Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασε phone info απο playstore

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Note 3 αλλά δεν έχω πάρει ακόμη την lolipop. Πως μπορώ να δω ποιας χώρας είναι το Note 3 μου;

 

 

Για UK/Ireland σε κόβω και εσένα ;) join the club :D ομοιοπαθών εδώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο με το σφαλμα καμερας εχει καταντησει κουραστικο...με kitkat ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα...θα θελα πολυ να παρω τηλεφωνο τη samsung hellas να δω πραγματικα τι γνωριζουν αν γνωριζουν...
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να πας σε άλλη, λολιποπ. Μια χαρα είσαι. Ο knox δε γράφει σε official firmwares(ok 99% των περιπτώσεων, πρόσφατα ενας, μονο, φιλος εδω ανεφερε οτι εγραψε).

 

Αν ξαναεμφανιστει το πρόβλημα σου, κανε εκκαθάριση δεδομενων σε οσες εφαρμογες εχουν εικονιδιο την καμερα, απο τη διαχείριση εφαρμογών > ολα. Μετα επανεκκίνηση, πληρη φόρτιση και τσεκαρε το αν ειναι οκ.

 

1) Η Ιταλική και η Πολωνική ίδιες είναι οπότε δεν χρειάζεται να την αλλάξεις. Απλώς η Πολωνική ήταν η πρώτη που βγήκε και γι'αυτό έβλεπες να μιλάμε πολύ γι'αυτή. :)

 

2) Ναι το viber δημιουργεί μερικές φορές προβλήματα στην κάμερα.. Δεν το χρησμοποιώ, αλλά ίσως αν βρεις τη σωστή έκδοση να μην έχεις τέτοια προβλήματα.

 

Σας ευχαριστω και τους δυο!!Παραμενω λοιπον στην Ιταλικη...Για τη καμερα, τελικα δοκιμασα και ξαναεγκατεστησα το viber και προς το παρον δουλευει κανονικα (η καμερα)...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο με το σφαλμα καμερας εχει καταντησει κουραστικο...με kitkat ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα...θα θελα πολυ να παρω τηλεφωνο τη samsung hellas να δω πραγματικα τι γνωριζουν αν γνωριζουν...

 

Εγώ είχα κ με την kitkat θέμα με αυτό αλλά τότε έφταιγε το viber κ μετά από κάποια αναβάθμιση αυτού, έφτιαξε :cool:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κ με την kitkat θέμα με αυτό αλλά τότε έφταιγε το viber κ μετά από κάποια αναβάθμιση αυτού, έφτιαξε :cool:

 

Εν αναμονη...μακαρι να φτιαξει...απλα μου κανει εντυπωση που εφαρμογη σαν το viber επηρεαζει ετσι την καμερα...υστερα και απο παιχνιδι που ειναι πολυ ζεστο κατω απτην καμερα μου το χει πεταξει..αντε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Εμμμ...εμένα μου γράφει Made in Vietnam. ..να αρχίζω να κλαίω τα λεφτά μου σιγά σιγα......:(

 

Made in vietnam ειναι η χωρα κατασκευης.και δεν εχει σχεση με τις αναβαθμισεις.κοιτα εκει που λεει csc code

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Made in vietnam ειναι η χωρα κατασκευης.και δεν εχει σχεση με τις αναβαθμισεις.κοιτα εκει που λεει csc code

Έχεις δίκιο δεν το είχα προσέξει εκει...Λοιπόν μου είναι Γερμανικό. ..αλλά ακόμα τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Εμμμ...εμένα μου γράφει Made in Vietnam. ..να αρχίζω να κλαίω τα λεφτά μου σιγά σιγα......:(

 

Αυτό που διάβασες είναι το "Country of Origin", δηλαδή που έχει κατασκευαστεί το τηλέφωνο. Αυτό που πρέπει να διαβάσεις είναι το CSC code για να δεις από ποια χώρα είναι.

 

antriou23 με πρόλαβες...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , μου έτυχε μερικές φορες κατα την επιλογη ανοιγματοσ των επαφων να μου πετάει προβλημα στο άνοιγμα 2 φορές συνεχόμενα και στην συνέχεια να ανοιγουν κανονικά.Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο σε Lolipop 5 ή το έχω μόνο εγώ????
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , μου έτυχε μερικές φορες κατα την επιλογη ανοιγματοσ των επαφων να μου πετάει προβλημα στο άνοιγμα 2 φορές συνεχόμενα και στην συνέχεια να ανοιγουν κανονικά.Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο σε Lolipop 5 ή το έχω μόνο εγώ????

Συμβαίνει και σε μένα κάπου κάπου όπως και σε πολλούς άλλους. Είναι ένα γενικότερο bug της lolipop, αλλά αφού τελικά οι επαφές ανοίγουν κανονικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το VR google cardboard? Εκτύπωσα το πατρόν και φαίνεται πως δε χωράει το κινητό μας μέσα. Έχετε βρει τίποτα σχετικό?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το VR google cardboard? Εκτύπωσα το πατρόν και φαίνεται πως δε χωράει το κινητό μας μέσα. Έχετε βρει τίποτα σχετικό?

Υπάρχουν περισσότερες από μία διαστάσεις. Αλλο είναι για 4,5-5,1" και άλλο για 5,5-6"

Μήπως τύπωσες το μικρό;

 

(Παρήγγειλα ένα από το ebay, έτοιμο με φακούς και λουράκια :D)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα απ'ότι είδα από το site είχε ένα μόνο πατρόν και κάποιες οδηγίες (αναλυτικές και κατατοπιστικές μπορώ να πω σε μεγάλο βαθμό), το μόνο που λείπει είναι οδηγίες για το μέγεθος οθόνης. Ίσως είναι ο βασικός οδηγός, και δεν παίζει ρόλο η θέση των φακών (για την διακορική, όχι την απόσταση από την οθόνη). Είναι προδιαγραφές για "κατασκευαστές", οπότε τα έτοιμα, που υπάρχουν στα μαγαζιά, τα έχουν προσαρμώσει.

 

ΟΚ, όταν το παραλάβεις, κάνε μας ένα review αν θες και μερικές φωτογραφίες :) να το δούμε με το κινητό μας.

 

υγ Τα λουράκια πάντως δεν τα προτείνει η google γιατί η κίνηση του κεφαλιού είναι πιο γρήγορη και απότομη. Ως αποτέλεσμα, ίσως, να μην έχεις σωστή ανταπόκριση από το γυροσκόπιο.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί έχω φτάσει σε αδιέξοδο μ ένα "περίεργο" πρόβλημα και θα τρελαθώ. Με όλες τις Aryamode (δύο εκδόσεις τουλάχιστον), με 2 εκδόσεις της OMEGA (τώρα είμαι με την 25.1) αλά και με ότι Kernel δοκίμασα (Lean, fugor, arter), έχω πάντα το ίδιο πρόβλημα (Με όλα τα wipe και μέχρι και wipe την εσωτερική sd έκανα), κάποιες (άσχετες, αλλά πολλές φορές) δεν έχω ήχο κλήσης (δηλ. το κινητό όταν με καλούν μπαίνει σε δόνηση χωρίς να ακούγεται ήχος κλήσης (αν πας φυσικά στις ρυθμίσεις ήχου, ο 'ηχος είναι στο τέρμα και αν πατήσεις πάνω ακούγεται κανονικά ο ήχος που έχεις θέσει) (και αυτό συμβαίνει ακόμη και σε κάποιες επαφές που έχουν ξεχωριστό ήχο). Αν κάποιος καλέσει μετά μπορεί να χτυπήσει κανονικά. Αποτέλεσμα είναι φυσικά να χάνω κλήσεις. Κάπου διάβασα και το απενεργοποίησα, την αύξηση ήχου όταν το κινητό βρίσκεται στην τσέπη, αλλά και πάλι τίπιοτα. Μου κάνει εντύπωση που το κάνει σε όλες τις ROM που δοκίμασα. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Υπάρχει περίπτωση να έκανα κάτι λάθος στην αρχική εγκατάσταση με ODIN της 1ης official που είχα βάλει? Τώρα ε'ιμαι με: AP:N9005XXUGBOB6, CP:N9005XXUGBOA1 KAI CSC:N9005XEOGBOA4.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κανένα πρόβλημα στην φωτογραφία ξεκλειδώματος? Σ' εμένα βγαίνει παραμορφωμένη ότι φωτογραφία κ αν βάλω. Επίσης κ το air gesture τρώει κάτι κολλήματα κ πρέπει να το απενεργοποιήσω κ να το ξανά ενεργοποιήσω για να στρώσει. Παίζει τπτ ρόλο που το έκανα hard reset ή που το έκανα με odin? Μιας φίλης σήμερα που πήρε lollipop (μέσω ota) δεν έχει τόσα κολλήματα όσα το δικό μου κ στην φωτογραφία κλειδώματος βγαίνει κανονικά, όχι παραμορφωμένη όπως εμένα. Τα άλλα τα θεματάκια τα έλυσα διαβάζοντας πιο πίσω το forum.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κανένα πρόβλημα στην φωτογραφία ξεκλειδώματος? Σ' εμένα βγαίνει παραμορφωμένη ότι φωτογραφία κ αν βάλω. Επίσης κ το air gesture τρώει κάτι κολλήματα κ πρέπει να το απενεργοποιήσω κ να το ξανά ενεργοποιήσω για να στρώσει. Παίζει τπτ ρόλο που το έκανα hard reset ή που το έκανα με odin? Μιας φίλης σήμερα που πήρε lollipop (μέσω ota) δεν έχει τόσα κολλήματα όσα το δικό μου κ στην φωτογραφία κλειδώματος βγαίνει κανονικά, όχι παραμορφωμένη όπως εμένα. Τα άλλα τα θεματάκια τα έλυσα διαβάζοντας πιο πίσω το forum.

 

Αν είσαι με το πρωτο πολωνικο leak ίσως έχει θέματα. Γιατι μου το εκανε αυτο με την παραμόρφωση.

 

Αλλαζεις απο τις ρυθμισεις σε κυλιση, χωρίς περιεργα εφε. Βαζεις τη φωτο που θες. Και μετα κανε οτι ρυθμιση κλειδωματος θες. Εγω ετσι το ελυνα.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με το πρωτο πολωνικο leak ίσως έχει θέματα. Γιατι μου το εκανε αυτο με την παραμόρφωση.

 

Αλλαζεις απο τις ρυθμισεις σε κυλιση, χωρίς περιεργα εφε. Βαζεις τη φωτο που θες. Και μετα κανε οτι ρυθμιση κλειδωματος θες. Εγω ετσι το ελυνα.

 

Όχι δεν έχω Πολωνικό, Λουξεμβούργο είναι. Σε χιλιο ευχαριστώ.. Είναι το μόνο που δεν έκανα κ δεν πήγε το μυαλό μου!! Λύθηκε το θέμα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εδω και λιγες μερες διαπιστωσα οτι δεν ακουγεται ο ηχος κλησης οταν η συσκευη ειναι με κλειδωμενη οθονη και εμφανιζεται το μηνυμα <<η ηχογραφηση φωνης θα αποθηκευτει αυτοματα μολις απαντησετε στην κληση>>,ενω λειτουργει σωστα οταν ειναι ξεκλειδωτη:wackoΜπορει να βοηθησει καποιος πριν το σπασω:angry:?Η συσκευη ειναι σε 4.4.2Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει αυτό καμιά φορά :worry:

 

https://www.dropbox.com/s/k9yqkdnawwxugr5/Screenshot_2015-04-08-14-55-38.png?dl=0

 

Ξέρετε τι είναι ?

 

Θα σας πω για σήμερα που μου το έκανε :

Άκουγα μουσική- με τα earpods του iphone που είχα ,δεν χρησιμοποιώ αυτά που έχει το note- κ μόλις έκλεινα την φλιπ μου έκανε διάφορα! Πχ άλλαζε τραγούδι μόνο του ή σταματάγε κ ξεκινούσε η μουσική χωρίς να κάνω κάτι εγώ!

Μόλις άνοιγα την φλιπ να δω τι συμβαίνει έβλεπα αυτό που σας έδειξα παραπάνω! !υποπτεύομαι ότι κάτι γίνεται με τα ακουστικά κ.την φλιπ :worry:

Ίσως τα ακουστικά επειδή τα έχω από το iphone.5 να εχουν ψιλό χαλάσει κ να δημιουργούν όλο αυτό :confused:

Δεν ξέρω! Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενη με το note!Διανύουμε τον 2ο χρόνο κοινής συμβίωσης κ μπορώ να πω ότι τα πάμε πολύ καλά! Ειδικά τώρα με την lollypop έχει γίνει άλλο κινητό:D

 

Τελικά για τα παραπάνω έφταιγαν τα ακουστικά :mad:

Χρησιμοποιουσα τα earpods της Apple αλλά επειδή τα είχα πολύ καιρό κάτι θα έπαθαν κ δημιουργουσαν όλα αυτά τα πρόβληματα!!πήρα καινούργια κ όλα οκ :D

Έφυγε κ το τέρας ο deamon κ είμαι πολύ happy με το λατρεμένο :D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η lollipop σε Ελβετικό, την έχει δοκιμάσει κανείς; έχει τα γνωστά προβλήματα που έχουν αναφερθεί ή αξίζει να την εγκαταστήσω;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η lollipop σε Ελβετικό, την έχει δοκιμάσει κανείς; έχει τα γνωστά προβλήματα που έχουν αναφερθεί ή αξίζει να την εγκαταστήσω;

 

Απ'ότι βλέπω είναι ακριβώς το ίδιο firmware και kernel με τις περισσότερες lolipop rom των άλλων χωρών.

Σε ποια προβλήματα αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...