Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα βίντεο που εμφανίζονται στο fb δεν τα παίζει παιδιά κάποια λύση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προέκυψε άγνωστο σφάλμα το μήνυμα που βγάζει

 

Tελικά έκανα επανεγκατάσταση και λύθηκε το πρόβλημα

Edited by Sofos_5
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μια ενημέρωση 52 mb και την εγκατέστησα.. Ελβετικό, δεν βλέπω κάποια σημαντική διαφορά, ελπίζω να διορθώθηκαν τα διάφορα bugs που υπήρχαν..
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε η αναβαθμιση του note 3 σε 5.1.1. στις ΗΠΑ. Διορθωνει αρκετα προβληματα. Αντε να δουμε ποτε θα ερθει...http://en.yibada.com/articles/62242/20150910/android-lollipop-5-1-update-rolling-out-samsung-galaxy-note.htm
Link to comment
Share on other sites

εχω ανα θεματάκι με το gps. δεν κλειδώνει με τιποτα.. ειχε συμβει και παλαιοτερα αλλα οταν καθαρισα τα δεδομενα των εφαρμογων που εχουν σχεση με το gps μετα δουλευε σφαιρα.. τωρα ξαφνικα το χρειαστικα μια φορα και δεν κλειδωνε δορυφορους με τιποτα δοκιμασα να καθαρισω αφρμογες, restart τιποτα.. re install τα app παλι τιποτα. ειμαι root στοκ ρομ arter κερνελ.. υπαρχει περιπτωση αν αλλαξω κερνελ να φτιαξει?? αν ναι ποιον να βαλω?
The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

εχω ανα θεματάκι με το gps. δεν κλειδώνει με τιποτα.. ειχε συμβει και παλαιοτερα αλλα οταν καθαρισα τα δεδομενα των εφαρμογων που εχουν σχεση με το gps μετα δουλευε σφαιρα.. τωρα ξαφνικα το χρειαστικα μια φορα και δεν κλειδωνε δορυφορους με τιποτα δοκιμασα να καθαρισω αφρμογες, restart τιποτα.. re install τα app παλι τιποτα. ειμαι root στοκ ρομ arter κερνελ.. υπαρχει περιπτωση αν αλλαξω κερνελ να φτιαξει?? αν ναι ποιον να βαλω?
Δοκίμασε από το play την εφαρμογή GPS test.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από το play την εφαρμογή GPS test.

 

δοκιμασα αλλα τιποτα εκανα clear και update (αν και δεν ξερω τι κανουν) αλλα τιποτα. μονο 20 in view λεει και σημα καθολου.

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αλλα τιποτα εκανα clear και update (αν και δεν ξερω τι κανουν) αλλα τιποτα. μονο 20 in view λεει και σημα καθολου.
Κάτι έσβησες ,δοκίμασες να έχεις και τα δεδομένα ανοικτά?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έσβησες ,δοκίμασες να έχεις και τα δεδομένα ανοικτά?

 

ναι τα εχω ανοιχτα. πως να εσβησα κατι? και αν το εκανα πως να το επαναφερω?

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω ανοιχτα. πως να εσβησα κατι? και αν το εκανα πως να το επαναφερω?
Εγώ στην θέση σου εφόσον είσαι 0x1 θα έβαζα μια custom rom και θα τελειώνε το θέμα.

Αν δε θέλεις πρέπει να βάλεις μαμά rom να δεις αν δουλεύει και μετά το κάνεις root.

Link to comment
Share on other sites

εχω ανα θεματάκι με το gps. δεν κλειδώνει με τιποτα.. ειχε συμβει και παλαιοτερα αλλα οταν καθαρισα τα δεδομενα των εφαρμογων που εχουν σχεση με το gps μετα δουλευε σφαιρα.. τωρα ξαφνικα το χρειαστικα μια φορα και δεν κλειδωνε δορυφορους με τιποτα δοκιμασα να καθαρισω αφρμογες, restart τιποτα.. re install τα app παλι τιποτα. ειμαι root στοκ ρομ arter κερνελ.. υπαρχει περιπτωση αν αλλαξω κερνελ να φτιαξει?? αν ναι ποιον να βαλω?

 

Moυ το έκανε και μένα πριν 1-2 μέρες και το χρειαζόμουν για πλοήγηση αλλά το maps δεν κλείδωνε Location με τπτ! Εκείνη τη στιγμή το παράτησα, αργότερα που το θυμήθηκα του εκανα restart και τίποτα, του εκανα άλλο ένα και επιτέλους δούλεψε. Τι σκάλωμα έφαγε ξαφνικά δεν ξέρω:mad:

 

Ευτυχώς είχα στο αμάξι pna gps για πλοήγηση...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μια ενημέρωση 52 mb και την εγκατέστησα.. Ελβετικό, δεν βλέπω κάποια σημαντική διαφορά, ελπίζω να διορθώθηκαν τα διάφορα bugs που υπήρχαν..

 

Εβαλα την νέα Ελβετική με Odin (N9005XXUGBOI3_N9005AUTGBOG1_AUT ίδιο cscs με το αρχικό που είχε η συσκευή) και μου γ@μησε το bluetooth.

Τα ίδια και χειρότερα με την πρώτη 5.0 που είχα βάλει...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; προσωπικά δεν περίμενα να πάρουμε άλλη αναβάθμιση

παιδια θα παρουμε 5.1.1 ξερει κανεις?και αν ναι περιπου ποτε?

Link to comment
Share on other sites

παραθετω και εγω την πορεια με το θεμα που ειχα.. με την βοηθεια του φιλου menioseten που τον ευχαριστω πολυ (γιατι δεν θα τα ειχα κατεφερει) εβαλα aryamod 7.2 και τον arter 7.3. το θεμα μου με το gps δεν λυθηκε μετα απο αυτο και δεν ηξερα τι να κανω ετσι ειπα να καθαρισω την επαφη του gps στο πισω καλυμα του κινητου.. το εκανα και σημερα μετα απο ποσες μερες δουλεψε ξανα το gps. δεν κλειδωσε σε 4 δευτερα οπως παλια αλλα κατι ειναι και αυτο..

θελω να παραθεσω και αυτο το βιντεο το οποιο δεν ξερω τι κανει ο τυπας αλλα ηθελα να ρωτησω αν βοηθαει ή τι ακριβως κανει..

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Με τα όσα ξέρουμε μέχρι στιγμής δεν περιμένουμε κάτι! Ό,τι ειδοποίηση σας έρχεται για update από εδώ και πέρα καλό θα είναι να ψάχνετε για τυχόν bugs πριν την περάσετε! ;)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά το screen off memo του note 5 λειτουργεί και για το κινητό μας!Οδηγίες εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/themes-apps/app-screen-off-memo-t3196790
Link to comment
Share on other sites

παραθετω και εγω την πορεια με το θεμα που ειχα.. με την βοηθεια του φιλου menioseten που τον ευχαριστω πολυ (γιατι δεν θα τα ειχα κατεφερει) εβαλα aryamod 7.2 και τον arter 7.3. το θεμα μου με το gps δεν λυθηκε μετα απο αυτο και δεν ηξερα τι να κανω ετσι ειπα να καθαρισω την επαφη του gps στο πισω καλυμα του κινητου.. το εκανα και σημερα μετα απο ποσες μερες δουλεψε ξανα το gps. δεν κλειδωσε σε 4 δευτερα οπως παλια αλλα κατι ειναι και αυτο..

θελω να παραθεσω και αυτο το βιντεο το οποιο δεν ξερω τι κανει ο τυπας αλλα ηθελα να ρωτησω αν βοηθαει ή τι ακριβως κανει..

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/help/n9005-gps-fix-flashing-stock-s5-port-rom-t2827427

εδω εισαι φιλε..:D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι από τα σημαντικότερα σε όλες σχεδόν τις lolipop rom. Εκείνη η οποία φαίνεται ότι δεν το έχει είναι αυτήν η οποία κυκλοφόρησε στις Nordic countries. Αν θέλεις μπορείς να την δοκιμάσεις περνώντας την μέσω odin και έχοντας υπ'όψιν ότι υπάρχουν κάποιες ελάχιστες πιθανότητες να γράψει ο Knox.

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/50080/N9005XXUGPOF3_N9005NEEGPOF3_NEE/

 

τελικα ειδα κ αποειδα και περασα χθες τη nordic rom απο το απο το παραπανω λινκ που παρεθεσε ο kouros17

 

10 λεπτα ηταν η ολη διαδικασια με odin, δε χαθηκε καμια εφαρμογη η αρχειο, ολα εμειναν οπως ηταν πριν. ουτε το knox εγινε triggered

το μονο που χαθηκε ειναι το προβλημα με το bluetooth και το οποιο lag υπηρχε :D

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω την Nordic μετά θελήσω να γυρίσω σε αυτήν που είχα πριν, (γαλλικό), τι πρέπει να κάνω;

 

Κράτα τα στοιχεία της ROM που είσαι τώρα για να την κατεβάσεις από sammobile και να την φλασάρεις μετά μέσω odin.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί αλλά το screen off memo του note 5 λειτουργεί και για το κινητό μας!Οδηγίες εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/themes-apps/app-screen-off-memo-t3196790

Το πέρασα αλλά μου προκαλεί πρόβλημα στο κινητό. Συγκεκριμένα όταν ανοίγω το κινητό μετά από ώρα (deep sleep) κολλάνε τα πάντα για λίγα δευτερόλεπτα.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το WiFi.. Μετά από μερικές μέρες χρήσης, ξαφνικά αρνείται να συνδεθεί στο Internet με καμιά εφαρμογή, ενώ είναι συνδεδεμένο το WiFi και έχει κανονικά Internet.. Λύνεται μόνο με επανεκκίνηση.. Με τα δεδομένα, έχω κανονικά σύνδεση.. Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα; Είναι Ελβετικό με stock lollipop..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...