Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επισης για να γινει αυτο δλδ η παυση του βιντεο οταν παιρνεις το βλεμα σου απο την οθονη θα πρεπει να εχει κ καλο φωτισμο να υποθεσω γιανα αναγνωριζει η καμερα το ρποσωπο σου?
Link to comment
Share on other sites

επισης για να γινει αυτο δλδ η παυση του βιντεο οταν παιρνεις το βλεμα σου απο την οθονη θα πρεπει να εχει κ καλο φωτισμο να υποθεσω γιανα αναγνωριζει η καμερα το ρποσωπο σου?

 

Ναι. Εντάξει δεν χρειάζεται και πάρα πολύ φως αλλά να φαίνεται από την κάμερα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία λύση με Bluetooth connection στην lollipop??? Αναβάθμισα πριν 2 μέρες αλλά πλέον to MI BAND ΔΕΝ Δεν συνδέεται. Ίσως το κάνει μια φορά μετά από πολλά ρισετ και clear cache του Bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία λύση με Bluetooth connection στην lollipop??? Αναβάθμισα πριν 2 μέρες αλλά πλέον to MI BAND ΔΕΝ Δεν συνδέεται. Ίσως το κάνει μια φορά μετά από πολλά ρισετ και clear cache του Bluetooth

 

Δοκίμασε τις παρακάτω εφαρμογές, μήπως κάποια σου λύσει το πρόβλημα:

Bluetooth Auto Connect

Auto Bluetooth

Auto Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία λύση με Bluetooth connection στην lollipop??? Αναβάθμισα πριν 2 μέρες αλλά πλέον to MI BAND ΔΕΝ Δεν συνδέεται. Ίσως το κάνει μια φορά μετά από πολλά ρισετ και clear cache του Bluetooth

 

Επειδή εμένα με κούρασε πολύ, το έκανα root και εβαλα custom kernel και το πρόβλημα έληξε οριστικά (χωρίς άλλα παρατράγουδα)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εμένα με κούρασε πολύ, το έκανα root και εβαλα custom kernel και το πρόβλημα έληξε οριστικά (χωρίς άλλα παρατράγουδα)

Κι εγώ κατά εκεί πάω.... Αν είναι δυνατόν να παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα σύνδεσης.... Απαράδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κατά εκεί πάω.... Αν είναι δυνατόν να παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα σύνδεσης.... Απαράδεκτο

 

Το απαραδεκτο δεν ειναι αυτο. Το απαραδεκτο ειναι οτι μετα απο τοσους μηνες με το προβλημα δεν λενε να βγαλουν ενα update με καποιο fix ωστε να το διορθωσουν.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από lollipop stock Ουγγαρίας Unrooted κινητό ξεκίνησαν τώρα πια μετά από ένα μήνα full crashαρισματα και lug σε camera πληκτρολόγιο Facebook και άλλες εφαρμογές . Όταν έκανα εγκατάσταση έκανα και πριν και μετά επαναφορά... Έκανα επίσης καθάρισμα cache... Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με την ελληνική τελικά μάλλον φταίει το s health... (δεν έχω ούτως ή άλλως fb που πολλοί λένε ότι είναι βασικός υπαίτιος...)
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ρουτ γερμανικό. Πέρασα ελληνική επίσημη λολιποπ χωρίς ρισετ χωρίς τπτ. Όλα μια χαρά εκτός του Bluetooth που όμως είναι γενικό πρόβλημα της λολιποπ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία σχετικά με τη λειτουργία εξοικ.ενέργειας.Το παρακάτω κουτακι στη φωτό το έχετε τικαρισμένο?Υπήρχε και στη Kit kat αυτη η επιλογή?
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω τσεκαρισμενο παντως

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο θυμάμαι ναι.. Τα δυο πρώτα έχω τικαρισμένα εγώ στην εξοικονόμηση και πάντα ενεργή.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία σχετικά με τη λειτουργία εξοικ.ενέργειας.Το παρακάτω κουτακι στη φωτό το έχετε τικαρισμένο?

[ATTACH]61513[/ATTACH]

Υπάρχει και στην Kit kat η επιλογή!

Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλο μηνα σε ολους.ονομαζομαι περικλης ειμαι καινουριο μελος και κατοχος samsung note 3.Σαν καινουριο μελος ξεκινησα να διαβαζω και να ψαχνω απαντησεις για ενα προβλημα που εχω με την συσκευη μου, ομως κουραστικα(λογω ηλικιας) γιατι οι σελιδες ειναι πολλες και αποφασισα να γραψω το προβλημα.

οπως ειπα και πιο πανω ειμαι κατοχος note 3 και συγκεκριμενα του sm-9005.το προβλημα που εχω ειναι οτι σε αλλες συσκευες ιδιου μοντελου(φιλων μου) στις ρυθμισεις για ενεργοποιηση δικτυου 4G υπαρχει η επιλογη LTE ενω στο δικο μου υπαρχει το

WCDMA/GSM η ενα απο αυτα για ενεργοποιηση.το κινητο το εχω με λογαριασμο(οχι καρτοκινητο) και η συνδεση που εχω ειναι η wind.υπαρχει ενεργοποιηση της υπηρεσιας 4G απο τον παροχο ομως στην συσκευη δεν εμφανιζει το 4G αλλα το σημα Η+ που ειναι 3G.θα ηθελα λοιπον να μαθω αν υπαρχουν 2 μοντελα sm-9005?? η συμβαινει κατι αλλο???το πηγα και στην SMARTEC οπου ειναι το service και τους ρωτησα αν μπορω να το αναβαμισω γιατι δεν δειχνει την επιλογη LTE και μου ειπαν οτι σε αυτο το τηλ δεν γινεται.

μπορει καποιος να μου απαντησει αν ξερει τι ακριβως γινεται??ευχαριστω για τον χρονο σας και καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

@periklis7

 

1. Έχεις την τελευταία sim της Wind? Αν όχι, δεν θα σου βγάλει ποτέ την επιλογή LTE

2. Είσαι σε Android 4.4 ή 5.0?

Link to comment
Share on other sites

απο ενα γρηγορο ψαξιμο διαπιστωσα οτι υπαρχουν 2 μοντελα.ενα με 1.9 MHZ και ενα με 2.3.υπαρχει καποιος τροπος να μαθω πιο απο τα δυο ειναι το δικο μου??υπαρχει καποια πληροφορια που μπορει να δειχνει η συσκευη???

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καμια βοηθεια κανεις???

Link to comment
Share on other sites

απο ενα γρηγορο ψαξιμο διαπιστωσα οτι υπαρχουν 2 μοντελα.ενα με 1.9 MHZ και ενα με 2.3.υπαρχει καποιος τροπος να μαθω πιο απο τα δυο ειναι το δικο μου??υπαρχει καποια πληροφορια που μπορει να δειχνει η συσκευη???

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καμια βοηθεια κανεις???

Κατέβασε το phone info από το store και θα μάθεις τα πάντα για την συσκευή σου.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

την εχω την εφαρμογη αλλα δεν αναφερει αν η συσκευη ειναι 1.9 η 2.3

 

Κατέβασε την εφαρμογή CPU-Z και δες τα χαρακτηριστικά του κινητού σου.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την ανταποκριση σου.μηπως γνωριζεις να μου πεις και για το πρωτο θεμα που αφορα το LTE???
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την ανταποκριση σου.μηπως γνωριζεις να μου πεις και για το πρωτο θεμα που αφορα το LTE???

 

Για το θέμα του Lte θα ρωτήσεις στη wind που έχεις το συμβόλαιο σου.Το λειτουργικό του τηλεφώνου σου βγάζει τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις με βάση το πάροχο που έχεις οπότε πιστεύω οτι το πρόβλημα οφείλεται στη wind και όχι στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του Lte θα ρωτήσεις στη wind που έχεις το συμβόλαιο σου.Το λειτουργικό του τηλεφώνου σου βγάζει τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις με βάση το πάροχο που έχεις οπότε πιστεύω οτι το πρόβλημα οφείλεται στη wind και όχι στο κινητό σου.

για να καταλαβω.....αν για παραδειγμα ειχα cosmote(που ηταν και η πρωτη εταιρεια στο 4G) οι ρυθμισεις θα ηταν διαφορετικες???θα υπηρχε δηλαδη η lte???

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω.....αν για παραδειγμα ειχα cosmote(που ηταν και η πρωτη εταιρεια στο 4G) οι ρυθμισεις θα ηταν διαφορετικες???θα υπηρχε δηλαδη η lte???

 

Δε ξέρω ακριβώς τι ισχύει για τα συμβόλαια,αν δηλαδή πρέπει να ζητήσεις απο το πάροχο να σου ενεργοποιήσει το 4g.Εγώ εχω κάρτα cosmote και δεν είχα ποτέ πρόβλημα στις ρυθμίσεις.Κάνε ένα τηλέφωνο στη wind για σίγουρα γιατί αποκλείεται να μην υποστηρίζει η συσκευή σου 4g.Επίσης ένας άλλος λόγος είναι εάν η κάρτα sim σου είναι παλιά και χρειάζεσαι καινούργια που να υποστηρίζει 4g.Όλες τις απορείες σου θα στις λύσει ο πάροχος.

Edited by note_takias
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...