Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικά σταμάτησε να γυρνά στα Ελληνικά το πληκτρολόγιο? Με επανεκκίνηση δεν έστρωσε (δεν είναι windows!!! :lol::lol::lol:) Πώς το διορθώνω ?

Καλημέρα φίλε μου...

Αυτο ακριβώς έπαθε το Samsung galaxy 3 ενός φίλου μου προχθές..

Δεν άλλαζε γλώσσα με τίποτα.. Το έβλεπα και δεν το πίστευα.

Τελικά του έβαλα SwiftKey αλλά προφανώς και δεν είναι λύση αυτό.

Είσαι ροοτ η οτιδηποτε γιατί αυτός ήταν μαμα 100%

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου...

Αυτο ακριβώς έπαθε το Samsung galaxy 3 ενός φίλου μου προχθές..

Δεν άλλαζε γλώσσα με τίποτα.. Το έβλεπα και δεν το πίστευα.

Τελικά του έβαλα SwiftKey αλλά προφανώς και δεν είναι λύση αυτό.

Είσαι ροοτ η οτιδηποτε γιατί αυτός ήταν μαμα 100%

Sent from my note3

 

Μαμά 100%

Και εγώ έβαλα το swiftkey (προσωρινά) για να έχω ελληνικά. Αλλά όντος δεν είναι λύση.

Όποιος ξέρει ας δώσει τα φώτα του.

 

Δοκίμασα και έβαλα σαν γλώσσα μόνο τα ελληνικά, δηλαδή ξετσέκαρα τα αγγλικά. Οπώτε δούλεψε τα ελληνικά. Τσέκαρα ξανά και τα αγγλικά και τώρα έχει κολλήσει στα Ελληνικά και δεν γυρνά στα αγγλικά.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί από πολλούς αυτό το πρόβλημα και συνήθως ο υπαιτιος είναι το greenify.Απενεργοποιήσετε το από την προσβασιμότητα και λογικά θα είστε οκ
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί από πολλούς αυτό το πρόβλημα και συνήθως ο υπαιτιος είναι το greenify.Απενεργοποιήσετε το από την προσβασιμότητα και λογικά θα είστε οκ

 

Δεν έχω greenify (δεν ειμαι καν ροοτ) Κάποια άλλη ιδέα γιατι σταμάτησε το πληκτρολόγιο να αλλάζει γλώσσα?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Μαμά 100%

Και εγώ έβαλα το swiftkey (προσωρινά) για να έχω ελληνικά. Αλλά όντος δεν είναι λύση.

Όποιος ξέρει ας δώσει τα φώτα του.

 

Δοκίμασα και έβαλα σαν γλώσσα μόνο τα ελληνικά, δηλαδή ξετσέκαρα τα αγγλικά. Οπώτε δούλεψε τα ελληνικά. Τσέκαρα ξανά και τα αγγλικά και τώρα έχει κολλήσει στα Ελληνικά και δεν γυρνά στα αγγλικά.

Ίδια περίπτωση ακριβώς... Απλα σε άλλο κινητό.

Πραγματικά απίστευτο..

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Ίδια περίπτωση ακριβώς... Απλα σε άλλο κινητό.

Πραγματικά απίστευτο..

Sent from my note3

 

Παραθέτω τα προγράμματα που έβαλα τις 2 τελευταίες ημέρες έτσι ώστε και όποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα και έχει και αυτός τις ίδιες εφαρμογές ... μπας και βγάλω άκρη.. αν και κουλό.

Λυπών έβαλα:

1) Επιτήρηση IP κάμερα

2) Ελληνική ιντερνετ τηλεόραση 3

3) appSales

4) 3D Next Launcher.

 

Αυτά έβαλα. Όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα μήπως έχει και κάποιες απο αυτές τις εφαρμογές ας το πει μπας και έχει κάποια σχέσει κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιτάτε μήπως έχετε κάτι άλλο τικαρισμενο στην προσβασιμότητα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιτάτε μήπως έχετε κάτι άλλο τικαρισμενο στην προσβασιμότητα?

 

Στο ξεκάρφωτο μόνο του??? Δεν είναι κάτι τέτοιο το έχω τσεκάρι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω greenify (δεν ειμαι καν ροοτ) Κάποια άλλη ιδέα γιατι σταμάτησε το πληκτρολόγιο να αλλάζει γλώσσα?

Κάνε μια ενημέρωση της πολιτικής ασφαλείας μήπως και....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε τι μπορεί να ευθύνεται η τόση μεγάλη κατανάλωση του συστήματος Android??
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια ενημέρωση της πολιτικής ασφαλείας μήπως και....

το έκανα και δεν έφτιαξε. Έκανα εκκαθάριση στο πληκτρολόγιο και το ρυθμισα απο την αρχείο αλλά τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω τα προγράμματα που έβαλα τις 2 τελευταίες ημέρες έτσι ώστε και όποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα και έχει και αυτός τις ίδιες εφαρμογές ... μπας και βγάλω άκρη.. αν και κουλό.

Λυπών έβαλα:

1) Επιτήρηση IP κάμερα

2) Ελληνική ιντερνετ τηλεόραση 3

3) appSales

4) 3D Next Launcher.

 

Αυτά έβαλα. Όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα μήπως έχει και κάποιες απο αυτές τις εφαρμογές ας το πει μπας και έχει κάποια σχέσει κάποια εφαρμογή.

Και γιατι δεν τις διωχνεις να δεις τι γινεται;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και δεν έφτιαξε. Έκανα εκκαθάριση στο πληκτρολόγιο και το ρυθμισα απο την αρχείο αλλά τζίφος.

Αν είσαι root και έχεις titanium back up κάνε επαναφορά το πληκτρολόγιο της Samsung. Εγώ αυτό έκανα και επανήλθε.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν τις διωχνεις να δεις τι γινεται;

Τελικά αυτό έκανα. Το έκανα ένα ένα και ευθύνεται το 3D next με το go locker. Κάποιο από τα δύο. (Αυτά τα δύο τα έκανα μαζί απεγκατάσταση)

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό έκανα. Το έκανα ένα ένα και ευθύνεται το 3D next με το go locker. Κάποιο από τα δύο. (Αυτά τα δύο τα έκανα μαζί απεγκατάσταση)

Εμενα παντως το φιλαράκι μου δεν είχε κανένα από τα 2...

Τεσπα αφού το βρήκες τέλος καλό όλα καλά.

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε τι μπορεί να ευθύνεται η τόση μεγάλη κατανάλωση του συστήματος Android??
Μια χαρά είσαι ,εκεί είναι τα νορμαλ νούμερα.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το φιλαράκι μου δεν είχε κανένα από τα 2...

Τεσπα αφού το βρήκες τέλος καλό όλα καλά.

Sent from my note3

Μπορεί να είναι κάποια άλλη παρόμοια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε τι μπορεί να ευθύνεται η τόση μεγάλη κατανάλωση του συστήματος Android??

Κάνε του μια επανεκκίνηση, συνήθως στρώνει, κολλάνε τα Google services κάποιες φορές.Οι κανονικές τιμές είναι γύρω στο 11-13%

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Βλέποντας την καινούργια λειτουργία του Note 4 που μπορείς να επιλέξεις οτιδήποτε θέλεις με το πενάκι (κείμενο εικόνα κλπ) θέλω να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κανείς να κάνει κάτι παρόμοιο με το Note 3. Εγώ πχ αν θέλω να πάρω στα γρήγορα μια εικόνα η ένα μέρος της οθόνης κάνω ένα screen write και μετά κάνω crop το κομμάτι που θέλω. Σκέφτηκα το scrapbook το οποίο δεν εχω δοκιμάσει ως τώρα. Σκέφτηκα πως αν επιλέξω εικόνα με το scrapbook ίσως την δω μετά στο gallery αλλά δεν έπαιξε. Πάει κάπου το μυαλό σας για να επιλέγω γρήγορα και χωρίς crop μια εικόνα από την οθόνη και να αποθηκεύεται στις εικόνες;
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια με την καμερα του κινητου ειστε οκ?

 

το βραδυ λιγο μας τα χαλάει η μου φαινεται?:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ευχαριστω για το ενδιαφερον, ο πωλητης ειναι ιδιωτης μου εστειλε σε φωτο το κουτι που εδειχνε το imei πηρα το kaizershop και μου ειπαν οτι εχει αγορασθει απο εκει και ειναι ευρωπαικο. Πως το βλεπεις ειμαι οκ?
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια με την καμερα του κινητου ειστε οκ?

 

το βραδυ λιγο μας τα χαλάει η μου φαινεται?:)

 

 

Η καμερα μερα ειναι κορυφη.. και σε βιντεο κ σε φωτογραφιες! Το βραδυ σε πισσα σκοταδι με το δικο μ νοτελι εχω βγαλει εκπληκτικες φωτο με φλας! χωρις φλας ειναι απλα καλες οπως ειναι λογικο! Το βιντεο σε χαμηλο φωτισμο μερικες φορες εχει θεματα.. ελπιζω να σε καλυψα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε τι μπορεί να ευθύνεται η τόση μεγάλη κατανάλωση του συστήματος Android??

Όποιος μπορεί να βοηθήσει σε αυτό το θέμα καλώ είναι γιατί κι εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα σε 2 συσκευές που έχω Note 3 και s4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ευχαριστω για το ενδιαφερον, ο πωλητης ειναι ιδιωτης μου εστειλε σε φωτο το κουτι που εδειχνε το imei πηρα το kaizershop και μου ειπαν οτι εχει αγορασθει απο εκει και ειναι ευρωπαικο. Πως το βλεπεις ειμαι οκ?

 

Δεν τους ρωτάς αν μπορούν να βγάλουν στον πωλητή, ένα αντίγραφο της απόδειξης; Να έχεις κάτι στα χέρια σου για την εγγύηση.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...