Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,ενας γνωστος πηρε την συσκευη και θελει να την βαλει custom λογισμικο και εχει καποιες αποριες :

 

1) καλυτερη official και unofficial rom

2) Εχει κανενας προβλημα με το efs γιατι ακουω διαφορα να λενε

3) Γινετε ροοτ και εγκατασταση twrp χωρις να υπαρχει επαφη με υπολογιστη?

 

1)unofficial, aryamod, omega και του σιβατο (TW based αυτες)... Η αρυα προσφερει μεγαλη παραμετροποιηση εκ των εσω... Αν και με xposed να τρεχει πλεον και σε λολιποπ μπορεις να κανεις οτι θες σε ολες.

 

2) παλια υπηρχε θεμα, τωρα οχι, μεσω recovery παιρνεις backup και εισαι οκ.

 

3) ρουτ σε κιτκατ ναι, σε καποια αρχικη εκδοση. Σε λολιποπ οχι

 

Twrp με odin mobile ισως... Αλλα ειναι υπο πληρωμη.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

1)unofficial, aryamod, omega και του σιβατο (TW based αυτες)... Η αρυα προσφερει μεγαλη παραμετροποιηση εκ των εσω... Αν και με xposed να τρεχει πλεον και σε λολιποπ μπορεις να κανεις οτι θες σε ολες.

 

2) παλια υπηρχε θεμα, τωρα οχι, μεσω recovery παιρνεις backup και εισαι οκ.

 

3) ρουτ σε κιτκατ ναι, σε καποια αρχικη εκδοση. Σε λολιποπ οχι

 

Twrp με odin mobile ισως... Αλλα ειναι υπο πληρωμη.

Και με το που κανεις ροοτ βαζεις απευθειας custom recovery η θελει odin?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε νομιζω να σου δουλεψει το towelroot... Θα χρειαστεις οδιν να περασεις το custom recovery και μετα ρουταρεις μεσω αυτου.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΡΑΦΕΙΣ KNOX ΕΤΣΙ

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι παιδια,οποτε και το custom recovery το φλασαρω μεσω του odin,κατανοητο. Και ειπες οτι για να μην ανεβει το knox παω στο δευτερο ποστ που εκανε ο φιλος και ακολουθω εκεινον τον οδηγο. Σ'ευχαριστω πολυ φιλε,σημερα το απογευμα θα γινει η "εγχειρηση",αντε να δουμε :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Βγήκε η επίσημη Φινλανδική. Την έχει δοκιμάσει κανένας? Τώρα την κατεβάζω και ήθελα να ξέρω εντυπώσεις πριν τη φλασάρω.

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Βγήκε η επίσημη Φινλανδική. Την έχει δοκιμάσει κανένας? Τώρα την κατεβάζω και ήθελα να ξέρω εντυπώσεις πριν τη φλασάρω.

 

Ευχαριστώ.

 

Εγώ έβαλα την τσέχικη και είναι πολύ καλή και το bluetooth είναι μία χαρά οποίος θέλει την δοκιμάζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Βγήκε η επίσημη Φινλανδική. Την έχει δοκιμάσει κανένας? Τώρα την κατεβάζω και ήθελα να ξέρω εντυπώσεις πριν τη φλασάρω.

 

Ευχαριστώ.

 

Την έχω από χθες και φαίνεται πολύ ταχύτερη και λίγο καλύτερη σε μπαταρία σε σχέση με την ελληνική που είχα.

Bluetooth δεν χρησιμοποιώ και δεν ξέρω, αλλά βάσει του τελευταίου changelog θεωρώ πως έχει ήδη λυθεί από τον Μάιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εμενα το δικο μου φοραει 5.0 κ απ οτι ειδα στο phone info ειναι απο βιετναμ..δεν εχω κανενα προβλημσ παρα μονο καποιες φορες μετα το περας μια κλησης κ παιρνοντας το τηλ απο το αυτι μου αργει λιγο να αναψει η οθονη η σπανια να χρειαστει να πατησω το κουμπι για να αναψει τες πα.ξερει καποιος να μου πει ποτε ερχεται η 5.0.1 η καποισ αλλη αναβαθμιση ?οταν το κανω μεσω wifi μου λεει πως ειναι ενημερωμενο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εμενα το δικο μου φοραει 5.0 κ απ οτι ειδα στο phone info ειναι απο βιετναμ..δεν εχω κανενα προβλημσ παρα μονο καποιες φορες μετα το περας μια κλησης κ παιρνοντας το τηλ απο το αυτι μου αργει λιγο να αναψει η οθονη η σπανια να χρειαστει να πατησω το κουμπι για να αναψει τες πα.ξερει καποιος να μου πει ποτε ερχεται η 5.0.1 η καποισ αλλη αναβαθμιση ?οταν το κανω μεσω wifi μου λεει πως ειναι ενημερωμενο.

 

Βιετνάμ είναι μάλλον η χώρα κατασκευής του τηλεφώνου (όπως και του δικού μου) και όχι του firmware. Για να την δεις αυτή (τη χώρα), πήγαινε εκεί που λέει για Csc.

Είναι άγνωστο αν, πότε και σε ποια χώρα θα δώσει αναβάθμιση η samsung.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην εφαρμογή phone info εκεί που λέει csc code, θα δεις την χώρα του firmware.

 

Product code

SM-N9005ZKEEUR

 

Active csc code

EYR

 

Csc country iso GR

Αυτα μου βγαζει φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

μου ηρθε η επισημη αναβαθμιση σε 5.0,κατεβηκε αλλα δεν την εκανα εγκατασταση και σκεφτομαι να μην την κανω.Μου εμφανιζει συνεχεια εικονιδιο και υπενθυμιση καθε 3 ωρες για να την εγκαταστησω.Ξερει καποιος πως μπορω να σταματησω τις υπενθυμισεις και να εξαφανισω το εικονιδιο?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μου ηλθε και μενα η αναβαθμιση

το μεγεθος είναι 830 mb

Θα την περασω αμεσως μολις κατεβει

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βγήκε η lollipop στα unbranded γερμανικά. Μόλις την περνάω OTA.

 

Άντε να βγει και στα Εγγλέζικα επιτέλους.

Περιμένουμε εντυπώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν γνωριζει κανεις για το δικο μου νοτε ποτε βγαινει σναβαθμιση??πιο πανω εχω αναρτηση τις πληροφοριες αποο το phone info

Κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει το πότε θα βγεί κάποια αναβάθμιση, Όταν βγει για το δικό σου region θα σου έρθει ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν γνωριζει κανεις για το δικο μου νοτε ποτε βγαινει σναβαθμιση??πιο πανω εχω αναρτηση τις πληροφοριες αποο το phone info

Μα εσύ είπες ότι έχεις ήδη lolipop.

Το firmware σου είναι ελληνικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου ήρθε και εμένα χθες σε γερμανικό η επίσημη lollipop και την πέρασα και έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές (σε αισθητικό κυρίως κομμάτι), ωραίο και αυτό το floating window multitasking, παίζει πολύ γρήγορα. Για μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμα αλλά με μικρή επιφύλαξη δείχνει ίδια η λίγο πιο καλή από kit kat
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου ήρθε και εμένα χθες σε γερμανικό η επίσημη lollipop και την πέρασα και έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές (σε αισθητικό κυρίως κομμάτι), ωραίο και αυτό το floating window multitasking, παίζει πολύ γρήγορα. Για μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμα αλλά με μικρή επιφύλαξη δείχνει ίδια η λίγο πιο καλή από kit kat

Απορια: είναι η ιδια έκδοση με την Φινλανδικη? Στο Samsung updates δεν μπορώ να βρω την γερμανική.

Link to comment
Share on other sites

Απορια: είναι η ιδια έκδοση με την Φινλανδικη? Στο Samsung updates δεν μπορώ να βρω την γερμανική.

Νομίζω ότι δεν την έχουν ανεβάσει ακόμα.

[ATTACH]62871[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Μα εσύ είπες ότι έχεις ήδη lolipop.

Το firmware σου είναι ελληνικό.

Καλησπερα.ναι εχω την 5.0 απλα ρωταω για την 5.0.1 η κ καποια νεοτερη αν εχει βγει η οποια πιθανον να διορθωνει καποια μικροπροβληματα της 5.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...