Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταρχην συγγνωμη αν σε μπερδεψα:). οταν μπαινω σε μια σημειωση snote, και κανω αποκοπη μ λεει οτι αποθηκευεται στα προχειρα. αυτο θα ηθελα να μαθω,πως παω στα προχειρα

 

Άργησα αλλά το κατάλαβα. :)

Έγραψα πιο πάνω στο edit την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Άργησα αλλά το κατάλαβα. :)

Έγραψα πιο πάνω στο edit την απάντηση.

 

σε ευχαριστω. βασικα ξεχναω,μπορει να ρωτησω κατι 2 φορες:)

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου ανεβασμένη η επίσημη ελληνική λολιποπ;;;; αργεί πολύ μέσω Samsung updates κτλ

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N9005/EUR/

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία lollipop d6 το σύστημα android είναι πάντα πρώτο στην κατανάλωση ενέργειας με 20%. Παρόλα αυτά έχω χρόνο οθόνης 4 με 5 ώρες με κανονική χρήση. Είναι φυσιολογικό στην lollipop ή κάποια εφαρμογή μου κάνει τη ζημιά; Το έχω κάνει factory reset 3 φορές αλλά συνέχεια γίνεται το ίδιο!
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα στην παρεα. Εχω εγκαταστησει την Β6 και θελω να εγκαταστησω την D6. Το δοκιμασα με odin 3.06 και μου εβγαλε fail. Τι πρεπει να κανω ;
Samsung note 3
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες το πληκτρολόγιο της samsung μου βγάζει ενίοτε τονισμένα τα φωνήεντα πάντα.... δηλαδή αντί να έχει α και να πατάς συνεχόμενα για να επιλέξεις ά , είναι μόνιμα εμφανές το ά....Τι να πω , δεν το έχω ξαναδεί-ακούσει πουθενά...Μέχρι στιγμής η λύση που δίνω είναι η επανεκκίνηση. Κανείς που να γνωρίζει κάτι σχετικά;
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες το πληκτρολόγιο της samsung μου βγάζει ενίοτε τονισμένα τα φωνήεντα πάντα.... δηλαδή αντί να έχει α και να πατάς συνεχόμενα για να επιλέξεις ά , είναι μόνιμα εμφανές το ά....Τι να πω , δεν το έχω ξαναδεί-ακούσει πουθενά...Μέχρι στιγμής η λύση που δίνω είναι η επανεκκίνηση. Κανείς που να γνωρίζει κάτι σχετικά;
πάνε εφαρμογές βρες το πληκτρολόγιο κάνε εκκαθάριση δεδομένων και επανεκκίνηση. Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Επειδη την πατησα κ εγω με τ πληκτρολογιο καποια στιγμη, οταν εχεις ελληνικα εχει διπλα στο γραμμα 'λ' ενα κουμπι με ενα τονο. Απο μπαινει κ βγαινει η λειτουργια με τους τονους.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.θα θελα να σας ρωτησω το εξης.εχω ένα νοτε 3 με 5.0 κ εχω παρατηρησει πως όταν κανω μια κληση η με καλουν κ βαζω το ακουστικο στο αυτι μου σβηνει η οθονη όπως σε όλα βεβαια αλλα όταν παρω την συσκευη από το αυτι μου βλεπω πως για να αναψει ξανα κανει γυρω στα 2-3 δευτερόλεπτα.Αυτο γινεται συνηθως όταν μιλαω αρκετη ωρα.Ενω σε γρηγορες κλησεις ανταποκρίνεται πιο γρηγορα.Υπαρχει περιπτωση να είναι καποιο κολημα στην 5.0?η να εχω θεμα με καποιον αισθητηρα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.θα θελα να σας ρωτησω το εξης.εχω ένα νοτε 3 με 5.0 κ εχω παρατηρησει πως όταν κανω μια κληση η με καλουν κ βαζω το ακουστικο στο αυτι μου σβηνει η οθονη όπως σε όλα βεβαια αλλα όταν παρω την συσκευη από το αυτι μου βλεπω πως για να αναψει ξανα κανει γυρω στα 2-3 δευτερόλεπτα.Αυτο γινεται συνηθως όταν μιλαω αρκετη ωρα.Ενω σε γρηγορες κλησεις ανταποκρίνεται πιο γρηγορα.Υπαρχει περιπτωση να είναι καποιο κολημα στην 5.0?η να εχω θεμα με καποιον αισθητηρα?

 

το ιδιο κανει και σε μενα και δεν μπορω να βρω λυση....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.θα θελα να σας ρωτησω το εξης.εχω ένα νοτε 3 με 5.0 κ εχω παρατηρησει πως όταν κανω μια κληση η με καλουν κ βαζω το ακουστικο στο αυτι μου σβηνει η οθονη όπως σε όλα βεβαια αλλα όταν παρω την συσκευη από το αυτι μου βλεπω πως για να αναψει ξανα κανει γυρω στα 2-3 δευτερόλεπτα.Αυτο γινεται συνηθως όταν μιλαω αρκετη ωρα.Ενω σε γρηγορες κλησεις ανταποκρίνεται πιο γρηγορα.Υπαρχει περιπτωση να είναι καποιο κολημα στην 5.0?η να εχω θεμα με καποιον αισθητηρα?

 

Το ίδιο κ σε μένα!!lollypop έχω :)

Δεν.το κάνει πάντα όμως :happy:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κ σε μένα!!lollypop έχω :)

Δεν.το κάνει πάντα όμως :happy:

 

Στο δικο μου το κανει αν μιλησω για αρκετη ωρα.Στις συντομες κλησεις δεν εχω παρατηρησει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πολλες φορες οταν με καλουν, δεν αναβει η οθονη οπως θα επρεπε για να απαντησω!!Αλλα και μονος μου να την αναψω, παλι δε μπορω να απαντησω!!!Τη ξεκλειδωνω και τιποτα!!!Οταν το κανω επανεκκινηση στρωνει μεχρι να το ξανακανει...(Δε το κανει και συνεχεια!!).Το κιν.φοραει επισημη Ιταλικη Lollipop και δεν ειναι root...To κανει σε κανενα απο σας;

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κ κατι αλλο...ενεργοποιω το air gesture κ δουλευει οκ δλδ αλλαζω φωτο για παραδειγμα χωρις να αγγιζω την οθονη αλλα μου βγαζει ενα παραθυρακι που λεει πως επανω δεξια θα βγαινει ενα εικονιδιο (μια παλαμη σε αγγιλες) εμενα ομως δεν μου το βγαζει το εικονιδιο...παρολο αυτα δουλευει κανονικα...γνωριζεις καποιος γιατι?μηπως στην 5.0 δεν το εμφανιζει?
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω λίγο το πρόβλημα με το mm - qcamera - deamon !

Σε εμένα πάρα την εκκαθάριση στην κάμερα κτλ που πρότειναν κάποια παιδιά εδώ στο φόρουμ επανήλθε ο deamon:mad::mad:

Όχι συνέχεια αλλά μια φορά την εβδομάδα θα εμφανιστεί! Επειδή σε μένα από ότι κατάλαβα το δημιουργεί το viber ,έστειλα μνμ στο support του !!

Η απάντηση τους ητο ταχύτατη κ είναι η ακόλουθη :

 

 

 

Subject: Other

MAY 23, 2015 | 11:41PM IDT

Karen R. replied:

Hello Evangelia,

Thank you for contacting Viber support.

 

The issue you are experiencing is due to a bug with the process called mm-qcamera-daemon. This is a process that is controlled and run through your device operating system. This issue seems to happen with a number of applications, including Viber.

 

While Google are aware of the issue and have taken steps towards correcting it, we will also include a possible fix to this issue in our next major release (Viber 5.4).

 

Please let us know should the problem persist after this version of Viber is released.

 

Best regards,

Karen R.

Viber Support Team

Quick question? Tweet to @ViberHelp

 

Απο οτι φαίνεται ειναι ενήμεροι για το πρόβλημα αυτό & μάλλον θα βρεθεί λύση! !!Αμήν κ πότε:mad:

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω λίγο το πρόβλημα με το mm - qcamera - deamon !

Σε εμένα πάρα την εκκαθάριση στην κάμερα κτλ που πρότειναν κάποια παιδιά εδώ στο φόρουμ επανήλθε ο deamon:mad::mad:

Όχι συνέχεια αλλά μια φορά την εβδομάδα θα εμφανιστεί! Επειδή σε μένα από ότι κατάλαβα το δημιουργεί το viber ,έστειλα μνμ στο support του !!

Η απάντηση τους ητο ταχύτατη κ είναι η ακόλουθη :

 

 

 

Subject: Other

MAY 23, 2015 | 11:41PM IDT

Karen R. replied:

Hello Evangelia,

Thank you for contacting Viber support.

 

The issue you are experiencing is due to a bug with the process called mm-qcamera-daemon. This is a process that is controlled and run through your device operating system. This issue seems to happen with a number of applications, including Viber.

 

While Google are aware of the issue and have taken steps towards correcting it, we will also include a possible fix to this issue in our next major release (Viber 5.4).

 

Please let us know should the problem persist after this version of Viber is released.

 

Best regards,

Karen R.

Viber Support Team

Quick question? Tweet to @ViberHelp

 

Απο οτι φαίνεται ειναι ενήμεροι για το πρόβλημα αυτό & μάλλον θα βρεθεί λύση! !!Αμήν κ πότε:mad:

 

Αρκετά ενθαρυντικο το νέο αυτό! Το αντιμετοπιζει κ ένας φιλος μου.

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση evelinalex

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με omega v25.1 και flugor 1.3κ έτσι ξαφνικά παγώνει η κάμερα όταν πάω να τραβήξω βίντεο και μετά κάνει επανεκκίνηση.. έκανα διαγραφή δεδομένων της κάμερας αλλά τπτ. Γνωρίζει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με omega v25.1 και flugor 1.3κ έτσι ξαφνικά παγώνει η κάμερα όταν πάω να τραβήξω βίντεο και μετά κάνει επανεκκίνηση.. έκανα διαγραφή δεδομένων της κάμερας αλλά τπτ. Γνωρίζει κανείς κάτι?

Έχεις bootloader και modem της lolipop?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η εξυπνη οθονη οπου οταν βλεπεις ενα βιντεο κ παρεις το βλεμα σου απο την οθονη κ σταματαει το βιντεο στο youtube γινεται?καπου ειδα στο ιντερνετ πως γινεται...σε μενα γιατι δεν το κανει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η εξυπνη οθονη οπου οταν βλεπεις ενα βιντεο κ παρεις το βλεμα σου απο την οθονη κ σταματαει το βιντεο στο youtube γινεται?καπου ειδα στο ιντερνετ πως γινεται...σε μενα γιατι δεν το κανει;;;;

 

Εμένα σε kitkat δουλεύει μια χαρά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Το βλεπεις σπο την εφαρμογη youtube η απο browser?στο δικο μου δουλευει κανονικα σε βιντεο που εχω τραβηξει εγω αλλα οχι σε youtube..ε σε ολα να ευθυνεται η 5.0 δλδ ρε παιδια? Edited by taligun
Link to comment
Share on other sites

Το βλεπεις σπο την εφαρμογη youtube η απο browser?στο δικο μου δουλευει κανονικα σε βιντεο που εχω τραβηξει εγω αλλα οχι σε youtube..ε σε ολα να ευθυνεται η 5.0 δλδ ρε παιδια?

 

Από εφαρμογή. Από browser δεν ξέρω αν δουλεύει. Και αν θα δουλεύει θα δουλεύει μόνο στον προεγκατεστημενο λογικά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...