Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσες φορές έχεις βγάλει το πενάκι...

Ε ναι αυτό εννοώ.. Δεν υπάρχει περίπτωση .. Το νούμερο είναι λάθος. Σε εσάς είναι σωστό;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως ο αριθμός φαίνεται φυσιολογικός.

Αν σου φαίνεται τόσο υπερβολικός βάλε ήχο στο βάλε βγάλε να δεις μήπως όντως παίζει κάτι με τον αισθητήρα ή απλά μέτρα μέσα σε μια μέρα πόσες φορές θα το βγάλεις και έλεγχε τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

επιτελους το απεκτησα

 

Εχω μια ερωτηση

 

Θελω να βελτιωσω τα χρωματα

δεν τα σεταρισα σωστα στηις αρχικες ρυθμισεις

υπαρχει τροπος η πρεπει να κανω ρεσετ στην συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

επιτελους το απεκτησα

 

Εχω μια ερωτηση

 

Θελω να βελτιωσω τα χρωματα

δεν τα σεταρισα σωστα στηις αρχικες ρυθμισεις

υπαρχει τροπος η πρεπει να κανω ρεσετ στην συσκευη

 

Πέτρο με γεια να το χαρείς.

Η ρύθμιση για την οθόνη είναι από ρυθμίσεις-οθόνη-Λειτουργία οθόνης.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

επιτελους το απεκτησα

 

Εχω μια ερωτηση

 

Θελω να βελτιωσω τα χρωματα

δεν τα σεταρισα σωστα στηις αρχικες ρυθμισεις

υπαρχει τροπος η πρεπει να κανω ρεσετ στην συσκευη

Γιατι,σου εβγαλε καμια ρυθμιση για χρωματα στο σεταρισμα?? :vava:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το αστείο της Google προς τις Amoled της Samsung (burn in στη notification bar) πρέπει να σταματήσει. Ευτυχώς που είμαι με Knox 0x0 και μόλις έρθει το Lollipop θα το πάω στο σέρβις για αλλαγή οθόνης.

Λέω Lollipop γιατί μετά από βίντεο που είδα στο YouTube, το χρώμα της Notification Bar αλλάζει αναλόγως του χρώματος της εφαρμογής που φιλοξενεί η οθόνη. Τέρμα πια το μόνιμο μαύρο της μπάρας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο με το θέμα αλλά σαν χρήστης του εργαλείου note 3 πρέπει να το γράψω. Προ 3 μηνών αγόρασα το tab pro 10.1 για να έχω ένα ταμλετ αφού το ποιο παλιό το έδωσα στα παιδιά. Αυτό λοιπόν που παρατηρώ είναι ότι η εμπειρία χρήσης και η απόκριση του note δεν συγκρίνεται πουθενά με το ταμπλετ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τί διαφορές είδε όταν επέλεξε αυτή την ρύθμιση;

[ATTACH]53295[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το αστείο της Google προς τις Amoled της Samsung (burn in στη notification bar) πρέπει να σταματήσει. Ευτυχώς που είμαι με Knox 0x0 και μόλις έρθει το Lollipop θα το πάω στο σέρβις για αλλαγή οθόνης.

Λέω Lollipop γιατί μετά από βίντεο που είδα στο YouTube, το χρώμα της Notification Bar αλλάζει αναλόγως του χρώματος της εφαρμογής που φιλοξενεί η οθόνη. Τέρμα πια το μόνιμο μαύρο της μπάρας.

 

Προφανώς αναφέρεσαι στο βίντεο της Ericca έτσι? Σηκώνει πολλή συζήτηση αλλά δεν ξέρουμε ακόμα κατά πόσο στέκει. Εγώ είχα cm για κάνα δίμηνο στο note με την tinted status bar και δεν είδα κάτι τέτοιο. Δε νομίζω δλδ να ευθύνεται η lollipop για αυτό. Πιο πολύ για κακής ποιότητας panel οθόνης στο nexus μου κάνει. Όσον αφορά το άλλο σου ερώτημα εγώ είδα βελτίωση κυρίως στη δουλειά μου που κάποιες στιγμές είναι συνδεδεμένες σε 2 άρα γραμμή πάνω από 20 συσκευές. Εκεί με την εναλλαγή wifi 3g οπότε πέφτει η σύνδεση κάνω τη δουλειά μου κανονικά. Βλέπω πχ βίντεο στα 720 στο YouTube ενώ ο δίπλα μου δεν μπορεί να ανοίξει σελίδα σε Mobile Page.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και λίγο καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Κάποιες φορες, όχι πάντοτε όταν με καλεί κάποιος χτυπάει κανονικά το ringtone και μετά από 3 sec μου εμφανίζει το νούμερο η την επαφή. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν το greek caller id αλλα το freezara και πάλι είχα θέμα. Μήπως μπορεί κάποιος θα με βοηθήσει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικά τα βλέπω τα βίντεο της Erica αυτό δεν το θυμάμαι. Θα το έχει αναφέρει σίγουρα γιατί ασχολείται πολύ με τις οθόνες και τους χρωματισμούς. Όταν είχα ρουτ το τηλέφωνο, προσπάθησα να το λειτουργήσω έχοντας απενεργοποιημένη τη status bar. Ήταν δύσκολο... και αυτό διότι στη μπάρα αυτή στηρίζονται και άλλες υπηρεσίες του τηλεφώνου, όπως της εισερχόμενης κλήσης (με καλούσαν και δεν άνοιγε η οθόνη, ούτε έδειχνε το όνομα της επαφής) και η υπηρεσία του multitasking (τα προγράμματα που βλέπεις ότι είναι ενεργά πατώντας παρατεταμένα το κεντρικό κουμπί, μαζί με τη μνήμη του τηλεφώνου). Είχα μια πεποίθηση ότι αυτό θα έφτιαχνε στη lollipop και τελικά φαίνεται να συμβαίνει.

Όσον αφορά το tinted status bar που ανέφερες, το είχα δοκιμάσει, σε μεγάλο βαθμό έκανε ο,τι έλεγε, εκτός από 2 εφαρμογές. Του καινούργιου PlayStore (δεν την έβαφε πράσινη) και του facebook όπου δεν την έβαφε μπλε. Όπως επίσης και σε κάτι άλλες που είχε μαύρο, χωρίς να υπάρχει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ παθών. Σε μένα πολλές φορές δεν άνοιγε καθόλου ή οθόνη. Δοκίμασε το Full Screen Caller ID. Αυτό με την Τζοκόντα. Ανοίγει ακαριαία...
Link to comment
Share on other sites

Εδω αναφερομαι.

Απλα λεει οτι στο Nexus 6 ειναι πολυ εντονο το φαινομενο και στο Note 4 δεν παρατηρει κατι τετοιο. Παντως οσο και αν εψαξα στο net δε βρηκα αναφορες για burn in στο Note 3 οποτε νομιζω τζαμπα αγχωνεσαι.Κυριως αφουε εισαι και 0Χ0.Τι να πουμε και εμεις με 0Χ1 :P

Link to comment
Share on other sites

Εδω αναφερομαι.

Απλα λεει οτι στο Nexus 6 ειναι πολυ εντονο το φαινομενο και στο Note 4 δεν παρατηρει κατι τετοιο. Παντως οσο και αν εψαξα στο net δε βρηκα αναφορες για burn in στο Note 3 οποτε νομιζω τζαμπα αγχωνεσαι.Κυριως αφουε εισαι και 0Χ0.Τι να πουμε και εμεις με 0Χ1 :P

 

Καλά για το 4 είναι ακόμη νωρίς.. Πάντως στο δικό μου φαίνεται με "γυμνό μάτι" αλλά πιο έντονα με τη χρήση του προγράμματος [ATTACH]53326[/ATTACH]

 

Όσοι το έχετε περίπου 1 χρόνο είστε σίγουροι ότι η notification bar δεν αφήνει σημάδι έστω και με αυτό το πρόγραμμα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλά για το 4 είναι ακόμη νωρίς.. Πάντως στο δικό μου φαίνεται με "γυμνό μάτι" αλλά πιο έντονα με τη χρήση του προγράμματος [ATTACH]53326[/ATTACH]

 

Όσοι το έχετε περίπου 1 χρόνο είστε σίγουροι ότι η notification bar δεν αφήνει σημάδι έστω και με αυτό το πρόγραμμα ;

Έχεις δίκιο.

Το έχω το τηλ κοντά ένα χρόνο τώρα και με το πρόγραμμα που πρότεινες βλέπω ειδικά στο γκρι φόντο σημάδια από την status bar.

Δεν ξέρω αν μπορεί να φανεί στο screenshot αλλά στην οθόνη του κινητού μου το βλέπω ξεκάθαρα, μέχρι και τα εικονίδια από το ξυπνητήρι κλπ που μένουν στην status bar.

 

Το ερώτημα τώρα είναι μπορούμε αργότερα να το δώσουμε στο service και να γίνει αλλαγή οθόνης λόγω αυτού του προβλήματος;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήγα στο σέρβις και μου είπαν ότι το καλύπτει η εγγύηση. Βέβαια πήγα για άλλο λόγο (να δώσω ένα Gear 2) αλλά ρώτησα και για το τηλέφωνο. Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα το πάω μόλις μπει η Lollipop, για τους λόγους που προανέφερα. Μέχρι τότε θα είμαι προσεχτικός μην χάσω το 0x0.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήγα στο σέρβις και μου είπαν ότι το καλύπτει η εγγύηση. Βέβαια πήγα για άλλο λόγο (να δώσω ένα Gear 2) αλλά ρώτησα και για το τηλέφωνο. Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα το πάω μόλις μπει η Lollipop, για τους λόγους που προανέφερα. Μέχρι τότε θα είμαι προσεχτικός μην χάσω το 0x0.

Ωραία αυτά είναι ευχάριστα νέα οποτε όπως το βλέπω εγώ αλλάζουμε μια οθόνη τώρα που έκλεισε σχεδόν εναν χρόνο το τηλ. και μια του χρόνου λίγο πριν λήξει η εγγύηση.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αυτά είναι ευχάριστα νέα οποτε όπως το βλέπω εγώ αλλάζουμε μια οθόνη τώρα που έκλεισε σχεδόν εναν χρόνο το τηλ. και μια του χρόνου λίγο πριν λήξει η εγγύηση.

Θα μας πάρουν χαμπάρι. :cool:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αυτά είναι ευχάριστα νέα οποτε όπως το βλέπω εγώ αλλάζουμε μια οθόνη τώρα που έκλεισε σχεδόν εναν χρόνο το τηλ. και μια του χρόνου λίγο πριν λήξει η εγγύηση.

 

Κανονικά κάθε ανταλλακτικό καλύπτεται από 2 χρόνια εγγύηση... Άρα και στο τέλος να το αλλάξεις, θα έχεις άλλα 2 χρόνια μόνο όμως για το συγκεκριμένο ανταλλακτικό. Τώρα το τι θα συμβεί στην πραγματικότητα είναι άλλο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Το κοιταξα και εγω αλλα ειμαι οκ απο οτι βλεπω.Οτι και να γινει παντως ενημερωστε να ξερουμε τι εγινε με το service.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τί διαφορές είδε όταν επέλεξε αυτή την ρύθμιση;

[ATTACH]53295[/ATTACH]

 

Υποτίθεται οτι εαν το wifi ειναι αδύναμο και το Mobile Internet ισχυρότερο σε αποσυνδέει απο wifi και το ανάποδο, ανάλογα την ισχύ του σήματος. Λογικά σου εξοικονομεί μπαταρία αλλά έχω την εντύπωση ότι εχεις μεγαλύτερη κατανάλωση απ τις συνεχομενες εναλλαγες

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι εαν το wifi ειναι αδύναμο και το Mobile Internet ισχυρότερο σε αποσυνδέει απο wifi και το ανάποδο, ανάλογα την ισχύ του σήματος. Λογικά σου εξοικονομεί μπαταρία αλλά έχω την εντύπωση ότι εχεις μεγαλύτερη κατανάλωση απ τις συνεχομενες εναλλαγες

 

Ωραία. Αφού είναι έτσι κάνε το επόμενο πείραμα : Προσπάθησε να ακούσεις ραδιόφωνο (TuneIn) όταν είσαι μέσα στο σπίτι σου και απομακρύνεσαι... δηλαδή φεύγεις μακριά και εντελώς από το Wi-Fi σου. Αν ισχύει αυτό δε θα πρέπει να έχεις καμία διακοπή στη ροή του ραδιοφώνου κατά τη αλλαγή του τρόπου σύνδεσης σου από Wi-Fi σε 3G/4G. Δηλαδή όταν το σήμα Wi-Fi σου γίνεται ασθενές θα πρέπει να ενεργοποιείται το σήμα κινητής για να μην χάσεις δεδομένα. Σωστά; Ε, εγώ δεν το καταφέρνω αυτό. Το Wi-Fi παραμένει ενεργό έστω και με 0 μπάρες, και κάποια στιγμή αποσυνδέεται για να παίξω με 4G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, μια βοηθεια κατα δω…..

 

Δεν μου ανοιγει τα δεδομενα…. το shortcut κανονικα πρασινιζει και δειχνει οτι ειναι ανοιχτο, αλλα τιποτα, ουτε βελακια ουτε τιποτα…. επισης και μεσα απο το μενου network ειτε το εχω τικαρισμενο ειτε οχι το ιδιο ειναι…..:cry:

 

Στα καλα καθουμενα εγινε...:cry:

 

Δοκιμασα,

 

restart τιποτα,

 

βγαλσιμο μπαταριας επισης τιποτα….

 

Τι αλλο μπορω να κανω χωρις να προχωρησω σε Hard Reset ?

 

 

To κινητο λειτουργει κανονικα, δεχομαι στελνω κλησεις και sms οπως επισης και το wifi λειτουργει αψογα…..

 

 

Δεν εχω περασμενες ''μυστηριες'' εφαρμογες…. μαμα ειναι το τηλ και δεν εχει ρουταριστει ποτε….

 

 

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη….

 

Thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...