Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Καλησπέρα. Μετά από δύο hard reset εξακολουθεί να έχει battery drain και πρώτο στη κατανάλωση είναι οι υπηρεσίες ΕΚΠ.. κάτι με το nfc νομίζω είναι το οποίο δεν ενεργοποιηται κιόλας. Δεν μπορούσα να το ενεργοποιήσω και πριν τα Hard reset παρόλα αυτά είναι πρώτο στην κατανάλωση. Ξέρει κανείς τίποτα? Έχει τύχει σε κανέναν?

 

Καλημερα σε ολους.Μετα την αναβαθμιση σε 4.4 δεν ειχα θεμα με την μπαταρια,αποφασισα λοιπον να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και να τα ξαναπερασω ολα καθαρα απο την αρχη.Μετα την ολοκληρωση η μπαταρια αδειαζε πολλη γρηγορα,χωρις ιδιαιτερη χρηση ,ακομη και στην αναμονη.Η λυση ητανε να αφησω το κινητο να σβησει απο μονο του,αφου εσβησε το αφησα ετσι για μια ωρα και επειτα το φορτισα για 8 ωρες και η μπαταρια πλεον κραταει πιο πολλη απο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Άρα; Αυτό πως το μαθαίνω πριν την αγορά;; τελικά το eu δίπλα από το χρώμα σημαίνει ότι είναι εντός ευρωπαικής ένωσης; είναι σημαντικό να το αγοράσω με τις σωστές προυποθέσεις μη πάθω καμιά στραβή

 

τελικά παιδιά καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ορισμένα καταστήματα έχουν το eu από δίπλα άλλοι δεν το έχουν αλλά ναι το eu ειναι ευρωπαϊκό....εμένα το note δεν ειχε δίπλα στο όνομα της συσκευής το eu απο το κατάστημα που το πήρα αλλά είναι Γαλλικό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μία ερώτηση και από μένα για την φόρτιση. Παίρνει πάρα πολλή ώρα. Σήμερα πάλι έκανε 4+ ώρες... Είναι λογικό;

Edited by mamilia
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι. Μήπως το καλώδιο δεν έκανε καλή επαφή με τον φορτιστή; Μου έχει συμβεί και αργούσε να φορτίσει, ευτυχώς το κατάλαβα εγκαίρως.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι. Μήπως το καλώδιο δεν έκανε καλή επαφή με τον φορτιστή; Μου έχει συμβεί και αργούσε να φορτίσει, ευτυχώς το κατάλαβα εγκαίρως.

 

Καλή επαφή κάνει αλλά το καλώδιο έχει πρόβλημα όταν συνδέω το κινητό σε υπολογιστή (δεν αναγνωρίζει καθόλου το κινητό, μόνο φορτίζει).

Λες να δημιουργεί πρόβλημα και στην φόρτιση (σε πρίζα);

Link to comment
Share on other sites

Καλή επαφή κάνει αλλά το καλώδιο έχει πρόβλημα όταν συνδέω το κινητό σε υπολογιστή (δεν αναγνωρίζει καθόλου το κινητό, μόνο φορτίζει).

Λες να δημιουργεί πρόβλημα και στην φόρτιση (σε πρίζα);

 

Πολύ πιθανό να συμβαίνει αυτό. Καλό θα ήταν να δοκιμάσεις κάποιο άλλο καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας να μου πει γιατί τις τελευταίες ημέρες εμφανίζονται συνέχεια εκνευριστικές διαφημήσεις πριν πάω να ανοίξω κάποια εφαρμογή; Δεν μπορώ να πω ότι έχω κατεβάσει κάτι, είναι όμως πολύ εκνευριστικό. :mad:
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!:

Τα μηνύματα που αφορούσαν την πλοήγηση μεταφερθήκαν off topic ,κάντε τις ερωτήσεις σας στα σωστά θεματα .Περιμένω ,τουλάχιστον από τους παλιούς να μη επικροτούν/συνεχίζουν τις off topic συζητήσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μετά από αρκετό καιρό είπα να βάλω λίγο μουσική στο note να ακούω

μέσω του kies πέρασα κάποια τραγούδια αλλά έχω ένα ερώτημα πως θα δημιουργήσω φακέλους με διάφορες μουσικές

γιατί όπως τα πέρασα με το kies τα έχω στο τηλέφωνο όλα μαζί ενώ θέλω να τα έχω ανά κατηγορίες

 

πως γίνετε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Οταν το βαζεις στον υπολογιστη δε στο βλεπει σαν εξωτερικο δισκο το κινητο; Απο εκει θα μπορεσεις να φτιαξεις οτι θελεις. Με το kies δε το εχω συνδεσει ποτε οποτε δε ξερω να σου πω.
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ παιδιά για να πω την αλήθεια δεν το έχω συνδέσει σε pc έχω imac γνωρίζουμε πως γίνετε σε mac
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το note 3, έχει csc AUT (Ελβετία), κατέβασε 4 αναβαθμίσεις και κατόπιν το

kitkat 4.4.2, και όλα εντάξει, εκτός από το εξής : Δεν μπορεί να αντιγράψει αρχεία από την

εσωτερική μνήμη προς την κάρτα SD, ενώ από την SD προς την εσωτερική μνήμη αντιγράφει

κανονικά ! Χρησιμοποιησα 4 διαφορετικές κάρτες SD , έκανα hard reset , έκανα format τις

κάρτες SD, τίποτα! Έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο άλλη φορά ; Μήπως κάτι δεν κάνω σωστά ;

Καμιά ιδέα ; Ευχαριστώ πολύ.

 

Σε συνέχεια του ανωτέρω μηνύματός μου έχω να πω ότι αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε note 3

που αναβαθμίστηκαν σε kitkat 4.4.2 (βλέπε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2617921) και εμφανίζεται στις εφαρμογές που επιχειρούν να γράψουν στην κάρτα SD (η μόνη που λειτουργεί κανονικά είναι η MY FILES της Samsung, όπως είδα εγώ τουλάχιστον).

Για επίλυση (εκτός rooting) θα περιμένουμε, όχι πολύ ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του ανωτέρω μηνύματός μου έχω να πω ότι αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε note 3

που αναβαθμίστηκαν σε kitkat 4.4.2 (βλέπε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2617921) και εμφανίζεται στις εφαρμογές που επιχειρούν να γράψουν στην κάρτα SD (η

μόνη που λειτουργεί κανονικά είναι η MY FILES της Samsung, όπως είδα εγώ τουλάχιστον).

Για επίλυση (εκτός rooting) θα περιμένουμε, όχι πολύ ελπίζω...

Καλημέρα

Το παράξενο είναι ότι έχω προσωπικά αναφέρει το εν λόγω πρόβλημα σε 2 παλαιότερες αναρτήσεις μου και δεν προκάλεσαν σε (σχεδόν) κανένα συνάδελφο εντύπωση, ενώ το Internet ειναι γεμάτο ανάλογα "παράπονα/αναρτήσεις"! Ευτυχώς που το ανέφερες και εσύ, γιατι είχα αρχίσει να πιστεύω οτι μόνο εγω είχα πρόβλημα write/edit στην ExtSD με όλους τους εναλλακτικούς file managers!

Ας ελπίσουμε οτι κάποιο update που θα το επιλύσει είναι προ των πυλών, αν και προσωπικά, δεν το πολυβλέπω... αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία :O

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το παράξενο είναι ότι έχω προσωπικά αναφέρει το εν λόγω πρόβλημα σε 2 παλαιότερες αναρτήσεις μου και δεν προκάλεσαν σε (σχεδόν) κανένα συνάδελφο εντύπωση, ενώ το Internet ειναι γεμάτο ανάλογα "παράπονα/αναρτήσεις"! Ευτυχώς που το ανέφερες και εσύ, γιατι είχα αρχίσει να πιστεύω οτι μόνο εγω είχα πρόβλημα write/edit στην ExtSD με όλους τους εναλλακτικούς file managers!

Ας ελπίσουμε οτι κάποιο update που θα το επιλύσει είναι προ των πυλών, αν και προσωπικά, δεν το πολυβλέπω... αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία :O

 

Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει, όπως θα έχεις δει, και σε άλλες εφαρμογές, όπως π. χ. nova

launcher, sms backup & restore, boat browser, κλπ. όταν πρέπει να γράψουν στην extSD.

Βέβαια, μπορείς να γράψεις πρώτα στην device storage και κατόπιν μέσω MY FILES

να αντιγράψεις στην extSD...

Ευτυχώς η αποθήκευση photos στην extSD λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδωσα το κινητο και περιμενω να δω το σ5 αν τυχει και δεν μου αρεσει μαλλον θα παρω ξανα το νοτε 3 .μια ερωτηση επειδη βρισκομαι ελλαδα τωρα ειδα σε σκρουτζομαγαζα διαφορα κινητα μπορει καποιος ν α μου πει τι ειναι το EU?βγαινει σε δυο εκδοσεις η μια 3g και η αλλη 4g?τι να προσεξω σε περιπτωση που ξανα παρω το νοτε3?βλεπω οτι η τιμες εχουν μεγαλη διαφορα.μπορει καποιος να με βοηθησε?θα το επαιρνα απο γερμανια αλλα θα παω μετα απο ενα μηνα και δεν μπορω να περιμενω.τελικα χωρις πενακι δυσκολα τα πραγματα .η παρουσιαση του σ5 μαλλον θα γινει αυριο μηπως ξερει κανεις που και ποτε και τι ωρα θα το δειξει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου σχετιμα με την καμερα.

Πως στην ευχη φωτογραφιζω απο κοντα;

Πως στην ευχη φωτογραφιζω κειμενο;

Το παλιο μου note 2 ειχε την επιλογη macro καθως και επιλογη για κειμενο.

TCe
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ παιδιά για να πω την αλήθεια δεν το έχω συνδέσει σε pc έχω imac γνωρίζουμε πως γίνετε σε mac

 

http://www.android.com/filetransfer/

 

Eπίσης για διαχείριση over the air από browser

http://www.airdroid.com/

 

iSyncr - iTunes to Android syncing

http://tinyurl.com/nwut7g3

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και το δικο μου λευκο είναι ιδιας προέλευσης (orange FTM) στο Kies δεν μου βγάζει CYO αλλά κανονικά FTM. Δεν ξερω μου φαινεται οτι κατι έχει παιχτεί με τις συσκευές. Επίσης το CYO είναι της Cyta Mobile Κυπρου. Τα καθαρά ελληνικής προέλευσης είναι EUR . Οταν είχα περασει το ελληνικο firmware μου είχε καρφώσει το CYO csc αντί για EUR και αναγκαστικά γύρισα πίσω σε ITV (στη πρωτη συσκευή) για να έχω OTA updates. Με ρουτ θα μπορέσετε να το αλλαξετε σε EUR διαφορετικά δεν νομίζω να μπορείτε να λάβετε updates με CYO

Εσένα έπρεπε να είναι FTM και είναι CYO. Το δίκό μου έπρεπε να είναι CYO (το πήρα από Cyta Κύπρου) και είναι Βρετανικό (BTU)...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπαιζα σήμερα temple run και είχε κάποια στιγμιαία κολληματα. Είναι θέμα του κινητού;;

 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας; Ίσως το παιχνίδι να είναι ενεργοβόρο και να χρειάζεται περισσότερη cpu.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ παιδιά τελικά το σύνδεσα στο λαπτοπακι μου και όλα καλα

δοκίμασα μόνο το filetransfer αλλα μου έλεγε δεν υπάρχει συσκευή μετά έλεγε να καταργήσω πρώτα το kies

αυτό που έχω να πω εγώ μετά από δυο χρόνια με mac ωραίο γρήγορο σταθερό αλλά fullll ασυμβατότητες ειδικά με τα mavericks

νομίζω πως με τα win 7 που έχω πας παντού ενώ με τα mac σε πανε οπου θέλουν αυτοί οι *******

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει ένα περίεργο ξαφνικα και δεν εμφανίζει αποτέλεσματα το Google search όταν κάνω ένα gesture στον nova launcher που το έχω βάλει να ανοίγει Google search. Δλδ πληκτρολογώ το κείμενο που θέλω να αναζητήσω και έχει κάνα 2 προτάσεις από κάτω αλλά όταν πατησω το search button κατω δεξια δε βγάζει κανένα αποτέλεσμα. Μόνο από τα 2-3 που μου βγάζει από κάτω μπορώ να διαλέξω και τότε βγάζει κανονικά αποτελέσματα. Περίεργο....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...