Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας..εχω note 3 πορτογαλικο..εχω διαφορα προβληματα με την αναβαθμιση αλλα το κυριοτερο ειναι πως πλεον δεν εχω wifi!!!

Ουτε καν κιτρινιζει οταν το ενεργοποιω (καποια στιγμε για 1 εβδομαδα περιπου δουλεψε..με προβληματα αλλα δουλεψε) και τωρα τιποτα..

Το κινητο δεν ειναι πειραγμενο, επισης εκανα και factory reset και hard reset (προγραμμα που ειχα στην καρτα χαθηκαν).

Τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας..εχω note 3 πορτογαλικο..εχω διαφορα προβληματα με την αναβαθμιση αλλα το κυριοτερο ειναι πως πλεον δεν εχω wifi!!!

Ουτε καν κιτρινιζει οταν το ενεργοποιω (καποια στιγμε για 1 εβδομαδα περιπου δουλεψε..με προβληματα αλλα δουλεψε) και τωρα τιποτα..

Το κινητο δεν ειναι πειραγμενο, επισης εκανα και factory reset και hard reset (προγραμμα που ειχα στην καρτα χαθηκαν).

Τι μπορω να κανω;

 

Για αυτά που χάθηκαν τίποτα.

 

Για τα προβλήματά σου, ξαναπέρνα official ρομ μέσω odin (από εδώ βρίσκεις αυτή που θες). Κάνοντας πάλι factory reset πριν και μετα το φλασάρισμα!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Τις 3 τελευταιες μερες μια με δυο φορες τη μερα παγωνει η οθονη,δεν ανταποκρινεται καθολου παρα μονο κατεβαζοντας την μπαρα αλλα και στη lockscreen. Του κανω επανεκινηση για να ξεκολλησει.Τι ειδους bug ειναι αυτο τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι το tasker...απο τοτε που το εχω ενεργοποιημενο ξεκινησε και το θεμα...μονο το wifi του χα βαλει να ανοιγοκλεινει μην φανταστεις.
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει κανενα update για το προβλημα με το bluetooth?...οκ, κανω προσωρινα δουλεια με το bluetooth autoconnect αλλα και αυτο εχει θεμα και τρωει τη μπαταρια..
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει κανενα update για το προβλημα με το bluetooth?...οκ, κανω προσωρινα δουλεια με το bluetooth autoconnect αλλα και αυτο εχει θεμα και τρωει τη μπαταρια..

 

Όχι δυστυχώς δεν βγήκε και δεν ξέρουμε αν θα βγει σύντομα ή και γενικά ποτέ.

Η πιο άμεση λύση είναι να περάσεις τη Nordic countries rom που έχει λύσει αυτό το bug (όπως και τα σημαντικοτερα bugs της lollipop).

Link to comment
Share on other sites

Την έχει ακούσει εδώ και λίγο καιρό το μενού κουμπί. Είναι σαν ξεχαρβαλωμενο. Σαν να κάνει 2 κλικ. Αλλά σαν λειτουργία είναι οκ.η συσκευή έχει custom rom recovery. Θα μου το φτιάξουν ή παίζει να μου πούνε εκτός εγγύησης; είναι τελείως άσχετο. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο. Στο Χαϊδάρι θα το πάω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλημερα παιδες...μια ερωτησουλα,υπαρχει τροπος να μεταφερω τις φωτο μου απο την εφαρμογη φωτογραφιες(google) στην συλλογη;λεω για ολες μαζι; γιατι μια μια πηγαινουν αν την ανοιγω και παταω ληψη.....αλλα ειναι 500
Link to comment
Share on other sites

Την έχει ακούσει εδώ και λίγο καιρό το μενού κουμπί. Είναι σαν ξεχαρβαλωμενο. Σαν να κάνει 2 κλικ. Αλλά σαν λειτουργία είναι οκ.η συσκευή έχει custom rom recovery. Θα μου το φτιάξουν ή παίζει να μου πούνε εκτός εγγύησης; είναι τελείως άσχετο. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο. Στο Χαϊδάρι θα το πάω.

Μπορεί να σου βγάλει εκτός εγγύησης τα μηχανικά μέρη λόγω software ? Να το πας bricked, καταλαβαίνω να σου πει ας πρόσεχες. Να το πας με καμένο board από over/under voltage να το καταλάβω. Να σου πει όμως ότι δε σου φτιάχνω το κουμπί επειδή το ρούταρες πώς θα το δικαιολογήσει;

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Προχτές,έδωσα το 3 που μου είχε ξεμείνει σε κάποιο φίλο,αφού πρώτα είχα αφαιρέσει ό,τι είχε μέσα,και του είπα να κάνει πρώτα την αναβάθμιση,μιας και ήταν XEF,και από ό,τι είχα δει,αυτά έχουν πάρει την 5.

Το τηλέφωνο όμως αρνειτο να την πάρει,και αναγκαστικά,το πήγε στη Samsung,μιας και είμαστε τυχεροι,να είναι δίπλα στα σπίτια μας το service.

Εκεί,το κράτησαν 2 μέρες,και του είπαν ότι κατέβασαν μια βερσιον από τη Γερμανία,την οποία και του πέρασαν.

Τα γράφω για να ρωτήσω,τα XEF,δεν κατεβαίνουν ΟΤΑ;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γεια κι από μένα. Είμαι με ελληνικό τηλέφωνο και lollipop. Αν το πάω για service να διορθωσουν τα προβλήματα συνδεσιμότητας με το bluetooth θα καταφέρω κάτι; Πριν και μετά την αναβάθμιση εκανα κανονικά επαναφορά...
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Προχτές,έδωσα το 3 που μου είχε ξεμείνει σε κάποιο φίλο,αφού πρώτα είχα αφαιρέσει ό,τι είχε μέσα,και του είπα να κάνει πρώτα την αναβάθμιση,μιας και ήταν XEF,και από ό,τι είχα δει,αυτά έχουν πάρει την 5.

Το τηλέφωνο όμως αρνειτο να την πάρει,και αναγκαστικά,το πήγε στη Samsung,μιας και είμαστε τυχεροι,να είναι δίπλα στα σπίτια μας το service.

Εκεί,το κράτησαν 2 μέρες,και του είπαν ότι κατέβασαν μια βερσιον από τη Γερμανία,την οποία και του πέρασαν.

Τα γράφω για να ρωτήσω,τα XEF,δεν κατεβαίνουν ΟΤΑ;:confused:

 

Το δικό μου XEF ΟΤΑ την πήρε. Μάλιστα ούτε reset δεν του έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου XEF ΟΤΑ την πήρε. Μάλιστα ούτε reset δεν του έκανα.

 

To δικό μου,ήταν εντελώς άδειο από όλα,μιας και το άδειασα,για να το δώσω.Αλλά τα είχε στυλώσει και δεν το έπαιρνε.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την τελευταία N9005ZSUGOH3 (Changelist 5502149) από Hong-Kong και Taiwan?

Να μας πει εντυπώσεις, ειδικά για το θέμα bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ψάξω το συγκεκριμένο κινητό από eBay. Λογικά πρέπει να ψάξω από Ευρώπη για να μην έχω περαιτέρω έξοδα. Τι κριτήρια πρέπει να παρατηρήσω; Για να λειτουργεί κομπλέ δηλαδή εδώ Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ψάξω το συγκεκριμένο κινητό από eBay. Λογικά πρέπει να ψάξω από Ευρώπη για να μην έχω περαιτέρω έξοδα. Τι κριτήρια πρέπει να παρατηρήσω; Για να λειτουργεί κομπλέ δηλαδή εδώ Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ.

 

Για αρχη να ειναι το Ν9005!

LTE

Unlocked

Αν ειναι απο ευρωπαιο πωλητη ειναι λιγο πιο σιγουρο οτι θα δουλευει ευρωπη!

Τωρα για firmware γινεται χαμος, αν και δεν λενε αναλυτικα στο ebay!

Like new-unused / new

Αυτα! Τα υπολοιπα ειναι προσωπικη υποθεση γρατσουνιες κλπ!

 

KAI TOP SELLER!!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αναλυτικά και προσεκτικά την περιγραφή προϊόντος. Εκεί λέει τα πάντα για το αν είναι σε συσκευασία retail, κανονική ή απλά σε σακουλάκι. Το κόστος αποστολής ή πιθανού εκτελωνισμού.
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά (!) σταμάτησε να λειτουργεί το air command.

Ούτε αφαιρώντας το πενάκι βγαίνει το μενού, ούτε πατώντας το κουμπί στο πενάκι κοντά στην οθόνη.

Εννοείται πως είναι ενεργοποιημένες οι σχετικές επιλογές στα settings.

 

Δοκίμασα απενεργοποίηση, ενεργοποίηση, restart... χωρίς αποτέλεσμα.

Τελικά προχώρησα σε backup / factory reset και λύθηκε το πρόβλημα! Το air command εμφανίστηκε πάλι κανονικά μόλις αφαιρούσα το πενάκι ή όποτε πατούσα το κουμπί. Δυστυχώς όμως έμεινε μαζί μου μόνο 1 εβδομάδα και τώρα αρνείται πάλι να ξαναεμφανιστεί!

Εννοείται πως είναι ενεργοποιημένες οι σχετικές επιλογές στα settings, δηλαδή:

- στο controls/s pen έχω επιλέξει να βγαίνει το air command όταν αφαιρείται το πενάκι από την θήκη (Detachment options: Air command)

- το controls/Air command είναι ενεργό

 

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει; Κάποια εφαρμογή ίσως;

Το κινητό είναι ολλανδικο, χωρίς root, με μαμά Android – 5.0 Lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά (!) σταμάτησε να λειτουργεί το air command.

Ούτε αφαιρώντας το πενάκι βγαίνει το μενού, ούτε πατώντας το κουμπί στο πενάκι κοντά στην οθόνη.

Εννοείται πως είναι ενεργοποιημένες οι σχετικές επιλογές στα settings.

 

Δοκίμασα απενεργοποίηση, ενεργοποίηση, restart... χωρίς αποτέλεσμα.

Τελικά προχώρησα σε backup / factory reset και λύθηκε το πρόβλημα! Το air command εμφανίστηκε πάλι κανονικά μόλις αφαιρούσα το πενάκι ή όποτε πατούσα το κουμπί. Δυστυχώς όμως έμεινε μαζί μου μόνο 1 εβδομάδα και τώρα αρνείται πάλι να ξαναεμφανιστεί!

Εννοείται πως είναι ενεργοποιημένες οι σχετικές επιλογές στα settings, δηλαδή:

- στο controls/s pen έχω επιλέξει να βγαίνει το air command όταν αφαιρείται το πενάκι από την θήκη (Detachment options: Air command)

- το controls/Air command είναι ενεργό

 

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει; Κάποια εφαρμογή ίσως;

Το κινητό είναι ολλανδικο, χωρίς root, με μαμά Android – 5.0 Lollipop.

Πιθανότατα κάποια εφαρμογή σου κάνει τη ζημιά. Ρίξε μια ματιά και στις ρυθμίσεις-προσβασιμότητα, αν είναι κάτι εκεί ενεργό βάλε το στο off.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα κάποια εφαρμογή σου κάνει τη ζημιά. Ρίξε μια ματιά και στις ρυθμίσεις-προσβασιμότητα, αν είναι κάτι εκεί ενεργό βάλε το στο off.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν έχω κάτι επιλεγμένο στην προσβασιμότητα.

Πολύ φοβάμαι ότι πρέπει να ξανακάνω factory reset και να δοκιμάσω μία-μία τις εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν έχω κάτι επιλεγμένο στην προσβασιμότητα.

Πολύ φοβάμαι ότι πρέπει να ξανακάνω factory reset και να δοκιμάσω μία-μία τις εφαρμογές...

Αυτό θα είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις :)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο εκνευριστικό τώρα τελευταία. Όταν ανοίγω την ενεργή σημείωση μου είναι από μόνο του ανοιχτό το αποστολή με mms και μου τρώει πολύτιμο χώρο για να γράψω (δεν είναι και πολύς εξάλλου στο εν λόγω).

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι παίζει ή πως το σβήνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.Να ρωτησω κ εγω με την σειρα μου.Καθημερινα σερφα;ρω στο ιντερνετ από το νοτε 3 μου κ συγκεκριμενα μπαινω από την δουλεια κ από το σπιτι.Οταν είμαι σπιτι κ ενεργοποιώ wifi μπαινει κανονικα στο δικυτο μου κ όλα οκ.Στην δουλεια επισης.Το θεμα είναι πως ετυχε χθες να μπω στην δουλεια από ένα άλλο δικτυο κ σημερα που ενεργοποιησα ξανα το wifi συνδεθηκε κατευθείαν με το τελευταιο δικτυο που μπηκα χθες ενώ αυτό που μπαινω καθημερινα είναι στα 10 μετρα ενώ το άλλο πιο μακρια.Κανονικα δεν θα επρεπε να μπαινει σε αυτό που είναι πιο δυνατο?Να πω επισης πως κ στις 2 περιπτώσεις παιρνω ιντερνετ από 2 γειτονες.Το αφησα 1-2 λεπτα μπας κ καταλαβει μονο του ποιο σημα είναι πιο δυνατο κ συνδεθει αυτόματα μονο του αλλα τπτ.μεχρι που πηγα στο μαγαζι του γειτονα 3 βηματα από το μοντεμ κ τοτε συνδεθηκε.

Ετσι δουλευουν τα wifi? μπερδευομαι εγω καπου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...