Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το TowelRoot δε γράφει Knox. Αν ο φίλος μας είναι "τυχερός" και ο kernel του είναι πριν τον Ιούνιο του 14 όλα θα είναι μια χαρά. Διαφορετικά θα του βγάλει μύνημα ότι η συσκευή του δεν υποστηρίζεται και αν θέλει να το προσπεράσει θα πρέπει να ακολουθήσει τον οδηγό downgrade του kernel.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως να περασω κερνελ πιο καινουριο να λυθουν τα προβληματα με bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις γλώσσας / Samsung Keyboard είναι και σε κανέναν άλλο η επιλογή Pen detection γκριζαρισμένη? Ξέρετε πως το απενεργοποιώ?

[ATTACH]62030[/ATTACH]

 

Να ξαναρωτήσω την απορία μου?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Άντε βρες τώρα τι φταίει...

 

Το ωραίο είναι ότι και στο Note 4 μου πάλι το ίδιο γκριζαρισμένη είναι.

Edited by vagelisfil87
Link to comment
Share on other sites

Γκριζο ειναι σε μενα αν σε διευκολυνω

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις γιατί και πώς το ενεργοποιούμε? Δοκίμασα και το κουμπί επαναφορά ρυθμίσεων από κάτω αλλά τίποτα. Ακόμα και η δόνηση του πληκτρολογίου είναι γκριζαρισμένη όπως και σε σένα.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις γιατί και πώς το ενεργοποιούμε? Δοκίμασα και το κουμπί επαναφορά ρυθμίσεων από κάτω αλλά τίποτα. Ακόμα και η δόνηση του πληκτρολογίου είναι γκριζαρισμένη όπως και σε σένα.

 

Για ολο αυτο φταιει η εξοικονομηση ενεργειας.

 

Δεν γνωριζω παραπανω λεπτομεριες ομως...

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτό φαντάστηκα, την απενεργοποίησα, έκανα επανεκίνηση αλλά τα ίδια. Και μου φαίνεται πως όταν είχα κάνει hard reset το κινητό μετά δούλευαν μια χαρά αυτά. Στην πορεία πρέπει να προέκυψε το πρόβλημα. Έχεις κάνει και συ αλλαγή Rom από κάποια χώρα σε κάποια άλλη?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το δικο μου ειναι γαλλικο XEF. Εχω βαλει λολλιποπ ελληνικη EUR.

 

Οταν απενεργοποιω το power saving τοτε μπορω να επιλεξω το pen detection κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω με Arya, power saving on - pen detection γκρι. power saving off - pen detection ενεργή επιλογή

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι τίποτα. Ίσως αλληλοεπηρεάζεται με κάποια άλλη ρύθμιση του S-Pen. Τέλοσπαντων θα το ψάξω λίγο παραπάνω. Πάντως αυτό που αγοράζουμε κινητά εμπορικής τιμής 800++ € και γεμίζουμε 774 σελίδες σε φόρουμ για να δούμε τι παίζει με όλες αυτές τις μπαρούφες πρέπει να το κοιτάξουμε όλοι μας :p .

Pit file για να περάσω την ελληνική Cosmote (COS) υπάρχει μπας και δει άσπρη μέρα αυτό το κινητό???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι τίποτα. Ίσως αλληλοεπηρεάζεται με κάποια άλλη ρύθμιση του S-Pen. Τέλοσπαντων θα το ψάξω λίγο παραπάνω. Πάντως αυτό που αγοράζουμε κινητά εμπορικής τιμής 800++ € και γεμίζουμε 774 σελίδες σε φόρουμ για να δούμε τι παίζει με όλες αυτές τις μπαρούφες πρέπει να το κοιτάξουμε όλοι μας :p .

Pit file για να περάσω την ελληνική Cosmote (COS) υπάρχει μπας και δει άσπρη μέρα αυτό το κινητό???

Και εγω το pit file για την ρομ της cosmote ψαχνω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.θελω να δοκιμασω και εγω το νοτε3 ,το μονο που με κραταει μακρυα ειναι η ελλειψη ραδιου.ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για αυτη την δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.θελω να δοκιμασω και εγω το νοτε3 ,το μονο που με κραταει μακρυα ειναι η ελλειψη ραδιου.ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για αυτη την δουλεια?

 

Greek Radios στο store.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα monster1971. Ναι δυστυχώς το Note 3 δεν διαθέτει ραδιοφωνικό δέκτη. Αν έχεις κάποιο καλό πρόγραμμα στον πάροχο σου με αρκετά Gigabytes υπάρχουν εκατοντάδες δωρεάν εφαρμογές streaming ράδιο. Οι πιο γνωστές είναι το TuneIn, Greek Radio, E-Radio κλπ. Δεν έχει καμία σχεδόν διαφορά το ένα με το άλλο εκτός από τις εμπορικέ εκδόσεις (με πληρωμή) που παρέχουν κάποιες επιπλέον επιλογές. Από εκεί και πέρα καλό θα ήταν να τα δοκιμάσεις για να δείς ποιές εφαρμογές έχουν τους σταθμούς που σου αρεσουν εσένα.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις γλώσσας / Samsung Keyboard είναι και σε κανέναν άλλο η επιλογή Pen detection γκριζαρισμένη? Ξέρετε πως το απενεργοποιώ?

Συνημμένο Αρχείο 62030

 

Πέρασα πριν 2 μέρες την lollipop ελληνική EUR και εμένα μου το βγάζει μια χαρά

Edited by Papaioannou
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ εδώ και μέρες στο κινητό του πατέρα μου (stock έκδοση), ότι μειώνεται η ένταση και δε ξέρω που μπορεί να οφείλεται. Ενδεικτικά, πατάω το πλήκτρο έντασης και βλέπω ότι είναι πεσμένη ενώ κανονικά το έχω 2-3 κλικ από το μέγιστο. Τι μπορεί να φταίει ;
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ εδώ και μέρες στο κινητό του πατέρα μου (stock έκδοση), ότι μειώνεται η ένταση και δε ξέρω που μπορεί να οφείλεται. Ενδεικτικά, πατάω το πλήκτρο έντασης και βλέπω ότι είναι πεσμένη ενώ κανονικά το έχω 2-3 κλικ από το μέγιστο. Τι μπορεί να φταίει ;

Πας ρυθμίσεις, ΣΥΣΚΕΥΉ, κλήση, και εκεί που γράφει Αύξ. έντασ. σε τσέπη, το ξεκλικάρεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...