Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέο bug, όταν συνδεθεί σε wifi, βγάζει ένα μήνυμα "αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο" και σχεδόν πάντα "η σύνδεση στο διαδίκτυο δεν είναι σταθερή" σε όποιο wifi και να το συνδέσω. Δεν έχει λειτουργικό θέμα, απλά είναι χαζό να βγάζει τέτοια μηνύματα, χωρίς πραγματικά να υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Νέο bug, όταν συνδεθεί σε wifi, βγάζει ένα μήνυμα "αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο" και σχεδόν πάντα "η σύνδεση στο διαδίκτυο δεν είναι σταθερή" σε όποιο wifi και να το συνδέσω. Δεν έχει λειτουργικό θέμα, απλά είναι χαζό να βγάζει τέτοια μηνύματα, χωρίς πραγματικά να υπάρχει πρόβλημα.

 

Αυτο αν θυμαμαι καλα το εκανε και σε προηγουμενες εκδοσεις android.Αν θυμαμαι καλα ξεκινησε απο την 4.0.4.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δεν είναι σταθερή η σύνδεση, το βγάζεις πατώντας στο μήνυμα που εμφανίζεται πάνω και τσεκάρεις να μην εμφανιστεί το μήνυμά ξανά. Το έκανα τυχαία και μέχρι στιγμής πέτυχε.
Link to comment
Share on other sites

Νέο bug, το air gesture, δηλαδή όταν περνάς το χέρι πάνω από την οθόνη Κλειδώματος, για να δεις τυχόν αναπάντητες, μηνύματα, κτλ, δεν λειτουργεί. Στη δοκιμή που έχει στις ρυθμίσεις λειτουργεί κανονικά. Μου φαίνεται ότι έχει αυξηθεί η κατανάλωση της μπαταρίας λιγάκι και όταν τερματίζω μια κλήση, αφού φυσικά έχει κλειδώσει, βγάζει την οθόνη Κλειδώματος κενή και στο καπάκι εμφανίζεται κανονικά, δεν δημιουργεί κάπου πρόβλημα, αλλά με ξενίζει. Το θετικό ότι κάνει κανονικά ανάγνωση των ελληνικών στο HandsFree Mode.

 

Νέο bug, όταν συνδεθεί σε wifi, βγάζει ένα μήνυμα "αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο" και σχεδόν πάντα "η σύνδεση στο διαδίκτυο δεν είναι σταθερή" σε όποιο wifi και να το συνδέσω. Δεν έχει λειτουργικό θέμα, απλά είναι χαζό να βγάζει τέτοια μηνύματα, χωρίς πραγματικά να υπάρχει πρόβλημα.

 

Παιδιά, όσοι έχουν αναβαθμίσει σε kitkat μπορούν να επιβεβαιώσουν αυτά τα bugs? Για να ξέρουμε τι να κάνουμε εμείς που δεν έχουμε αναβαθμίσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το θέμα με το wifi αλλά μόνο όταν είμαι μακριά απο το ρουτερ.ενα πρόβλημα που έχω τώρα είναι ότι δεν μπορώ να βάλω ελληνικά στο πληκτρολόγιο ενώ δεν είχα κανένα μέχρι τώρα.δεν θυμάμαι να έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το θέμα με το wifi αλλά μόνο όταν είμαι μακριά απο το ρουτερ.ενα πρόβλημα που έχω τώρα είναι ότι δεν μπορώ να βάλω ελληνικά στο πληκτρολόγιο ενώ δεν είχα κανένα μέχρι τώρα.δεν θυμάμαι να έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις[/quote

 

Εχεις κατεβάει το πακέτο γλώσσας να φανταστώ; γτ εγω στο γαλλικο νοτε 3 που εχω ειχα θεμα στην αρχη γτ δεν ειχε το ελληνικο πληκτρολογιο μεσα! οποτε το κατέβασα και όλα οκ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά τα Γερμανικα πήρανε 4.4; Έχει ακουστει τίποτα για Γαλλία μήπως;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω κάνει όλα δεν είχα κανένα πρόβλημα εδώ και τόσες μέρες που το έχω σήμερα μου εμφανίστηκε το lte στο σήμα και τώρα αυτό με το πληκτρολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Τώρα λειτουργεί το air gesture! Είχα όμως ειδοποιήσεις. Εκτός αν εμφανίζεται μόνο αν έχεις ειδοποιήσεις. Πολλές φορές θέλω να βλέπω απλά την ώρα ή πόση μπαταρία έχει. Αν ξανά έχει θέμα, θα γράψω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα και tempered glass και s view θηκη και τα παντα ολα αλλα μεχρι να ρθουν το κινητο ειναι εκτεθιμενο ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ποσο ευκολα μπορει να γρατζουνιστει η οθονη καθοτι το βαζω σε τσεπες και τετοια χωρις αλλα αντικειμενα βεβαια ετσι και αλλιως δεν χωρανε υπαρχει φοβος να γρατζουνιστει η τιποτα τεοιο???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα και tempered glass και s view θηκη και τα παντα ολα αλλα μεχρι να ρθουν το κινητο ειναι εκτεθιμενο ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ποσο ευκολα μπορει να γρατζουνιστει η οθονη καθοτι το βαζω σε τσεπες και τετοια χωρις αλλα αντικειμενα βεβαια ετσι και αλλιως δεν χωρανε υπαρχει φοβος να γρατζουνιστει η τιποτα τεοιο???

H βρες κανα μαλακο πανι και τυλιξε το,ή αν δεν εχεις,παρε απο το σουπερμαρκετ,μια συσκευασια με πανια μικροινων,και παρε ενα με ουδετερο χρωμα και βαλτο μεσα.

Μη σε νοιαζει αν καποιος σου πει κατι.Υπερτερο ολων, η σωτηρια του κινητου...

Μπορεις να χρησιμοποιησεις και κατι απο αλλη συσκευη,οπως εκανα εγω,βαζοντας το μεσα στη θηκη απο το MLS Destinator 50SL,που εχω.Εξεχει λιγο,αλλα καλυπτεται στο μεγαλυτερο μερος.

Περιμενω κι εγω μια θηκη φακελο,και μεχρι να ελθει,βαζω ακομα και μια θηκη τσεπης απο S3 που ειχα.Ετσι κι αλλοιως,λογω γριππης,την εχω αραξει στο κρεββατι.Αμα σηκωθω,θα δουμε.

Για το φιλο που ρωταει για Γαλλικα,καθε ωρα ελεγχω μηπως,αλλα μεχρι στιγμης,τιποτα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

H βρες κανα μαλακο πανι και τυλιξε το,ή αν δεν εχεις,παρε απο το σουπερμαρκετ,μια συσκευασια με πανια μικροινων,και παρε ενα με ουδετερο χρωμα και βαλτο μεσα.

Μη σε νοιαζει αν καποιος σου πει κατι.Υπερτερο ολων, η σωτηρια του κινητου...

Μπορεις να χρησιμοποιησεις και κατι απο αλλη συσκευη,οπως εκανα εγω,βαζοντας το μεσα στη θηκη απο το MLS Destinator 50SL,που εχω.Εξεχει λιγο,αλλα καλυπτεται στο μεγαλυτερο μερος.

Περιμενω κι εγω μια θηκη φακελο,και μεχρι να ελθει,βαζω ακομα και μια θηκη τσεπης απο S3 που ειχα.Ετσι κι αλλοιως,λογω γριππης,την εχω αραξει στο κρεββατι.Αμα σηκωθω,θα δουμε.

Για το φιλο που ρωταει για Γαλλικα,καθε ωρα ελεγχω μηπως,αλλα μεχρι στιγμης,τιποτα.

Toσο χαλια ρε συ ??? Αυτα τα gorilla glass τι ειναι τελικα αντι για GORILla μηπως ειναι μαιμουδιτσα αν ειναι να μην μπορεις να το βαλεις μεσα σε τσεπη.......αν και θεμα ημερων ειναι να ερθει ......

Link to comment
Share on other sites

H βρες κανα μαλακο πανι και τυλιξε το,ή αν δεν εχεις,παρε απο το σουπερμαρκετ,μια συσκευασια με πανια μικροινων,και παρε ενα με ουδετερο χρωμα και βαλτο μεσα.

Μη σε νοιαζει αν καποιος σου πει κατι.Υπερτερο ολων, η σωτηρια του κινητου...

Μπορεις να χρησιμοποιησεις και κατι απο αλλη συσκευη,οπως εκανα εγω,βαζοντας το μεσα στη θηκη απο το MLS Destinator 50SL,που εχω.Εξεχει λιγο,αλλα καλυπτεται στο μεγαλυτερο μερος.

Περιμενω κι εγω μια θηκη φακελο,και μεχρι να ελθει,βαζω ακομα και μια θηκη τσεπης απο S3 που ειχα.Ετσι κι αλλοιως,λογω γριππης,την εχω αραξει στο κρεββατι.Αμα σηκωθω,θα δουμε.

Για το φιλο που ρωταει για Γαλλικα,καθε ωρα ελεγχω μηπως,αλλα μεχρι στιγμης,τιποτα.

 

Που ελεγχεις;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

H βρες κανα μαλακο πανι και τυλιξε το,ή αν δεν εχεις,παρε απο το σουπερμαρκετ,μια συσκευασια με πανια μικροινων,και παρε ενα με ουδετερο χρωμα και βαλτο μεσα.

Μη σε νοιαζει αν καποιος σου πει κατι.Υπερτερο ολων, η σωτηρια του κινητου...

Μπορεις να χρησιμοποιησεις και κατι απο αλλη συσκευη,οπως εκανα εγω,βαζοντας το μεσα στη θηκη απο το MLS Destinator 50SL,που εχω.Εξεχει λιγο,αλλα καλυπτεται στο μεγαλυτερο μερος.

Περιμενω κι εγω μια θηκη φακελο,και μεχρι να ελθει,βαζω ακομα και μια θηκη τσεπης απο S3 που ειχα.Ετσι κι αλλοιως,λογω γριππης,την εχω αραξει στο κρεββατι.Αμα σηκωθω,θα δουμε.

Για το φιλο που ρωταει για Γαλλικα,καθε ωρα ελεγχω μηπως,αλλα μεχρι στιγμης,τιποτα.

 

χαχαχαχαχαχαχα, δεν υπαρχεις :lol::lol:

Θα το δει ο Χαριλαος και θα εχουμε τρεξιματα!

 

@pa_la_vos

4 μηνες και καθε μερα στην τσεπη του jean μου ειναι, χωρις θηκη, χωρις screen protector και δεν εχει παθει τιποτα (Gorilla 3)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα και tempered glass και s view θηκη και τα παντα ολα αλλα μεχρι να ρθουν το κινητο ειναι εκτεθιμενο ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ποσο ευκολα μπορει να γρατζουνιστει η οθονη καθοτι το βαζω σε τσεπες και τετοια χωρις αλλα αντικειμενα βεβαια ετσι και αλλιως δεν χωρανε υπαρχει φοβος να γρατζουνιστει η τιποτα τεοιο???

 

Παιδιά μη τρελαίνεστε. Χαρείτε το όπως είναι. Η οθόνη υπό νορμάλ συνθήκες χρήσης ( σε αδεια τσέπη πουκαμισου, σε εσωτερική αδεια τσέπη μπουφαν) ΔΕΝ ΠΑΘΑΊΝΕΙ ΤΊΠΟΤΑ. Θα τη φυσάτε ελαφρά και θα τη σκουπίστε με μαλακό πανί ( αυτό που έχουν τα γυαλιά ηλιου) μια φορά το 24 ώρο. Αν κάνετε αυτά δε θα έχετε ποτέ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ πίστευα ότι δεν θα έχει πρόβλημα με γρατζουνιές και το είχα χωρίς προστασία, αλλά παρόλα αυτά στο πρώτο δεκαήμερο απέκτησε 2 γρατζουνιές χωρίς να καταλάβω ποτέ γιατί, αφού πάντοτε το βάζω σε μαλακή τσέπη χωρίς τίποτα άλλο μέσα. Μετά πήρα τη λευκή s view για προστασία κι εντάξει από τότε δεν ξανάγινε κάτι αλλά το πρόβλημα είναι ότι αυτή λερώνεται πολύ εύκολα και στίβει και δεν καθαρίζει με τίποτα, οπότε είναι μια αηδία. Τελικά κατέληξα σε μια θήκη της spigen (neo hybrid) μαζί με ένα screen protector της invisible και σώθηκα. Τελικό συμπέρασμα είναι ότι το χάραγμα είναι θέμα χρόνου γιαυτό θεωρώ το screen protector απαραίτητο κι ας λένε κάποιοι ότι το τζάμι του δεν καταλαβαίνει τίποτα. Εκτός κι αν το χρησιμοποιούμε σαν μπιμπελό και το ακουμπάμε με χάδια! Ακόμα και το Pen το ταλαιπωρεί!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα μου παρουσίασε το πρώτο (δικό μου) bug με την KitKat... Το πρωί, έβαλα το κινητό στη βάση αυτοκινήτου (δεν το φόρτιζα) και έκανα μία κλήση με ανοικτή ακρόαση. Μιλούσα κάνα 3λεπτο, όταν ξαφνικά το τηλέφωνο έκανε... reboot (!!!). Έκανε όλο το loop με το logo της Samsung, ΔΕΝ ζήτησε pin, και με ξανάβγαλε στην οθόνη κλήσης, όπου και η κλήση συνεχίζονταν κανονικά, όπως κανονικά έτρεχε και η χρονομέτρηση κλήσης. Ο συνομιλητής μου είπε ότι ενώ του μιλούσα χάθηκα, δεν ακούγονταν τίποτα (πλην "static" ήχων) και μετά επανήλθα το ίδιο ξαφνικά, όπως είχα "χαθεί". Άγνωσται αι βουλαί της Samsung... (όταν συνέβη αυτό, η μπαταρία ήταν στο ~45%, είμαι με stock 4.4, ουγγρικό και unrooted).

Και πάλι καλημέρα σας :)

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνουμε από την DMK2 που δεν έχι έρθει ακόμα σε μας, κι από το γεγονός ότι όσοι έχουν αναβαθμιστεί σε kit kat έχουν πάρει την DMK2 εδώ και καιρό, μου φαίνονται σκούρα τα πράματα. Φοβάμαι ότι για την kit kat απαραίτητη προϋπόθεση είναι να υπάρχει πριν η DMK2. Μακάρι Να κάνω λάθος και να βγω ψεύτης. (Μιλάω πάντοτε για το ελληνικό Note 3).
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνουμε από την DMK2 που δεν έχι έρθει ακόμα σε μας, κι από το γεγονός ότι όσοι έχουν αναβαθμιστεί σε kit kat έχουν πάρει την DMK2 εδώ και καιρό, μου φαίνονται σκούρα τα πράματα. Φοβάμαι ότι για την kit kat απαραίτητη προϋπόθεση είναι να υπάρχει πριν η DMK2. Μακάρι Να κάνω λάθος και να βγω ψεύτης. (Μιλάω πάντοτε για το ελληνικό Note 3).

 

Καλημερα!Οχι φιλε δεν ισχυει αυτο που λες γιατι το δικο μου Ολλανδικο, πηρε την kit kat απο την MJ7 χωρις να εχει παρει την DMK2...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνουμε από την DMK2 που δεν έχι έρθει ακόμα σε μας, κι από το γεγονός ότι όσοι έχουν αναβαθμιστεί σε kit kat έχουν πάρει την DMK2 εδώ και καιρό, μου φαίνονται σκούρα τα πράματα. Φοβάμαι ότι για την kit kat απαραίτητη προϋπόθεση είναι να υπάρχει πριν η DMK2. Μακάρι Να κάνω λάθος και να βγω ψεύτης. (Μιλάω πάντοτε για το ελληνικό Note 3).

 

Όχι .Στο Ολλανδικό την πήραμε απευθείας από την προηγούμενη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απίστευτο, απορώ πως συνεχίστηκε η κλήση.

Μα... δεν είναι φοβερό? Φαντάσου την έκπληξή μου όταν ο συνέταιρός μου μου είπε "όπως χάθηκες, έτσι επανήλθες!". Και μετά άρχισε η καζούρα για τη συσκευή μου, καταλαβαίνεις... :lol:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το wi fi παρατηρησα στην kitkat οτι οταν εχω κλειστη την s view για καποια ωρα και την ανοιγω για 2,3 δευτερολεπτα δεν ειναι συνδεδεμενο στο wifi και μετα συνδεεται....μπηκα στις ρυθμισεις του wifi εκανα διαφορους αλλα τπτ.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...