Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Κάτοχος του note 3 από σήμερα κι εγώ...

 

Μερικές ερωτήσεις έχω! Η πρώτη είναι η κάμερα που με προβλημάτισε αρκετά.. Σαν να μην έχει και τόσο καλή ανάλυση σε σχέση με του S2 που είχα πριν.. Σαν να βλέπω αρκετά "μυγάκια" κυρίως σε εσωτερικό χώρο. Επίσης το φλας μου φαίνεται κάπως κίτρινο και πολύ πιο αδύναμο από του S2. Κάτι δεν πάει καλά με την κάμερα ή έτσι είναι?

 

Και η δεύτερη ερώτηση έχει να κάνει με την οθόνη.. Στο σκοτάδι από την δεξιά πλευρά όπως το κοιτάμε φαίνεται σαν διαρροή φωτός, δηλαδή είναι πιο "ξεθωριασμένο". Αυτό συμβαίνει σε μαύρο φόντο κυρίως στο μενού (ρυθμίσεις κλπ). Είναι λογικό αυτό?

Η κάμερα σε κλειστό χώρο ναι δεν είναι καλή με φλας και σε μέρα είναι τέλεια...

Τώρα αυτό με τον χρωματισμό δεν μου αρέσει δες το καλά και αν είναι πήγαμε για αλλαγή τώρα που έχεις doa.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το greenify ανενεργό αλλά τίποτα πάλι τον ίδιο πρόβλημα έχω.

Αναγκάστηκα να κατεβάσω άλλο πληκτρολόγιο.

Edited by leonady
1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το greenify ανενεργό αλλά τίποτα πάλι τον ίδιο πρόβλημα έχω.

Αναγκάστηκα να κατεβάσω άλλο πληκτρολόγιο.

Από που το έκανες ανενεργό;

 

Για δες ρυθμίσεις/γενικα/ασφάλεια/διαχειριστές συσκευής....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Κάτοχος του note 3 από σήμερα κι εγώ...

 

Μερικές ερωτήσεις έχω! Η πρώτη είναι η κάμερα που με προβλημάτισε αρκετά.. Σαν να μην έχει και τόσο καλή ανάλυση σε σχέση με του S2 που είχα πριν.. Σαν να βλέπω αρκετά "μυγάκια" κυρίως σε εσωτερικό χώρο. Επίσης το φλας μου φαίνεται κάπως κίτρινο και πολύ πιο αδύναμο από του S2. Κάτι δεν πάει καλά με την κάμερα ή έτσι είναι?

 

Και η δεύτερη ερώτηση έχει να κάνει με την οθόνη.. Στο σκοτάδι από την δεξιά πλευρά όπως το κοιτάμε φαίνεται σαν διαρροή φωτός, δηλαδή είναι πιο "ξεθωριασμένο". Αυτό συμβαίνει σε μαύρο φόντο κυρίως στο μενού (ρυθμίσεις κλπ). Είναι λογικό αυτό?

 

 

Η καμερα στο δικο μου νοτελι 3 και μερα και νυχτα με φλας βγαζει φοβερες φωτογραφιες! Το βιντεο σε χαμηλο φωτισμο δεν τραβαει οπως θα ηθελα & θα επρεπε! Αυτο για τη διαρροη δ ειναι σιγουρα καλο μακαρι να στο αλλαξουν. Το κινητο βγαζει σουπερ φωτο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το greenify ανενεργό αλλά τίποτα πάλι τον ίδιο πρόβλημα έχω.

Αναγκάστηκα να κατεβάσω άλλο πληκτρολόγιο.

 

Αν έβαλες greenify πήγαινε ρυθμίσεις → προσβασιμότητα και κάνε το ανενεργό.

 

Από που το έκανες ανενεργό;

 

Για δες ρυθμίσεις/γενικα/ασφάλεια/διαχειριστές συσκευής....

 

Καλημερα...εγω δεν το εχω καν....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το greenify ανενεργό αλλά τίποτα πάλι τον ίδιο πρόβλημα έχω.

Αναγκάστηκα να κατεβάσω άλλο πληκτρολόγιο.

 

Ρυθμίσεις-συσκευή-προσβασιμοτητα. Βρες το greenify και κλείστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!! Κάποια βοήθεια εδώ ;; :(

 

Έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή app2sd? Αλλιώς τα πάντα εγκαθίστανται στην εσωτερική μνήμη και μετά εσύ τα αποθηκεύεις αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα σε κλειστό χώρο ναι δεν είναι καλή με φλας και σε μέρα είναι τέλεια...

Τώρα αυτό με τον χρωματισμό δεν μου αρέσει δες το καλά και αν είναι πήγαμε για αλλαγή τώρα που έχεις doa.

 

Η καμερα στο δικο μου νοτελι 3 και μερα και νυχτα με φλας βγαζει φοβερες φωτογραφιες! Το βιντεο σε χαμηλο φωτισμο δεν τραβαει οπως θα ηθελα & θα επρεπε! Αυτο για τη διαρροη δ ειναι σιγουρα καλο μακαρι να στο αλλαξουν. Το κινητο βγαζει σουπερ φωτο

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Η κάμερα όντως την ημέρα είναι τέλεια.. σε χαμηλό φωτισμό τα χαλάει λίγο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το φλας που όταν ενεργοποιείται σαν φακός είναι κάπως αδύναμο, φέγγει λιγότερο και πιο "κίτρινο" σε σχέση με το S2 που είχα πριν.

 

Όσο για τον χρωματισμό, το παρατήρησα αρκετά και το κάνει μόνο στο μενού του touch wiz. Στο test (*#0*#) το μαύρο δεν έχει ίχνος "διαρροής" φωτός απ την οθόνη. Μέσα στο μενού όμως φαίνεται αρκετά ειδικά σε χαμηλό φωτισμό. Θα το κοιτάξω και σήμερα και τη Δευτέρα θα το συγκρίνω με ένα άλλο Note3 και αν υπάρχει διαφορά θα πάω για doa...

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα στο δικο μου νοτελι 3 και μερα και νυχτα με φλας βγαζει φοβερες φωτογραφιες! Το βιντεο σε χαμηλο φωτισμο δεν τραβαει οπως θα ηθελα & θα επρεπε! Αυτο για τη διαρροη δ ειναι σιγουρα καλο μακαρι να στο αλλαξουν. Το κινητο βγαζει σουπερ φωτο

Βασικά όταν λέμε φώτο σε χαμηλό φωτισμό δεν εννοούμε με φλας.

Σε χαμηλό φως έχει πρόβλημα ότι και να λέτε και είναι λογικό ακόμα και επαγγελματική φακοί είναι δύσκολο να ανταπεξελθουν. Με φλας σε σκοτάδι είναι πολύ καλές.

 

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Η κάμερα όντως την ημέρα είναι τέλεια.. σε χαμηλό φωτισμό τα χαλάει λίγο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το φλας που όταν ενεργοποιείται σαν φακός είναι κάπως αδύναμο, φέγγει λιγότερο και πιο "κίτρινο" σε σχέση με το S2 που είχα πριν.

 

Όσο για τον χρωματισμό, το παρατήρησα αρκετά και το κάνει μόνο στο μενού του touch wiz. Στο test (*#0*#) το μαύρο δεν έχει ίχνος "διαρροής" φωτός απ την οθόνη. Μέσα στο μενού όμως φαίνεται αρκετά ειδικά σε χαμηλό φωτισμό. Θα το κοιτάξω και σήμερα και τη Δευτέρα θα το συγκρίνω με ένα άλλο Note3 και αν υπάρχει διαφορά θα πάω για doa...

 

Φιλε μου όταν ενεργοποιεί τον φακό δεν δίνει όλη την δύναμη στο φλας για να μην το ζοριζει είναι πολύ λογικό και σωστό.

Τώρα στην φώτο τα δίνει όλα δεν έχω κάνει σύγκριση στα δύο φλας με του ς2 αν και το έχω αλλά πιστεύω πως έτσι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι bug, γι αυτό συνηθως ευθύνεται το greenify

 

Εγω αμεσως μετα το update και χωρις greenify αυτο το προβλημα το,εχω. Και το,ιχα και,στο προηγουμενο note 3 μου. Νομιζω οτι ειναι bug

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ δε φταιει το GReenify per se αλλα οποιαδηποτε εφαρμογη επιλεξετε ΟΝ στο accessibility. Δεν υπαρχει workaround μεχρι τωρα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα στο δικο μου νοτελι 3 και μερα και νυχτα με φλας βγαζει φοβερες φωτογραφιες! Το βιντεο σε χαμηλο φωτισμο δεν τραβαει οπως θα ηθελα & θα επρεπε! Αυτο για τη διαρροη δ ειναι σιγουρα καλο μακαρι να στο αλλαξουν. Το κινητο βγαζει σουπερ φωτο

 

+1. Στο πρωτο μου note ειχα το ιδιο,θεμα. Στο,δευτερο βγαζει τελεια και βραδυ και μερα.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου όταν ενεργοποιεί τον φακό δεν δίνει όλη την δύναμη στο φλας για να μην το ζοριζει είναι πολύ λογικό και σωστό.

Τώρα στην φώτο τα δίνει όλα δεν έχω κάνει σύγκριση στα δύο φλας με του ς2 αν και το έχω αλλά πιστεύω πως έτσι είναι...

Όντως δεν το είχα παρατηρήσει αυτό φίλε μου, έχεις δίκιο ;)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Note 2,αγορασμενο απο την express mobile,που προοριζα να το δωσω στον ανηψιο μου,οταν καταφερνε να παρει το χαρτι του Φυσικου,και επειδη αυτο εγινε προχτες,(αργησε λιγο,αλλα τα καταφερε τελικα),του το ανακοινωσα,αλλα επειδη ειναι ενα αλλοιωτικο παιδι,μου ειπε,οτι εχει βολευτει με το W995,που επισης του εχω δωσει,και δεν το θελει το Νοte 2.

Eτσι,και αναγκαστικα,θα το δωσω.

Πριν το κανω ομως,θελω να μεταφερω στο 3, καποιες μουσικες,κυριως που τις δουλευα σαν ring tones.

Εχω μεταφερει τις επαφες και τις φωτογραφιες,αλλα ρωταω τωρα,πως θα το κανω και για τις μουσικες;

Edited by Sol_Ballads
αγγελία

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-συσκευή-προσβασιμοτητα. Βρες το greenify και κλείστο.

 

Τελικά μάλλον bug είναι αφού απ ενεργοποίησα το Greenify και δεν έγινε τίποτα.

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον bug είναι αφού απ ενεργοποίησα το Greenify και δεν έγινε τίποτα.

 

Eχεις τιποτα αλλο ενεργοποιημενο στην προσβασιμοτητα? Επανεκινηση εκανες φανταζομαι?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Eχεις τιποτα αλλο ενεργοποιημενο στην προσβασιμοτητα? Επανεκινηση εκανες φανταζομαι?

 

Μόνο το LMT είναι ενεργοποιημενο.

 

Έκανα επανεκκίνηση.

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το LMT είναι ενεργοποιημενο.

 

Έκανα επανεκκίνηση.

 

Bγαλε μια το LMT και δοκιμασε παλι. Επιμενω πως δεν φταει το ιδιο το greenify αλλα οτιδηποτε υπαρχει επιλεγμενο στην προσβασιμοτητα. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Bγαλε μια το LMT και δοκιμασε παλι. Επιμενω πως δεν φταει το ιδιο το greenify αλλα οτιδηποτε υπαρχει επιλεγμενο στην προσβασιμοτητα. :)

 

Τελικά είχες δίκιο. Εκεί υπήρχε μόνο το greenify και το lmt. Έπρεπε να απενεργοποιηθουν και τα δύο για να δουλέψει το πληκτρολόγιο. Όταν είναι ένα από τα δύο on μου δημιουργεί πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου να είσαι καλά.

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχες δίκιο. Εκεί υπήρχε μόνο το greenify και το lmt. Έπρεπε να απενεργοποιηθουν και τα δύο για να δουλέψει το πληκτρολόγιο. Όταν είναι ένα από τα δύο on μου δημιουργεί πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου να είσαι καλά.

 

Anytime :D

 

Ειναι γνωστο το προβλημα και προσωπικα μου εχει σπασει τα νευρα οποτε το παρακολουθω μηπως αλλαξει τιποτα αλλα μεχρι στιγμης δεν υπαρχει workaround.

Το κακο ειναι πως το sammy keyboard ειναι απο τα λιγα που εχουν την πανω σειρα με αριθμους (feature που θελω) και γενικα ειναι καλο πληκτρολογιο και αναγκαζομαστε να το αλλαξουμε..

 

Protip: Αν βαλετε ποτε το G3 ported keyboard (το οποιο και αυτο εχει τη σειρα με τους αριθμους και ειναι επισης πολυ καλο), δε θα εχετε κανενα θεμα με την προσβασιμοτητα αλλα θα σας κρασαρει το Action Memo. Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα με ολο αυτο δηλαδη, οποτε περιοριζομαστε στo decent κατα τ'αλλα Swype.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Anytime :D

 

Ειναι γνωστο το προβλημα και προσωπικα μου εχει σπασει τα νευρα οποτε το παρακολουθω μηπως αλλαξει τιποτα αλλα μεχρι στιγμης δεν υπαρχει workaround.

Το κακο ειναι πως το sammy keyboard ειναι απο τα λιγα που εχουν την πανω σειρα με αριθμους (feature που θελω) και γενικα ειναι καλο πληκτρολογιο και αναγκαζομαστε να το αλλαξουμε..

 

Protip: Αν βαλετε ποτε το G3 ported keyboard (το οποιο και αυτο εχει τη σειρα με τους αριθμους και ειναι επισης πολυ καλο), δε θα εχετε κανενα θεμα με την προσβασιμοτητα αλλα θα σας κρασαρει το Action Memo. Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα με ολο αυτο δηλαδη, οποτε περιοριζομαστε στo decent κατα τ'αλλα Swype.

Συμφωνώ ότι είναι καλό αλλά και το SwiftKey που είναι μέσα στα 3 καλύτερα πληκτρολόγια έχει τα νούμερα που θες έχει θέματα να αλλάξεις είναι free και θα έλεγα πως είναι καλύτερο από το μαμά .....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι είναι καλό αλλά και το SwiftKey που είναι μέσα στα 3 καλύτερα πληκτρολόγια έχει τα νούμερα που θες έχει θέματα να αλλάξεις είναι free και θα έλεγα πως είναι καλύτερο από το μαμά .....

 

Θενξ μαν, θα ριξω μια ματια και σε αυτο. Εχω καταντησει να αλλαζω συνεχεια πληκτρολογια :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι είναι καλό αλλά και το SwiftKey που είναι μέσα στα 3 καλύτερα πληκτρολόγια έχει τα νούμερα που θες έχει θέματα να αλλάξεις είναι free και θα έλεγα πως είναι καλύτερο από το μαμά .....

 

Μπορεί να είναι καλό όπως λες αλλά εγώ που το χρησιμοποιώ κάνα 2 βδομάδες που είχα θέμα με το μαμά πληκτρολόγιο δεν μπόρεσα να το συνηθίσω με τίποτα.

Τώρα πετάω ......!!!!

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Θενξ μαν, θα ριξω μια ματια και σε αυτο. Εχω καταντησει να αλλαζω συνεχεια πληκτρολογια :lol:

 

Βάλε swiftkey το μόνο με αριθμοσειρά. Και γω το ίδιο σκάλωμα είχα μέχρι που σώθηκα με το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ δε φταιει το GReenify per se αλλα οποιαδηποτε εφαρμογη επιλεξετε ΟΝ στο accessibility. Δεν υπαρχει workaround μεχρι τωρα.

 

Μας εσωσες ρε φιλε!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...