Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κατεβάσω το τελευταίο update από εδώ

http://www.sammobile.com/firmwares/download/52910/N9005XXUGBOF1_N9005EVRGBOF1_EVR/

 

που είναι για United Kingdom (EE) (το δικό μου είναι ιταλικό) θα δουλέψει κανονικά?

Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια θα ήθελα να ρωτήσω μπορώ με κάποιο τρόπο να κάνω back up το πληκτρολόγιο της Samsung και να εισάγω τα δεδομένα (τις λέξεις μου) στο Swift keyboard??
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδες μια απορια...στο google photos οταν το ανοιγω και δεν ειμαι σε wifi δεν μου φορτωνει καμμια φωτο,οταν ειμαι σε wifi και το ανοιξω ολα μια χαρα....ετσι δουλευει η υπαρχει καποιο θεμα;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσω το τελευταίο update από εδώ

http://www.sammobile.com/firmwares/download/52910/N9005XXUGBOF1_N9005EVRGBOF1_EVR/

 

που είναι για United Kingdom (EE) (το δικό μου είναι ιταλικό) θα δουλέψει κανονικά?

Ξέρει κανείς?

 

Αυτήν να βάλεις. Ειναι με διαφορά η καλύτερη μέχρι τώρα.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/50080/N9005XXUGPOF3_N9005NEEGPOF3_NEE/

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Φίλε μου το έχω κι εγώ το συγκεκριμένο πρόβλημα και δεν έχω βρει λύση για την ώρα :O

 

 

 

Η λύση είναι μία. type mail με διαφορά ο καλύτερος mail client για όσους έχουν πολλαπλά mails και χρησιμοποιούν και exchange

Link to comment
Share on other sites

εχετε προβλημα με το bluetooth με τη lollipop?

 

προσφατα πηρα την αναβαθμιση, ολα καλα και smooth, αλλα το bt αχρηστευθηκε τελειως. ολη την ωρα κανει αποσυνδεσεις, ενω για να ξανασυνδεθει μου βγαζει τη πιστη..

 

σε ξενα φορουμ βλεπω οτι κραζουν για το συγκεκριμενο θεμα, παιζει καμια λυση?..

 

btw κατεβασα ενα προγραμματακι, το bluetooth autoconnect και για την ωρα κανω μεν δουλεια, αλλα το συγκεκριμενο κραταει το κινητο ολη την ωρα σε wakelock και τελειωνει τη μπαταρια σε χρονο dt..

 

υπαρχει καμια αλλη ρομ που να μην εχει αυτο το θεμα?

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

εχετε προβλημα με το bluetooth με τη lollipop?

 

προσφατα πηρα την αναβαθμιση, ολα καλα και smooth, αλλα το bt αχρηστευθηκε τελειως. ολη την ωρα κανει αποσυνδεσεις, ενω για να ξανασυνδεθει μου βγαζει τη πιστη..

 

σε ξενα φορουμ βλεπω οτι κραζουν για το συγκεκριμενο θεμα, παιζει καμια λυση?..

 

btw κατεβασα ενα προγραμματακι, το bluetooth autoconnect και για την ωρα κανω μεν δουλεια, αλλα το συγκεκριμενο κραταει το κινητο ολη την ωρα σε wakelock και τελειωνει τη μπαταρια σε χρονο dt..

 

υπαρχει καμια αλλη ρομ που να μην εχει αυτο το θεμα?

Δυστυχώς το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι από τα σημαντικότερα σε όλες σχεδόν τις lolipop rom. Εκείνη η οποία φαίνεται ότι δεν το έχει είναι αυτήν η οποία κυκλοφόρησε στις Nordic countries. Αν θέλεις μπορείς να την δοκιμάσεις περνώντας την μέσω odin και έχοντας υπ'όψιν ότι υπάρχουν κάποιες ελάχιστες πιθανότητες να γράψει ο Knox.

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/50080/N9005XXUGPOF3_N9005NEEGPOF3_NEE/

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι από τα σημαντικότερα σε όλες σχεδόν τις lolipop rom. Εκείνη η οποία φαίνεται ότι δεν το έχει είναι αυτήν η οποία κυκλοφόρησε στις Nordic countries. Αν θέλεις μπορείς να την δοκιμάσεις περνώντας την μέσω odin και έχοντας υπ'όψιν ότι υπάρχουν κάποιες ελάχιστες πιθανότητες να γράψει ο Knox.

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/50080/N9005XXUGPOF3_N9005NEEGPOF3_NEE/

 

thanks για την απαντηση. αυτο ειναι θεμα γενικοτερα του android 5.x η Samsung specific?

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

εχετε προβλημα με το bluetooth με τη lollipop?

 

προσφατα πηρα την αναβαθμιση, ολα καλα και smooth, αλλα το bt αχρηστευθηκε τελειως. ολη την ωρα κανει αποσυνδεσεις, ενω για να ξανασυνδεθει μου βγαζει τη πιστη..

 

σε ξενα φορουμ βλεπω οτι κραζουν για το συγκεκριμενο θεμα, παιζει καμια λυση?..

 

btw κατεβασα ενα προγραμματακι, το bluetooth autoconnect και για την ωρα κανω μεν δουλεια, αλλα το συγκεκριμενο κραταει το κινητο ολη την ωρα σε wakelock και τελειωνει τη μπαταρια σε χρονο dt..

 

υπαρχει καμια αλλη ρομ που να μην εχει αυτο το θεμα?

 

Εγώ μάλλον πρέπει να είμαι από τους κωλόφαρδους, μιας και δεν έχω θέμα.

Εκτός και αν παίζει κάποιο ρόλο η μάρκα του ακουστικου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω δε παιζει να γινει upgrade μεσω odin χωρις να σβηστουν τα παντα,ε?..
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

να φανταστω δε παιζει να γινει upgrade μεσω odin χωρις να σβηστουν τα παντα,ε?..

 

Φυσικά και γίνεται. Απλώς θα φλασαρεις τη ρομ. Δεν θα κάνεις Hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος μπορεί να με βοηθήσει....

Τον τελευταίο καιρό η ταχύτητα του ίντερνετ μέσω WiFi έχει πέσει πάρα πολύ. Ενώ όλες οι άλλες συσκευές έχουν την σωστή ταχύτητα στο ίδιο δίκτυο, το note μου πιάνει πολύ χαμηλές ταχύτητες. Την συσκευή την έχω αρκετό καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα. Μέχρι και ρισετ έκανα αλλά κανένα αποτέλεσμα. Μετά από reboot κάτι πάει να γίνει αλλά μετά από λίγο το Internet στο κινητό σέρνεται. Σε mobile Internet δεν έχω κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση. αυτο ειναι θεμα γενικοτερα του android 5.x η Samsung specific?

Είναι πρόβλημα του android 5 στο note 3. :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα του android 5 στο note 3. :)

Εγώ κάνω καθημερινή χρήση βαριά του bluetooth, δεν εχω κανένα πρόβλημα από τότε που μπηκε "μαμα" lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω καθημερινή χρήση βαριά του bluetooth, δεν εχω κανένα πρόβλημα από τότε που μπηκε "μαμα" lollipop.

 

Ε, καλά, δεν είπα ότι ΟΛΟΙ έχουν πρόβλημα.

Οι αποσυνδέσεις του bt είναι ένα βασανιστικό πρόβλημα για πολλούς χρήστες και βρίσκεται σε πολλά stock firmware. Όχι για όλους τους χρήστες βέβαια και όχι σε όλα τα stock firmware. :)

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά, δεν είπα ότι ΟΛΟΙ έχουν πρόβλημα.

Οι αποσυνδέσεις του bt είναι ένα βασανιστικό πρόβλημα για πολλούς χρήστες και βρίσκεται σε πολλά stock firmware. Όχι για όλους τους χρήστες βέβαια και όχι σε όλα τα stock firmware. :)

Ακριβώς ..με πολωνική που είναι το δικό μου δεν έχω δει πρόβλημα. Αν και θα τη βάλω τη Nordic γιατί θέλω ένα refresh ..

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι παιδιά! Πριν λίγο έκλεψαν το Note 3 του αδερφού μου. Την κάρτα Sim την έχουν διώξει ήδη από μέσα. Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε για να το εντοπισουμε?

Ως τελευταία λύση απ ότι ξέρω που μπορείς να κάνεις είναι να δηλώσεις το imei στην samsung για να μπλοκαρουν την συσκευή.

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι παιδιά! Πριν λίγο έκλεψαν το Note 3 του αδερφού μου. Την κάρτα Sim την έχουν διώξει ήδη από μέσα. Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε για να το εντοπισουμε?

Ως τελευταία λύση απ ότι ξέρω που μπορείς να κάνεις είναι να δηλώσεις το imei στην samsung για να μπλοκαρουν την συσκευή.

 

Να μπει εδώ με τον λογαριασμό της Samsung που έχει και θα δει αν μπορεί να μπλοκάρει τη συσκευή

https://findmymobile.samsung.com

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχατε κανένα πρόγραμμα τύπου Cerberus που μπορείς να μπεις να το εντοπίσεις? Αυτά τα προγράμματα βέβαια θέλουν και data ανοικτά ή συνδεδεμένο.

 

Επίσης δοκίμασε να μπρεις στο Samsung account που ήταν συνδεδεμένο με το κινητό γιατι και από εκεί έχεις πολλές επιλογές (εννοείται θέλουν σύνδεση αλλά και να είχατε ενεργοποιήσει πρωγενέστερα).

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το οποίο δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα.. μετά το update σε lollipop 5.0 και μετά βέβαια απο factory reset.. εξακολουθεί να κάνει ένα λαγκάρισμα στο tab connections των settings.. δηλαδή κάνοντας scroll πάνω κάτω, κάπου στο σημείο που ενεργοποιείς το airplane mode κάνει ένα στιγμιαίο lag.. το έχει παρατηρήσει κανείς?

 

Απλά να αναφέρω οτι το κινητό είναι ευρωπαικό LUX!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχατε κανένα πρόγραμμα τύπου Cerberus που μπορείς να μπεις να το εντοπίσεις? Αυτά τα προγράμματα βέβαια θέλουν και data ανοικτά ή συνδεδεμένο.

 

Επίσης δοκίμασε να μπρεις στο Samsung account που ήταν συνδεδεμένο με το κινητό γιατι και από εκεί έχεις πολλές επιλογές (εννοείται θέλουν σύνδεση αλλά και να είχατε ενεργοποιήσει πρωγενέστερα).

 

Νίκος

Θελει και την τοποθεσια ανοιχτη..σωστα;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις σωστά αποτελέσματα την θέλει ανοιχτή. Νομίζω υπάρχει η δυναυότητα σε κάποιο από αυτά τα προγράμματα να ενεργοποιήσεις την τοποθεσία (gps) αλλά και αν βάλει ο άλλος νέα sim να σου έρθει μήνυμα. Πρέπει να μπεις στις εφαρμογές και να κοιτάξεις τις επιλογές που σου δίνει. Στο Cerberus υπάρχουν πολλές επιλογές αλλά έπρεπε να έχει ήδη εγκατασταθεί και ρυθμιστεί. Δεν γίνετι εκ των υστέρων, για αυτό σου είπα να ρίξεις μια ματιά και στο Samsung Account.

 

Πάρε ένα τηλέφωνο και την εταιρεία κινητής και δήλωσέ το, που πιθανότατα θα θέλουν και την δήλωση στην αστυνομία.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το οποίο δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα.. μετά το update σε lollipop 5.0 και μετά βέβαια απο factory reset.. εξακολουθεί να κάνει ένα λαγκάρισμα στο tab connections των settings.. δηλαδή κάνοντας scroll πάνω κάτω, κάπου στο σημείο που ενεργοποιείς το airplane mode κάνει ένα στιγμιαίο lag.. το έχει παρατηρήσει κανείς?

 

Απλά να αναφέρω οτι το κινητό είναι ευρωπαικό LUX!

Το κάνει και στο δικό μου, lux με την πολωνικη Lolipop N9005XXUGBOA1.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...