Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια επειδη δεν εχω ασχοληθει καθόλου με το θεμα, μπορεί να μου πει κάποιος πως λειτουργεί η εφαρμογή Knox; Εννοώ, σου φτιάχνει μια εντελως καινούρια "καρτελα χρηστη"; Μπορώ λ.χ. να εχω ενα προφίλ στο οποιο να εχω ξεχωριστά εγκατεστημένες δυο τρεις εφαρμογές και στο.κανονικο ολες τις υπολοιπες;

 

Επίσης, αν η παραπανω θεωρια ειναι σωστή, οταν χρησιμοποιείται το δευτερο προφίλ, τρέχει στο background καταναλώνοντας πόρους ή απενεργοποιείται πληρως;

 

Ευχαριστώ

 

Στην ουσία έχεις μια 2η συσκευή στην ίδια την συσκευή σου. Για να μπει κάποιος στο μενού του Knox χρειάζεται κωδικό, ενω μπορείς να έχεις άλλες επαφές/αρχεία/φωτογραφίες απ οτι έχει στην συσκευή σου, ενω τρέχει στο background χωρίς να γίνεται αντιληπτό όμως(δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη κατανάλωση)

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία έχεις μια 2η συσκευή στην ίδια την συσκευή σου. Για να μπει κάποιος στο μενού του Knox χρειάζεται κωδικό, ενω μπορείς να έχεις άλλες επαφές/αρχεία/φωτογραφίες απ οτι έχει στην συσκευή σου, ενω τρέχει στο background χωρίς να γίνεται αντιληπτό όμως(δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη κατανάλωση)

 

Ευχαριστώ. Και κάτι ακόμα. Εστω πως κανω επαναφορά εργοστασιακών. Πρεπει να κανω και στα δυο ή γινεται γενικο.wipe?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και κάτι ακόμα. Εστω πως κανω επαναφορά εργοστασιακών. Πρεπει να κανω και στα δυο ή γινεται γενικο.wipe?

 

Αν κάνεις επαναφορά, σβήνεται το Knox καθώς είναι εφαρμογή. Οπότε πρέπει να ξανακάνεις download και να το στήσεις απ την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Για καθιστε ρε παιδια,οσοι πηρατε τα τελευταια updates στις NC2-ND3-ND5,σας χανει τους κωδικους???

 

Όχι, δεν τα χάνει πια

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εχω απο orange france απο οτι θυμαμαι.. αλλα αναβαθμιση ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ φως αν κ απο οτι διαβαζω.. υπαρχουν θεματα π.χ με τα wifi.. α ρε μεγαλη σαμι...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με NC2 full stock τα χάνει μια φορά την εβδομάδα.

 

Σο δικο μου με NC2 μέχρι την προηγούμενη βδομάδα που το έδωσα, δεν υπήρξε το παραμικρό θέμα και είχα ολόκληρο κατεβατό μήτε κωδικούς.Του γιου μου βράχος, του αδερφού μου το ίδιο.Βρε μπας κι έχετε πάρει φορά και απενεργοποιείτε ότι εφαρμογή βρίσκετε μπροστά σας και σας κρασαρει? Δεν γίνεται οι μισοί να έχουν πρόβλημα και οι άλλοι μισοί να μην έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Σο δικο μου με NC2 μέχρι την προηγούμενη βδομάδα που το έδωσα, δεν υπήρξε το παραμικρό θέμα και είχα ολόκληρο κατεβατό μήτε κωδικούς.Του γιου μου βράχος, του αδερφού μου το ίδιο.Βρε μπας κι έχετε πάρει φορά και απενεργοποιείτε ότι εφαρμογή βρίσκετε μπροστά σας και σας κρασαρει? Δεν γίνεται οι μισοί να έχουν πρόβλημα και οι άλλοι μισοί να μην έχουν.

Κι όμως γίνεται...:blink:.Συμβαίνει τυχαία αλλά συμβαίνει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξαναλεω.Δοκιμαστε να ξαναπερασετε τον Google account σας και να συχρονισει τους κωδικους απο εκει.Αφου υπαρχουν εκει δεν χαθηκε ο κοσμος τζαμπα θεμα το κανετε.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξαναλεω.Δοκιμαστε να ξαναπερασετε τον Google account σας και να συχρονισει τους κωδικους απο εκει.Αφου υπαρχουν εκει δεν χαθηκε ο κοσμος τζαμπα θεμα το κανετε.

 

Δεν γίνεται φίλε μου το δοκίμασα. Εκτός και αν το κάνεις αμέσως με το που τους χάσεις πριν προλάβει να συγχρονίσει αυτόματα. Τρέχα γύρευε δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τελικά η αναβάθμιση σε 4.4.2 ή όχι; παίρνουμε κάτι καλύτερο για τη συσκευή μας ή όχι;
Μόνο η Πυθία μπορεί να σου απαντήσει.

Οι απαντήσεις που θα πάρεις θα είναι διφορούμενες.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τελικά η αναβάθμιση σε 4.4.2 ή όχι; παίρνουμε κάτι καλύτερο για τη συσκευή μας ή όχι;

 

OXI ..... ακόμα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

μιας κι εχουμε το προβλημα , καμια εφαρμογη που κανει backup and restore τα wifi κλειδια υπαρχει? χωρις ρουτ!
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τελικά η αναβάθμιση σε 4.4.2 ή όχι; παίρνουμε κάτι καλύτερο για τη συσκευή μας ή όχι;

 

 

Εγω θα σου ελεγα να την κανεις

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

καμια αναφορα για fm radio;
Όπως το λές δεν υποστηρίζει αλλά πλέον εδώ παίζουμε ολοι https://play.google.com/store/apps/details?id=tunein.player
Link to comment
Share on other sites

Όπως το λές δεν υποστηρίζει αλλά πλέον εδώ παίζουμε ολοι https://play.google.com/store/apps/details?id=tunein.player

Καμμίά σχέση, πρέπει να έχεις πολύ μεγάλο πακέτο δεδομένων. Εγώ προσωπικά ακούω πολύ ράδιο όταν περπατώ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καμμίά σχέση, πρέπει να έχεις πολύ μεγάλο πακέτο δεδομένων. Εγώ προσωπικά ακούω πολύ ράδιο όταν περπατώ.
Έχεις κάποια άλλη λύση ?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια άλλη λύση ?

Δυστυχώς μόνο η Samsung την έχει. Επαναφορά του ραδιοφώνου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο η Samsung την έχει. Επαναφορά του ραδιοφώνου.

 

Αν δεν εχει βαλει ραδιοφωνικο δεκτη πως να το επαναφερει στην εν λογο συσκευη?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει βαλει ραδιοφωνικο δεκτη πως να το επαναφερει στην εν λογο συσκευη?

 

Μιλάω γενικά, στα μελλοντικά της μοντέλα.

Εγώ, και ίσως πολλοί σαν και εμένα, το βλέπουν αρνητικά. Αγόρασα Note 3 για την κόρη μου, αλλά για εμένα θέλω το ράδιο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια άλλη λύση ?

Παιρνεις ΒΤ με ραδιο.Απλουστατα.

Εγω,εχω το mw1 της Σονυ,και κανω τη δουλεια μου.Μπορει να μου τη σπαει σαν τηλεφωνο,αλλα σαν ραδιο ειναι αστερι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...