Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κανείς να μου πει αν το spen του note3 μπορεί να δουλέψει σε όλες τις εφαρμογές.

Ρωτάω γιατί θέλω να το πάρω και να εγκαταστήσω μία εφαρμογή online παραγγελιών για την εργασία μου.

Ευχαριστώ,

ΧΡΗΣΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Και πως βρίσκεται η θερμοκρασία του επεξεργαστή;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά.. το συγχρονισμό τον έχεις ενεργοποιημένο γενικότερα? Πρώτον γενικά από τις ρυθμίσεις που επιλέγεις για όλους τους λογαριασμούς και έπειτα μέσα στον συγκεκριμένο λογαριασμό?

 

δεν πηγε καν το μυαλο μου αυτο ηταν τελικα. Μετα απο καιρο χρησης iphone τα ξεχασα!!! συγχρονίστηκε μια χαρα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή/widget στυλ ημερολογίου/agenas που να μου επιτρέπει κατευθείαν σε κάποια από τις αρχικές οθόνες που θα είναι τοποθετημένο να γράφω σημείωση με το πενάκι για συγκεκριμένη ημερομηνία και να δείχνει και τις επόμενες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Θέλω να ποσταρω ένα S View Flip Cover Case που αγόρασα και είναι πραγματικά τέλειο..Έχει 20 ευρό με μεταφορικά και δουλεύει με 4.4.2 χωρίς ροοτ..Απλά το αγόρασα και ενημερώνω για ποιον θέλει..

 

http://www.ebay.de/itm/Fur-Galaxy-Note-3-S-View-Flip-Cover-Case-Hulle-Tasche-Leder-Samsung-N9005-N9000-/171189499038?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item27dbb0749e

 

http://www.ebay.de/itm/Fur-Galaxy-Note-3-S-View-Flip-Cover-Case-Hulle-Tasche-Leder-Samsung-N9005-N9000-/171188512727?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item27dba167d7

Edited by yaris1_0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα.Θελω να ποσταρω ενα S View Flip Cover Case που αγορασα και ειναι πραγματηκα τελειο..Εχει 20 ευρο με μεταφορηκα και δουλευει με 4.4.2 χωρις ροοτ..Απλα το αγορασα και ενημερονω για ποιον θελει..

 

http://www.ebay.de/itm/Fur-Galaxy-Note-3-S-View-Flip-Cover-Case-Hulle-Tasche-Leder-Samsung-N9005-N9000-/171189499038?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item27dbb0749e

 

http://www.ebay.de/itm/Fur-Galaxy-Note-3-S-View-Flip-Cover-Case-Hulle-Tasche-Leder-Samsung-N9005-N9000-/171188512727?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item27dba167d7

 

Σαν αυθεντικο μοιαζει...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Είναι τέλεια ποιότητα..

 

Ωραία γιατί με ενδιαφέρει αν και μάλλον θα πάρω κάποια Spigen πρώτα. Σιγά μην πληρώσουμε κερατιάτικα στην Samsung το αυθεντικό S view.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηγα να το κανω,μου το απεκλεισε γιατι το τηλεφωνο εχει ρυθμιστει να μη δεχεται εφαρμογες απο αλλες πηγες.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα και εγω το δευτερο note 3 φαφου το αποχωρηστικα πριν ενα μηνα.απο galaxy store πραδοση σε μια ημερα.ουγγρικο τηλεφωνο κατασκευασμενο 10/3/20114..εβαλα αμεσα tempered glass γιατι το προηγουμενο ειχε γραντζουνιστει αρκετα και εβαλα και spigen neo hybrid..
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηγα να το κανω,μου το απεκλεισε γιατι το τηλεφωνο εχει ρυθμιστει να μη δεχεται εφαρμογες απο αλλες πηγες.:confused:

 

Τικαρες το Unknown sources στο settings-general-security?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηγα να το κανω,μου το απεκλεισε γιατι το τηλεφωνο εχει ρυθμιστει να μη δεχεται εφαρμογες απο αλλες πηγες.:confused:

 

Άλλαξε τη ρύθμιση :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Θέλω να ποσταρω ένα S View Flip Cover Case που αγόρασα και είναι πραγματικά τέλειο..Έχει 20 ευρό με μεταφορικά και δουλεύει με 4.4.2 χωρίς ροοτ..Απλά το αγόρασα και ενημερώνω για ποιον θέλει..

 

http://www.ebay.de/itm/Fur-Galaxy-Note-3-S-View-Flip-Cover-Case-Hulle-Tasche-Leder-Samsung-N9005-N9000-/171189499038?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item27dbb0749e

 

http://www.ebay.de/itm/Fur-Galaxy-Note-3-S-View-Flip-Cover-Case-Hulle-Tasche-Leder-Samsung-N9005-N9000-/171188512727?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item27dba167d7

Δες δύο σημεία.

1) αν κάνεις restart δουλεύει, ή πρέπει να βγάλεις την θήκη και να την ξαναβάλεις;

2) στην τρύπα για την κάμερα, έχει κεντράρει σωστά η δερματίνη;

 

Έχω και εγώ μία αντίστοιχη, αρκετά πιο φτηνή (8$), η οποία είναι τέλεια, εκτός από αυτά τα δύο σημεία.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 2 μήνες με την kit kat μου έχασε και εμένα τους κωδικούς wifi και είχα ένα σωρό. Και όχι μόνο αυτό αλλά μου έχασε και το ιστορικό κλήσεων των τελευταίων 10 ημερών. Τι να πω...μεγάλη χοντράδα. Τους κωδικούς wifi μπορώ με κάποιο τρόπο να τους επαναφέρω;
Link to comment
Share on other sites

..εβαλα αμεσα tempered glass γιατι το προηγουμενο ειχε γραντζουνιστει αρκετα και εβαλα και spigen neo hybrid..

Πως το καταφερες αυτο?? παρεα με τα κλειδια το βαζεις?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 2 μήνες με την kit kat μου έχασε και εμένα τους κωδικούς wifi και είχα ένα σωρό. Και όχι μόνο αυτό αλλά μου έχασε και το ιστορικό κλήσεων των τελευταίων 10 ημερών. Τι να πω...μεγάλη χοντράδα. Τους κωδικούς wifi μπορώ με κάποιο τρόπο να τους επαναφέρω;

 

Κι εμενα μετα απο ενα μηνα σχεδον που το εχω τα χασε τα wifi αλλα οχι το ιστορικο.

Link to comment
Share on other sites

Πως το καταφερες αυτο?? παρεα με τα κλειδια το βαζεις?

οχι και το προσεχα πολυ..αλλα οι και να λενε για μενα δεν το αφηνω χωρις προστασια.επαθα και εμαθα...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

οχι και το προσεχα πολυ..αλλα οι και να λενε για μενα δεν το αφηνω χωρις προστασια.επαθα και εμαθα...

 

Εγω δεν έχω θήκες και το χω όπως να ναι, χωρίς να χει πάθει το παραμικρό! Και το S4 το ίδιο που το χω απ τον Ιούλιο. Ισως έτυχε, αν χαρακώνονταν τόσο εύκολο κάτι θα είχαν πάθει και τα δικά μου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα...εχω μια απορεια καιρο και τωρα μου ηρθε να την πω...

λοιπον οταν ειχα το iphone υπηρχε ο φιλος μου σε φωτογραφια και πισω η θαλασσα εστιαζε στον φιλο μου η θαλασσα πισω θολη...οταν παταγα πισω στην θαλασσα εστιαζε εκει....αυτο με το note δν το εχω καταφερει...πχ ειμαι τωρα στο δοματιο μου και εχω βαλει το τραπεζακι και απεξω φαινεται το μπαλκονι....οταν μεσα στην φωτο υπαρχει και το λαπτοπ και παταω να εστιαση στον ουρανο που τον κανει κατασπρο μπας και παρει λιγο χρωμα δν κανει τιποτα...αμα βγαλω το μακ η σηκωσω λιγο το κινητο προς τον ουρανο θα εστιαση εκει....ξερει κανεις αν φταιω εγω η οντος δν γινεται????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα...εχω μια απορεια καιρο και τωρα μου ηρθε να την πω...

λοιπον οταν ειχα το iphone υπηρχε ο φιλος μου σε φωτογραφια και πισω η θαλασσα εστιαζε στον φιλο μου η θαλασσα πισω θολη...οταν παταγα πισω στην θαλασσα εστιαζε εκει....αυτο με το note δν το εχω καταφερει...πχ ειμαι τωρα στο δοματιο μου και εχω βαλει το τραπεζακι και απεξω φαινεται το μπαλκονι....οταν μεσα στην φωτο υπαρχει και το λαπτοπ και παταω να εστιαση στον ουρανο που τον κανει κατασπρο μπας και παρει λιγο χρωμα δν κανει τιποτα...αμα βγαλω το μακ η σηκωσω λιγο το κινητο προς τον ουρανο θα εστιαση εκει....ξερει κανεις αν φταιω εγω η οντος δν γινεται????

 

Δεν λειτουργεί με τον τρόπο του iPhone. Επέλεξε απο τις ρυθμίσει να κάνει εστίαση σε σημείο αλλά και πάλι δεν θα δεις ότι και στο iPhone.

Για καλύτερο αποτέλεσμα όταν έχεις έντονες διαφορές φωτισμού στο πλάνο σου, να επιλέγεις HDR (εμπλουτισμένη).

 

Και στο iPhone δεν λειτουργεί άψογα η εστίαση σε σημείο, αφού αν εστιάσεις χαμηλά θα σου βγάλει τον ουρανό λευκό, αν εστιάσεις ψηλά θα σου βγάλει ωραίο μπλε αλλά πολύ σκοτεινό το έδαφος.

 

Όσο για το blur, το κάνει και η καμερα του Samsung στα σημεία εκτός focus αλλά όχι τόσο έντονα.

 

Για μένα η κάμερα του note το μόνο που χρειάζεται είναι xenon φλας για τις βραδινές αφού οι φακοί με f2.0 χάνουν στις ημερήσιες σε λεπτομέρεια και οξύτητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σε σημειο το εχω παντα...αλλα δν βλεπω σχεδον καθολου διαφορα....με το iphone σε αυτο το σημειο εμενα σχεδον πληρως καλυμενος....θα δοκιμασω hdr να δω και θα πω...[

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα αυτο το hdr ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ..και δεν ειδα καμια διαφορα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς από 'σας θέματα με το GPS;

Βλέπω ψιλομέτρια ακρίβεια (σε σχέση με HTC One X) και να χάνει ώρες ώρες το σήμα (πχ. σε διαδρομή με το runtastic - περπάτημα, με το κινητό στην τσέπη)..

Επίσης η πυξίδα συνεχίζει να "χαλάει" που και που και να θέλει 2-3 στροφές το κινητό για να επανέλθει, οπότε και δουλεύει σωστά μέχρι να ξαναχαλάσει.

 

N9005 EUR 4.4.2 NC2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς από 'σας θέματα με το GPS;

Βλέπω ψιλομέτρια ακρίβεια (σε σχέση με HTC One X) και να χάνει ώρες ώρες το σήμα (πχ. σε διαδρομή με το runtastic - περπάτημα, με το κινητό στην τσέπη)..

Επίσης η πυξίδα συνεχίζει να "χαλάει" που και που και να θέλει 2-3 στροφές το κινητό για να επανέλθει, οπότε και δουλεύει σωστά μέχρι να ξαναχαλάσει.

 

N9005 EUR 4.4.2 NC2

Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ ,είχες σήμα GPS με το κινητό στην τσέπη.
Link to comment
Share on other sites

σε σημειο το εχω παντα...αλλα δν βλεπω σχεδον καθολου διαφορα....με το iphone σε αυτο το σημειο εμενα σχεδον πληρως καλυμενος....θα δοκιμασω hdr να δω και θα πω...[

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα αυτο το hdr ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ..και δεν ειδα καμια διαφορα....

 

Πατα με το δαχτυλο στο σημειο που θελεις να εστιασει και θα εστιασει εκει,τοσο απλα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...