Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορεις να πάρεις μια ομπρελίτσα για το καλοκαίρι :p

 

 

Πέρα από την πλάκα, τρεις μήνες το έχω, με σκληρή χρήση, χωρίς θήκη φυσικά και δεν έχει πάθει τίποτα

ΑΛΛΑ

και να σου τύχει το οτιδήποτε με 15€ αγοράζεις καινούρια.

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-Samsung-Galaxy-Note-3-III-N9000-Battery-Back-Cover-Case-Door-White-/141117736712?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item20db45c708

 

Έχει και με 6 ευρώ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το thread και διάβασα βιαστικά καμία 35αρια σελίδες. Είμαι κάτοχος iphone 4s και σκέφτομαι την αλλαγή σε note 3. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το iOS σα λειτουργικό, απλά θέλω κάτι με μεγαλύτερη οθόνη ενώ και το πενάκι δε με αφήνει ασυγκίνητο. Μερικές ερωτήσεις προς κατέχοντες:

- Επειδή ζω εξωτερικό, θα το αγοράσω αναγκαστικά από Ολλανδία. Η αναγνώριση ελληνικών στο πενάκι υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα (από ότι καταλαβαίνω μάλλον όχι, αλλά καλή θα ήταν επιβεβαίωση)

- Έχω διαβάσει πολλές αρνητικές κριτικές για την κάμερα. Μια χαρά σε συνθήκες εξωτερικού καλού φωτισμού, αλλά σε συνθήκες δωματίου αίσχος. Ισχύει; Γιατί με το 4s τουλάχιστον, και με HDR on, δε χρησιμοποιώ ποτέ σχεδόν φλας

- Είχα παλιά ένα galaxy s και όλη την ώρα ασχολιόμουν να κλείσω τη μία ή την άλλη εφαρμογή για να μη λαγκάρει, να κλείσω το gps, το wifi για να μη μου τρώει τη μπαταρία κτλ. Από τη στιγμή που πήγα στο Iphone τα ξέχασα αυτά. Δεν ασχολήθηκα ποτέ με διαχείριση τρεχουσών εφαρμογών και το wifi το είχα συνέχεια ανοιχτό, όταν ήμουν σε γνωστό δίκτυο συνδεόταν, όταν όχι δεν μου έτρωγε παραπάνω μπαταρία από το κανονικό με το να σκανάρει για διαθέσιμα δίκτυα. Πρακτικά ο χρόνος standby αφήνοντας το wifi on συνέχεια δε διέφερε από το να το έχω off. ΠΡΟΣΟΧΗ: δε μιλάω για browsing, αλλά το να έχω το wifi on συνέχεια ώστε να λαμβάνω email και whatsapp, χωρίς να καταναλώνω data, δε μου κόστιζε τίποτα έξτρα σε μπαταρία. Με το note 3 (και γενικά με τις android συσκευές σήμερα, 2 και χρόνια μετά) τι ισχύει;

- να σημειώσω ότι δε με ενδιαφέρει να περάσω τρίτες ρομ. Το έκανα με το γαλαξία, το βαρέθηκα. Θέλω μία συσκευή που να δουλεύει και να μην είμαι αναγκασμένος να ψάχνω με τις ώρες στο XDA για να βγάλω άκρη γιατί μου αποσυνδέεται το wifi ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Το μόνο που ίσως θα έκανα θα ήταν root για να απενεργοποιήσω τις βλακείες της samsung όπως το s voice ή το magazine ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο.

Θα εκτιμούσα σκέψεις και (καλοπροαίρετα, όχι του στυλ "αν βαριέσαι κάτσε εκεί που κάθεσαι") σχόλια

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το thread και διάβασα βιαστικά καμία 35αρια σελίδες. Είμαι κάτοχος iphone 4s και σκέφτομαι την αλλαγή σε note 3. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το iOS σα λειτουργικό, απλά θέλω κάτι με μεγαλύτερη οθόνη ενώ και το πενάκι δε με αφήνει ασυγκίνητο. Μερικές ερωτήσεις προς κατέχοντες:

- Επειδή ζω εξωτερικό, θα το αγοράσω αναγκαστικά από Ολλανδία. Η αναγνώριση ελληνικών στο πενάκι υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα (από ότι καταλαβαίνω μάλλον όχι, αλλά καλή θα ήταν επιβεβαίωση)

- Έχω διαβάσει πολλές αρνητικές κριτικές για την κάμερα. Μια χαρά σε συνθήκες εξωτερικού καλού φωτισμού, αλλά σε συνθήκες δωματίου αίσχος. Ισχύει; Γιατί με το 4s τουλάχιστον, και με HDR on, δε χρησιμοποιώ ποτέ σχεδόν φλας

- Είχα παλιά ένα galaxy s και όλη την ώρα ασχολιόμουν να κλείσω τη μία ή την άλλη εφαρμογή για να μη λαγκάρει, να κλείσω το gps, το wifi για να μη μου τρώει τη μπαταρία κτλ. Από τη στιγμή που πήγα στο Iphone τα ξέχασα αυτά. Δεν ασχολήθηκα ποτέ με διαχείριση τρεχουσών εφαρμογών και το wifi το είχα συνέχεια ανοιχτό, όταν ήμουν σε γνωστό δίκτυο συνδεόταν, όταν όχι δεν μου έτρωγε παραπάνω μπαταρία από το κανονικό με το να σκανάρει για διαθέσιμα δίκτυα. Πρακτικά ο χρόνος standby αφήνοντας το wifi on συνέχεια δε διέφερε από το να το έχω off. ΠΡΟΣΟΧΗ: δε μιλάω για browsing, αλλά το να έχω το wifi on συνέχεια ώστε να λαμβάνω email και whatsapp, χωρίς να καταναλώνω data, δε μου κόστιζε τίποτα έξτρα σε μπαταρία. Με το note 3 (και γενικά με τις android συσκευές σήμερα, 2 και χρόνια μετά) τι ισχύει;

- να σημειώσω ότι δε με ενδιαφέρει να περάσω τρίτες ρομ. Το έκανα με το γαλαξία, το βαρέθηκα. Θέλω μία συσκευή που να δουλεύει και να μην είμαι αναγκασμένος να ψάχνω με τις ώρες στο XDA για να βγάλω άκρη γιατί μου αποσυνδέεται το wifi ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Το μόνο που ίσως θα έκανα θα ήταν root για να απενεργοποιήσω τις βλακείες της samsung όπως το s voice ή το magazine ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο.

Θα εκτιμούσα σκέψεις και (καλοπροαίρετα, όχι του στυλ "αν βαριέσαι κάτσε εκεί που κάθεσαι") σχόλια

1. Δεν έχει θέμα με το s pen σε οποιαδήποτε γλώσσα!

2. Η κάμερα είναι κατά πολύ βελτιωμένη με τα τελευταία firmware. Λίγα post πιο πάνω έχουμε βάλει και φωτογραφίες.

3. Η μπαταρία είναι απίστευτη.

5. Wi fi επιλογή στις ρυθμίσεις πάντα ενεργό.

6. S voice κτλ απενεργοποιούνται χωρίς να χρειάζεσαι root πλέον.

7. Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Tα φώτα σας παρακαλω αν γινεται!

 

Παίρνεις τηλέφωνο στην samsung και σου λενε χώρα προέλευσης συσκευής .

Πηγαίνεις ρυθμίσεις >σχετικά με το τηλέφωνο >και βρίσκεις αυτά που θελεις (ενημέρωσης συστήματος).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν έχει θέμα με το s pen σε οποιαδήποτε γλώσσα!

2. Η κάμερα είναι κατά πολύ βελτιωμένη με τα τελευταία firmware. Λίγα post πιο πάνω έχουμε βάλει και φωτογραφίες.

3. Η μπαταρία είναι απίστευτη.

5. Wi fi επιλογή στις ρυθμίσεις πάντα ενεργό.

6. S voice κτλ απενεργοποιούνται χωρίς να χρειάζεσαι root πλέον.

7. Καλορίζικο!

 

και θα πω μία απο τα ίδια θα έλεγα.

Επιπλέον, εγώ απο τότε που έκανα το πρώτο άνοιγμα του κινητού, δεν έχω κλείσει ποτέ το GPS. Το Wifi, όταν είναι εκτός σπιτιού, (αν θυμηθώ(δύσκολο)) το κλείνω, αλλιώς και αυτό όλη μέρα ανοιχτό. Εφαρμογές τρέχουν πάντα καμιά 6-7 όλη την ημέρα, αλλά και πάλι 20 ωρες στις 24 ώρες έχω και 15 ανοιχτές. Τώρα, έχει τύχει να φορτήσω και δύο φορές την ημέρα την μπαταρία όταν φτάνω 4-5 ώρες ανοιχτής οθόνης, αλλά έχει τύχη και να το φορτίζω κάθε 24+ ώρες με μέτρια χρήση.

Lag δεν έχω βρει μέχρι τώρα. Ακόμα και το album με τις φωτογραφίες 400+ το κυλάω σφαίρα και οι φωτογραφίες φορτώνουν!

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλεις μικρα ελληνικα πηγαινεις στις ρυθμισεις μηνυματων ---> sms/mms---->εισαγωγη λειτουργιας---->unicode.

 

Να σαι καλά ευχαριστώ αν μου βρείτε και πως ενεργοποιώ τον ήχο όταν βάζω το καλώδιο για να φορτήσει...:worry:

Link to comment
Share on other sites

- Έχω διαβάσει πολλές αρνητικές κριτικές για την κάμερα. Μια χαρά σε συνθήκες εξωτερικού καλού φωτισμού, αλλά σε συνθήκες δωματίου αίσχος. Ισχύει; Γιατί με το 4s τουλάχιστον, και με HDR on, δε χρησιμοποιώ ποτέ σχεδόν φλας

Και το HDR του note είναι πολύ καλό!

Εγώ το χρησιμοποιώ ακόμη και σε συνθήκες με κανονικό φωτισμό.

 

Ένα που δεν ξέρω για το iPhone είναι η ώρα που κάνει για να βγάλει μία φωτογραφία με hdr. Στο note, με χαμηλό φωτισμό, κάνει περίπου 1-2 δευτερόλεπτα για να πάρει και τις 3 φωτογραφίες.

 

Δεν είναι δηλαδή "τσακ μπαμ" όπως βγαίνει η απλή φωτογραφία...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μπορει να μου πει καποιος πως θα καταλαβω αν το KNOX εχει ''γραψει''?
κλείσε το τηλέφωνο και πάτα τα τρία πλήκτρα (volume down) ταυτόχρονα. Θα σου βγάλει ένα μενού πού θα λέει 0×0 αν λέει 0×1 έγραψε.
Link to comment
Share on other sites

Τα πατησα και μου λεει αν θελω να εγκαταστησω custom rom,δεν αναφερει πουθενα για 0x1 ή 0x0...
τωρα πατας volume up και θα σου το βγαλει.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ nova launcher με glass theme που είναι κλασσικός συνδυασμός για πολλούς κατόχους του note. Καμιά καλή ιδέα για φόντο (ταπετσαρία)?
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν έχει θέμα με το s pen σε οποιαδήποτε γλώσσα!

2. Η κάμερα είναι κατά πολύ βελτιωμένη με τα τελευταία firmware. Λίγα post πιο πάνω έχουμε βάλει και φωτογραφίες.

3. Η μπαταρία είναι απίστευτη.

5. Wi fi επιλογή στις ρυθμίσεις πάντα ενεργό.

6. S voice κτλ απενεργοποιούνται χωρίς να χρειάζεσαι root πλέον.

7. Καλορίζικο!

 

ΟΚ, με έπεισες! Το παρήγγειλα απόψε! Την τελευταία φορά, το android και η samsung με είχαν ξενερώσει τρελά, ελπίζω να μην το μετανοιώσω. Θα επιστρέψω με εντυπώσεις, ελπίζω σύντομα.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν έχει θέμα με το s pen σε οποιαδήποτε γλώσσα!

2. Η κάμερα είναι κατά πολύ βελτιωμένη με τα τελευταία firmware. Λίγα post πιο πάνω έχουμε βάλει και φωτογραφίες.

3. Η μπαταρία είναι απίστευτη.

5. Wi fi επιλογή στις ρυθμίσεις πάντα ενεργό.

6. S voice κτλ απενεργοποιούνται χωρίς να χρειάζεσαι root πλέον.

7. Καλορίζικο!

 

+1 Συμφωνώ σε όλα.

Αλλά φίλε ikar6 δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου καταναλώνει περισσότερη μπαταρία όταν το Wifi ψάχνει για γνωστό δίκτυο τι Android τι ios τι εξωγήινο δεν υφίσταται αλλά τέλος πάντων έχει τόσο πολύ καλή μπαταρία που δεν θα σε νοιάζει τίποτα.

Πιστεύω χάχα είμαι σίγουρος δλδ ότι αξίζει η μετάβαση από το μηλαρακι.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, με έπεισες! Το παρήγγειλα απόψε! Την τελευταία φορά, το android και η samsung με είχαν ξενερώσει τρελά, ελπίζω να μην το μετανοιώσω. Θα επιστρέψω με εντυπώσεις, ελπίζω σύντομα.

 

Με το καλό να το παραλάβεις. Αν είσαι εντάξει με το μέγεθος να ξέρεις ότι πήρες το πιο πλήρες smartphone αυτή τη στιγμή. Αν δεν σε ικανοποιήσει το note τότε δεν υπάρχει κάτι άλλο σε android που θα σε ικανοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε araditsas σε ευχαριστώ για την απάντηση. Γενικά όταν πριν δύο χρόνια έφυγα από το android και το galaxy S, είχα σπαστεί τόσο πολύ με τα προβλήματα του τηλεφώνου μου (lag, ελάχιστα update από τη Samsung, κολλήματα εφαρμογών, κακή λειτουργία του gps που έκανε 10 λεπτά να "λοκάρει", ασυμβατότητα εφαρμογών που κράσσαραν, τρελή κατανάλωση μπαταρίας) που είχα πει ότι δεν ξαναγυρνάω :lol:

Το iOS, κλειδωμένο-ξεκλειδωμένο δουλεύει άψογα και δεν είναι μόνο marketing η πορεία του IMHO. Αλλά εν έτη 2014 πια δεν μπορούσα να παραμείνω πλέον στις 3.5'' οθόνη. Επιπλέον η λειτουργία σημειωματάριου του Note είναι αλήθεια ότι με έχει κερδίσει. Για αυτό αποφάσισα να ξανακάνω την κίνηση και μέχρι του χρόνου βλέπουμε :p

Ή που θα παραμείνω σε τέτοιου είδους συσκευές, ή που θα γυρίσω μια και για πάντα στο μηλαράκι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το καλό να το παραλάβεις. Αν είσαι εντάξει με το μέγεθος να ξέρεις ότι πήρες το πιο πλήρες smartphone αυτή τη στιγμή. Αν δεν σε ικανοποιήσει το note τότε δεν υπάρχει κάτι άλλο σε android που θα σε ικανοποιήσει.

 

Ναι, το μέγεθος είναι αλήθεια ότι με προβλημάτιζε, όμως το έπιασα σε ένα κατάστημα και το είχε και ένας συνάδελφος και δε μου φάνηκε απαγορευτικό. Επιπλέον η οθόνη του είναι απλά μαγική!

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

τωρα πατας volume up και θα σου το βγαλει.

 

SOS! Πατησα το volume up κει εχει μεινει στο ''downloading'',''do not turn off target''!

Πως βγαινω τωρα????? :blink::blink::blink:

Edit: Το βρηκα....ανακουφιση...

Link to comment
Share on other sites

Ikar6 καλορίζικο και με το καλό να ακούσουμε τις εντυπώσεις σου.

Να είσαι σίγουρος πως έκανες την καλύτερη αγορά δεν έχεις άδικο για το πως ήταν τα πράγματα με το αντροιντ αλλά ευτυχώς έχει γίνει μεγάλη εξέλιξη με τα τελευταία μοντέλα και ιδικά με αυτό εδώ. Δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα από αυτά που είχες.

Το Galaxy s Μιας και το ανέφερες το έχει η γυναίκα μου και με την τελευταία αναβάθμιση πετάει και αυτό (πριν 4-5 μήνες δλδ) δεν έχει λαγκ και δουλεύει μια χαρά όχι βέβαια με βαριά χρήση αλλά σε πολύ καλύτερη μοίρα από ότι ήταν.

Ζηλεύω τον καθένα σας για την πρώτη μέρα αγοράς νέου κινητού

Χάχα όνειρο ζω μη με ξυπνάτε.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Ikar6, δεν κολλάει πουθενά!

Ανοίγουν όλα στο δευτερόλεπτο!

 

Όσο για το μέγεθος, μετά από 1 εβδομάδα θα το έχεις συνηθίσει.

Μετά από 1 μήνα θα σου φαίνεται μικρό!

Θα πιάνεις μάλιστα συσκευές με 3.5 και 4" φίλων σου και θα λες "ρε συ κοίτα πόσο μικρή οθόνη έχει :( . Καλά ρε παιδιά, πως διαβάζετε κείμενο σε τόσο μικρή οθόνη?? Και πως σημαδεύετε με το δάχτυλο το πού θέλετε να πατήσετε??!".

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ikar6 ήμουν και είμαι τόσο πολύ στην ίδια φάση που αναρωτιέμαι αν σε ξερω. Χαχα. Κι εγω Ολλανδια πρώην κάτοχος Samsung android ξενερωμενος, μετά iphone αρχικά ενθουσιασμενος αλλά μετά κουραστικα με τη μικρή οθόνη και κάποιους περιορισμούς που με έκαναν να το βαριέμαι.

 

Τελικά πήρα το Note 3 και μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημενος. Έχει απειρες δυνατοτητες φανταστική οθόνη και πολύ πολύ καλύτερη μπαταρία από το iphone 5 ΕΚΤΟΣ αν δεν αγγίζεις το κινητό καθόλου όλη μέρα. Εκεί το iphone απλά δεν

έτρωγε τπτ, όπως είπες σαν να ήταν σβιστό. Το Note στην πιεση και συνεχή χρηση έχει τρομακτική διαφορά μπαταρίας από το 5αρι που είχα τουλάχιστον.

 

Κατά τα άλλα προσωπικά θεωρώ την κάμερα μέτρια πολύ σε σκοτεινά. Άμα κατσεις να προσπαθήσεις ίσως βγάλεις καλύτερη αλλά σίγουρα δεν έχεις την εύκολα καλή φώτο που απλά πατάς απευθείας όπως να ναι και βγαίνει υποφερτή. Δεν είμαι όμως ειδικός.

 

Κατά τα άλλα μεγάλη διαφορά μεγέθους θέλει συνήθεια. Και λιγότερο smooth τα διάφορα zoom in zoom out scroll στον browser. Αλλά πραγματικά κολλήματα όχι δεν έχει. Μόνο κάποιες σαπίλες εφαρμογές μπορεί να κολλήσουν κάπου αλλά δε φταίει το κινητό.

 

Το πενάκι είναι φανταστικό αν αρχίσεις να το χρησιμοποιείς.

 

Τολμώ να πω ότι όλη η λειτουργία του pen με την αναγνώριση και το πως γράφει και ποσο άμεσο είναι, είναι ίσως η πιο ποιοτική και αψεγαδιαστη υλοποίηση που έχει κάνει η σαμσουνγκ σε κινητά. Εκεί δλδ νιώθεις πραγματικα ότι δουλεύει άψογα.

 

Για την ερωτηση που τέθηκε πριν, στο s-memo έχει αναγνώριση ελληνικών, στο s-note όμως όχι! Γιατί έτσι!? Το βασικο ειναι το s-note για μένα γιατί κάνει sync με Evernote... (στις ρυθμίσεις εχω κανονικά ελληνικά στην αναγνώριση).

 

Αυτα καλορίζικο. Πιστευω θα το χαρεις πολύ αν δεν σε ενοχλήσει το μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

τι σαβουρα εχει μεσα που μπορουμε να απενεργοποιησουμε χωρις να χρειαζεται root? (s-voice πχ )
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά έχω Ελληνική συσκευή. Ποτέ αναμένεται να βγει κάποιο update. Και ποιο είναι το τελευταίο που έχει βγει?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πατήσεις εκεί που λέει "Κατάσταση" να δεις αν κάτω κάτω γράφει "Επίσημη έκδοση" και επίσης να κάνεις επανεκκίνηση πατώντας ταυτόχρονα Volume Down, Power και Home και να δεις την κατάσταση των απαριθμητών και αν έχει γράψει το KNOX. Μόνο τότε θα είσαι σίγουρος ότι δεν έχει πειραχτεί και καλύπτεται από εγγύηση.

 

Ευχαριστώ πολύ!! Παρατήρησα ότι έχει μέσα την εφαρμογή του ΚNOX. Είναι αυτό ένδειξη ότι έχει πάρει επίσημο ΟΤΑ update από τη samsung?

Link to comment
Share on other sites

Καλά να περνάς.

Για πες μας ποιες ναυαρχίδες κυκλοφορούν περισσότερο στην Ρώμη;

 

Είχα ξεχάσει να aπαντήσω σε αυτή την ερώτηση .Κώστα sorry .Tα κλασικά iphones kai samsung όλων των ειδών.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα που έθιξα πιο πάνω, δεν ξέρει κανείς αν μπορώ να γράψω κάποιο ενεργό σημείωμα στο knox;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...