτη. ☺

Εχω την KitKat 4.4.2 και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα.☺

Μηπως ειμαι τυχερος???

Θα έρθει και σε εσένα η σειρά σου:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

το παράξενο σε εμάς που είμαστε root δεν έχει αναφερθεί κρούσμα. Δεν το έχω ψάξει το θέμα αλλά φαίνεται περίεργο.

Εάν έχει κάνει κάποιος έρευνα στο xda ας μας πει για να μας φύγει η απορία(γιατί συμβαίνει αυτό σε όχι root συσκευές)

 

Not true Μενιο.

 

Moυ το εχει κανει σε rooted stock και σε Xnote.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι σφαιρα είναι αυτός ο νεος chrome beta...

 

Πετας μεσα στα bookmarks. Αστραπη οι σελιδες. Απόλυτα σμουθ δεν ειναι (οχι χειρότερος απο τον κανονικο νομίζω) αλλα πολυ πιο γρήγορος στο χειρισμο.

 

Και το undo οταν σβησεις tab βολικο.

Link to comment
Share on other sites

Not true Μενιο.

 

Moυ το εχει κανει σε rooted stock και σε Xnote.

Μήπως έχεις να κάνεις με αυτό που λέει ο φίλος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5326087#post5326087
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις να κάνεις με αυτό που λέει ο φίλος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5326087#post5326087

 

Την εκανα τωρα που την ειδα τη ρυθμιση και θα δω πως θα παει. Απλως η τελικα ειναι ασχετο με το root, αλλα το καλο ειναι πως αν εισαι rooted το διορθωνεις με αυτον τον τροπο. Ελπιζω δηλαδη γιατι εχω βαρεθει να επαναφερω το μπακαπ των wifi απο το titanium.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με αγγλική stock μου κολλάει το bluetooth κατά καιρούς και χάνει τα κουμπιά του music player στην lockscreen. Επίσης κάποιες εφαρμ8γες θέλουν συνεχώς ορισμό για να ανοίγουν με το ίδιο πρόγραμμα. Πρόβλημα με κατανάλωση δεν έχω και τις φωτογραφίες τις αποθηκεύει κανονικά στην sd όπως και παιχνίδια. Μετονομασία δεν αφήνει. ..
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με αγγλική stock μου κολλάει το bluetooth κατά καιρούς και χάνει τα κουμπιά του music player στην lockscreen. Επίσης κάποιες εφαρμ8γες θέλουν συνεχώς ορισμό για να ανοίγουν με το ίδιο πρόγραμμα. Πρόβλημα με κατανάλωση δεν έχω και τις φωτογραφίες τις αποθηκεύει κανονικά στην sd όπως και παιχνίδια. Μετονομασία δεν αφήνει. ..

 

Μετονομασία μέσω ποιου explorer προσπαθείς να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Μετονομασία μέσω ποιου explorer προσπαθείς να κάνεις;

 

Έχεις δίκιο δεν διευκρίνησα ότι με το μαμά κάνει αλλά όχι με άλλο...πχ es explorer.

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο δεν διευκρίνησα ότι με το μαμά κάνει αλλά όχι με άλλο...πχ es explorer.

 

Εχω την εντύπωση οτι μπορείς να κάνεις μετονομασία με τον es, το διόρθωσε με update

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά με την Κιτ Κατ στον stock browser δεν μπορούμε να έχουμε flash;

Επίσης, στον stock browser στο s3, στις ρυθμίσεις/ εργαστήρια, είχε επιλογή για pop up εντολές τύπου s-pen, που βόλευαν πολύ αλλά στο note3 δεν υπάρχουν. Μπορούμε να βάλουμε τον browser του s3;

 

Πριν με το Note 2 και τον stock browser, είχα flash κανονικά. Τώρα με το Note 3, δεν έχω. Λέτε να φταίει οτι στο Note 2 είχα 4.3 ενώ τώρα έχω 4.4?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι μπορείς να κάνεις μετονομασία με τον es, το διόρθωσε με update

 

Μπα το δοκίμασα πριν λίγο και δεν...στη σελίδα τους βέβαια λένε πως έχουν βρει fix. Μπορεί να είναι καμιά ιδιοτροπία του δικού μου του αγγλικού. Αφού ανοίξαμε την κουβέντα ποια θεωρείται πιο σταθερή έκδοση της κιτ κατ. Γιατί εγώ την αγγλική και την πολωνική που δοκίμασα δεν μπορώ να πω πως δεν είχαν θέματα. ..

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Πριν με το Note 2 και τον stock browser, είχα flash κανονικά. Τώρα με το Note 3, δεν έχω. Λέτε να φταίει οτι στο Note 2 είχα 4.3 ενώ τώρα έχω 4.4?

 

κάνε αυτό και θα έχεις κανονικά .

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/guide-how-to-play-flash-video-android-4-t2548001

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν καταναλώνει γρηγορότερα την μπαταρία και γιατί αποθηκεύω τις φωτογραφίες στην εξωτερική κάρτα μνήμης που έχω ; Και γιατί δεν έχω χάσει κωδικούς από Wifi; . Και γιατί ότι άλλο πρόγραμμα έχω τρέχει από την external card και προγράμματα πλοήγησης? . Άλλη kit kat έχω ;

Ηχογράφηση απλά δεν δουλεύει

Υπάρχει και άλλη παροιμία.

 

Άλλα λέει η γιαγιά μου και άλλα ακούνε τα αυτιά μου.

 

 

+1. Και εγώ με stock δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως παίδες με 4.4.2 N9005XXUENC2 και περασμένη κιόλας με OTA πάνω στην 4.3 κανένα από τα προβλήματα που διαβάζω. Να σημειωθεί ότι ούτε factory settings δεν έκανα ούτε τίποτα. Εννοείται πως είμαι stock και την έχω περασμένη 2 βδομάδες περίπου. Η μπαταρία 20 με 30% καλύτερη από πριν, το κινητό πάει σφαίρα και ούτε έχω χάσει τα wifi passwords.Το κινητό μου είναι αυστριακό ( ATO) αν βοηθάει.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως παίδες με 4.4.2 N9005XXUENC2 και περασμένη κιόλας με OTA πάνω στην 4.3 κανένα από τα προβλήματα που διαβάζω. Να σημειωθεί ότι ούτε factory settings δεν έκανα ούτε τίποτα. Εννοείται πως είμαι stock και την έχω περασμένη 2 βδομάδες περίπου. Η μπαταρία 20 με 30% καλύτερη από πριν, το κινητό πάει σφαίρα και ούτε έχω χάσει τα wifi passwords.Το κινητό μου είναι αυστριακό ( ATO) αν βοηθάει.

 

Αυτο με τα wifi τσεκαρω κι εγω απο τοτε που εβαλα την αυστριακη, γιατι δεν εχω δει εως τωρα να μου εχει χασει τιποτα ενω με την γερμανικη ειχα παρατραγουδα σε αυτο το σημειο (μονο σε αυτο!!).Να πω οτι η ρομ ειναι απροβληματιστη χωρις το παραμικρο απο οσα διαβαζω να αναφερονται.Παντως και η γερμανικη την οποία εχει το note του γιου μου,ειναι βραχος συμπεριφορας

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως παίδες με 4.4.2 N9005XXUENC2 και περασμένη κιόλας με OTA πάνω στην 4.3 κανένα από τα προβλήματα που διαβάζω. Να σημειωθεί ότι ούτε factory settings δεν έκανα ούτε τίποτα. Εννοείται πως είμαι stock και την έχω περασμένη 2 βδομάδες περίπου. Η μπαταρία 20 με 30% καλύτερη από πριν, το κινητό πάει σφαίρα και ούτε έχω χάσει τα wifi passwords.Το κινητό μου είναι αυστριακό ( ATO) αν βοηθάει.

 

+1 και εγώ με Αυστριακή (ΑΤΟ) και δεν έχω πρόβλημα ούτε με τα wifi, ούτε με τη μπαταρία. Γενικά δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...