Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το BT στην 5.0 φαίνεται εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/help/tw-lollipop-n9005-problem-bluetooth-t2990348

Το έχουν και άλλοι και μάλιστα με πολλά και διαφορετικά ρολόγια. Λύση πάντως δεν έχω βρει ακόμα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το BT στην 5.0 φαίνεται εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/help/tw-lollipop-n9005-problem-bluetooth-t2990348

Το έχουν και άλλοι και μάλιστα με πολλά και διαφορετικά ρολόγια. Λύση πάντως δεν έχω βρει ακόμα.

Το ίδιο και με pebble... Αποσυνδέσεις συνέχεια και συνήθως δεν συνδέεται μόνο του.

Ελπίζω πολύ γρήγορα να το φτιάξουν...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και με pebble... Αποσυνδέσεις συνέχεια και συνήθως δεν συνδέεται μόνο του.

Ελπίζω πολύ γρήγορα να το φτιάξουν...

Εχει ήδη διορθωθεί αυτό το πρόβλημα (και οχι μόνο αυτό) στην δεύτερη leaked και περιμένουμε να το περάσουν σε επόμενη official ;) Λίγη υπομονή λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Εχει ήδη διορθωθεί αυτό το πρόβλημα (και οχι μόνο αυτό) στην δεύτερη leaked και περιμένουμε να το περάσουν σε επόμενη official ;) Λίγη υπομονή λοιπόν...

H δεύτερη leaked, από όσο έχω καταλάβει, δεν έχει βγεί σε έκδοση για φλασάρισμα με odin. Ή κάνω λάθος;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

H δεύτερη leaked, από όσο έχω καταλάβει, δεν έχει βγεί σε έκδοση για φλασάρισμα με odin. Ή κάνω λάθος;
Σωστά, έχει άλλη διαδικασία περάσματος και θα σας γράψει ο Knox.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι. :)

 

Αυτη η 2η leak (Poland XEO) τι διαφορά έχει από την Πολωνικη που υπαρχει στο sammobile;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η 2η leak (Poland XEO) τι διαφορά έχει από την Πολωνικη που υπαρχει στο sammobile;

Η δεύτερη leaked δεν είναι Πολωνική αλλά Κινέζικη (TGY)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Με το wifi πως ειστε με την lollipop?

Εχω πολλες...μα παρα πολλες αποσυνδεσεις....

(Ολα σε εμενα θα τυχουν?)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Με το wifi πως ειστε με την lollipop?

Εχω πολλες...μα παρα πολλες αποσυνδεσεις....

(Ολα σε εμενα θα τυχουν?)

 

Εγώ στο ΖΤΕ που δίνει ο ΟΤΕ δεν έχω θέμα. Έχω όμως με το Bt Και περιμένω την επόμενη έκδοση. Λέτε να αργήσει;

Πάντως η φήμη για τις πολωνικές ρομ καλά κρατεί.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια: Έχω το Γερμανικό note 3 και πριν μια εβδομάδα έβαλα την Πολωνική lollipop αφού πρώτα αλλά και μετά το φλασάρισμα με το odin προηγείθηκε hard reset. Το αποτέλεσμα είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!! Μιλάμε για ....άλλο εντελώς τηλέφωνο...σφαίρα και πανέμορφο εσωτερικά!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια: Έχω το Γερμανικό note 3 και πριν μια εβδομάδα έβαλα την Πολωνική lollipop αφού πρώτα αλλά και μετά το φλασάρισμα με το odin προηγείθηκε hard reset. Το αποτέλεσμα είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!! Μιλάμε για ....άλλο εντελώς τηλέφωνο...σφαίρα και πανέμορφο εσωτερικά!!!!

Τελικα ειναι απαραιτητο το hard reset και πριν και μετα το φλασαρισμα. Μπελαλιδικο γξατι πρεπει να ξαναστησεις το κινητο αλλα το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο. Μηδεν κολληματα και restarts, αστραπιαια ταχυτητα. Ισχυει δε για ολες τις ρομ, καστομ 4.4.2 στο νοτε2 στην περιπτωση μου. Οταν την περασα απλα πανω στην στοκ 4.4.2 η ιδια καστομ ρομ σερνοταν και εκανε πολλα random restarts. Μη βαριεστε λοιπον και καντε το. Εγω πλεον δεν κοιτω καν το νοτε4.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα μια βοηθεια,περνωντας απο το set up μετα απο εγκατασταση ρομ με odin στο πεδιο λογαριασμο samsung μου λεει οτι η συσκευη κλειδωθηκε λογω μη αναμενομενης επαναφορας εργοστασιακων ρυθμισεων και οτι πρεπει να μπω συο λογαριασμο samsung με email και pass,που εγω δεν εχω λογαριασμο.Δεν με αφηνει να προχωρησω,τι κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα μια βοηθεια,περνωντας απο το set up μετα απο εγκατασταση ρομ με odin στο πεδιο λογαριασμο samsung μου λεει οτι η συσκευη κλειδωθηκε λογω μη αναμενομενης επαναφορας εργοστασιακων ρυθμισεων και οτι πρεπει να μπω συο λογαριασμο samsung με email και pass,που εγω δεν εχω λογαριασμο.Δεν με αφηνει να προχωρησω,τι κανουμε?
Αφού δεν σε αφήνει να προχωρήσεις,μπες recovery και κάνε wipe data/factory reset και δοκίμασε πάλι.Σε περίπτωση που δεις τα ίδια περνάς πάλι τη ρομ (πιστεύω να μην είχες πριν κάποιο Cerberus η κάτι παρόμοιο και στο έχει κλειδώσει...)

 

Edit: δεν χρειάζεται να ποστάρεις σε όλα τα νήματα του note 3 την ίδια ερώτηση.Το άλλο μήνυμα σου διαγράφηκε.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σε αφήνει να προχωρήσεις,μπες recovery και κάνε wipe data/factory reset και δοκίμασε πάλι.Σε περίπτωση που δεις τα ίδια περνάς πάλι τη ρομ (πιστεύω να μην είχες πριν κάποιο Cerberus η κάτι παρόμοιο και στο έχει κλειδώσει...)

 

Edit: δεν χρειάζεται να ποστάρεις σε όλα τα νήματα του note 3 την ίδια ερώτηση.Το άλλο μήνυμα σου διαγράφηκε.

 

σορυ για το διπλο αλλα εχω κολησει,οχι δεν ειχα τιποτα τετοιο,αυτο που εκανα ειναι απο lolipop την πολωνικη,σε kit kat μαμα GNG1,αλλα ξεκινησε κανονικα πηρε wifi συνδεθηκε περασα απο google λογαριασμο συνδεθηκε και κολησε στο samsung account,δεν παει βημα παρακατω

Δοκιμασα κατι αλλο,περασα με odin παλι την πολωνικη loli,μετα εκανα root και απο recovery φλασαρισα crash kit kat και κανει το ιδιο προβλημα.Ξανα μπαινω recovery full wipe και καθαρισμα και φλασαρω crash lolipop και ανοιγει κανονικα,θα τρελαθω ρε παιδια,μονο με kit kat το κανει αυτο με loli δε ζηταει samsung acount και οτι η συσκευη κλειδωθηκε.Δηλαδη δεν μπορουμε να παμε kit kat?

Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

σορυ για το διπλο αλλα εχω κολησει,οχι δεν ειχα τιποτα τετοιο,αυτο που εκανα ειναι απο lolipop την πολωνικη,σε kit kat μαμα GNG1,αλλα ξεκινησε κανονικα πηρε wifi συνδεθηκε περασα απο google λογαριασμο συνδεθηκε και κολησε στο samsung account,δεν παει βημα παρακατω

Δοκιμασα κατι αλλο,περασα με odin παλι την πολωνικη loli,μετα εκανα root και απο recovery φλασαρισα crash kit kat και κανει το ιδιο προβλημα.Ξανα μπαινω recovery full wipe και καθαρισμα και φλασαρω crash lolipop και ανοιγει κανονικα,θα τρελαθω ρε παιδια,μονο με kit kat το κανει αυτο με loli δε ζηταει samsung acount και οτι η συσκευη κλειδωθηκε.Δηλαδη δεν μπορουμε να παμε kit kat?

Όχι δεν μπορείς να πας πίσω γιατί δεν γυρίζει ο bootloader.Τώρα αν παίζουν τίποτα ταχυδακτυλουργικά με restore δεν το ξέρω,αλλα αυτή η συζήτηση καλύτερα να γίνει εδώ Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω, τώρα είμαι με knox 0.0 αλλά δεν την παλεύω άλλο να Μην πειράξω το τηλ με custom και λοιπά, όταν γράψει ο περιβόητος knox βγαίνει το τηλ εντελώς εκτός εγγύησης ή μόνο κάποια μέρη του,πχ πλακέτα εκτός αλλά οθόνη ή κάμερα εντός.Έχει κάποιος εμπειρία στο service με γραμμένο knox και να το περάσουν στην εγγύηση?

Ευχαριστώ.

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω, τώρα είμαι με knox 0.0 αλλά δεν την παλεύω άλλο να Μην πειράξω το τηλ με custom και λοιπά, όταν γράψει ο περιβόητος knox βγαίνει το τηλ εντελώς εκτός εγγύησης ή μόνο κάποια μέρη του,πχ πλακέτα εκτός αλλά οθόνη ή κάμερα εντός.Έχει κάποιος εμπειρία στο service με γραμμένο knox και να το περάσουν στην εγγύηση?

Ευχαριστώ.

Βγαίνει εκτός σαν σύνολο.Από εκεί και πέρα έχουμε κάποιες αναφορές από χρήστες για περιπτώσεις που τους το πέρασαν κανονικά στην εγγύηση με γραμμένο knox αλλά είναι σε ποιόν τεχνικό θα πέσεις (δεν είναι δηλαδή ο κανόνας), οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι ρίσκο. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως λυνουμε το προβλημα fail to initialize camerw που προκαλει το viber καποιες φορες?Μου το εκανε με κιτκατ και μου το κανει και τωρα που περασα πωλονικη λολιποπ...Να σημειωσω πως δεν εκανα wipe data αν αυτο παιζει ρολο.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν βγει άλλη ρομ εκτός της πολωνικής μπορεί να περαστεί πάνω από την πολωνική με odit? (δηλαδή όπως πέρασα την πολωνική μετά να περάσω πχ την ελληνική όταν βγει? πάνω απο την πολωνική?)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν βγει άλλη ρομ εκτός της πολωνικής μπορεί να περαστεί πάνω από την πολωνική με odit? (δηλαδή όπως πέρασα την πολωνική μετά να περάσω πχ την ελληνική όταν βγει? πάνω απο την πολωνική?)
Nαι,θα μπορείς να την περάσεις με τον ίδιο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ πρέπει να έχουμε θέμα με το Bluetooth!

Με το handsfree που παίζω (ένα sony) κανένα πρόβλημα πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το wifi πως ειστε με την lollipop?

Εχω πολλες...μα παρα πολλες αποσυνδεσεις....

(Ολα σε εμενα θα τυχουν?)

 

... καμία αποσύνδεση, 2 μέρες τώρα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

aroutis στο XDA το αναφέρουν αλλά κυρίως για τα wearable και όχι για τα ακουστικά.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Με το handsfree που παίζω (ένα sony) κανένα πρόβλημα πάντως.

 

 

aroutis στο XDA το αναφέρουν αλλά κυρίως για τα wearable και όχι για τα ακουστικά.

'Οντως υπάρχει πρόβλημα με τα bt και το εχω αναφέρει 2-3 φορές σε προηγούμενα πόστ.Εδώ να πώ πως το πρόβλημα αυτό (και όχι μόνο) έχει διορθωθεί πλήρως στην δεύτερη leaked και αναμένεται το update για την official (στο s5 ήδη άρχισαν να το παίρνουν απο εχθές ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...